Rozšíření školy a školky

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Tomík
Příspěvky: 35
Registrován: 20 lis 2012, 19:57

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Tomík » 03 pro 2012, 15:57

Jiří Nývlt píše:
Tomík píše: Konečně zase další normální člověk. Já jsem již opravdu myslel,že toto fórum je pana Nývlta,když né OÚ. Nejde jen o to,aby jeden pomlouval druhého,ale konečně něco dělat. Což nové vedení obce konečně dělá ! Je ale jasné,že někteří(např.p.Nývlt),to neustále budou napadat. :doh:
Fórum založil, zdarma pro nás provozuje, dotuje a udržuje Jirka Grégr. (Díky Jiří) To proto, abychom tu mohli diskutovat, probírat své názory, sdělovat svá stanoviska. Někteří z nás tak činíme více či méně kultivovanou formou, snažíme se argumentovat, své mínění opírat o věcnost. Přijde mi velmi slabomyslné vytýkat mi nebo komukoliv jinému, že tak činím. Prosím, nečtěte moje posty. Ve svobodě!

Tomíka důrazně vyzývám, aby mi doložil, kde jsem koho pomluvil.

Něco dělat? S prací pro obec (školu) jsme se museli jako Rada školy Josefu Novotnému a jeho suitě doslova vnucovat. A i tak neustále vykládá nesmysly, které jsme opakovaně vyvraceli: 9. V bodu 9. zasedání zastupitelstva byl projednán návrh na pověření Finančního výboru přípravou ekonomických podkladů souvisejících s výstavbou nové základní školy; úvodem tohoto bodu starosta přednesl svoje stanovisko k problematice školství v obci Chýně; uvedl, že v obci jsou 2 názorové skupiny, jedna prosazuje výstavbu nové školy, druhá vidí priority v tom, co je schopna finančně unést – rozšíření ZŠ a MŠ Chýně;
Mrzí mě, že paní tajemník nezaznamenala, jak mi Josef Novotný v rozporu s jednacím řádem sebral slovo. Měl jsem na srdci důležité sdělení a opakuji ho zde všem: Žádné dvě skupiny neexistují. Jen v mysli našeho starosty. Rada školy, ani její spolupracovníci se nikdy nevyjádřili proti rozšiřování školy a školky, pouze jsme podpořili a připravili materiál, který naznačuje cestu, kam by se v budoucnu mohlo školství v Chýni ubírat - tedy zřízení nové devítitřídní školy. Chceme teď jen zjistit, zda to má smysl, zda je toho obec schopna. Toto je Josefem Novotným opakovaně vykládáno jako vytváření dvou názorových skupin, jakkoliv už několikrát slyšel, že proti rozšíření školy a školky není v řadách Rady školy, pedagogů a spolupracovníků výhrad (ba co víc, opakovaně jsme nejen jemu říkali, že je to nutné).

Ano, vedení obce skutečně dělá. Ale co a jak? Dostane zprávu auditora, že má na úřadě i ve škole bordel, tak vykopne ředitelku, protože může. A svou nekompetentnost skrývá za konzultaci s právníkem. Že je to rozhodnutí koncepční a politické s dalekosáhlými dopady - to je bohužel příliš složitá úvaha. Líbivé "hlavně už něco dělat" je jen zdánlivě efektivní a jednodušší.
Blbosti napadat budu. Snažím se nenapadat blbce.
Já se také snažím nenapadat blbce,proto už prosím tolik nepište.
Asi prostě nemůžete spolknout jisté změny v obci.(prostě už nemůžete do věcí kecat). :dance:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 03 pro 2012, 16:13

Lidé slabší mysli se v diskuzi při nedostatku věcných argumentů projeví přechodem do osobní roviny. Musím si zvykat.
V určitém smyslu jsem naopak za "jisté změny" celkem rád. Josef Novotný a spol. se kontinuálně znemožňují. Nemám z toho škodolibou radost, protože to dopadne na obec, na školu ("hlavně pro ty děti"). Pracují na tom však usilovně.
Na druhou stranu můžu, můžu do věcí kecat. A taky to dělám a nejen Trávníčka to děsně dráždí.
Psát si budu kolik chci a co chci. Protože můžu. Tomuhle "argumentu" budete jistě dobře rozumět. :mrgreen:
A aby to nezapadlo: koho jsem kde pomluvil?

Tomík
Příspěvky: 35
Registrován: 20 lis 2012, 19:57

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Tomík » 03 pro 2012, 17:22

Jiří Nývlt píše:Lidé slabší mysli se v diskuzi při nedostatku věcných argumentů projeví přechodem do osobní roviny. Musím si zvykat.
V určitém smyslu jsem naopak za "jisté změny" celkem rád. Josef Novotný a spol. se kontinuálně znemožňují. Nemám z toho škodolibou radost, protože to dopadne na obec, na školu ("hlavně pro ty děti"). Pracují na tom však usilovně.
Na druhou stranu můžu, můžu do věcí kecat. A taky to dělám a nejen Trávníčka to děsně dráždí.
Psát si budu kolik chci a co chci. Protože můžu. Tomuhle "argumentu" budete jistě dobře rozumět. :mrgreen:
A aby to nezapadlo: koho jsem kde pomluvil?
Tak pište,nic jiného taky nemůžete. Na toto vedení určitě nic nepadne,není taky co. Hlavně že Vám jde o děti,co třeba udělal exstarosta za tu dobu?(NIC). Pana Trávníčka to nedráždí,na rozdíl od Vás. :dance:

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evča » 04 pro 2012, 08:07

Tomík píše: Na toto vedení určitě nic nepadne,není taky co. :dance:
Zničení 60 stromků v biokoridoru u dětské aleje.
Kontraverzní změna přednosti v jízdě v ulici Ke skále.
Pochybná kvalita stavby autobusové zastávky Háje a její dokončení se zpožděním proti termínu z výběrového řízení.
Černá stavba víceúčelového sálu a jeho následné provozování bez kolaudace místostarostou panem Kuchařem.
Neprovedení slíbené revitalizace návsi na kterou bylo vypsáno výběrové řízení.
Tříměsíční zpoždění při rekonstrukci třídy v mateřské škole.
Pochybná jednání s firmou Embalador.
Kontraverzní odvolání ředitelky základní a mateřské školy.
Zrušení stavební komise.
Odvolání právníka zastupujícího obec ve sporu s Oxesem.
Zavedení institutu placených poradců.
Urážení občanů Chýně a řidičů zaměstnancem obce p. Plaňanským.

Není toho za tři měsíce dost?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 04 pro 2012, 13:12

Tomík píše:
Tak pište,nic jiného taky nemůžete.
Omyl! To by bylo popřením demokracie. To by bylo fajn, kdyby to takhle fungovalo, co? ;-) :mrgreen:
Tomík píše:
Na toto vedení určitě nic nepadne,není taky co.
Číst znamená i rozumět, psal jsem že nekompetentnost Josefa Novotného a spol. (vedení) padne na obec (tedy na místní komunitu). Z toho mám obavy - nikoliv radost. :geek:
Tomík píše: Hlavně že Vám jde o děti,co třeba udělal exstarosta za tu dobu?(NIC).
Ano, jde mi o děti - proto jsem v Radě školy. Míním, že Josef Novotný zatím školu zejména destabilizoval. Na Vaši otázku: hasil požáry, páč zcela nepopulárně škrtil peníze - oproti J.N. ovšem nerozhazoval a ZEJMÉNA nedevastoval. Dotáhnul např. rozšíření školky, jakkoliv je výsledná cena předmětem kritiky. Trpíte pozoruhodně selektivními výpadky paměti.

Do třetice, prosím: koho jsem kde pomluvil?

evakoza
Příspěvky: 17
Registrován: 26 srp 2009, 14:13

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evakoza » 19 led 2013, 15:44

... hezký víkend ... :o))) ... je nás tu mnoho, co máme děti školkového a brzo školního věku a stále si říkáme, že by bylo třeba s tím něco udělat ... a ono se samo stále nějak nic neděje :o))) ... opravdu asi nikdo z nás nechce vozit děti do školy kamkoli jinam ... kamarády mají tady, proč by s nimi neměly chodit do školy???
Když jsem se sem nastěhovala (2006), přihlásila jsem si sem trvalébydliště, doufajíc, že ... no nic, když měl jít syn do školky, byla jsem nucená si trvalé bydliště přehlásit zpět do Prahy, aby mi ho vzali tam (je listopadový, takže tady by byl asi stopadesátýdevátý pod čarou) a já mohla do práce. Super!!! A je nás takových spoustu ...
Sama asi školu nepostavím, na to se nějak necítím :o)), ale kdyby bylo potřeba s něčím pomoct ... s datazníky ... s projekty, které máte třeba již rozpracované ... Jiné informace, než ty, které jsou zde na foru a ze zprávy školní rady nemáme, ale je na výsost jasné, že jiné východisko než nová škola není ...
Díky za vaši snahu ...
Eva K.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Srneček » 19 led 2013, 21:12

ze zasedání zastupitelstva 19. 12. 2012
11d. V bodu 11d. bylo projednáno zřízení Výboru pro výstavbu nové ZŠ Chýně; zastupitelka pí Kovářová přednesla návrh složení sedmičlenného výboru:
• Věra Kovářová – předsedkyně
• Anna Chvojková – zabývá se dotačními tituly
• Lukáš Palatinus – člen Finančního výboru
• Jiří Nývlt – člen Školské rady
• Petra Vacková – zabývá se operačním programem ve školství
• Lucie Houšková – členka MaHu centra Hostivice
• Kateřina Buncík – zástupce ZŠ a MŠ Chýně do doby jmenování nového ředitele/ředitelky školy;
pí Kovářová uvedla, že cílem výboru je příprava podkladů pro výstavbu nové devítitřídní školy v Chýni, podpora mimoškolní činnosti, vzdělávání seniorů apod.; jeho náplň vychází z materiálu, který byl předložen obci
• demografický vývoj v obci Chýně s výhledem na 15 let – opírá se o územní plán obce; v Dolních Břežanech probíhá pilotní projekt na výpočet demografické křivky u obce; výsledky budou k dispozici na jaře 2013;
• financování nové školy
• náplň školy
• podklady pro studii;
výše uvedené se opírá o rozhodnutí zastupitelstva, zda práce mají pokračovat a jakým směrem; bylo konstatováno, že práce začnou okamžitě; zastupitelé schválili všemi 8 hlasy zřízení Výboru pro výstavbu nové školy v Chýni v navrženém složení.


První schůzka výboru proběhla minulý čtvrtek a každá pomoc je jistě vítána :D - zkus se ozvat někomu z výboru.

Jo, a na zasedání zastupitelstva zazněl i názor, že by bylo teoreticky možné, využít novou školu pro umístění jednoho oddělení předškoláků z MŠ = 2 mouchy 1 ranou :D .
Srneček

evakoza
Příspěvky: 17
Registrován: 26 srp 2009, 14:13

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evakoza » 20 led 2013, 20:16

Díky moc, napsala jsem předsedkyni :) ... a uvidíme ...

E. K.

Mydlan

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Mydlan » 20 led 2013, 20:30

(Jo, a na zasedání zastupitelstva zazněl i názor, že by bylo teoreticky možné, využít novou školu pro umístění jednoho oddělení předškoláků z MŠ = 2 mouchy 1 ranou :D .[/quote])

To že jsou děcka ve třeťáku MŠ tedy již předškolní děti umístěny na ZŠ, kde mají svou hernu, ale i již učebnu, společné šatny se ZŠ, jídelnu atd...nezřídka kde již funguje.
Je to velmi dobré, protože dítě potom do první třídy ZŠ přechází relativně v klidu a je ve známém prostředí...
To je dobr, odzkoušený nápad a samozřejmě řešení, protože školek je málo ale naopak v ZŠ zpravidla bývá místa dost, alespoň ve větších městech.

Martina80
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2013, 10:20

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Martina80 » 29 led 2013, 12:21

Dobrý,chtěla bych se zeptat zda nekdo neví něco o tom, že v Chýni se má otevírat nová soukromá školka. Měla by být otevřena od cca března. Kapacita by měla být asi 15 dětí. Mám 3letou dceru a chtěla bych ji do ní přihlásit,protože šance, že nám ji vezmou do státní školky, když nemáme trvalé bydliště v Chýni, je nulová. ale zatím více nevím. Náhodně jsem ji našla na stránkách www.skolka-chyne.cz.
Díka za info Martina

Mydlan

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Mydlan » 29 led 2013, 17:53

pomůžu vám složit střípky, v odkaze je adresa Točivá 576 a to je číslo popisné
CS studia :D

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Martina2 » 29 led 2013, 19:55

CS studio o školce či něčem takovém opakovaně uvažuje, nevím, v jakém stádiu jsou tyto plány zrovna v této chvíli. Asi by to chtělo přeptat se rovnou tam, jak již asi naznačoval Mydlan.

Mydlan

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Mydlan » 29 led 2013, 21:03

když to stavěli, dělali nahoře byt a část patra přímo pro soukromou školku, světla, koberce, vývody nízko na umyvadélka,
na záchůdky vedle sebe atd..., pak přišla jakási paní odněkud z Kanady a básnila paní majitelce o anglické školce, a že potřebuje
tady sto tisíc na tohle, půl milionu na tamhleto....tak z toho nakonec kvůli tomuto sešlo a sanitární příprava se udělala normoš
klasicky, pak uvažoval Mořský svět u dvou tet, že se tam přestěhuje, domluvili se na nájmu ale CS studio pak před pospisem cuklo
a navýšilo nesmyslně cenu + zálohy...tak z toho také sešlo...nevím proč, každopádně nahoře je to úplně nové a moc pěkné, ze dvou stran
stačí udělat jen nízký plůtek a uzavřít zadek zahrady, parkoviště tam je, má to samostatný vchod a dokonce i východ vzadu na terasu,
parkování v pohodě...a ještě k tomu to tam nahoře přes rok leží ladem, krom bytečku vedle, který je pronajatý...co se chystá teď nevím,
kolikrát ani obsluha (holky) nevěděli sami, co majitelka chystá, třeba parkoviště o jednu parcelu vedle, proč se zrušilo, protože si
majitelé sousedního domu stěžovali, že jim vadí, že tam občas zaparkuje auto, dokonce tam musela strhnout zpět to kamení a uzavřít
vjezd velkými kameny, a přitom si sousedé hezky na té parcele skládali materiál, parkovali, dokonce tam lítali náklaďáky sem tam, a hned
co dostavěli, tak si začli stěžovat na všech úřadech...jo jo dějou se tu věci...víc nevím, ale nejlepší info najdete na stránkách http://www.fisaslany.cz/,
je tam kontakt na majitelku, nebo až tam uvidíte stát bílé Porsche cayene, tak se poptejte přímo jí, přeji hodně úspěchů, jo jo není nad státní
dobrou školku, nebo na dobrou babičku, tu dnes zaplatiti zlatem :D

Šafránek
Příspěvky: 27
Registrován: 23 zář 2012, 10:11

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Šafránek » 29 led 2013, 22:20

Dost zásadní informaci jsem načerpal v položce Ceník :D Třináct litrů za celodenní hlídání, to myslím ještě rádi za toho bůra zůstaneme v Mořským světě, i když máme CS skoro u nosu.

ivanek
Příspěvky: 114
Registrován: 14 led 2013, 10:01

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od ivanek » 30 led 2013, 07:34

No nevím jestli bych chtěl aby moje dítě chodilo do školky k osobě stíhané s Rathem za korupci, majitelce firmy Fisa Ivaně Salačové.
Stejně tak jsem zvědavaj, jak dlouho CS studio při tom, jak to tam vedou vydrží. Odhaduju že to dlouho nebude. Moc bych na ně nespoléhal.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti