gorily v Chýni u Šandery?

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

gorily v Chýni u Šandery?

Příspěvek od Srneček » 18 srp 2014, 22:36

První soukromé záchytné středisko pro gorilí samce může vzniknout v Chýni u Prahy. Autorem nápadu je bývalý ošetřovatel goril v pražské zoo a podnikatel Marek Ždánský.

„Jednalo by se o zařízení pro gorilí samce, kteří musí být v izolaci kvůli místu v zoologických zahradách. V každé gorilí skupině totiž může být pouze jeden samec. A to je velký problém v celé Evropě, který bohužel dospívá i k tomu, že někde samce kastrují, čemuž bychom chtěli zabránit,“ vysvětluje svůj záměr bývalý dlouholetý šéf gorilího pavilonu v pražské zoo Marek Ždánský.

V Chýni u Prahy již jeho firma také pořídila pozemek o rozloze 6500 metrů čtverečních nejen k výstavbě pavilonu, ale i pro pěstování kvalitní zeleniny vhodné pro krmení těchto ohrožených primátů. „Do záchytného střediska bychom stahovali samce, kteří jsou v zoo navíc. U nás by pak byli umístěni do samčí skupiny, kde by čekali na uvolnění místa v evropských i soukromých zoologických zahradách,“ popisuje Ždánský.

Projekt je zatím v úplných počátcích, čeká se na komunální volby a potřebná místní povolení. Zároveň pak začnou také jednání mimo jiné s evropským koordinátorem chovu goril, či s ministerstvem životního prostředím kvůli povolení dovozů zvířat a dalšími potřebnými organizacemi. Ždánský počítá s tím, že vnitřní část pavilonu i výběh by byl přístupný veřejnosti a to zadarmo. „Projekt je nejen důležitý pro zachování této ohrožené fascinující skupiny zvířat, ale také ekonomicky životaschopný,“ dodává.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: gorily v Chýni u Šandery?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 19 srp 2014, 08:31

Že nám Pepí s Kuchym zasejc tak nějak nic neřekli. :obscene-moneypiss:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host