Zahradní domky

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Zahradní domky

Příspěvek od Martina2 » 24 črc 2007, 12:12

Dobrý den :)
Mohli byste se prosím vy šťastnější, co už vám zahradní domky stojí, podělit o své zkušenosti z jejich výstavby? Je podle vás lepší koupit hotový nebo si ho nechat udělat "na míru"? Co na to vaše peněženka? Doporučili byste nějaké řešení či kontakt? Na co si dát pozor?
Díky moc, Martina

Danzacek
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2016, 19:42

Re: Zahradní domky

Příspěvek od Danzacek » 23 zář 2016, 09:17

V létě jsem zahradní domek dodělali, tak se podělím o zkušenost. Zakoupili jsme domek u domky-delta.cz (pouze materiál). Přivezli nám jej a my se pustili do skládání. Bylo to docela jednoduché, zabralo nám to dvě odpoledne, ale ještě jsme ho museli naimpregnovat a natřít, aby se zvýšila životnost dřeva, což nám trvalo dva dny, ale to už jsme to dělali pohodovým tempem :). Myslím, že kdo má doma šikovného chlapa(ženu :p), tak to zvládne levou zadní.

Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

Re: Zahradní domky

Příspěvek od Vio » 23 zář 2016, 13:37

Reklama?

marcela22
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2015, 20:13
Bydliště: Růžová ul.

Re: Zahradní domky

Příspěvek od marcela22 » 08 říj 2016, 08:53

Ahojky,
zakoupili jsme v hobby marketu (Hornbach) dva hotové domky - skládačky, jeden 180x120 a druhý 180 x 175. Vymyslela jsem si, že budou stát metr od sebe a prostor mezi nimi bude zastřešen a bude sloužit k uskladnění dřeva do krbu. Domky byly v akci, takže oba vyšly cca na 15 tis.
Jeden víkend jsme to natřeli (impregnovali) a další víkend to chlapi postavili. Jsou zapotřebí minimálně 2 chlapi, jeden to nedá. Potom ještě probíhaly různé dodělávky, zastřešení prostoru, pokládka nové střešní krytiny (to, co je dodáváno prodejcem je "ter-papír", který vydrží možná jednu zimu. Kvalita domků není nic moc, jsou to takové skořepiny (manžel to musel zpevnit), ale svůj účel plní a budou ho plnit doufám alespoň 10 let.
Vzhledem k tomu, že jsme právě dostavěli dům a je zapotřebí ještě spousta investic do zahrady, terasy, plotu, a tak dále, rozhodli jsme se pro toto řešení, protože bylo levné a rychlé - začíná podzim a plískanice a je nutno někam uskladnit zahradní nábytek, nářadí, sekačku. Neočekávám, že mne domek přežije, až doslouží, tak ho prostě vyměním.
Přeji hodně štěstí při rozhodování

Hell
Příspěvky: 26
Registrován: 08 zář 2016, 09:47

Re: Zahradní domky

Příspěvek od Hell » 14 lis 2016, 17:11

Presne toto tema jsem zde chtela zalozit,akorat z mirne jineho duvodu a to z duvodu nemoznosti a popotahovani povoleni o vystavbu zahr.domku s navazujicim krytym parkovacim stani, snazime se od obce dostat povoleni jiz tri mesice, tj jsme smireni, ze letos nevystavime a kdovi zda vubec v dalsim roce.
Jelikoz se jedna o domek z Ytongu cca o 15m2 chteli jsme zazadat (dle zakona na ohlasku) holt jsme byli velmi naivni a slusni a jali se vse resit legalni cestou a nikoli nacerno (asi velka chyba), nicmene nase problemy zacaly ve chvili, kdy nam jeden ze sousedu nechtel dat souhlas a zazadal si o veskerou dokumentaci na stavebni urad v Hostivicich a tim to vse zacalo, ikdyz nam po mesici souhlas dal, jelikoz jsme dodrzeli povinne 2m od jeho plotu a dalsi zakonne nalezitosti, tak evidentne se velmi dovolaval v Hostivicih, kde ve finale nam delaji velke problemy a povoleni samozrejme nedali, ted jsme ve fazi studovani zakona, kontaktovani pravniku a uvidime, co se dale vyvrbi, ale byrokracie a arogance moci je neuveritelna, az si rikam, ze se nedivim, ze cesky obcan radeji stavbu udela nacerno a pak mnohem mensi problemy na uradech...nekdo podobny zazitek ci problem/rada?

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Zahradní domky

Příspěvek od tučňák » 14 lis 2016, 21:12

Mohu se zeptat, proč Vám SÚ Hostivice nechce stavbu povolit?
V zásadě pro stavbu do 25m2, která neslouží k bydlení nepotřebujete ani stavební povolení ani ohlášení (viz § 103 odst.1 písmeno e). Měla by jste žádat jen o územní souhlas dle § 96. Zároveň se domnívám, že v případě souhlasu souseda, můžete jít blíže k hranici pozemku než uváděné 2m (nejedná se o stavbu k bydlení).

Hell
Příspěvky: 26
Registrován: 08 zář 2016, 09:47

Re: Zahradní domky

Příspěvek od Hell » 15 lis 2016, 00:09

Ano, nejedna se o stavbu k bydleni 15m jest domek a dalších cca 40m je kryté parkovaci stani na dve auta(dalo by se popsat jako pergola s pevnou střechou).Soused povolil presne 2m ani o pid mene(bez komentare,ale s tim jsme pocitali)poté,co si vyžádal dokumentaci na SU v Hostivicich,při poslední zadosti nedali souhlas jelikož chtějí doložit projektovou dokumentaci(malem jsem šla do kolen z tohoto požadavku),řešení odtoku vody apod pro stavbu domku (dle firmy,se kterou jsme se předběžné domluvili na vyhotovení a už 3mesice to musíme pozdrzovat jsme snad jediní,kteri potrebuji takoveto veci,aby dostali souhlas,je to prý nestardatni postup u takoveto stavby z hlediska SU).Plus se vozi na tom,ze musíme doložit,ze zastavena plocha na pozemku nečiní více než 30%velikosti pozemku, z čehož dle vyhlášky se za zastavenou plochu bere také terasa/schody,zpevnene parkovací stani,takže když se rozhlednu kolem,tak temer 50% domku zcela jiste nesplňují a holt my máme to štěstí,ze musíme dokazovat,ze splnujeme...

evastudena
Příspěvky: 1
Registrován: 30 zář 2019, 15:52

Re: Zahradní domky

Příspěvek od evastudena » 26 lis 2019, 12:52

Levněji si domek možná postavíš, ale při koupi hotového dostaneš záruku na materiál. Navíc bude perfektně opracovaný a natřený. Stál jsem před stejným rozhodnutím a nakonec jsem domek koupil. Také jsem ušetřil i spoustu času, který bych jinak strávil stavbou. Pro zajímavost mám domek od [url]https://www.domky-delta.cz/zahradni-domky/[/url] , tak si zkus porovnat ceny.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů