Neteče voda

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
Odpovědět
Mydlan

Re: Neteče voda

Příspěvek od Mydlan » 09 čer 2010, 15:44

dík za metodu, tohle znám:) stejně to stojí za hovno:(

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Neteče voda

Příspěvek od kubajs » 09 čer 2010, 16:24

Pozitivní je, že aspoň kvalita té vody po údajné "havárii" je daleko lepší, předtím (v období mezi údajnými haváriemi) se to nedalo pít. Zřejmě se za danou havárií skrývá něco jiného, ani bych se nedivil, kdyby jim tam vlítla hygiena.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Neteče voda

Příspěvek od pavel » 10 čer 2010, 00:04

Mydlan píše:Vy si z toho děláte prču ale pokud je voda z vrtu určená prioritně pro Hostivice
a pak dodávají nám, tak oni se tam budou cákat v bazénech a my se tu budeme omezovat aby na nás zbylo? Je to určitě jeden z důvodů, proč spěchat na pražskou vodu, na tom napojení by se mělo makat aby to bylo co nejdříve. Pak si konečně koupím novou varnou konvici - na který už nebudou ty šutry:) abych taky přispěl vtipem.
Já si z toho sice dělám prču, ale současně se s tím taky snažím něco dělat. Bohužel situace s vodou a starostkou je opravdu špatná. Jenom pro připomenutí a pro informaci:
- starostka v roce 2009 5 měsíců (!!!) před zastupiteli a občany Chýně úspěšně zatajovala skutečnost, že dostala nabídku na výhodné připojení na pražskou vodu přes Technické služby Rudná
- poté, co se tato skutečnost dostala na veřejnost, byla v listopadu 2009 ustanovena komise pro výběr nejlepšího řešení na nový přivaděč vody,
- dostupné alternativy se skutečně porovnaly po stránce investiční, po stránce budoucí údržby přípojky a i z hlediska ceny za kubík, jako nejlepší byla vybrána přípojka přes TS Rudná
- nicméně po čtyřech měsících, tedy 17.3.2010, starostka opět přes tuto analýzu prohlásila, že není možno rozhodnout a finální rozhodnutí je nutné opět minimálně o další měsíc odložit a na můj dotaz proč nebyla schopna odpovědět
- hlasovalo se a až na druhý pokus se schválila realizace nové přípojky vody přes Chrášťany, starostka opět nebyla pro a zdržela se hlasování
- přes rozhodnutí udělané v březnu starostka všemi silami realizaci přípojky oddaluje, jednání s Technickými službami Rudná z nejrůznějších důvodů odkládá a dokonce jsem dostal informaci, že jedná se starostou Chrášťan o tom, aby znemožnil průchod přípojky přes Chrášťany a tím de facto celý projekt zablokoval.
Nechci tady předkládat nějaké soukromé hypotézy o tom, co starostku k takovému jednání vede.
Nicméně stejně jako se říká, že "příležitost dělá zloděje" tak pro paní Kovářovou platí to, že když jí to dovolíme, tak si bude dělat co chce.

Na zasedání 17.3. jsem osobně byl a když jsem uslyšel záporný výsledek hlasování o dalším postupu tak jsem byl jedním z těch, kteří tam celkem dost hlasitě a jasně dali starostce najevo, že takhle ne. V důsledku vzrušené debaty se hlasování opakovalo a dopadlo dobře.
Tím chci říci, že "odvážná" sprostá prohlášení typu je to na hovno, sere mě to atd. mají určitě nějaký smysl, ale tady na foru jsou celkem k ničemu, protože paní Kovářová forum nečte :).
Chce to zvednout zadek, sebrat trochu té odvahy a jít na zastupitelstvo říci starostce co by měla a co by neměla dělat.
Když jsem v březnu 2009 sbíral u sousedů podpisy pod dotazy na schůzku s občany se starostkou, tak se někteří sousedi odmítli podepsat i pod tento celkem nevinný dokument.
Když se dělala petice o chodníku v ulici Ke skále tak už to bylo o něco lepší - během pár dní se podařilo ve spolupráci s dalšími aktivními lidmi nasbírat 118 podpisů.
Nechci tady nikoho vyzývat k nějaké rebelii, ale brbláním na foru a nečinností se nic nedokáže. Jděte projevit svůj názor na zastupitelstvo a pomozte ostatním lidem, kteří se tam snaží o zlepšení situace v Chýni. A je to bohužel stále těžší - Kovářová se učila u ČSSD a začala si na jednání tahat své příznivce, kteří její slova hlasitě podporují a na odpůrce křičí.

Uživatelský avatar
mamut
Příspěvky: 22
Registrován: 25 čer 2007, 21:21
Bydliště: Borová

Re: Neteče voda

Příspěvek od mamut » 27 čer 2010, 19:58

Dobreho dne,
me se naopak zda ze tak za posledni mesic se chutova kvalita vody dost zhorsila. Filtrujeme pres Britu a s chuti vody jsme probrem nemeli ale ted to fakt neni moc dobre - zhorsila se vyrazne.
Ma ten dojem i nekdo dalsi?

Diky
H.
Doba ledova je doba ledova a mamut na kmine je mamut na kmine.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: Neteče voda

Příspěvek od Martina2 » 27 čer 2010, 21:55

Já už ten dojem mám delší dobu, ale to je subjektivní pocit, žeju....

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Neteče voda

Příspěvek od Vlastofky » 28 čer 2010, 07:22

Taky jsme si všimli, že poslední dobou je voda horší.
Přišlo mi to zvláštní, protože si nejsem vědomá, že bychom měnili zdroj, ale koukám, že s tím pocitem tady nejsme sami... bohužel... :-(

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Neteče voda

Příspěvek od Jiří Nývlt » 28 čer 2010, 08:49

Voda byla, je a bude hnusná, dokud se nepřivede z jinýho zdroje. Chutná stejně hnusně jako ze studen dole ve vsi.

Maxa
Příspěvky: 110
Registrován: 13 čer 2006, 20:34
Bydliště: Háje

Re: Neteče voda

Příspěvek od Maxa » 28 čer 2010, 13:06

Nevím jestli je chuťově horší, ale filry do Brity teď vydrží míň než v minulosti.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Neteče voda

Příspěvek od kryglik » 28 čer 2010, 13:12

Subjektivne mi prijde taktez horsi - navic se mi zda, ze to co zanechava na bateriich apod. je taky horsi nez to bylo (jde-li to jeste vubec :-) )

Mydlan

Re: Neteče voda

Příspěvek od Mydlan » 01 črc 2010, 15:48

Dnes mě napadlo, že neteče voda z důvodu plánovaného výpadku proudu na vodárně, to nemají pro takové případy záložní zdroj, elektrocentrálu??? V dnešní době?

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Neteče voda

Příspěvek od ovcak » 06 črc 2010, 17:29

Tak už zase půl dne neteče...dle info z 1. vodohospodářské, není problém s vodou, ale s elektrikou - a ČEZ toho prý po té velké bouřce má moc, tak je otázka kdy příjdem na řadu...když to není voda, je to elektrika, když to není elektrika, je to voda...jen tak dál :evil:

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Neteče voda

Příspěvek od ovcak » 06 črc 2010, 17:42

ovcak píše:Tak už zase půl dne neteče...dle info z 1. vodohospodářské, není problém s vodou, ale s elektrikou - a ČEZ toho prý po té velké bouřce má moc, tak je otázka kdy příjdem na řadu...když to není voda, je to elektrika, když to není elektrika, je to voda...jen tak dál :evil:
Tak už teče, ale pán mluvil o tom, že se pokoušejí spustit elektrocentrálu, takže by to nemuselo být ještě finální...jdu radši udělat nějakou zásobu.

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Neteče voda - dopis starostce

Příspěvek od Vasek » 06 črc 2010, 18:42

Takhle to přeci dál nejde. Dnes zase celý den nešla voda. Napsal jsem starostce stížnost s žádostí o vyjádření. Text zveřejňuji zde:

V Chýni, 6.července 2010
Věra Kovářová
starostka obce Chýně
Obecní úřad Chýně
Hlavní 200
Chýně
253 01 HostiviceVěc: Stížnost na situaci se zásobováním vody
Vážená paní starostko,
Oficiálně si tímto stěžuji na situaci se zásobováním obce pitnou vodou a žádám Vás o veřejné písemné vyjádření s vysvětlením příčin současného stavu a Vaším plánem na permanentní vyřešení této nepřijatelné situace.

Tento rok byla dodávka přerušena opakovaně a dlouhodobě! Je naprosto nepřijatelné, že nikdo ze zastupitelstva obyvatelstvo neinformuje o vzniklé situaci a o tom, kdy dodávka bude obnovena! Mám rodinu s malými dětmi, bez pitné vody jsou hygienické podmínky nepřijatelné a jelikož se na dodávky vody nelze spolehnout, obec se stává neobyvatelnou.

Je zřejmé, že se nejedné o ojedinělé výpadky ale o hlubší systémový problém. Je proto nepochopitelné a nepřijatelné, že nepodnikáte žádné kroky k nápravě této situace a k uspokojení základních potřeb obyvatelstva. Ba naopak; proslýchá se, že svými aktivitami blokujete nebo oddalujete urychlené a permanentní vyřešení situace zajištěním dodávek „pražské“ vody z některé z okolních obcí – ať už je to Rudná, Chrášťany nebo Sobín.

Žádám Vás proto o
a) Vysvětlení příčin současné situace; a tím nemyslím popis jednotlivých technických závad, ale důvodů proč není obec schopna zajistit zásobování obyvatelstva pitnou vodou.
b) Okamžité informování obyvatelstva v případě dalšího výpadku, včetně informace o očekávané době obnovení dodávky.
c) Lepší řízení Vašeho dodavatele pitné vody tak, aby byli schopni zajistit spolehlivější servis, rychlejší obnovu dodávek v případě výpadku a zajištění informovanosti obyvatel prostřednictvím obecního úřadu.
d) Pokud připustíte že v současné době nejste schopna zajistit spolehlivé zásobování obce vodou, žádám Vás o zajištění náhradního řešení v případě dalších výpadků a to do doby, než se situace zlepší.
e) Komunikaci plánu obce na zajištění dodávek kvalitní “pražskou” vodou, včetně harmonogramu jednotlivých kroků a data předpokládaného uvedení nové přípojky do provozu. Slyšel jsem již několik verzí a rád bych od Vás slyšel závazné potvrzení vašeho konkrétního plánu.
f) I s odhlédnutím na nespolehlivost dodávek vody je kvalita vody velice špatná a dle mého subjektivního názoru se v posledních týdnech (je-li to vůbec možné) ještě zhoršila! Žádám Vás tedy při této příležitosti o vyjádření ke kvalitě vody a to zejména ke změnám během posledních týdnů. Co se v dodávkách poslední době změnilo a jaký to má vliv na kvalitu a spolehlivost dodávek vody?


Doufám že se mnou budete souhlasit, že za současné situace je neudržitelná a že zajištění spolehlivých dodávek kvalitní pitnou vodou se dnes pro obec stala prioritou číslo jedna. Žádám Vás proto o urychlené odstranění všech překážek které tomu stoji v cestě.S pozdravem,
Václav Chaloupka
Krátká 430
253 01 Chýně

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Neteče voda

Příspěvek od pavel » 06 črc 2010, 19:10

To jsem zvědavý, co a spíš jestli na to vůbec odpoví ...
Zkušenosti z posledních měsíců jsou takové, že na mailovou korespondenci paní Kovářová neodpovídá vůbec a bohužel moc neřeší ani dopisy, které jí jsou poslány přes podatelnu.
Proč by se namáhala. Její cíle jsou postoupit do vyšší politiky a Chýni už podle mě dávno neřeší
Hlavní překážka na cestě ke kvalitní vodě je paní starostka

Mydlan

Re: Neteče voda

Příspěvek od Mydlan » 06 črc 2010, 20:40

Jediným řešením je starostku co nejdříve vyměnit - opravdu pryč s tou osobou, hned!!!
Volal jsem před šestou p. Pošmournému, opravdu jsem mu vynadal a řekl mi tohle:
ptám se:
Proč nemáte elektrocentrálu když vypadne elektřina? Odpověď: vy jste se zbláznil, nebudu mít elektrocentrálu a čekat jestli náhodou nevypadne proud.
Opravdu debilní odpověď. Pak mu říkám, proč to trvalo skoro šest hodin? odpověď. No voni to měli hodně a trvalo dlouho, než na to přijeli. Nakonec mi položil telefon, opravdu, kdyby mi kdokoli padl do ruky, dal bych mu do držky, to sem vopravdu nasranej. Taky mám dvě malý děcka a zkurvili nám tím celej den!!!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů