Tlak vody Háje - Točivá ulice

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Mydlan

Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 17 led 2011, 14:28

Dobrý den,
dnes jsem se doslechl od známých o vytopení domu v Točivé z důvodu nějaké závady na ventilu u kotle. Našim sousedům za tři měsíce uteklo asi 150 kubíků vody do kanalizace opět nějakým ventilem u kotle. My jsem před delší dobou museli dvakrát u bojleru měnit pojistný odvzdušňovací ventil, také z důvodu úniku vody - je pouze do šesti atmosfér. Doslechl jsem se, že nám dodavatel vody přes noc tlakuje vodovodní řad na 12 atmosfér, je tedy pak jen otázkou kde co rupne. Víte o tom někdo něco více? Přeci si nebudeme všichni instalovat v domech další ventily na vstupech. Napsal jsem e-mail na obec a na vodohospodářskou, tak jsem zvědav čeho se dočkám, dost mě to ale znepokojuje. Nevím jak se k tomu pak postaví pojiťovna, pokud by se nám přes noc vytopil dům, v takovémto tlaku může prasknout třeba hadice u myčky, pračky apod.....
Díky za případné informativní příspěvky, ozvu se až obdržím nějakou odpověď.

Maxa
Příspěvky: 110
Registrován: 13 čer 2006, 20:34
Bydliště: Háje

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Maxa » 17 led 2011, 20:07

Jo, jo mam stejnou zkusenost, uz jsem vytopil satnu, jelikoz me to prepad u pojistovaciho ventilu jednou nepobral. Nechal jsem si asi pred 2 roky naistalovat dalsi redukcni ventil pred tenhle pojistovaci ventil, ale ten ted nejak vypovida sluzbu a uz taky nedrzi tlak pod 6 amosferami, takze mi to vesele protéka do kanalizace. Nevim zda nefunkcnost ventilu ma co spolecneho s kvalitou vody, ale instalater to nevyloucil. Ted kazdopadne nevim co s tim, jestli cekat na novou vodu a nebo ventil vymenit. V bytovkach pry zase maji opacny problem, tedy alespon meli.

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 17 led 2011, 22:10

hmm,tak to jste dalsi o kom vim, ze s tim ma problem, jsem zvedav jak se mi vyjadri obec a vodohospodarska

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od PaMi » 18 led 2011, 09:35

Situace je taková, že opravdu tlak vody z rozvodů po obci dosahuje až 10atm. Známému se také stalo, že téměř půl roku mu protékala voda přetlakovým ventilem u kotle. Poté když na to přišel, tak to začal řešit jak se stavební firmou tak i s Vodohospodářskou. Výsledky byly následující (zjednodušeně):
podle nějakého zákona nebo předpisu je stavebník povinen si zjistit, jaký je přívodní tlak vody a rozvody v domě tomuto přizpůsobit. Na základě tohot mu stavební firma kompenzovala náklady na proteklou vodu a nainstalovala redukční ventil.
Na druhou stranu existuje nějaký další předpis (ale to je prý spíš doporučení), že ve veřejných rozvodech vody nemá být tlak vyšší než 6ATM.
Tlak vody se prý bude moci trochu urovnat, jakmile dojde k zokruhování vodovodního rozvodu, tzn. po výstavbě nových lokalit. V současné době, kdy veškerá voda jde jednou větví to prý nejde, aby i v koncových bodech byl dostatečný tlak.
Já osobně mám redukční ventil namontovaný ihned za hlavní uzávěr vody (tam kde trubky přestávají být majetkem obce) ještě před změkčovačem vody a funguje bezproblémově už 6 let.

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 18 led 2011, 10:29

dekuji moc za informace, je tedy zcela jiste mozne, ze v noci kdyz spime a nikdo v radu nikde vodu neupousti, tak nam klido vesele proteka pres ventil u kotle nebo bojleru voda vesele dal, a ani o tom nevime, tece si do kanalizace amy za ni platime jeste vodne a stocne, prijde mi ze nas tim vodohospodarska proste poskozuje, pokud jsou vsechny bezny ventily do 6 atm. a je v radu deset i treba vic

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Jiří Nývlt » 18 led 2011, 10:44

Mydlan píše:dekuji moc za informace, je tedy zcela jiste mozne, ze v noci kdyz spime a nikdo v radu nikde vodu neupousti, tak nam klido vesele proteka pres ventil u kotle nebo bojleru voda vesele dal, a ani o tom nevime, tece si do kanalizace amy za ni platime jeste vodne a stocne, prijde mi ze nas tim vodohospodarska proste poskozuje, pokud jsou vsechny bezny ventily do 6 atm. a je v radu deset i treba vic
Než jsem nainstaloval redukční ventil, tak mi proteklo barákem vody a stoky za deset litrů přes pojistnej ventil u bojleru. Všichni na mě vztyčili prostředník (vč. pojišťovny).

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 18 led 2011, 11:08

No a to se s tím nedá u vodohospodářské nic dělat, respektive není nějaké nařízení, zákon, vyhláška, která bo jim ukládala udržovat nějaký "normální"
maximální tlak vody? Je to tedy hrozné.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od pavel » 18 led 2011, 13:56

Jojo, je to sila. U ventilu mam petflasku, ktera chyta vodu. Chce to pravidelne menit - za deset dni do ni natece cca. 1 litr.

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 18 led 2011, 14:39

No jak nám řekl instalatér, pokud si kotel, bojler "odplivne" nějaký ten litr dva, je to o.k., to je způsobeno ohřevem vody která se rozpíná a pak si odvdušňovák trošku upustí vodu, o to by tak nešlo, ale nám to teklo vesele takovým čůrkem, no jako když malé děcko čůrá, za delší dobu je to hodně vody.

Každopádně ale dnes objížděl Háje, Točivou a okolí pan Pošmourný a zjišťoval ještě s kolegou po domech jak se věci mají, kdo má kde problém a vyptával se.
Takže celkem rychle zareagovali, no snad se doberou k nějakému řešení, výsledku, aby člověk nemusel žít s takovými obavami, jakoby sme neměli jiných starostí dost, že ju.

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 21 led 2011, 15:14

tak mi přišla odpověď z obecního úřadu, pro všechny které to zajímá, mě tedy moc nenadchla:

Dobrý den,
k Vašemu dotazu na tlkak vody -
dle sdělení správce vodovodu - voda v obecním vodovodním řadu není přes noc
natlakovávána na dvanáct atm.
OÚ Chýně
Vladimír Plaňanský
investiční referent

No co na to říct? Nějak mi dochází síly.

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od martina.no » 21 led 2011, 18:11

Je to sice trochu mimo tema, ale take jste si vsimli, ze poslednich cca 10 dni po spodni casti ulice Ke Skale neustale tece voda? Nejprve mi to vzhledem k obleve divne nepripadalo, ale tento tyden uz snih nikde nebyl a nezdalo se mi, ze by se proud vody nejak vyrazne umensil. Napadlo me, jestli tam nemuze byt nekde dira ve vodovodu, ale na tlaku vody se to zatim nijak neprojevilo. Zda se, ze to tece z jedne ze zahrad, ale bohuzel se vracivam z prace az za tmy, takze nebyla prilezitost to bliz prozkoumat :?:

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Dádule » 21 led 2011, 18:14

Jo, vcera kdyz jsem se vracela pred polednem busem, tak tam Vodohospodarska neco delala.

Mydlan

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Mydlan » 21 led 2011, 20:30

Jsou tam kazdej den, uz jsem tam videl nejmin petkrat vcetne bagru - voda stale tece, pokud je v potribi dira nejni to dobre, chyta to pak vzduch a bordel

Pavel Fousek
Příspěvky: 33
Registrován: 28 kvě 2006, 13:34
Bydliště: Chýně, Hlavní 18

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Pavel Fousek » 24 led 2011, 10:39

Díky za všechna upozornění - těchto hlášení jsme měli na obci několik. Většinou se naštěstí ukázalo, že se jedná o vodu z roztátého sněhu tekoucí z různých ploch bez souvislosti s vodovodem. Pan Pošmourný opravoval v pátek dole u hřbitova na ulici Ke skále. Tam únik z vodovodu byl. Měli jsme hlášení ze dvou dalších ulic v nové části obce a obě tyto věci měl zaměstnanec obce pan Plaňanský zmapované a jasně řekl, že to není z vodovodu. Za každé upozornění jsme samozřejmě vděčni!

Pavel Fousek

Pěna
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2010, 16:45

Re: Tlak vody Háje - Točivá ulice

Příspěvek od Pěna » 24 led 2011, 11:16

A nevíte někdo náhodou, proč je cca poslední týden, zase total malý tlak vody ? Myslím i v jiných částí obce.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů