Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
tomasek
Příspěvky: 25
Registrován: 23 zář 2010, 13:11

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od tomasek » 13 kvě 2011, 23:30

Měl bych podnět, když už se tedy mají dodržovat ty zákony, vyhlášky a nařízení,zda by mohla SDK zkontrolovat, jestli u rodinných domů z nové výstavby v lokalitě Háje, Kamenice a dalších....byla dodržena podmínka (tam kde odbor životního prostředí vydal stanovisko dle zákona č. 114/1992 Sb.),že oplocení RD je provedeno jako průhledné, nemonolitické o max. výšce 180cm
a pokud ne, tak zajištění nápravy.
Monolitické oplocení má negativní vliv na lokální mikroklima, v uličním prostoru, který je obehnaný monolitickými ploty dochází k výraznému zvýšení prašnosti a ke snížení vzdušné vlhkosti (chceme mít zdravé děti ne?), dále ke zvýšení odrazu zvukových vln a hlukového zatížení, ke zvyšování teploty v letních a snížení v zimních měsících.Tyto jevy vedou ke změně prostředí typického pro venkovskou středočeskou krajinu a vzniká prostředí charakteristické pro větší města

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Večernice » 14 kvě 2011, 08:28

pavel píše:
Večernice píše:
pavel píše:Panove, panove. Co takhle tu energii, kterou tady zbuhdarma utracite, radeji venovali treba nejakemu zvelebovani Chyne?....
pane Jáchime, a co takhle tu energii věnovat třeba zvelebování vašeho způsobu vyjadřování?... :)
Co konkretne? Zkuste nebyt obecna, to je o nicem. Stale nevim co se tou aroganci mysli. Vytykate mi, ze kritizuji chovani byvale starostky? Ty jeji ciny, ktere jsem tady napriklad uvedl, to je mam chvalit? Nebo k tomu mam mlcet? K cemu je to dobre? Uvedomujete si, ze kdyz jeji ciny budete tise tolerovat tak ji vlastne umoznujete dal delat co se ji zamane? A co je konkretne mysleno tou aroganci? Ze se mi treba nelibi, ze nekteri lide tady smahem kritizuji vsechny Prazaky? Nebo ze se mi nelibi ze nekdo kritizuje lidi kolem sebe a nerekne svoje jmeno?
Krome debaty zakazu vstupu psu do Visnovky je mi vytykano, ze se mi nelibi, ze se v zime poradne neuklizi snih, ze z neudrzovanych pozemku leta plevel, ze bednu s piskem nekdo postavi doprostred chodniku jako prekazkovou drahu, ze v Chyni behaji navolno psi? Tzn. navrhujete k tomu mlcet?
Navrhnete to tedy prosim i vsem ostatnim tady na foru - ze odted se mame vsichni radi, negativni prispevky nejsou povoleny a budeme se vsichni jenom za vsechno chvalit.
Az treba zase nejaky pes necha svoje vykaly na chodniku tak ho a jeho panicka pochvalime. Oj, jaky pekny bobecek! Hlavne ne nejaka oskliva slova
...což vám to nepsali už jiní? a dost výstižně :) i já sem to pochopila :D
samozřejmě nechválit, nemlčet, ale nehanit...
viz tučné: až tak?

Mydlan

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Mydlan » 15 kvě 2011, 19:19

ještě bych měl další podnět pro SDK:
do té nebezpečné zatáčky - Hlavní x Rudenská doprostřed namalovat
bílou tlustou plnou čáru, aby to trošku zmírnilo to nebezpečné najíždění do protisměru

tomasek
Příspěvky: 25
Registrován: 23 zář 2010, 13:11

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od tomasek » 15 kvě 2011, 21:10

luky píše:Sorry lidi, ale jste normální? Tady se pan Jáchym pokusil udělat seriozní vlákno, kde měly být vznášeny podněty pro práci SDK a vy z toho uděláte frašku. Zajímalo by mě, jestli je to jen něčí blbost a nebo jestli je v tom úmysl sabotovat práci SDK a nového vedení obce!!!
Pokud máte k vyjadřování p. Jáchyma připomínky a i já je mám, tak je ale laskavě ventilujte jinde a neničte seriozní vlákno. Doufám, že tohle je jasná výzva pro admina aby zasáhl.
Jo a znáte někdo toho Tomáše Zdeňka alias Tomaska, který celý tohle rozpoutal? Mě by jen zajímalo, jestli je to skutečný jméno nebo jen nějaká smyšlenka, páč tohle jméno je dost neobvyklý. Což samozřejmě nevylučuje, že je pravý.
A pro úplnost doplňuji nic proti tomuto jménu nemám.

Proc je pro vas podstatne jestli me nekdo zna?, sam mate uvedenou jenom prezdivku bez jmena
jsem tady par destileti a take mi nevadi ze vas neznam,

jo jeste ten navrh pro SDK, misto dalsiho snizovani rychlosti a radaru s fotakem, navrhuji oploceni mezi visnovkou a silnici, kdyz uz se tedy rodice domnivaj ze jejich deti budou behat z visnovky az na silnici

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od pavel » 16 kvě 2011, 14:55

Vytvořil jsem tohle vlákno na sběr podnětů od chýňské veřejnosti pro SDK. Cílem bylo demokraticky přihlédnout k názorům občanů. Místo slušných a podnětných příspěvků tady probíhá nekonstruktivní debata. Jelikož tohle tlachání je podle mě jen ztráta času tak za sebe s aktivitou sběru podnětů končím a pokud mě někdo někdy v budoucnosti vytkne, že jako člen SDK nenaslouchám "hlasu lidu", tak mu jako odpověď pošlu link na tuto debatu.
Pokud bude nějaká další schůze SDK a pokud na ni budu, tak předložím návrhy od Mydlana, které byly jediné míněny vážně a za něž děkuji.

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 16 kvě 2011, 19:19

pavel píše:Vytvořil jsem tohle vlákno na sběr podnětů od chýňské veřejnosti pro SDK. Cílem bylo demokraticky přihlédnout k názorům občanů. Místo slušných a podnětných příspěvků tady probíhá nekonstruktivní debata. Jelikož tohle tlachání je podle mě jen ztráta času tak za sebe s aktivitou sběru podnětů končím a pokud mě někdo někdy v budoucnosti vytkne, že jako člen SDK nenaslouchám "hlasu lidu", tak mu jako odpověď pošlu link na tuto debatu.
Pokud bude nějaká další schůze SDK a pokud na ni budu, tak předložím návrhy od Mydlana, které byly jediné míněny vážně a za něž děkuji.
Dobrý den pane Jáchime, můj podnět prosím považujte také za oficiálně podaný, míněný zcela vážně, děkuji, s pozdravem O.F.
P.S. A nebylo tam někde na začátku od vás uvedeno, že podněty mají být ve vláknu s uvedením skutečného jména, jinak že na ně použijete nějaký váš filtr? (viz. Mydlan) Anebo ty vaše narážky zde na fóru o anonymech platí jen pro někoho? Možná ty vaše výhrady vůči anonymům platí jen pro toho, koho neznáte vy osobně? Anebo možná u těch uživatelů, kteří jsou s vámi zajedno ohledně zákazu nebude tak přísný metr......
Ondřej Fingerhut

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od pavel » 16 kvě 2011, 21:32

Ano, Mydlanovu identitu znám a kontakt na něj mám. Kromě toho pokud se podíváte na vlákno Vodovod tak uvidíte, že on nemá problém pod svým pravým jménem komunikovat s úřady nebo se starostou Chýně. Tzn. jeho jméno a kontakt mám a je známo i na úřadě. Jestli ho bude chtít zveřejnit tady na foru je na něm. Ve Vašem případě jste se taky rozhodl mi kontakt na sebe nedat a jenom jste mě informoval, že spojení na Vás má Lukáš Belza.
Vzhledem k jinému Vašemu příspěvku ale předpokládám, že svůj názor budete chtít na schůzi SDK obhájit sám a lépe, než bych to kdy mohl udělat já.
Navíc v tuhle chvíli je Váš názor jasně znám všem, kdo četli debatu o psech a Višňovce, to znamená včetně minimálně tří z pěti členů SDK. Od starosty vím, že toto forum čte i on a co já vím tak ze zastupitelstva to určitě čtou Ondřej Jelínek a často i Standa Barek a lze předpokládat že i další. Takže pokud se náhodou bude rozhodovat o tom, zda psi ve Višňovce ano nebo ne, tak máte jistotu, že Váš názor bude vzat v úvahu.
Proto jsem taky tohle vlákno založil - aby se otázka psů ve Višňovce veřejně a dostatečně prodebatovala. Mimochodem nebyl jsem to já, od koho návrh na zákaz vstupu psů do Višňovky zazněl. Jenom prozradím, že šlo o někoho z větší skupiny lidí, která "prohlížela" nedodělaný areál. Já ten názor podporuji, nicméně přišlo mi fér, aby se k tomu mohli vyjádřit i jiní obyvatelé Chýně.
Ale že jsme si při té debatě užili legrace, že?

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 16 kvě 2011, 22:06

pavel píše:Ano, Mydlanovu identitu znám a kontakt na něj mám. Kromě toho pokud se podíváte na vlákno Vodovod tak uvidíte, že on nemá problém pod svým pravým jménem komunikovat s úřady nebo se starostou Chýně. Tzn. jeho jméno a kontakt mám a je známo i na úřadě jak může být známo na úřadě?, vždyť úřad nemůže přece ztotožnit jeho kontakt z anonymní přezdívkou na fóru. Jestli ho bude chtít zveřejnit tady na foru je na něm. Tady si tedy hodně odporujete v tom, že jste nedávno označil dva z anonymů za srabyVe Vašem případě jste se taky rozhodl mi kontakt na sebe nedat mobilní telefon a mail považuji za soukromou věc, určitě víte kde bydlím, dá se klidně komunikovat zde přes fórum, buď veřejně, anebo přes sz a jenom jste mě informoval, že spojení na Vás má Lukáš Belza.
Ačkoliv i já vím, kdo je Mydlan , nemusí to vědět ostatní uživatelé fóra, to že sem třeba kubajs před časem zkopíroval svůj mail pro pošťáky, kde se podepsal neznamená, že to všichni museli číst, anebo, že každý bude prohledávat všechny diskusní příspěvky uživatele několik let zpátky a hledat, zda se náhodou někde nepodepsal. Mě to spíš přijde, že měříte dvojím metrem, kdy někteří anonymové vám vadí a u těch, kteří se třeba podepisují jako Kuba Kubikula vám to nevadí. Je to spíš tak, že kdo s vámi souhlasí, tak vám jako anonym nevadí a kdo ne, tak je srab. Chci ještě zdůraznit, že mi vůbec nevadí, pokud někdo vystupuje jen pod nickem a klidně s ním za podmínky dodržení slušnosti budu diskutovat.
Ondřej Fingerhut

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od vejvonavej » 16 kvě 2011, 22:29

Já bych to také teda shrnul :
To asi znamená, že kdo bude kamarádit s někým z SDK, má šanci něco prosadit, ostatní možná, když budou moc moc hodní a poslušní a ještě lépe, když budou přitakávat klidně arogatním sprosťákům, kteří ovšem dělají něco pro obec :D

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od pavel » 16 kvě 2011, 23:10

Já teď moc nevím o co vám jde. O to aby Mydlan zveřejnil svoje jméno na foru? Nebo mi mermomocí chcete dokázat, že nemám pravdu? Co je cílem tohoto přesvědčování?
Jak může být jeho jméno známo i na úřadě je zřejmé - starosta Mydlanovi písemně odpovídal na jeho dotaz a lze předpokládat, že neodpovídal anonymovi. A pokud starosta zná komu posílal odpověď na dopis a uvidí příspěvek na foru tak není nic jednoduššího než si to spojit. Pro mě je důležité, že jeho jméno znám a vím kam se obrátit v případě, že bude potřeba osobní obhajoba názoru. Mě nešlo o to dávat tady někoho na pranýř.

Ne, nezjišťoval jsem, kde bydlíte.

Ano, to je pravda, někdo z anonymů je mi sympatičtější. To neznamená, že si mohu dovolit hodnotit, že je někdo lepší nebo horší. Ale já osobně vnímám pozitivně to, že například Mydlan zajistil informace o vodě, plus pravděpodobně i nějakou reakci vodohospodářské společnosti na zvýšenou úroveň dusičnanů. Jenom nebrblal, ale zajistil třeba také likvidaci hromady zeminy v Točivé, ze které se při větru do okolí šířila spousta prachu. Málo lidí dělá něco pro ostatní. Jo, nebyly mi úplně sympatické jeho poznámky o mlátičce apod. Ale kdo z nás je úplně dokonalý, že :0).
Jiní anonymové napadají ostatní účastníky fora a to je vše, čím ovlivňují život kolem sebe. K tomu nemám co dalšího říci.

Já nemám pocit, že bych nějak zásadně porušil pravidla, která jsem na začátku tohoto vlákna nastavil. Pro informaci v SDK je nyní 5 členů. Jeden je celkem nefunkční. Nevím nakolik se znáte s Lukášem a jaké máte schopnosti, ale zkuste se ho zeptat jestli by vás do SDK nevzal. Kromě toho, že budete moci prospět svou prací ostatním, budete moci pochopit způsob její práce a její možnosti. Já jsem již na první schůzi navrhoval, aby SDK více komunikovala s ostatními občany, aby bylo umožněno nějakým způsobem dostávat od nich podněty a nějakým způsobem informovat o tom, co se děje. Zatím to moc neprošlo. Ale ono to ani není moc jednoduché - čas a energii máme každý omezený. Zkusil jsem to prostřednictvím fora, to se evidentně moc nepodařilo. Takže zkuste se přidat - budete mít možnost vymyslet něco lepšího a udělat to lépe.

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 16 kvě 2011, 23:44

pavel píše:Já teď moc nevím o co vám jde. O to aby Mydlan zveřejnil svoje jméno na foru? vůbec ne, je mi to jedno Nebo mi mermomocí chcete dokázat, že nemám pravdu? také ne, prostě diskutuji, jsme na diskuzním fóru Co je cílem tohoto přesvědčování? nic, jen jsem vyjádřil svůj názor tím, že jsem upozornil na předem vyhlášené podmínky ohledně jména u podnětu a na to, že ohledně nicků měříte dvojím metremJak může být jeho jméno známo i na úřadě je zřejmé - starosta Mydlanovi písemně odpovídal na jeho dotaz a lze předpokládat, že neodpovídal anonymovi. A pokud starosta zná komu posílal odpověď na dopis a uvidí příspěvek na foru tak není nic jednoduššího než si to spojit. Pro mě je důležité, že jeho jméno znám a vím kam se obrátit v případě, že bude potřeba osobní obhajoba názoru. Mě nešlo o to dávat tady někoho na pranýř.

Ne, nezjišťoval jsem, kde bydlíte.

Ano, to je pravda, někdo z anonymů je mi sympatičtější. To neznamená, že si mohu dovolit hodnotit, že je někdo lepší nebo horší. Ale já osobně vnímám pozitivně to, že například Mydlan zajistil informace o vodě, plus pravděpodobně i nějakou reakci vodohospodářské společnosti na zvýšenou úroveň dusičnanů. Jenom nebrblal, ale zajistil třeba také likvidaci hromady zeminy v Točivé, ze které se při větru do okolí šířila spousta prachu. Málo lidí dělá něco pro ostatní. Jo, nebyly mi úplně sympatické jeho poznámky o mlátičce apod. Ale kdo z nás je úplně dokonalý, že :0). nobody is perfekt :)
Jiní anonymové napadají ostatní účastníky fora a to je vše, čím ovlivňují život kolem sebe. K tomu nemám co dalšího říci.

Já nemám pocit, že bych nějak zásadně porušil pravidla, která jsem na začátku tohoto vlákna nastavil. zásadně ne Pro informaci v SDK je nyní 5 členů. Jeden je celkem nefunkční. Nevím nakolik se znáte s Lukášem a jaké máte schopnosti, ale zkuste se ho zeptat jestli by vás do SDK nevzal. Kromě toho, že budete moci prospět svou prací ostatním, budete moci pochopit způsob její práce a její možnosti. Já jsem již na první schůzi navrhoval, aby SDK více komunikovala s ostatními občany, aby bylo umožněno nějakým způsobem dostávat od nich podněty a nějakým způsobem informovat o tom, co se děje. Zatím to moc neprošlo. Ale ono to ani není moc jednoduché - čas a energii máme každý omezený. Zkusil jsem to prostřednictvím fora, to se evidentně moc nepodařilo. Takže zkuste se přidat - budete mít možnost vymyslet něco lepšího a udělat to lépe. jsem laik ohledně stavebně dopravní problematiky
Mě jde jen o to, že kdybych se neozval, tak si třeba ten zákat na SDK odhlasujete (samozřejmě to tak může dopadnout i přes můj nesouhlas :D ), pak budete tlumočit stanovisko starostovi a třeba tam ten zákaz bude. Vy jste v prvním příspěvku položil otázku a já na ní reagoval, pak už jsme se jen přebíjeli v argumentaci, jak to tak na diskuzním fóru bývá. Pak, protože jste ač to velice nerad přiznávám někdy vcelku obratný diskutér jsem se někdy nechal zbytečně unést a chápu, že to naše slovní šermování může dost uživatelů prudit. Ono je to pak přetěžké se zastavit a nechat protistranu argumentovat a sám mlčet, alespoň pro mě, tak koho to prudí, tak ať moje příspěvky nečte, ne?....... :D
Ondřej Fingerhut

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od vejvonavej » 17 kvě 2011, 02:59

No každopádně pokud mydlan alias Harry mlátička z Chomutova a Ústí vyfotografuje svoji zahrádku a umístí ji na fórum, tak člověk nemusí být ani detektivní odborník, ani ve vedení obce a ví o kom je řeč že? :dance: ,
no ale tím se ho nechci dotknout dělá přeci záslužnou činnost pro obec, navrhuje podněty pro SDK i tu vodu nám zjistil, že je tvrdá a obsahuje dusičnany a posílá udání , nebo raději napíšu stížnosti, to nezní tak tvrdě, na radnici na sousedy ze svého okolí a už díky tomu odstranili i tu hromadu břidlice a zkrátili i rameno jeřábu,

jenom to oplocení u polyfukčního domu ze zatáčky pořád ne a ne postavit ti nezbedové, možná když se vyměnilo vedení, tak by stálo za to poslat novou stížnost :mrgreen:

ještě že máme to fórum, to ta šichta hned jinak utíká :)

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od pavel » 17 kvě 2011, 07:41

Ondřej Fingerhut píše: Mě jde jen o to, že kdybych se neozval, tak si třeba ten zákat na SDK odhlasujete (samozřejmě to tak může dopadnout i přes můj nesouhlas :D ), pak budete tlumočit stanovisko starostovi a třeba tam ten zákaz bude.
Vy byste našel něco špatného i na svaté panence Marii ... Tohle vlákno je určitě mimo jiné i zajímavý podklad pro nějakou sociologickou studii o tom, že zkritizovat se dá úplně všechno :).
Já jsem rozhodně nečekal, že mě někdo bude chválit za to, že se snažím získat názory od veřejnosti na nějaké téma. Mě nikdo neřekl hele Pavle udělej průzkum. Jak jsem již napsal přišlo mi fér získat názory od všech a dalo se čekat, že budou různé. Ale že za to ještě dostanu přes držku to jsem vážně nečekal. To vás nenapadá, že pro padoucha by nejjednodušší cesta byla tady diskuzi vůbec neotvírat a jak píšete udělat rozhodnutí bez veřejnosti? Starostovi navíc nic nikdo tlumočit nemusí, jak jsem napsal on a jiní zastupitelé forum čtou, takže váš názor díky této debatě znají.

V SDK (stavební a dopravní) jsme dva, kteří nemají stavební vzdělání a ani nepracujeme v oboru, ani v dopravě. Přesto si myslím, že i lidi bez odborné kvalifikace mohou v komisi fungovat a snad jsme taky něčím hodnotným přispěli

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od vejvonavej » 18 kvě 2011, 09:02

pavel píše:
Ondřej Fingerhut píše:
Vy byste našel něco špatného i na svaté panence Marii ...


Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agogos = „vůdce“) je způsob získávání podpory, při kterém příslušná osoba (demagog) nepoužívá věcné zdůvodňování, ale působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží primitivní a překroucené argumenty.

Manipulace (z latinských výrazů ruka a uchopit) je v sociální psychologii a sociologii termín označující snahu o působení na myšlení druhé osoby či více osob.

Manipulátor se snaží přesvědčit osobu či osoby o správnosti myšlenky, názoru či jednání, které nejsou manipulovaným jedincům vlastní, či pro ně nemají dostatek iniciativy a které by tudíž danou myšlenku, názor či jednání nepřijali, nebo až s dlouhou časovou prodlevou.

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Podněty a dotazy od obyvatel pro SDK

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 18 kvě 2011, 09:34

jen aby náhodou nedošlo k mýlce.....prohlašuji na svou čest, že nejsem skrytý pod nickem vejvonavej
Ondřej Fingerhut

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů