Stav silniční sítě v obci

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
rada-m
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2009, 18:23

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od rada-m » 21 led 2014, 05:07

Srneček píše:Chápu, že Vás to trápí jelikož se Vás to osobně dotýká, ale věřte, že je tu mnohem víc věcí, které mají širší význam. Například uvedu:
změna územního plánu č. 2, soud s firmou Oxes, smlouva na provozování vodovodu a kanalizace, problémy s firmou Embalador, problémy s firmou Enit invest, chystaná výstavba bytovek firmou Bemett a stím související smlouva, výstavba polních cest za tratí, dosud nedořešené tahanice kolem ZŠ a MŠ....to vše a mnohé další mi přijde důležitější, než ten zmiňovaný asfalt.
Vámi uvedené problémy jsou jistě důležité a v tuto chvíli mých 30 metrů asfaltu vypadá jako banalita. Ale co bránilo výše uvedený problémům předejít a mít to pod kontrolou? A kdy se z banality stane problém k řešení, až si tam někdo zlomí nohu?

Uživatelský avatar
rada-m
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2009, 18:23

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od rada-m » 21 led 2014, 05:09

Srneček píše:
pavel píše:
Srneček píše:Chápu, že Vás to trápí jelikož se Vás to osobně dotýká, ale věřte, že je tu mnohem víc věcí, které mají širší význam. Například uvedu:
změna územního plánu č. 2, soud s firmou Oxes, smlouva na provozování vodovodu a kanalizace, problémy s firmou Embalador, problémy s firmou Enit invest, chystaná výstavba bytovek firmou Bemett a stím související smlouva, výstavba polních cest za tratí, dosud nedořešené tahanice kolem ZŠ a MŠ....to vše a mnohé další mi přijde důležitější, než ten zmiňovaný asfalt.
A co ten smrad dole v obci? To bych resil jako hlavni prioritu!!!!! Protoze jestli lidi od toho smradu pochcipaji tak uz je potom vsechno jedno!!! Navic jestli ten smrad nevyresime tak nasmradne ta dobra pizza o ktere se aktualne pise v jinem vlakne. A to by byla opravdu skoda. Pizzu mam rad
:D konečně jeden příspěvek k tématu :lol: ono tady dole se vždycky topilo a vždycky to tady smrdělo, tak nevím, co na tom měnit a hlavně jak to řešit...ostatně pizza s lehkou kouřovou příchutí, to přeci špatné není - Pohlreich by si pomlaskával.
To snad nemyslíte vážně...

stavitel

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od stavitel » 21 led 2014, 08:45

No jasně, že to myslí vážně. Proč by jim mělo vadit, že to smrdí. To je fakt argument, že to smrdělo vždy. :roll:
A to sem chcete dávat děti do MŠ a ZŠ. Vůbec se nedivím rodičům co vozí děti do Prahy, alespoň přes den to nemusí čuchat.

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Večernice » 21 led 2014, 08:48

Srneček píše:Chápu, že Vás to trápí jelikož se Vás to osobně dotýká, ale věřte, že je tu mnohem víc věcí, které mají širší význam. Například uvedu:
změna územního plánu č. 2, soud s firmou Oxes, smlouva na provozování vodovodu a kanalizace, problémy s firmou Embalador, problémy s firmou Enit invest, chystaná výstavba bytovek firmou Bemett a stím související smlouva, výstavba polních cest za tratí, dosud nedořešené tahanice kolem ZŠ a MŠ....to vše a mnohé další mi přijde důležitější, než ten zmiňovaný asfalt.
kousek chodníčku by se tam ale mohl udělat, náhodou je to pěkná otrava chodit po blátě v pěknejch botech :doh: :)

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Večernice » 21 led 2014, 08:50

stavitel píše:No jasně, že to myslí vážně. Proč by jim mělo vadit, že to smrdí. To je fakt argument, že to smrdělo vždy. :roll:
A to sem chcete dávat děti do MŠ a ZŠ. Vůbec se nedivím rodičům co vozí děti do Prahy, alespoň přes den to nemusí čuchat.
to byl spíš vtip (ten argument) :)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Srneček » 21 led 2014, 10:27

rada-m píše:
Srneček píše:Chápu, že Vás to trápí jelikož se Vás to osobně dotýká, ale věřte, že je tu mnohem víc věcí, které mají širší význam. Například uvedu:
změna územního plánu č. 2, soud s firmou Oxes, smlouva na provozování vodovodu a kanalizace, problémy s firmou Embalador, problémy s firmou Enit invest, chystaná výstavba bytovek firmou Bemett a stím související smlouva, výstavba polních cest za tratí, dosud nedořešené tahanice kolem ZŠ a MŠ....to vše a mnohé další mi přijde důležitější, než ten zmiňovaný asfalt.
Vámi uvedené problémy jsou jistě důležité a v tuto chvíli mých 30 metrů asfaltu vypadá jako banalita. Ale co bránilo výše uvedený problémům předejít a mít to pod kontrolou? A kdy se z banality stane problém k řešení, až si tam někdo zlomí nohu?


Nezlob se, ale to je mimo mísu, zkus si nastudovat, co se kolem Oxesu, Embaladoru, Enitu, Bemettu, školy, polních cest a vody všechno událo - jsou to stovky hodin jednání, volání, mejlování, stížností, právních rozborů atd. a pak ukaž, kde obec udělala chybu a jak jsme jí měli předejít, to by mě fakt zajímalo.

Jo a neříkám, že je asfalt banalita, já říkám, že tu jsou věci s větší prioritou, to je vše.
Srneček

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Srneček » 21 led 2014, 10:35

stavitel píše:No jasně, že to myslí vážně. Proč by jim mělo vadit, že to smrdí. To je fakt argument, že to smrdělo vždy. :roll:
A to sem chcete dávat děti do MŠ a ZŠ. Vůbec se nedivím rodičům co vozí děti do Prahy, alespoň přes den to nemusí čuchat.
Byl to samozřejmě vtip a reakce na Pavla, který mě skoro vždy potěší svým speciálním smyslem pro humor. Taky to ale byla připomínka toho, že se tu najde hodně přispěvovatelů, kteří chtějí aby za ně jiní řešili neřešitelné. Může mi někdo z chytrých říct, co se má dělat ze smradem z komínu? To se tam mám jít jako přivázat a ucpat ho svým tělem? Fakt nevím co s tím, snad chodit po barácích a domlouvat lidem aby topili slušně? Ale to by ostatně mohli i ostaní občané a pokud půjde celá rodina, včetně dětí třeba to bude mít větší přesvědčující účinek, fakt nevím co s tím.
Srneček

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od PaMi » 21 led 2014, 10:40

rada-m píše: Ale co bránilo výše uvedený problémům předejít a mít to pod kontrolou? A kdy se z banality stane problém k řešení, až si tam někdo zlomí nohu?
Celý problém vznikl, když před několika lety tehdejší starostka Kovářová nechala naprosto v rozporu s územním plánem "vybudovat" navezením asfaltové drtě průjezdnou cestu. Kdyby se tehdy jak někteří zastupitelé navrhovali tam zbudoval malý parčík s pěšinkou pro pěší a cyklisty (jak je v územním plánu), bylo by po problému.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Srneček » 21 led 2014, 10:51

Jen malý pohled do historie - v Chýni bývalo ještě hůř. V roce 2000 ještě Hájecká vůbec nebyla, ale Sluneční se pro změnu topila v ukrutném blátě (do dnešního dne tam asfalt není).

Jak jsem dělal Goléma

Jaroslav Hymajzl II.B. Chýně

Stál jsem tam a koukal na ty nádherné kopce bahna. Marcela pořád nešla. Šláp jsem tam jednou nohou a pozoroval, jak mi to bláto přetejká přes horní okraj holinky, trochu to studilo uvnitř v botě. Pak jsem tam hupnul a proběh to na druhý roh a pak na zpátek. To už jsem nemohl ani připažit, byl jsem tak tlustej jako strejda Vojtíšek od vedle z baráku. Marcela, která zrovna přišla, řvala:jé ty prase co to děláš. A já jí řek, že Golémka. Vzpomněl jsem si, jak jsem s našima byl na staromáku a tam měli u jednoho stánku takovýho divnýho panáka s kulatou hlavou a stál sedumdesát Kč, a u něho bylo napsáno Golém. Když jsem se na to ptal táty, tak říkal, jo to uplácal jeden žid a on pak chodil, ale to už je dávno. Marcela proběhla tou ulicí také a když si protřela oči a pusu, tak pravila, že dělá blátoláka. Ale to už volala máma z okna, že už je večeře. Když jsem přišel domů, tak máma dostala jen takový veliký voči. Já vystoupil ze šatů a táta je vzal, hodil do vany a řek, že až to ztvrdne, že to omlátí flaškou od piva. Máma pravila, že to bahno v tý naší ulici je něco hroznýho a že už to dál jen tak nejde. Že minulý týden jeli sousedi do Prahy do divadla autobusem a babička s nima musela jít na stanici, kde se přezuli z holinek a ona je vzala zase domů. Táta povídal, aby šla do sebe a dala si klid, že to stejně nepomůže a že půjde večer na schůzi, kterou svolal starosta a tam mu to řekne. Ale že to bláto tady bylo už dávno než se nám ten kluk (jako já) narodil a nikdo s tím stejně nic neudělal. A tak já jen doufám, že se ten starosta neunáhlí a že s tím nebude jako vždy nic dělat, protože až vyrostu a budu starostou já, tak tu ulici akorát přejmenuju ze Sluneční na ulici Na Blatech a děti se tam budou moci bahnit dál.

Miroslav Hecht

Tato povídka vznikla na základě stížnosti občanů z ulice Sluneční. Jazykově neupraveno.


Chýnoviny 1/2000
Srneček

stavitel

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od stavitel » 21 led 2014, 10:56

No to je nádhera, už kvůli této povídce by se nemělo v Chýni nic dělat. :lol:
Pro další škarohlídy - je to vtip. Ale Srnečkovi tleskám, že si dal tu práci a vyhledal. :clap: :clap: :clap:

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Alca » 21 led 2014, 11:35

A zpět k ulici Hájecká. Pravdou je, že se tam velmi navýšil provoz. Dříve se dalo z ul. Na Kališti jít příjemnou procházkou dolů Hájeckou ulicí až na náves. Dnes už tam ani nemůžete vyjít na procházku s pejskem, protože tam jezdí jedno auto za druhým. A to proto, že se tam postavilo několik nových domů a všichni z Kaliště jezdí tudy ven z obce. Je to mnohem kratší než horem přes Višňovku a náves. Tím se ulehčilo mnohem více provozu přes střed obce. Lidí, kteří jezdí do Hostivice a směrem na Břve je velmi mnoho. Hájeckou z Kaliště jezdím také každý den a když sjedu od Kaliště na křižovatku od Borové ( u p. Krásy), tak odtud přijíždí také dost vozidel.
Všichni pokračují dále Hájeckou přes úsek "bláta a hlubokých děr". Bez auta se tam fakt jít nedá.
Samozřejmě, že jsou důležitější věci, ale nešlo by to tam alespoň vysypat nějakým materiálem? Loni to tam určitě někdo vyspravil, ale bohužel už se to zajezdilo, protože tam opravdu jezdí hodně aut. :cry:
Alča

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Srneček » 21 led 2014, 12:29

Dobrá, dobrá, na nejbližší schůzi (půlka února) to přednesu v diskusi. Pokud se vás víc s předstihem obrátí na OÚ (například e-mailem), bude mít můj příspěvek větší váhu.
Srneček

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Alca » 21 led 2014, 13:27

Hned tak učiním. Díky.
Alča

Uživatelský avatar
rada-m
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2009, 18:23

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od rada-m » 21 led 2014, 14:50

Srneček píše:
rada-m píše:
Srneček píše:Chápu, že Vás to trápí jelikož se Vás to osobně dotýká, ale věřte, že je tu mnohem víc věcí, které mají širší význam. Například uvedu:
změna územního plánu č. 2, soud s firmou Oxes, smlouva na provozování vodovodu a kanalizace, problémy s firmou Embalador, problémy s firmou Enit invest, chystaná výstavba bytovek firmou Bemett a stím související smlouva, výstavba polních cest za tratí, dosud nedořešené tahanice kolem ZŠ a MŠ....to vše a mnohé další mi přijde důležitější, než ten zmiňovaný asfalt.
Vámi uvedené problémy jsou jistě důležité a v tuto chvíli mých 30 metrů asfaltu vypadá jako banalita. Ale co bránilo výše uvedený problémům předejít a mít to pod kontrolou? A kdy se z banality stane problém k řešení, až si tam někdo zlomí nohu?


Nezlob se, ale to je mimo mísu, zkus si nastudovat, co se kolem Oxesu, Embaladoru, Enitu, Bemettu, školy, polních cest a vody všechno událo - jsou to stovky hodin jednání, volání, mejlování, stížností, právních rozborů atd. a pak ukaž, kde obec udělala chybu a jak jsme jí měli předejít, to by mě fakt zajímalo.

Jo a neříkám, že je asfalt banalita, já říkám, že tu jsou věci s větší prioritou, to je vše.
OK, beru ten argument zpět... btw zatím jsme si netykali.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav silniční sítě v obci

Příspěvek od Jiří Nývlt » 21 led 2014, 15:27

rada-m píše: OK, beru ten argument zpět... btw zatím jsme si netykali.
Ondřeji, ty seš fakt špína chlap. Nejen že tady furt něco jak pitomec vysvětluješ, ale ještě si dovolíš anonymum tykat!!! No fuj!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů