geocaching

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

geocaching

Příspěvek od Forsyte » 10 říj 2011, 19:35

mozna jste uz slyseli o stale popularnejsi celosvetove outdoor hre jmenemGeocaching. me hra velmi bavi a tak by me zajimalo, zda jsou i tady v Chejni nejaci lovci pokladu.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kryglik » 10 říj 2011, 20:09

rozhodne! Vsak jsme se i jednou nahodou potkali :)

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: geocaching

Příspěvek od Forsyte » 10 říj 2011, 20:29

jasne, o tobe vim :) (btw ani napodruhy to nebyla sranda) - co dalsi?

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od punker » 18 říj 2011, 20:22

hmm já, ale už jsem dlouho nevyrazil... není čas :(
punker

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kubajs » 03 lis 2011, 08:11

Já před několika lety začal a pak nastala dlouhá pauza :(. Před pár dny jsem opět obnovil a chci to spojit s bushcraftem, resp. bushcraft s geocachingem. A co bylo zanedbáno, to se také musí dohnat ;).
Jen roční období nám teď moc nepřeje. Sám nemám problém vyrazit v zimě na celý den, ale chci chodit hlavně s dětma a tam je potíž, že toho ještě moc nenachodí a v krosně rychle prochladnou.
Nicméně včera jsme si aspoň dali lehkou "noční" při baterce při návratu z centra Chejně, když už jsou ty dny tak zatraceně krátké.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kubajs » 03 lis 2011, 10:05

Ovšem Forsyte, smekám a hluboce se ukláním. Najít za 22 dní v jednom měsíci 2209 caches, tomu říkám úctyhodný výkon! Krása. Je vidět, že Amíci se geocachingu věnují opravdu hodně a o caches tam opravdu není nouze.

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: geocaching

Příspěvek od Forsyte » 04 lis 2011, 06:57

amerika je jinej svet :lol: jaky mas geonick?

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kubajs » 04 lis 2011, 08:25

Firesteels. Prakticky jsem teprve začal.

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: geocaching

Příspěvek od Forsyte » 08 lis 2011, 06:36

drzim palce. uz brzy budete mit prilezitost lovu blizko hc.

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: geocaching

Příspěvek od Forsyte » 29 lis 2011, 18:48

no tak zase uplne zahy to nebude. prvni plan na letterbox s finale v mistni knihovne neprosel. pan starosta se sice zajimal, schuzku si se mnou domluvil, a vysledek? tak jsem v praci skoncil drive, abych stihal, dorazil na urad a pan starosta? bez omluvy neprisel a vzkazal, ze obec sice vita aktivity podporujici propagaci Chyne, ale ....
bohuzel, co jde jinde, u nas nejde. Vice nez samotne odmitnuti me mrzi zpusob, jakym k nemu doslo. bez jakychkoli informaci a zameru, o podstate veci. schuzka zrusena bez omluvy, zduvodneni zadne. psal jsem tedy panu starostovi mail. odpovedi jsem se nedockal. ale kdovi, treba je mesic moc kratka doba.

Pavel Fousek
Příspěvky: 33
Registrován: 28 kvě 2006, 13:34
Bydliště: Chýně, Hlavní 18

Re: geocaching

Příspěvek od Pavel Fousek » 02 pro 2011, 12:46

K situaci kolem schůzky a schránky v knihovně bych rád přidal svou verzi. Na domluvenou schůzku jsem nemohl přijít, protože jsem musel na poslední chvíli naléhavě mimo úřad. Proto jsem paní tajemnici seznámil s problémem a pověřil jsem ji, aby mě omluvila a aby mě na schůzce zastoupila, což se také stalo. Nemám proto dojem, že bych na schůzku "bez omluvy nepřišel".

Je pravda, že můj postoj byl zamítavý. Myslím, že není moudré, aby byl letterbox umístěn v knihovně, která je otevřená jen dvakrát týdně na několik hodin, a která by měla být místem určeným k práci s knihami, a ne k jiným účelům. Z podobných důvodů nejsem nakloněn tomu, aby byla schránka umístěna v budově úřadu. I úřad je otevřen jen někdy, a například o víkendu by byla schránka zcela nedostupná. Naopak jako dobrý nápad se mi zdá umístit schránku v přímé blízkosti budovy OÚ, ale z vnějšku, tak, aby byla kdykoli přístupná. Jednou z možností by bylo například místo, kde jsou na budově umístěny poštovní schránky.

Mrzí mě, že jsem nezareagoval na následný mail, ale důvod je ten, že jsem ho nedostal. Ani teď, když jsem se zpětně díval do pošty, jsem na něj nenarazil. Buď se ztratil někde po cestě, nebo jsem ho omylem smazal. Budu rád, když mi ho pošlete znovu, a určitě na něj odpovím.

Pavel Fousek

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kubajs » 02 pro 2011, 17:47

Co vytvorit misto letterboxu na urade nejakou peknou petkovou stromovku v prirode? Chce to nejakou vyzvu ;). Osobne jsem spis na ty prirodni caches, moc me nebavi lovit ve stealth stylu mestske caches, drive-in apod. Na druhou stranu treba takovy MacGyver si nenecham ujit, i kdyz neni zrovna v prirode :).

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od Srneček » 03 pro 2011, 12:18

No, koukám, že tu za chvíli nebude místo :D a tak bych rád nabídnul spolupráci - než mě někdo předběhne.....mám připravený starý, přenosný trezor ke kterému ještě musím přišroubovat voděodolné víko - chtěl jsem ho umístit do biokoridoru Pod Duškánem k zatraktivnění této lokality + nával kešerů by zajistil prošlapání pěšinky, po které hodně lidí volá. Sám nejsem organizován v geocachingu a ani neholduji lovu a tak bych spíš mohl vytvořit tu skrýš - zakopat a nechat obrůst vrbičkama. Ostatní by bylo na Vás.
Srneček

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: geocaching

Příspěvek od kubajs » 05 pro 2011, 08:59

Srnečku, musím uznat, že to je velmi zajímavá myšlenka. Vyšlapání pěšinky by rozhodně fungovalo, když vezmeme v potaz, jak dostupná je Chýně od Prahy a kolik kačerů denně navštěvuje další chýňské keše, a to i v zimním období. Lepší hejno kačerů než jeden žací stroj :). A hlavně není nad přírodní pěšinku.

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: geocaching

Příspěvek od Forsyte » 07 pro 2011, 18:21

jsem moc rad, ze se rozbehla diskuse! :clap:

1/ pro pana starostu - rad se s Vami znovu spojim. nikde neni receno, ze cache musi byt pristupna 24h denne - mnohe jsou umisteny v muzeich, infocentrech pro turisty apod. Vase osobni nazory pro me budou velmi cenne.

2/ pro kubajs: take mam radeji prirodni cache, ale trochu mi chybi publicita pro Chyni. a kdyz se pak v listingu nasi prvni cache chyne #1 doctu, ze v chyni krome pivovaru neni nic k videni, nelibi se mi to. to chci zmenit serii cca 5 cachi, ktere ukazou chyni siroke cacherske obci z Prahy a okoli. neboj, petkova zalezitost bude :roll:

3/ pro Srnecek: myslenky na proslapani cesticek jsem mel take. budu rad, pokud dame hlavy dohromady a vymyslime vhodne umisteni. :doh:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů