Stavba nové ZŠ

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od Dádule » 27 črc 2017, 20:38

Prosim...at je to konecna barva...uprimne jsem rada, ze neni v nejakych zarivych ci pastelovych barvach. Jelikoz je dost na kopci, je videt z dalek a bila alespon splyva s oblohou a nerve tolik. Me se libi.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od Srneček » 28 črc 2017, 15:09

Podle vizualizací je barva budovy bílá, tak bych tohle viděl už jako finále. V kombinaci se zeleným okolím a zelenýma terasama to bude působit čistě a seriozně.
Srneček

obyvatelka
Příspěvky: 82
Registrován: 16 úno 2015, 12:39

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od obyvatelka » 28 črc 2017, 16:19

Dádule píše: 27 črc 2017, 20:38 Prosim...at je to konecna barva...uprimne jsem rada, ze neni v nejakych zarivych ci pastelovych barvach. Jelikoz je dost na kopci, je videt z dalek a bila alespon splyva s oblohou a nerve tolik. Me se libi.
Bílá splývá s modrou oblohou, cha,cha. :doh:
Argument Srnečka beru,i když proč by ZŠ měla působit seriozně?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od Srneček » 29 črc 2017, 08:59

Seriozní - solidní, spolehlivý, poctivý - to jsou všechno pozitivní věci a vzdělávacímu zařízení takový kabát, podle mě, sluší.
Srneček

obyvatelka
Příspěvky: 82
Registrován: 16 úno 2015, 12:39

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od obyvatelka » 29 črc 2017, 10:44

Srneček píše: 29 črc 2017, 08:59 Seriozní - solidní, spolehlivý, poctivý - to jsou všechno pozitivní věci a vzdělávacímu zařízení takový kabát, podle mě, sluší.
No snad alespoň uvnitř to bude veselé a méně seriózní, aby byl i Jan Ámos spokojený :lol:

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od bruno » 29 črc 2017, 17:49

Doufám, že takhle bílá zůstane. Barevných (růžových - hnědých) dominantních staveb je na vrcholu Chýně nad školou už dost a není to ani trochu veselé.

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od vejvonavej » 02 srp 2017, 15:19

Teda vaše starosti bych chtěl mít....

Sára I.
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2014, 07:37
Bydliště: Okružní

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od Sára I. » 04 srp 2017, 10:25

vejvonavej píše: 02 srp 2017, 15:19 Teda vaše starosti bych chtěl mít....
Tuším, že když to má někdo přímo před oknem, tak mu to starost dělá. Já bych třeba nechtěla koukat na nějakou neonovou kostku nebo naopak na něco pochmurného, černého... Takže se nedivím, že tu lidé řeší, jakou barvu bude škola mít :)

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od vejvonavej » 04 srp 2017, 11:06

černou školu? a tu jste viděla kde..........?
Sára I. píše: 04 srp 2017, 10:25
vejvonavej píše: 02 srp 2017, 15:19 Teda vaše starosti bych chtěl mít....
Tuším, že když to má někdo přímo před oknem, tak mu to starost dělá. Já bych třeba nechtěla koukat na nějakou neonovou kostku nebo naopak na něco pochmurného, černého... Takže se nedivím, že tu lidé řeší, jakou barvu bude škola mít :)

Sára I.
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2014, 07:37
Bydliště: Okružní

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od Sára I. » 08 srp 2017, 14:23

vejvonavej píše: 04 srp 2017, 11:06 černou školu? a tu jste viděla kde..........?
Sára I. píše: 04 srp 2017, 11:06 Tuším, že když to má někdo přímo před oknem, tak mu to starost dělá. Já bych třeba nechtěla koukat na nějakou neonovou kostku nebo naopak na něco pochmurného, černého... Takže se nedivím, že tu lidé řeší, jakou barvu bude škola mít :)
Neviděla. Ale co není, může být :) Bylo to psáno s nadsázkou - architekt si může vymyslet jakoukoliv barvu fasády. Proto si myslím, že je celkem logické, když lidi zajímá, co jim postaví před okny. Pokud bude budova bílá, zvýší se světelná odrazivost. Kdyby byla budova tmavá (třeba tmavě šedá - ano, takovou školu jsem viděla například v Teplicích), tak budou mít přes léto lidé v okolních domech větší horko, protože by budova akumulovala teplo. Takže k Vašemu příspěvku - myslím, že takové starosti byste měl mít, pokud bydlíte v blízkosti nové školy a měl byste být rád, že se zvolila barva, jaká tam je. :)

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Stavba nové ZŠ

Příspěvek od vejvonavej » 11 srp 2017, 10:02

Vy jste myslela?, hm....



Neviděla. Ale co není, může být :) Bylo to psáno s nadsázkou - architekt si může vymyslet jakoukoliv barvu fasády. Proto si myslím, že je celkem logické, když lidi zajímá, co jim postaví před okny. Pokud bude budova bílá, zvýší se světelná odrazivost. Kdyby byla budova tmavá (třeba tmavě šedá - ano, takovou školu jsem viděla například v Teplicích), tak budou mít přes léto lidé v okolních domech větší horko, protože by budova akumulovala teplo. Takže k Vašemu příspěvku - myslím, že takové starosti byste měl mít, pokud bydlíte v blízkosti nové školy a měl byste být rád, že se zvolila barva, jaká tam je. :)
[/quote]

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů