Sjízdnost komunikací

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Mydlan

Sjízdnost komunikací

Příspěvek od Mydlan » 09 úno 2015, 10:04

Zdravím obecní úřad, obracím se s prosbou:

v minulých letech, vozovka od Rudné směrem přes obec k betonárce bývala vždy posolená - nyní je z ní ledovka, přestalo se solit?

Chrášťanský kopec je stále problém, přitom ho stačí brzy ráno posolit, 24 hodin od nedělního rána je v zledovatělém
stavu a v pondělí ráno když jedou lidé do práce na Prahu je nesjízdný, stále stejný scénář opakující se do kola... kamion OK transu, autobusy apod...

Bylo by prosím možné, obrátit se na vlastníky (správce) komunikace s prosbou
aby tato místa solili? Je mi jasné, že komunikace nejsou ve správě obce, ale zejména "Chrášťaňák" je opravdu nebezpečný, z jedné strany
svah dolů se svodidly a z druhé metrová škarpa.

Děkuji Vám
Milan Kinšt

Obecní úřad
Příspěvky: 32
Registrován: 21 lis 2014, 12:51

Re: Sjízdnost komunikací

Příspěvek od Obecní úřad » 12 úno 2015, 16:05

Dobrý den,

jednání se správcem komunikací III.třídy v obci proběhlo před necelými dvěma týdny. Bohužel, vzhledem k tomu, že prostředky na údržbu krajských silnic se snižují, případně přesouvají do jiných lokalit, není jisté, že správce těchto komunikací nám vyjde vstříc. Každopádně bude opětovně kontaktován správce těchto komunikací ve směru na Rudnou a na Chrášťany a podána žádost o sjednání nápravy v případě dalších nepříznivých klimatických podmínek. Proto prosím dbejte zvýšené opatrnosti a v případě kalamitních stavů, prosím, použijte trasu ve směru na Prahu přes Břve nebo Hostivice, kde k blokování dopravy dochází méně častěji než na Chrášťanském kopci. V případě dalšího sněžení paní starostka rozhodla, že obecní zaměstnanci zajedou posypat i Chrášťanský kopec, než se dostaví údržba kraje.

Snad nám zima brzy skončí a tyto opakované stavy neodklizených komunikací, ve správě kraje, se nám podaří do dalšího roku vyřešit.

S úctou Andrea Klenotová

Mydlan

Re: Sjízdnost komunikací

Příspěvek od Mydlan » 14 úno 2015, 03:20

Děkuji :clap:
M.Kinšt

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host