cesta pro pěší Na Vyhlídku

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
mik
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2015, 16:34

cesta pro pěší Na Vyhlídku

Příspěvek od mik » 26 kvě 2015, 16:29

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude opět zprovozněna cesta pro pěší směrem Na Vyhlídku. Skákání přes obrubníky ve tmě nebo klopýtání s dětmi je opravdu nepříjemné (nemluvím o natažených páskách napříč přes cestu kolem vyústění nově vystavěných silnic, které byly strženy). Děkuji za odpověď.

alena
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2015, 18:31
Bydliště: Chýně

Re: cesta pro pěší Na Vyhlídku

Příspěvek od alena » 05 čer 2015, 11:48

Dosti smutné, že ani po 10ti dnech nebyl z obecního úřadu nikdo schopen, nějakým veřejným způsobem reagovat. To jsou vám občané Chýně z lokality na Vyhlídce tak lhostejni?

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: cesta pro pěší Na Vyhlídku

Příspěvek od Palat » 06 čer 2015, 07:12

Dobrý den,
špatná schůdnost pěšiny z Vyhlídky je samozřejmě problém a OÚ se tím zabýval a zabývá celkem intenzivně. Otázku jsme řešili mj. na veřejném zasedání zastupitelstva, zápis je zde (bod 6a) - šlo o petici obyvatel Vyhlídky za zprůchodnění pěšiny.

Situace je taková, že pěšina je v tuto chvíli součástí stavby a jejímu porušení se podle tvrzení stavebníka nešlo vyhnout. Navíc na jejím místě bude vybudován val, tj. pěšina v tomto místě už nebude obnovena. Stavebník souhlasil s tím, že na pěšinu nezakáže přístup úplně (byl by mohl, kdyby chtěl), ale udržovat ji ve schůdném stavu nemohl. Zároveń KSÚS (Krajská správa a údržba silnic) nesouhlasila s dočasným dopravním omezením a vyčleněním části silnice pro pěší.

Situace se vyřeší po kolaudaci komunikací na zastavovaném území. Po kolaudaci tyto komunikace budou zpřístupněny a bude po nich možné projít z Vyhlídky do ulice K Roklím. Čerstvé informace jsem ověřoval ještě včera a kolaudace je naplánována na 15. června, takže pokud stavebník dodrží termíny (což samozřejmě nikdo z obce nemůže na 100% zaručit, ale zatím to tak vypadá), za necelé dva týdny by situace měla být vyřešena.

Závěrem jedna prosba: Pokud vás zajímá, co se v obci děje, vyšetřete si ty tři minuty měsičně na prolítnutí zápisu ze zastupitelstva. Je tam hromada zajímavých informací, mj. i zpráva starostky o činnosti obce. Leccos o dění v obci se dozvíte a zároveň si můžete ušetřit nějaké to rozčilování, že "se zas nic neví" a "nikdo nic neřekne"...

Lukáš Palatinus

mik
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2015, 16:34

Re: cesta pro pěší Na Vyhlídku

Příspěvek od mik » 08 čer 2015, 21:16

Díky za podrobnou odpověď (a aleně za podporu). Nově by tedy cesta měla vést od Vyhlídky po původní pěšině za autobusovou zastávkou ke komunikaci ze zastavovaného území na Rudenskou a tam pak po nových komunikacích do ulice K Roklím?
Na zápisy se určitě podívám.

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: cesta pro pěší Na Vyhlídku

Příspěvek od Palat » 11 čer 2015, 22:51

mik píše:Nově by tedy cesta měla vést od Vyhlídky po původní pěšině za autobusovou zastávkou ke komunikaci ze zastavovaného území na Rudenskou a tam pak po nových komunikacích do ulice K Roklím?
Ano, tak by to mělo být.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host