Zmapujto

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
rada-m
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2009, 18:23

Zmapujto

Příspěvek od rada-m » 10 srp 2015, 23:00

Vážené osazenstvo "radnice"

zajímalo by mne, z jakého důvodu byla obec registrována do databáze Zmapujto, když, až na malé výjimky, není žádná zpětná vazba a ani se nic neděje s hlášenými problémy.
Už třeba dva měsíce sleduji počmáranou zastávku vlaku, poslány 3 hlášení, bez reakce. Půl roku pak betonové panely s pneumatikami v lesíku za tratí, zde jakási reakce byla, nicméně pouze písemná...
Nevím co tu dělají lidé, kteří po obci sem a tam jezdí na zahradním traktůrku, když není vidět, že by za nimi byla nějaká práce. Asi před měsícem přijeli na traktůrku s vlekem ráno ke hřišti Na Kališti, byli dva, zajeli s tím až vrátkům, a jediné co vyřešili bylo, že přišli na to jak vycouvat a jet pryč...
Tento přístup tu byl za bývalé starostky Kovářové, která dobrovolně šla nicnedělat jinam. Proč je to tu nyní stále? Copak je takový problém koupit v krámu pixlu barvy, váleček a štětec, dojet na traktůrku k zastávce vlaku a ty malůvky přemalovat?? Chápu, že ta stanice asi patří SŽDC, ale jestli se čeká na to, až od nich někdo přijede, je trochu diletantní...už se na to třesou. Je mi líto, ale takový mám z toho dojem. Budu rád, pokud se může někdo z obce nějak k tomuto vyjádřit.

4 Srneček: vašich výmluv se prosím zdržte, na to zvědavý nejsem

Obecní úřad
Příspěvky: 32
Registrován: 21 lis 2014, 12:51

Re: Zmapujto

Příspěvek od Obecní úřad » 13 srp 2015, 13:56

Vážený pane,
databáze Zmapuj to je obcí využívána a každý podnět je zpracován. Některá hlášení jsou totožná, duplicitní, takže se nám takto i zobrazí v systému a vyřizujeme pouze první z nich. Pro přehlednost jsem teď v databázi duplicitní hlášení spárovala. Je ovšem pravda, že záznamy o vyřízení podnětu vkládáme do databáze najednou vždy po určité době, takže nejsou vždy on-line okamžitě po vyřízení. Některá k vyřízení čekají, protože jsou i finančně náročná např. likvidace skládky u rybníka Bašty, která byla lokalizována v dubnu při akci Ukliďme Chýni, byla odstraněna v měsíci červnu - práce bagru 6h, odvezla se 3 auta odpadu, za likvidaci obec zaplatila bezmála 15t. Kč.
Problematika zastávky byla se SŽDC řešena již v květnu letošního roku, hned při prvním podnětu na Zmapuj to a je stále v řešení. Na SŽDC nám přes opakované urgence bylo sděleno, že se jedná o jejich majetek, pořízený z dotace, a že do něj nesmíme nijak zasahovat. Z tohoto důvodu obecní zaměstnanci alespoň pravidelně sekají trávu v okolí a odvážejí poházený odpad, aby zastávka neodpuzovala na první pohled. Pokud nám SŽDC dá souhlas s výmalbou, bude provedena.
Ráda bych se důrazně ohradila proti pochybnostem o práci terénních zaměstnanců. Terénní zaměstnanci makají a rozhodně nejezdí jen tak zbůhdarma po obci. Jejich zásluhou je posekaná tráva, prostříhané keře, uklizené silnice, zalévané stromy, probíhají opravy mobiliáře, likvidace černých skládek, je udržován pořádek u kontejnerů a téměř každý den tříděn odpad v tříděných kontejnerech, protože rozlišovat plast, papír, sklo a směsný odpad je pro některé jedince nad jejich možnosti. V současné době k pravidelným činnostem navíc instalují odpadkové koše na psí výkaly po obci.
To všechno v situaci, kdy, jak jste si možná všiml, máme podstav terénních zaměstnanců o jednoho a od května již o 2 zaměstnance. I přes spolupráci s úřadem práce se nám i kvůli konkurenci Amazonu nedaří nového zaměstnance sehnat. Jak jsme i inzerovali ve Zpravodaji, budu ráda za jakékoliv nabídky na mail paní tajemnice tajemnik@chyne.cz. Tabulkové platové podmínky se pohybují mezi 11-14t.Kč hrubého. Případě je možné podat informace telefonicky: 311 510 148.

Příjemné léto
Anna Chvojková

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host