komise

Jedna paní povídala...
Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

komise

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 13 kvě 2011, 08:43

Ahoj Lukáši (punkere), můžeš mi dát info, zda jsou schůze vaší SDK veřejné? Konkrétně, zda tam může přijít kdokoliv, třeba i nějaký nedostatečně angažovaný radikální extremista? A pokud ano, můžeš mi sdělit datum příští schůze a místo a čas konání? Děkuji, Ondra.
Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: komise

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 16 kvě 2011, 23:17

Dnes mi podal předseda SDK (p. Lukáš Belza) info ústně. Jelikož nebývá zvykem, aby se jednání komise účastnila veřejnost, domluvili jsme se, že je na schůzi nebudu rušit a předám mu svůj podnět, kde vyjadřuji nesouhlas se zákazem vstupu psů do Višňovky v písemné podobě. Pokud mě někdo chcete v mém snažení podpořit (a souhlasíte s tím, že bude vaše vyjádření připojené k mému podání), pošlete mi ho přes SZ.
Jelikož se domnívám, že vyjma administrátorů fóra nikdo jiný nemá právo si jakékoliv vlákno vyhrazovat pro sebe (ať už z jakkoliv bohulibých účelů, např. sběr podnětů pro komise), nemohu zde ani uvádět, ať si sem každý píše co chce, je to jaksi automatické že, stále se ještě nacházíme na veřejném diskuzním fóru :)
Níže připojuji několik odkazů, které jsou určené výhradně pro příznivce spolku psamamajemisnimdobre , popř. i pro psasicenemamalevubecminevadi, ostatní je prosím nerozklikávejte, nechci vás s nimi prudit. Pro serióznost dodávám, že první příspěvek (protože jde o hřiště) považuji i já pejskař za raritní a vůbec nejsem proti tomu vyhradit část Višňovky pro nejmenší, kam nebudou smět psi vůbec. S pozdravem,
http://www.prazska-hriste.cz/parky-a-hriste/udolni.html
http://cz.prague-stay.com/lifestyle/kat ... e-pro-psy/
http://www.prazska-hriste.cz/clanky/rmc ... -sady.html
http://www.ekopolis.cz/ekowiki/stavby/z ... -park.aspx
http://cz.prague-stay.com/lifestyle/kat ... y-v-praze/
http://www.feelhome.cz/vse-o-bydleni/ta ... e-pro-psy/
http://hradec.idnes.cz/foto.aspx?r=hrad ... 1e_nef.jpg
Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: komise

Příspěvek od punker » 17 kvě 2011, 18:37

zdravím všechny,

potvrzuji, co jsem ústně zdělil Ondrovi. Zasedání SDK je neveřejné. SDK je v současné době pouze poradní orgán, které zřídil starosta obce. Komise zpracovává podněty předané starostou, popř. zastupitelstvem ve formě "doporučení". Je již jen na zastupitelstvu a starostovi, jak naloží s vyjádřením komise.
Jakékoliv podněty můžete předávat na OÚ (podatelna, emailem s elektronickým podpisem), ve vlákně, které zřídil Pavel J. (bohužel se opět zvrhlo v debatu, mimo téma vlákna) nebo na email sdk-chyne@centrum.cz.
Na email prosím zasílat pouze podněty a připomínky, které jsou v "oboru" sdk (tzn. týkají se stavebnědopravního řešení v obci), nejlépe doplněny konkrétním popisem, popř. fotkou. Budeme se snažit na emaily reagovat, řešit je v sdk, se starostou, s p. Plaňanským... Vzhledem k vytíženosti nečekejte okamžité odpovědi. Vyhrazuji si právo zveřejňovat dotazy a podněty. Na emaily mimo téma neodpovídám.

Lukáš Belza
předseda SDK Chýně
punker

tomasek
Příspěvky: 25
Registrován: 23 zář 2010, 13:11

Re: komise

Příspěvek od tomasek » 19 kvě 2011, 19:34

Tak jsem videl toho vašeho „trhace“ :-), domnival jsem se, ze se jedna o nejakeho pitbula s krvavyma ocima, nebo rotvajlera s titanovyma zubama , s ostnatym obojkem, kterého musite vencit na retezu , tim nechci snizovat hlidaci schopnosti, toho vaseho chlupatyho sampiona, aby to nevypadalo ze nejak utocim, je fakt peknej :-), ale predpokladam, ze by se vam nemel utrhnout z voditka ve visnovce a zautocit na deti :-) , navic kdyz ho jeste cvicite.

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: komise

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 25 kvě 2011, 23:33

Na dnešním zasedání zastupitelstva byl odsouhlasen návštěvní řád Višňovky, který vstup se psem na vodítku nezakazuje. Kolize psů a cyklistů nehrozí, protože návštěvní řád zde zakazuje jízdu na kole.
Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: komise

Příspěvek od punker » 28 kvě 2011, 21:34

Ondřej Fingerhut píše:Na dnešním zasedání zastupitelstva byl odsouhlasen návštěvní řád Višňovky, který vstup se psem na vodítku nezakazuje. Kolize psů a cyklistů nehrozí, protože návštěvní řád zde zakazuje jízdu na kole.
a je to vyřešeno, můžeme ukončit několik vláken a hádek :D
punker

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: komise

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 01 čer 2011, 11:54

Ondřej Fingerhut

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: komise

Příspěvek od PaMi » 01 čer 2011, 21:47

Milí obyvatelé Hájů,
je vám jasné, že když se budete večer po pár pivech vracet z hospody, tak nesmíte po chodníku Višňovkou, ale pěkně po silnici?
Cituji z provozního řádu: Čl.4 bod1: Ve Višňovce platí zákaz - vstupu osobám podnapilým a pod vlivem jiných omamných látek.
Podle agentury JPP tam budou pověření pracovníci OÚ pravidelně měřit procházejícím hladinu alkoholu v krvi. :-)

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: komise

Příspěvek od pavel » 02 čer 2011, 10:10

Jojo. Prostě v parku pouze s nulou promile. A co tabák, není to taky omamná látka? Tohle vyřeším jednoduše. Když budu opilý a zkouřený , tak pojedu autem striktně mimo Višňovku.

Vypadá to, že vyhláška byla ušita trochu rychlou jehlou a stálo by za to ji ještě trochu poladit.
Ve Višňovce je například zákaz volného pobíhání psů a jiného zvířectva. Myslím, že neukáznění majitelé psů stejně jako doteď nechají psy volně pobíhat. Jediní, kdo to bude dodržovat, budou asi kočky. Většina z nich co já vím umí číst. Tak ve Višňovce určitě pobíhat nebudou. Ale co když tam vběhne králík nebo liška? Pro ty navrhuji namalovat na ceduli nějaké obrázky, třeba přeškrtnutého králíka, aby to pochopili.
Škoda taky toho zákazu vjezdu cyklistům. Celkem chápu, že tam mezi maminky s kočárky nemůže padesátkou vlítnout namakaný Kubajs. Ale nechápu proč jste vyštvali taky desetiletého cyklistu na malém kole do ulice Ke skále, kde auta běžně jezdí padesát šedesát a doteď vedle parku za deset milionů nebyla síla prosadit retardery řádově za desítky tisíc.

Nešlo by:
- zamyslet se nad úpravou textu o zákazu cyklistů
- dát do parku stojany s pytlíky na psí exkrementy, když jste psy do Višňovky pustili, nemůžete přeci předpokládat, že tam pes neudělá "potřebu"
- udělat v ulici Ke skále zpomalovací retardery

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: komise

Příspěvek od kubajs » 02 čer 2011, 11:04

Kubajs by tam ani nejel, byla by to pro něj moc velká časová ztráta a na tom makadamu by se v padesátce v zatáčce vyflákal ;). Kubajsovi bohatě stačí chodci v Praze (kamikadze skákající bez varování pod kolo), kteří jsou největší hrozbou pro cyklistu (zdaleka ne motoristi), natož pak proplétat se mezi chodci ve Višňovce, ne díky ;). No a sjíždět z té rampy na fullu by se mi nechtělo, to si radši zajedu na zelenou do zabité rokle a je to mnohem lepší adrenalin, hlavně po pár zelených na té zelené :D.
Teď vážně - ten zákaz celkem chápu a je to dobře - jsem pro. Sám bych nerad, aby tam děti ohrožovali nějací teenageři, kteří z té rampy nahoře opravdu budou sjíždět. A věřte, že by se jich pár našlo...
S desetiletým dítětem pojedu dolů i nahoru klidně po silnici, tak staré dítě, pokud je na kole zvyklé jezdit, už nemá žádný problém v doprovodu dospělého jet rozumně po silnici...
Jinak na základě selského rozumu je mi zcela jasné, že zákaz vjezdu cyklistů je tam právě hlavně kvůli takovým, kteří by přímo svým jednáním ohrožovali chodce a ničili areál višňovky - jízda po trávě, prudké brždění zadním kolem, machrovinky jakéhokoliv typu...
Tříleté dítě na kole, vedle kterého jdu, rozhodně takovým ohrožením pro chodce není a podotýkám, že s ním do Višňovky s kolem klidně zajdu, pokud tam nebude zrovna mnoho lidí a většina normálních lidí se na mě ani zlobit nebude, nemám pravdu? :). Chce to zapojit selský rozum.
Ten zákaz je myšlen na areál Višňovky, samotný chodník podle mě areálem Višňovky není (ano, máte pravdu, po chodníku se nejezdí, ale to taky nerespektuju, pokud je chodník prázdný a nemám koho ohrozit, zde jsem anarchistou).

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: komise

Příspěvek od pavel » 02 čer 2011, 13:40

Jo, tohle už mě taky napadlo - jak to vlastně chápat. Je "hlavní chodník" součástí Višňovky nebo ne? Například v projektech výstavby jsou tyto dva pojmy jednoznačně oddělené

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: komise

Příspěvek od punker » 02 čer 2011, 22:11

tak to má na svědomí zřejmě zpracování pd... v první fázi se projektoval pouze samotný chodník a technické prvky zajišťující zpomalení rychlosti v ulice Ke Skále a zvyšující bezpečnost chodců. Zažádalo se o dotaci, bohužel neúspěšně. Pak se vypracovala pd na Višňovku, která zahrnovala chodník, ale bohužel již ne ostatní spojené se zvýšením bezpečnosti v ulici Ke Skále (z důvodu dotačního titulu)...
každopádně si myslím, že chodník probíhá skrz Višňovku, takže by měl být součástí Višňovky... :D
s montovanými retardéry je jeden zásadní problém, prostě vydrží tak rok a pak se začnou uvolňovat, to nemluvím ani o zimní údržbě. Příkladem by mohl být například Sobín... proto se navrhla stavební k-ce, vyvýšený práh s nájezdem (běžně realizovaný v Praze), ke kterému se vyjadřoval např. Ropid. Toto technické řešení bylo navrhnuto v prvním projektu...
bikeři patří do lesa a na pole, silničkáři na silnici a malé děti na kole do Višňovky. Myslím, že nikdo nebude řešit, že tříletý capart si to drandí na odrážedle po chodníku ;-)
punker

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: komise

Příspěvek od pavel » 02 čer 2011, 23:07

Jo, klidně by to mohl být vyvýšený práh. Hlavní je, aby tam něco bylo.
1. Předpokládám, že nikdo neplánuje několik hodin jezdit kolem Višňovky nahoru a dolu. Ale do lesa a z lesa se nějak musím dostat. Polní a lesní cesty z Hájů do lesa nevedou :). Tzn. po nějaké cestě se tam dostat musím. Jak už tady bylo několikrát probíráno ulice Ke skále je celkem úzká a do zatáčky. Není to moc přehledné. Proč se nesnažit zvýšit tam bezpečnost.
2. Stejně by se nějak měla vyřešit dopravní situace u vyústění ulice Dlouhé. O tom jsme přeci mluvili a dokonce konkrétně o vyvýšeném prahu.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: komise

Příspěvek od luky » 03 čer 2011, 07:55

punker píše: Myslím, že nikdo nebude řešit, že tříletý capart si to drandí na odrážedle po chodníku ;-)
Aby ses nedivil.... Mě by to rozhodně nevadilo, ale prudičů se najde dost.
Naposledy upravil(a) luky dne 03 čer 2011, 08:46, celkem upraveno 2 x.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: komise

Příspěvek od luky » 03 čer 2011, 07:56

pavel píše:Jo, klidně by to mohl být vyvýšený práh. Hlavní je, aby tam něco bylo.
Pravda pravdoucí. :clap:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host