Zasviněná Točivá

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
obyvatelka
Příspěvky: 82
Registrován: 16 úno 2015, 12:39

Re: Zasviněná Točivá

Příspěvek od obyvatelka » 13 bře 2015, 12:55

to Srneček
Jistě je záslužné, že obecní zaměstnanci zametají ulice /o rychlosti se raději nezmiňuji/, ale zametají, resp. vymetají zimní štěrk. Pokud denně vyjíždějí náklaďáky ze staveb, tak je to fuj, jelikož se zametači již na stejné místo nevrátí.
Pravda je taková, že zablácené ulice nejvíce obtěžují obyvatele v bezprostřední blízkosti a ostatním je to fuk, jako Vám.
Výzva obce o hlášení aut a pozemků, z kterých vyjíždí je asi pro někoho, kdo stojí na pozemku nebo kouká z okna celý den. To by obec měla najmout maminy na MD, které jsou celý den doma, ostatní pracující přijedou večer až když stavebníci odjedou a nadělení nechají na silnici.

Mě např. více vadí to, že obec nic nedělá s nesnesitelným zápachem z kouřících komínů dole v obci. Jeden má přímo na dosah od OÚ. To Vám fakt nevadí dole v obci, že Vám to tam tak smrdí. Vždyť ani snad nemůžete otevřít okna.

Obecní úřad
Příspěvky: 32
Registrován: 21 lis 2014, 12:51

Re: Zasviněná Točivá

Příspěvek od Obecní úřad » 13 bře 2015, 14:49

Dobrý den,

pokud jde o mechanizaci, zastupitelstvo schválilo 11.2.2015 pořízení komunálního stroje na úklid komunikací. Dotace má být vyhlášena koncem května. V případě úspěchu počítáme, že již v říjnu bude možné k čištění komunikací tento stroj využít. Pořízení takového stroje bez dotace je pro obec téměř nemožné, jeho cena se pohybuje v rozmezí 2-5mil. Kč, dotace činí 80-90%.

Zároveň je předběžně domluveno blokové čištění komunikací na týden 13.-17.4., tak aby nám navázal na akci "Ukliďme Chýni" a symbolicky jsme přivítali jaro. Zároveň pragmaticky proto, že již v té době nepočítáme s náledím a sněhem a komerční úklidové firmy zahajují "letní" sezónu k 1.4. Nyní se alespoň obecní zaměstnanci snaží ulice očistit od zimního bordelu a štěrku. Ony Ondrou zmiňované propočty jsou pro nás také důležité, protože jednodenní strojové vyčištění celé Chýně nás vyjde stejně jako víc jak jeden měsíční plat obecního zaměstnance, který za tu dobu vykoná mnohem víc různé práce. Nicméně se nedomnívám, že bychom byli v nějakém rozporu a že všem nám jde o totéž - mít Chýni čistou.

Ohledně stavebníků jsme jen za poslední měsíc již dvakrát přistoupili z pozice silničního správního úřadu k uzavírání komunikací pro průjezd automobilů nad 3,5t či výjezd ze stavby a tím pádem k faktickému přerušení stavby, než došlo k dohodě o nápravě situace. Např. v ulici Dlouhá, kde i vlivem mlatové komunikace byl i průchod téměř nemožný, jsme následně ve spolupráci se stavebním úřadem Hostivice stavbu na 2 dny přerušili úplně než došlo k nápravě zašpiněných a poničených komunikací a k sepsání dohody o dalším postupu. Bohužel, jsou v Chýni zvyky, které nejdou napravit okamžitě, ale naší snahou je reagovat na každý podnět od občanů a situaci řešit.

Přeji příjemný víkend
Anna Chvojková

Sára I.
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2014, 07:37
Bydliště: Okružní

Re: Zasviněná Točivá

Příspěvek od Sára I. » 14 bře 2015, 11:23

Klobouk dolů, že se k tomuhle problému postavila obec tak radikálně - přerušit stavbu, to chce velkou odvahu. Tleskám ;)

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Zasviněná Točivá

Příspěvek od tučňák » 14 bře 2015, 11:58

Reakcí obce, zvláště pak akcí ukliďme Chýni, jsem příjemně překvapen a potěšen. Jen tak dále.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host