Veřejné zasedání školské rady

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 01 črc 2015, 08:10

Paní Evo,tak jak jsem již psala, komise ani paní starostka nemůže zveřejnit pořadí,jde o tzv. ochranu osobních údajů.Možná Vám někdy řeknou, že bylo 5 uchazečů,počet mohou zveřejnit,ale pořadí se nemůže.
Můžete věřit,že jde o dobro školy(dětí).
Vrátím se ke švestkám, myslím si,že to není poprvé,ale košík by se našel...nerozumím tomu,proč se lidem píše,že se musí sepsat protokol,ti občané si to nezaslouží.... krásné a klidné prázdniny přeje všem Vaše Marie

urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 02 črc 2015, 14:07

Na základě těchto příspěvků mi včera volalo několik rodičů a ptalo se mě na postup při konkurzech. Dozvěděla jsem se docela zajímavé věci až bych řekla za hranou zákona. Ptali se, jestli je možné, že si bude 7 členů zastupitelstva volit ředitele školy z 1.a 2. pořadí. na prvním místě,že je nějaký pan učitel a na druhém místě paní učitelka .Dokonce jmenovali i zastupitele, který to říká.Tak jsem řekla, že to je nemožné, protože ani členové zastupitelstva nemají právo a ani nemají znát uchazeče.Proto je konkurzní komise a proto podepisuje slib mlčenlivosti.Když,jak jsem uvedla paní Evče,jestli není rada obce,města,tak si vybírá starosta.Teď když to píšu, nemá obec 9-ti členné zastupitelstvo? Proč by měli rozhodovat jen 7 členů.


urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 02 črc 2015, 14:56

Děkuji. Přesto mi to vrtá hlavou, jak je možné, že lidé vědí kdo jsou uchazeči.....

urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 02 črc 2015, 15:02

Čím dál více jsem přesvědčená,že bychom se naučili spolu spolupracovat. Vidím, že by to ani ty švestky nebyly..,přečetl byste si všechny zákony, které máte znát a byla by z nás super dvojka. Zdravím a přeji celé rodině slunné léto Marie

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od Palat » 02 črc 2015, 15:17

Pro správnou perspektivu při čtení příspěvků od paní Urbánkové je třeba připomenout, že paní Urbánková se s obcí soudí o neplatnost jejího odvolání. Komunikace mezi obcí a paní Urbánkovou už nějakou dobu probíhá v podstatě výlučně přes právníky. Proto je jakákoli komunikace a zveřejňování informací týkající se školy složitá a je třeba vždy nejprve pečlivě zvažovat možné právní důsledky. A proto se také nebudeme k příspěvkům paní Urbánkové zde na fóru minimálně do skončení soudního sporu nijak vyjadřovat. Věřím, že to za dané situace pochopíte.

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od bruno » 02 črc 2015, 15:56

Tak to napíšu já. Andělko, fakt už běžte! V Chýni i tohle zvládneme dobře a rádi bez vás. Vaše angažmá bylo ostudné a těžko může příjít někdo horší.

pils
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2013, 16:45

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od pils » 03 črc 2015, 23:24

Nemám v úmyslu se zapojit do debaty o platnosti, či neplatnosti odvolání paní Urbánkové z pozice ředitelky, k tomu bych snad jen podotknul, že pokud se bude nadále pokračovat v nastoleném trendu výměny ředitelů s každou změnou ve vedení radnice, tak mám silnou pochybnost o vzniku smysluplné vzdělávací koncepce v Chýni.
Spíše mně dnes zaujala informace o tom, že se dnes ( 3.6. ) v 7:00 ( ! ) proběhlo zasedání zastupitelstva obce Chýně. Nic proti ranním ptáčatům, pár jich znám, a jsou to ve většině případů celkem milí lidé, ale pokud je na tomto zasedání jedním z bodů Účetní závěrka Základní školy a Mateřské školy Chýně za rok 2014, tak mi přijde ( možná jen pod dojmem dění v celostátní politice ), že se není čím chlubit. A když se přidal další bod o schválení smlouvy o právu provést stavbu v souvislosti se stavbou technické infrastruktury v lokalitě p. Fouska a p. Rajtory, tak to celé vypadá, že zastupitelstvo nemá velký zájem, aby se veřejnost účastnila projednání poměrně zásadních rozhodnutí.

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od Palat » 04 črc 2015, 13:47

pils píše:Spíše mně dnes zaujala informace o tom, že se dnes ( 3.6. ) v 7:00 ( ! ) proběhlo zasedání zastupitelstva obce Chýně. Nic proti ranním ptáčatům, pár jich znám, a jsou to ve většině případů celkem milí lidé, ale pokud je na tomto zasedání jedním z bodů Účetní závěrka Základní školy a Mateřské školy Chýně za rok 2014, tak mi přijde ( možná jen pod dojmem dění v celostátní politice ), že se není čím chlubit. A když se přidal další bod o schválení smlouvy o právu provést stavbu v souvislosti se stavbou technické infrastruktury v lokalitě p. Fouska a p. Rajtory, tak to celé vypadá, že zastupitelstvo nemá velký zájem, aby se veřejnost účastnila projednání poměrně zásadních rozhodnutí.
Tohle je celkem případná a logická poznámka a myslím, že je namístě to vysvětlit, protože to evidentně není úplně běžné.

S účetní uzávěrkou je to takto: do 30.6. zastupitelstvo mělo projednat a schválit účetní uzávěrku ZŠ a MŠ Chýně. Bohužel, stalo se, že tento bod do programu nebyl zařazen. Čí to byla nebo nebyla chyba, do toho bych se nerad pouštěl, jako často v takovýchto případech to není úplně jednoduché a já si nechci hrát na soudce. Chyba se ovšem stala a bylo třeba hledat způsob, jak ji co nejlépe a nejrychleji napravit. Proto jsme se dohodli, že svoláme další zasedání v nejbližším možném termínu, což byl pátek 3.7., no a ranní hodina prostě vyhovovala zastupitelům víc než páteční večer před prodlouženým víkendem. Tento termín byl zároveň poslední možný, protože kalendáře dovolených a dalších absencí zastupitelů se tak "šikovně" překrývají, že se v létě v usnášeníschopném počtu nejspíš nesejdeme. Na programu byl jediný bod, a to právě ono schválení uzávěrky. Byla to pouze technická záležitost, uzávěrka byla v pořádku a zastupitelstvo ji schválilo bez výhrad.

A pak se to ještě zašmodrchalo s tou smlouvou o právu provést stavbu. Pro nezasvěcené - jde o lokalitu vedle Višňovky, kde se budou stavět rodinné domy a která bude sousedit s novou školou. Inženýrské sítě přivedené k této lokalitě poslouží také jako přípojný bod pro školu. Je v eminentním zájmu obce, aby přípojky pro školu byly postaveny co nejdříve, rozhodně ještě tento rok. Stavebníci (maželé Fouskovi a pan Rajtora) dali dohromady až v tomto týdnu všechny podklady, aby mohli požádat o souhlas s provedením stavby. Vzhledem k tomu, že, jak už jsem napsal, se nejspíš během léta nesejdeme v usnášeníschopném počtu, stáli jsme před těžkou volbou: Buď tento bod zařadíme dodatečně na program, provedení stavby schválíme, umožníme stavebníkům pokračovat a nebudeme zbytečně riskovat zpoždění při výstavbě sítí pro školu, ale za cenu toho, že takové schvalování narychlo v sedm ráno může budit pochybnosti. Nebo to do programu nezařadíme, stavbu schválíme až 9. září na příštím plánovaném zasedání, všechno proběhne "normálně", ale celá výstavba se zpozdí o více než dva měsíce a dostavění sítí v letošním roce bude ohroženo. Ani jedno řešení nebylo ideální, ale nakonec jsme se rozhodli pro první možnost a bod jsme zařadili. Tyto argumenty pro zařazení bodu také budou součástí zápisu ze zasedání.

K tomu ještě poznamenám, že jsme neschvalovali záměr jako takový, ten byl již dávno projednán a schválen, se stavebníky byla uzavřena smlouva o spolupráci (visí na webu), a s výstavbou v této lokalitě se počítalo už při zadání architektonické soutěže na školu. Včera jsme pouze schválili provedení toho, k čemu jsme již dali souhlas v rámci plánovací smlouvy.

urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 07 črc 2015, 09:21

Děkujeme. Vysvětlím to, jak to je,aby to pochopil i nezasvěcený laik.V roce 2012 vyšlo nařízení, že i příspěvkové organizace zřizované zřizovatelem musí mít k 30.6. následného roku uzavřenu účetní závěrku a odsouhlasenu zastupiteli obce.Škola účetní závěrku probrala 25.3. na školské radě a začátkem dubna kompletní účetnictví posílala účetní firma FV. Kontrola FV proběhla někdy ve třetím týdnu dubna. Tudíž od té doby mohla být uzávěrka již několikrát projednána na zastupitelstvu.To, že bylo vše v pořádku, o to víc je zarážející, že už to nebylo. Nebylo to tak jednoduché,aby byla provedena, jak škola, tak účetní firma, tak já jsme o to psali na OU, já dokonce telefonovala. Určitě by měl někdo za to nést odpovědnost. Kontrolu nad FV dělá kontrolní výbor, nad kontrolním výborem je tajemník OU, nad tajemníkem je starostka, tomu se říká vnitřní kontrolní systém, tohle je míněno jako malý kontrolní systém, který selhal. To o nic nejde, protože je vše v pořádku,ale kdyby šlo o něco významného nevím... To je celý problém, který se táhne od dob,co na to poukázal auditor v roce 2012.Ve škole je kontrolní systém nastaven.Krásné prázdniny a opravdu až nyní je ukončen školní rok 2014/15.
Ke mně byl FV kritický a nyní napíše Palat:Byla to pouze technická záležitost, uzávěrka byla v pořádku a zastupitelstvo ji schválilo bez výhrad.

Krásné prázdniny a hodně klidných dnů přeje Marie.

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od evča » 07 črc 2015, 12:52

Pani Urbánková alias jilu andělka a nevim kdo ještě. Dost dlouho ste nás v Chýni rozeštvávala. Tak už nás nechte na pokoji.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od Srneček » 07 črc 2015, 13:26

urbankova píše: Kontrolu nad FV dělá kontrolní výbor, nad kontrolním výborem je tajemník OU, nad tajemníkem je starostka, tomu se říká vnitřní kontrolní systém, tohle je míněno jako malý kontrolní systém, který selhal.
Paní Urbánková, snažíte se nám tu něco vysvětlit a při tom sem zanášíte ještě větší zmatek.
Váš velmi komplikovaný sloh a stavba vět vůbec, nám moc vysvětlení nepřináší. Pro příklad: "Tudíž od té doby mohla být uzávěrka již několikrát projednána na zastupitelstvu.To, že bylo vše v pořádku, o to víc je zarážející, že už to nebylo. Nebylo to tak jednoduché,aby byla provedena, jak škola, tak účetní firma, tak já jsme o to psali na OU, já dokonce telefonovala."
Pak ale také požíváte úplné nepravdy (viz horní citace o "kontrolním systému").
Kontrolní výbor nekontroluje práci Finančního výboru tak jak píšete, ze zákona o obcích vyplývá pouze toto:
b) kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti,
V žádném případě tedy Kontrolnímu výboru nepřísluší kontrolovat jak Finanční výbor plní úkoly, které mu dalo zastupitelstvo.
Nad Kontrolním a Finančním výborem není tajemník, ale zastupitelstvo obce a nad tajemníkem rozhodněně není starosta. Tajemník obce nepodléhá dokonce ani zastupitelstvu, které je jinak nejvyšším orgánem obce.
Srneček

urbankova
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2013, 10:51

Re: Veřejné zasedání školské rady

Příspěvek od urbankova » 07 črc 2015, 13:42

Pane Jelínku,
nikdy jsem neřekla nepravdu.Sám dobře víte,je to i ve zprávě auditora a policie, že nefungoval kontrolní systém ze strany zřizovatele.Nevím, kde bych podávala nepravdy. Bylo to za vás, když jste byl zastupitel.Ten kontrolní systém musí být i uvnitř úřadu.Ten odpovídá za to, ten za to apod..Nechme to být, důležité je, že účetní závěrka byla uzavřena -JE VŠE V POŘÁDKU.Prostě školní rok 2014/15 je kompletně uzavřen.Paní Evo,přeji krásné a klidné léto, mrzí mě,že jsem vás nějak nadzvedla,ale já jsem známá tím, že jsem perfekcionista a puntičkář,že musí být vše O.K. Tak mě vytáčí šlendriánství,ale to je můj problém s kterým bojuji od útlého dětství,aby bylo vše dokonalé. Marie

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host