řešíme formality...

Protože chceme na tomto fóru udržovat přívětivou a přátelskou atmosféru, bylo by velmi přínosné, kdyby se každý nový člen představil, a právě k tomu je určena tato diskuse.
Pravidla fóra
Nadpis příspěvků dejte shodný se svou přezdívkou a něco nám o sobě povězte.
Odpovědět
P.M.
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2016, 12:37

řešíme formality...

Příspěvek od P.M. » 13 bře 2016, 21:55

Ahoj, jmenuji se Pavla a s rodinou se stěhujeme do Chýně na podzim, do novostavby. Rádi bychom zajistili aspoň starší dceři od podzimu předškolní docházku, ale bylo nám řečeno v MŠ v Chýni, že větší šance na přijetí bude, když při zápisu do MŠ budeme mít v Chýni registrované trvalé bydliště. A to je dosud problém, protože trvalé bydliště si v Chýni můžeme registrovat až po převzetí nemovitosti, a to má být někdy na podzim, což je pozdě (zápis do MŠ má být 4. května). Chci se zeptat, jestli by se nenašla nějaká dobrá duše, která by nám umožnila si v Chýni na nějaké adrese registrovat trvalý pobyt; jedná se čistě o formalitu, ze které neplynou žádné nároky. Bohužel v Chýni nikoho neznáme, tak nevíme, jak tuto situaci řešit. Zkoušela jsem žádat o trvalý pobyt i na obecním úřadě v Chýni, ale odpověděli, že to nejde. Dost by mě mrzelo, kdyby se dcera jenom kvůli nějaké formalitě nedostala ani poslední rok před školou do MŠ :( Dosud máme trvalý pobyt v Praze. Pokud se nám to do zápisu (začátku května) nepodaří změnit, jak jsem psala, tak už to pak bude asi jedno. Prosím, kdybyste někdo věděl o nějaké možnosti, kde si v Chýni zaregistrovat trvalý pobyt, dejte vědět. Děkuji! :)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: řešíme formality...

Příspěvek od Srneček » 14 bře 2016, 11:08

Podle mého existuje nějaká povinnost vzít do MŠ předškoláka, měl by mít přednost před ostatními, zkus se zeptat ředitele ZŠ a MŠ (je to jedna organizace), třeba to bude bez problémů a nebudete muset absolvovat nějaký veletoč s dočasným přihlášením na cizí adresu.
Srneček

PetuleK
Příspěvky: 83
Registrován: 02 úno 2012, 12:43

Re: řešíme formality...

Příspěvek od PetuleK » 16 bře 2016, 13:15

Ze zákona musí vzít přednostně děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Dalším kritériem může být např. trvalý pobyt v obci, která MŠ zřizuje, věk dítěte, sourozenec, který již MŠ navštěvuje apod.

Pavlo, řekla jsi ve školce, že se jedná o předškoláka? Nebo to během hovoru vyšumělo. Myslím, že šlo jen o nějaké nedoruzumění.
Petra

P.M.
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2016, 12:37

Re: řešíme formality...

Příspěvek od P.M. » 22 bře 2016, 08:00

Myslím, že jsem věk dcery určitě uváděla, ale i tak mi řekli, že si raději máme zařídit v Chýni trvalé bydliště. Pokud je to ale ze zákona, že předškolní dítě musejí přijmout, hraje tedy nějakou roli trvalé bydliště?

Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

Re: řešíme formality...

Příspěvek od Vio » 22 bře 2016, 15:59

"K předškolnímu vzdělávání přijímá děti ředitelka mateřské školy. Ta také stanoví kritéria pro přijetí. Ze zákona musí vzít přednostně děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Dalším kritériem může být např. trvalý pobyt v obci, která MŠ zřizuje, věk dítěte, sourozenec, který již MŠ navštěvuje apod. Jedná-li se o firemní mateřskou školu zřízenou v souladu s § 34, odst. 8 školského zákona, přijímá děti ředitel mateřské školy dle kritérií, které stanoví zřizovatel, je-li jím stát, kraj, obec nebo svazek obcí. V ostatních případech rozhoduje na základě kritérií stanovených vnitřním předpisem právnické osoby vykonávající činnost školy. Kritéria se zveřejní v předem, a to způsobem, umožňujícím dálkový přístup.

Právo na předškolní vzdělávání mají pouze děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. V případě, že je nelze z kapacitních důvodů přijmout, má obec, ve které má dítě místo trvalého pobytu, povinnost zajistit mu místo v jiné mateřské škole"

Sabrina
Příspěvky: 10
Registrován: 23 kvě 2016, 13:35

Re: řešíme formality...

Příspěvek od Sabrina » 28 kvě 2016, 12:09

Srneček píše:Podle mého existuje nějaká povinnost vzít do MŠ předškoláka, měl by mít přednost před ostatními, zkus se zeptat ředitele ZŠ a MŠ (je to jedna organizace), třeba to bude bez problémů a nebudete muset absolvovat nějaký veletoč s dočasným přihlášením na cizí adresu.

Nová informace.
V MŠ Chýni je více jak 10 volných míst. :dance:

Sára I.
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2014, 07:37
Bydliště: Okružní

Re: řešíme formality...

Příspěvek od Sára I. » 30 kvě 2016, 16:31

Nová informace.
V MŠ Chýni je více jak 10 volných míst. :dance:
To nějak nechápu... Jako že se bude tento rok přijímat jen deset dětí??? :shock:

Sabrina
Příspěvky: 10
Registrován: 23 kvě 2016, 13:35

Re: řešíme formality...

Příspěvek od Sabrina » 01 čer 2016, 16:14

Sára I. píše:
Nová informace.
V MŠ Chýni je více jak 10 volných míst. :dance:
To nějak nechápu... Jako že se bude tento rok přijímat jen deset dětí??? :shock:
Ne, ještě letos je 10 volných míst.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti