Odvolání starosty, proč?

Jedna paní povídala...
Odpovědět
Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Danila » 03 zář 2012, 09:11

Dobrý den, mohl by mi někdo říct, kvůli čemu a proč byl odvolán starosta Fousek? Na obecním úřadu mlží a vyhýbají se přímé odpovědi. Děkuji.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Srneček » 03 zář 2012, 11:47

Protože se našlo pět zastupitelů, kteří byli ochotni tento akt prosadit...

Odvolání navrh zastupitel Rydval
11b. V tomto bodě byl projednán návrh JUDr. Rydvala na odvolání starosty obce p. Fouska z funkce; p. Rydval - v minulosti jsem napsal článek, který byl zveřejněn v Chýňském zpravodaji; na tento článek starosta obce p. Fousek písemně reagoval v tomtéž periodiku; na důvodech uvedených v článku trvám, od té doby se nic nezměnilo; obec je vedena stále stejným způsobem; považuji starostu za poctivého občana, ale myslím si, že na funkci starosty nemá předpoklady; místostarosta k tomu pouze přihlíží; chci vědět, zda jsem ve svém názoru osamocen, či zda můj názor sdílí i jiní zastupitelé; k tomuto započala diskuse:
a při hlasování se připojili: Novotný s Chadimou (Chýně 2010 - porušili tím koaliční dohodu s Chýně pro všechny a ODS), Pokorná (TOP 09), Kuchař (Arbor)

zastupitel Rydval svou nespokojenost prezentoval i v článku "Máme dobrého obecního lídra?" ve Zpravodaji 1/2012
http://www.chyne.cz/ou/images/pdf/zprav ... 2-2012.pdf

V odvolání nehledejte nějakou záhadnou tajemnost, nespokojenost se starostou bujela již delší dobu, bylo argumentováno tím, že ostatní zastupitelé a místostarosta nemohl plně rozvinout svůj akční potenciál pro blaho obce...
což je blbost a i jsem jim to již dříve říkal - pokud někdo chce něco dělat pro obec, prostě se sebere a udělá to - obvzlášť když se jedná o skupinu několika zastupitelů, není nic jednoduššího, než své nápady prosadit na veřejném zasedání - ostatně bych se dost divil, že by této aktivitě starosta Fousek bránil

pak mu také bylo vytýkáno, že špatně vede schůze, že nechává moc velký prostor veřejnosti...
z mého pohledu zase hloupost a jsem moc zvědavý, jak bude nyní program schůze odsýpat a veřejnost už nebude "vyrušovat"


Další výtka směřovala k malé informovanosti zastupitelů o dění v obci...
na základě tohoto požadavku začal starosta pravidelně rozesílat zastupitelům týdení raport o dění v obci + na žádost zastupitelů nahradil pracovní zasedání zastupitelstva veřejnými schůzemi - okamžitě vyhověl přání zastupitelů...docela by mě zajímalo, kdo z dotčených zastupitelů týdení zprávy čte

X x přetřásaná kauza naší ZŠ byla další kámen úrazu...
starosta Fousek potvrdil rozhodnutí výběrové komise, která v konkurzním řízení vybrala jako ředitelku naší školy Mgr. Jakubovou, což se některým zastupitelům nezamlouvalo

Pak tu byla také ta promarněná dotace na rozšíření MŠ - ke které se starosta Fousek přiznal, což u starostů nebývá zvykem. Pochybení to bylo, ale zas až takový význam bych mu nepřisuzoval.
promarněných dotací je a bude víc, jen se o tom prostě tolik nemluví

Z mého pohledu si jednoznačně pohoršíme (ještě sice není jasné, jak dopadne středeční schůze, kde se má volit nový starosta), ať kombinuji jak chci, vždycky vyleze hroší výsledek, něž který tu byl doposud.
Než bude čtenář pokračovat dále, chtěl bych ho upozornit, že se nachází na neoficiálním foru Chýně v sekci tlachání.
Pokud si tedy představíme současné zastupitelstvo a vybereme ty, kteří by práci starosty zvládli, zůstane nám pět lidí. Pokud z nich odstraníme ty, kteří starostu dělat nechtějí, zůstanou nám dva, teda lépe řečeno dvě :D , jedna z nich však nemá dostatečnou podporu většiny a druhá možná také ne. Rozhodně bych doporučoval ve středu 5. záři navštívit v 19 hodin OÚ a vše sledovat v přímém přenosu.
Srneček

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Danila » 03 zář 2012, 12:12

Děkuji za odpověď, od Vás vždy nejlepší :-) Funkce starosty je vždy bohužel těžká práce a nevděčná a hlavně se nemůže zalíbit lidem všem. Neříkám, že byl nejlepší, to nedovedu posoudít ze všech pozic, ale myslím si, že pro obec se snažil pracovat dobře, hodně věcí se udělalo, ty co čekaly, se posunuly dále. Řešili jsme s ním několik věcí, neříkám, že vždy k naší spokojenosti, což je pochopitelné, ale hlavně jsme nikdy neměli pocit, že by se tomu danému problému nevěnoval, nebo nereagoval, atd. Přitom měl určitě starostí až nad hlavu. Zažívám zde již 4. starostu a jsem z toho docela rozladěná :-( Pan Fousek byl podle mě z těch 4 - nejlepší.

Vím, že docela razantně vystupoval proti masové výstavbě v obci a najednou koukáme, že tamhle se prodávají pozemky, tamhle se staví, najednou se staví i v Hostivicíh - jih (uprostřed polí směr Chrášťany) ač víme, že pan starosta byl zásadně proti tomu a řekl, že to nepodpoří, z důvodu již tak velké dopravy a hluku v obci a i jiným důvodům.

Možná mám jen špatné infornace, ale působí to na mě, že na OÚ pracuje zase skupina, která prostě chce pracovat spolu a pro sebe. Přiznávám, že nemám čas dění v obci na 100% sledovat, takže nevím, co se změnilo či rozhodlo, ale tam kde se nyní prodávají pozemky na parcely, měl stát domov důchodců např.

Nevím, co si mám zde již o tom myslet, ale důvody pro odvolání starosty jsou někde mezi řádky...ostatně čas ukáže, jaké byly skutečné.

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Danila » 03 zář 2012, 12:14

Jen k tomu článku, asi jsem slepá, ale v odkazu jsem ho nenašla :-)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Srneček » 03 zář 2012, 12:16

Danila píše:Jen k tomu článku, asi jsem slepá, ale v odkazu jsem ho nenašla :-)
jeje, sem se překlep, je to tady:
http://www.chyne.cz/ou/images/pdf/zprav ... 1-2012.pdf

str. 15
Srneček

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od kryglik » 03 zář 2012, 12:21

A taky je prece potreba pohnout s Embaladorem :)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Srneček » 03 zář 2012, 12:32

...já to tedy vidím ještě o fousek hůř - v té nové skupině nevidím organizovanou partu, ale spíš lidi, kteří se dali dohromady, aby dali Fouskovi přes prsty, bez ohledu na to, jak to půjde dál...ostatně i sám Rydval v článku píše, že sice potřebujeme nového starostu, ale žádného v řadách zastupitelů nevidí. Ostatně i na veřejném zasedání v rámci předehry k hlasování o odvolání uvedl, že Fouska třeba nyní odvoláme, ale, že to ještě neznamená, že ho nemůžeme zase příště zvolit...

Čekám spíš bezvládí, než čerstvý vítr do plachet. Trochu mi to připomíná zážitek z dětství, sledoval jsem v televizi skoky na lyžích, byla zima a Vánoce a já našel pod stromečkem své první lyže a pak jsme jeli do Tater...tam čekalo trpké sklamání - lyže nelítaly!
Srneček

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Vasek » 03 zář 2012, 13:13

Cele je to hodne smutne. Pana Fouska si vazim a prisel mi jako nejlepsi starosta za tech par let co jsme tu.
Asi je to ale jen nazor mensiny, predpokladam ze zastupitele jednaji v souladu s nazorem te vetsiny, ktera je volila?
Take je zajimave, ze vetsina reakci na foru je negativnich. Takze asi ta vetsina ktera toto uvitala nechodi na forum?

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Forsyte » 04 zář 2012, 07:27

pockame, co se z toho vyvrbi... zatim mi to spise prijde jako ono slavne paroubkovo odvolani vlady uprostred evropskeho predsednictvi bez konkretni vyrianty, jak dal. celemu svetu jsme byli akorat pro smich.-http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-poli ... 00/?foto=4

ale treba se pletu a pani zastupitele maji velmi dobry a propracovany plan, co dal. uvidime, co je pravdy na spekulacich uvedenych vyse ci budeme prekvapeni jinak.
prace a prinosu pana starosty pro obec si vazim a dekuji mu za ne.

Michal
Příspěvky: 68
Registrován: 16 srp 2012, 10:36
Bydliště: Háje

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Michal » 13 zář 2012, 23:22

Srneček píše: Než bude čtenář pokračovat dále, chtěl bych ho upozornit, že se nachází na neoficiálním foru Chýně v sekci tlachání.
Pokud si tedy představíme současné zastupitelstvo a vybereme ty, kteří by práci starosty zvládli, zůstane nám pět lidí. Pokud z nich odstraníme ty, kteří starostu dělat nechtějí, zůstanou nám dva, teda lépe řečeno dvě :D , jedna z nich však nemá dostatečnou podporu většiny a druhá možná také ne. Rozhodně bych doporučoval ve středu 5. záři navštívit v 19 hodin OÚ a vše sledovat v přímém přenosu.
Já jsem si tentokrát místo zastupitelstva užíval dovolené, takže výsledek jsem dostal až zprostředkovaně. Rozuzlení nakonec tedy dost překvapivé, jsem zvědav, jaké bude pokračování. Přes všechnu úctu ke starším musím přiznat, že když jsem před cca třemi lety poprvé viděl p. Novotného mezi zastupiteli, nějak mi nebyla jeho role a přínos pro obec vůbec zřejmá. Na jednání sice chodil pravidelně, ale jediný aktivní výstup si pamatuji jen z doby řešení havarijní situace s kanalizací, což úzce souviselo s místem jeho bydliště. Jeho následnou funkci místostarosty jsem pak chápal jen jako součást "koaliční dohody", reálný přínos pro obec jsem opět žádný neregistroval.
Co se týká nového místostarosty, tak ten je známý svým tématem fotbalového hříště. Pro což mám jako relativně aktivní sportovec pochopení a fandím mu, ale co se týká vedení obce mám i v tomto případě dost pochybnosti. Ale snad se pletu, třeba nás oba příjemně překvapí ...

Mydlan

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Mydlan » 16 zář 2012, 20:12

no zřejmě se s tím moc nepáře, zastávka jede asi vplánu, ale hned vypsal výběrko za
50.000 na úpravz veřejné zeleně na návsi, my jsme si tu na Hájích nebo na Vhlídce museli škemrat o cstičku
za 30.000 a to bylo řečí a petic apod....než jsme se dočkali, a hup hned první týden se nacpe 50.000
dolů do vsi na náves....ani nevím, kde nebo co je v Chýni náves, není to tan palouček s tím pomníčkem????
Předpokládám že 10 starousedlíků zemědělců na 4 hodinky o víkendové brigádce by byli také řešení... :D

Michal
Příspěvky: 68
Registrován: 16 srp 2012, 10:36
Bydliště: Háje

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od Michal » 27 zář 2012, 22:16

Mydlan píše:no zřejmě se s tím moc nepáře,
To nevím, jestli je úplně pozitivní. Přeci jen člověk ve funkci starosty by měl mít své kroky trochu promyšlené, zapadající do nějaké celkové a dlouhodobější koncepce. Moje dojmy ze zasedání zastupitelstva tento týden v tomto směru moc pozitivní nejsou. Nový pan starosta schůzi sám neřídil, delegoval tuto roli na p. Chadimu. Z publika pak za něj často mluvil p. Vančata, v roli jeho nového "osobního poradce", či jak přesně bude ta funkce definována v údajně připravované smlouvě. Pan starosta se během schůze ozval tuším asi třikrát, vždy ale dost mimo téma aktuální diskuze. Alespoň mě to tak tedy přišlo a soudě podle reakce ostatních jsem nebyl sám.
Tak nevím, p. Fousek byl odvolán na popud p. Rydvala a jako hlavní důvod byla uváděna nedostatečná kompetence a manažerské schopnosti pro výkon funkce starosty. Ostatní zastupitelé, kteří spolu s ním odvolání odhlasovali (Chadima, Kuchař, Novotný, Pokorná) své důvody nevysvětlili, ale zřejmě s tím tedy souhlasili. Následně stejná pětice zvolí nového starostu, který je ale na tom z pohledu kompetence pro výkon funkce starosty (aniž bych mu chtěl upírat snahu a dobrý úmysl) ještě minimálně o řád hůře :( Tomu tedy fakt nerozumím ...

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Odvolání starosty, proč?

Příspěvek od evča » 14 bře 2013, 12:06

Je to víc jak půl roku co nám vládne nový starosta Novotný. Jak jste s ním sousedé spokojeni?
Mě připadá jeho práce nějaká chaotická.
Taky mě chybí informace o tom co proběhlo a co se chystá, které starosta Fousek psal prostřednictvím starostova bločku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů