SDK

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: SDK

Příspěvek od pavel » 24 led 2012, 00:16

Ja jsem z SDK odesel, toliko maly komentar ke komentari "...se nedokážete v SDK s vedením domluvit..."

Nezajem starosty o existenci SDK a hlavne nezajem o podporu starosty ze strany SDK strany nechapu - prostoru pro praci SDK v Chyni je podle me vic nez dost. SDK v Chyni bohuzel nedostala zadne pravomoce a soucasne starosta nesplnil ani jeden z predpokladu pro jeji smysluplne fungovani, ktere nam slibil na prvni uvodni schuzce SDK:
- slibil, ze pan Planansky bude s SDK aktivne spolupracovat - slib nesplnen
- SDK mela podle starostova vyjadreni fungovat plne autonomne, na prvni schuzce dokonce rekl, ze to od SDK ocekava - nesplneno, po nekolika mesicich se naopak vyjadril v tom smyslu, ze SDK mela fungovat pouze jako poradni organ starosty a to pouze kdyz to on bude potrebovat
- SDK se mela zucastnovat pracovnich schuzi zastupitelu a pripravovat podklady pro jednani o stavebnich zalezitostech - nesplneno, toto se ani jednou nestalo

Od predsedy SDK bych zase cekal nejakou aktivitu - napriklad svolavani pravidelnych schuzek, pripravu jejich programu, navrh cinnosti SDK, tvorba zapisu ze schuzek, kontrola ukolu z predchozich schuzek. Tohle Punker udelal pouze 2x pro dve uvodni schuzky a pak jsem to za nej delal ja.

Nehledejte v tom zadne paradoxy. Muj osobni nazor je ten, ze ti dva si svymi nazory vyhovovali. Starosta v Chyni nepotrebuje aktivni SDK a Punker mu se svym pasivnim pristupem vyhovoval.
Jsou dve veci, ktere mam obema panum opravdu za zle.
1. Ja jsem se nijak do SDK necpal. Byl jsem Punkerem dotazan, zda nechci v SDK pracovat. Rad jsem souhlasil, zvlast kdyz starosta na uvodni schuzce popsal vyse zmineny pracovni koncept SDK. Nasledne skoro vsichni clenove SDK pres pul roku venovali svuj cas a energii plneni ruznych ukolu a vytvareni navrhu a doporuceni. Jejich realizaci mel dotahnout bud starosta nebo pan Planansky, coz se v naproste vetsine pripadu nestalo. Takze ze zacatku hezky slibovany koncept od Punkera a starosty a nakonec zjisteni, ze ta energie nekolika lidi byla promrhana naprosto zbytecne.
2. Kdyby v Chyni SDK aktivne fungovala, tak jako to chodi v mnoha jinych obcich, mohlo se stihnout vyrazne vic veci a mohli jsme se vsichni mit o neco lepe

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: SDK

Příspěvek od Večernice » 25 led 2012, 19:09

Díky za odpověď. :)

Plaňanský
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2012, 07:10

Vážený pane ing. Pelnáři

Příspěvek od Plaňanský » 14 úno 2012, 08:12

Vážený pane ing.Pelnáři,
reaguji na Vaše vyjádření rubrice - “Jak se nám žije v Chýni“, „Náměty a vzkazy pro vedení obce RELOADED“ – „SDK“, „Tučńák“ ze dne 14.1.2012 - (cit.):
… . V Chýni je veškerá moc týkající se výstavby soustředěna v rukách jediného člověka – investičního referenta. To je krajně neobvyklé. A ve mně to vzbuzuje dojem i v kontextu půlroční nečinnosti stavební komise, že se dělá vše pro to, aby to tak zůstalo. Proč asi? Nechci zde nepodloženě spekulovat. Ať se nad tím každý zamyslí sám. Zřejmě tu někdo nechce, aby se mu koukalo pod prsty. … David Pelnář[/i]

Pro osvětlení ostatním občanům - jmenuji se Vladimír Plaňanský a jsem jediný investiční referent v obci Chýně.

Pane ing.Pelnáři, Za tyto Vaše výroky by se nemuseli soudruzi Stalin, Berja, Lenin, Gottwald nebo Husák a jím podobní zločinci vůbec stydět. Z formulace textu je vidět, že Vás soudruzi skvěle připravili na roli do hry „Hon na čarodějnice“.
Vyzývám Vás – neprodleně – přestaňte se už schovávat za své zásluhy a kamarády a začněte se chovat jako chlap - doložte tyto Vaše tvrzení nebo se mi tady na tomto fóru veřejně omluvte.
Pokud tak neučiníte, zůstanete v mých očích navždy ubohým bolševickým sráčem. Vaší odpověď očekávám na mé mejlové adrese.
Přeji Vám, pane ing.Pelnáři i ostatním občanům hezký den. Plaňanský Vladimír, též daňový poplatník

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Vážený pane ing. Pelnáři

Příspěvek od tučňák » 14 úno 2012, 09:46

Pane Plaňanský,
nikdy jsem nebyl členem KSČ ani jiné podobné organizace. Nechápu Váš výlev plný zášti a sprosťáren a nemíním na něj zde reagovat. O Vaší úrovni si jistě každý po tomto Vašem výlevu udělá obrázek sám.
Za tím co jsem napsal si stojím. V obcích kde je SDK, je zcela běžné, že setato podílí na vyjádření obce pro potřeby stavebního a územního řízení. Pouze v Chýni toto nefunguje a uvedenou agendu zpracováváte výhradně vy ač zřejmě nemáte patřičné vzdělání stavebního směru.
Byl bych rád, aby se zde k počínání resp. vyjadřování pana Plaňanského a k jeho výrokům, které alespoň z mého pohledu pronesl jako zástupce obce - investiční referennt vyjádřil starosta.

David Pelnář

Plaňanský píše:Vážený pane ing.Pelnáři,
reaguji na Vaše vyjádření rubrice - “Jak se nám žije v Chýni“, „Náměty a vzkazy pro vedení obce RELOADED“ – „SDK“, „Tučńák“ ze dne 14.1.2012 - (cit.):
… . V Chýni je veškerá moc týkající se výstavby soustředěna v rukách jediného člověka – investičního referenta. To je krajně neobvyklé. A ve mně to vzbuzuje dojem i v kontextu půlroční nečinnosti stavební komise, že se dělá vše pro to, aby to tak zůstalo. Proč asi? Nechci zde nepodloženě spekulovat. Ať se nad tím každý zamyslí sám. Zřejmě tu někdo nechce, aby se mu koukalo pod prsty. … David Pelnář[/i]

Pro osvětlení ostatním občanům - jmenuji se Vladimír Plaňanský a jsem jediný investiční referent v obci Chýně.

Pane ing.Pelnáři, Za tyto Vaše výroky by se nemuseli soudruzi Stalin, Berja, Lenin, Gottwald nebo Husák a jím podobní zločinci vůbec stydět. Z formulace textu je vidět, že Vás soudruzi skvěle připravili na roli do hry „Hon na čarodějnice“.
Vyzývám Vás – neprodleně – přestaňte se už schovávat za své zásluhy a kamarády a začněte se chovat jako chlap - doložte tyto Vaše tvrzení nebo se mi tady na tomto fóru veřejně omluvte.
Pokud tak neučiníte, zůstanete v mých očích navždy ubohým bolševickým sráčem. Vaší odpověď očekávám na mé mejlové adrese.
Přeji Vám, pane ing.Pelnáři i ostatním občanům hezký den. Plaňanský Vladimír, též daňový poplatník

Plaňanský
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2012, 07:10

Re: SDK

Příspěvek od Plaňanský » 14 úno 2012, 10:58

Vážený pane ing.Pelnáři,
pokud se cítíte mým příspěvkem uražen a napaden, pak se Vám za toto hluboce omlouvám. Rozhodně jsem se Vás nechtěl nijak dotknout.
Moje vyjádření nebylo žádné oficiální vyjádření investičního referenta, ale reakce prostého občana, který je neprávem osočován a podezírán z nějakých podivných praktik. Přesto Vás vyzývám, doložte tyto Vaše tvrzení - o soustředěné moci do rukou investičníého referenta v obci Chýně a nebo očekávám Vaší omluvu.
Přeji Vám, pane ing.Pelnáři i ostatním občanům hezký den. Plaňanský Vladimír

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: SDK

Příspěvek od vejvonavej » 15 úno 2012, 16:16

A abych Vás uklidnil, pro mě toto již byla poslední kapka v trpělivosti se stále se snižující úrovní tohoto fóra resp. diskuze na něm. Tudíž se se všemi uživateli loučím a na tomto fóru končím. Na diskuze o ničem čas nemám.

David Pelnář


12 kvě 2011, 16:52

Sakryš to to dlouho nevydrželo....................................

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

K věci

Příspěvek od Jiří Nývlt » 15 úno 2012, 16:41


vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: SDK

Příspěvek od vejvonavej » 16 úno 2012, 11:00

Zpráva Předmět zprávy: Re: SDK
Od: tučňák
Odesláno: 15 úno 2012, 19:00
Komu: vejvonavej
Mohu Vás ubezpečit, že sem nemíním nijak dál aktivně přispívat a na dlouho od mě zas bude pokoj.

Předmět: SDK


No uvidíme, každopádně stačí změnit přezdívku :D

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: SDK

Příspěvek od pavel » 16 úno 2012, 11:35

vejvonavej píše:No uvidíme, každopádně stačí změnit přezdívku :D
Na rozdíl od Vás ale tučňák udělal a dělá něco pozitivního pro obec a evidentně má dobrou vůli v tom pokračovat a zkoušet to dál.
Nevím jaký má smysl mu to vytýkat? Nebo je to jenom způsob Vaší zvrácené zábavy?

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: K věci

Příspěvek od pavel » 16 úno 2012, 12:12

Na tomhle je smutných několik skutečností:
- Omlouvá se starosta, ne pan Plaňanský (omluvu tohoto člověka opravdu nelze považovat za vážně míněnou omluvu)
- V bločku se píše "Pan Plaňanský dostal následně písemnou důtku s upozorněním, že se takové jednání z jeho strany nesmí opakovat." Bohužel je jasné, že pan Plaňanský si s takovou důtkou tak maximálně v...e z....k. Proč by ji taky měl brát vážně? Takových důtek klidně může dostat deset za týden a co? Pokud to nebude mít vliv na jeho plat nebo pokud to nebude něco jako podmínečný vyhazov tak si z toho nebude dělat vůbec nic. Tohle je jen pro "uklidnění" veřejnosti, aby se vlk nažral a pan Plaňanský zůstal celý.
- Tady není ani slovo o tom, že by pan Plaňanský něco jako uznal co udělal a dal příslib, že se polepší. Plaňanský tu důtku nijak vnitřně neakceptoval
- Takže je evidentní, že je jen otázkou času kdy se stejná nebo podobná věc stane opět

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: K věci

Příspěvek od Jiří Nývlt » 16 úno 2012, 13:03

pavel píše: - Omlouvá se starosta, ne pan Plaňanský.
A je to správně, uznal že za jednání úředníků nese spoluzodpovědnost. Za instituci obec se Davidovi omluvil, občanům sdělil, jak se k chování pana Plaňanského postavil. Já to beru jako jednoznačně pozitivní zprávu.
pavel píše: - V bločku se píše "Pan Plaňanský dostal následně písemnou důtku s upozorněním, že se takové jednání z jeho strany nesmí opakovat." Bohužel je jasné, že pan Plaňanský si s takovou důtkou tak maximálně v...e z....k. Proč by ji taky měl brát vážně? Takových důtek klidně může dostat deset za týden a co? Pokud to nebude mít vliv na jeho plat nebo pokud to nebude něco jako podmínečný vyhazov tak si z toho nebude dělat vůbec nic. Tohle je jen pro "uklidnění" veřejnosti, aby se vlk nažral a pan Plaňanský zůstal celý.
Pokud tomu dobře rozumím (a jsem korektně informován) pan Plaňanský dostal důtku, která je kárným prostředkem, výstrahou, která - pokud se takové jednání zopakuje - předchází rozvázání pracovního poměru. Myslím si, že s takovou důtkou si nev...e z....k. Míním, že jí bude muset vzít (a předpokládám, že při zdravém rozumu i vzal) vážně. Takových rozhodopádně nedostává deset za týden. Shledal jsem ve svém okolí, že je to - jak ty říkáš - jistá forma podmínečného vyhazovu. Tuto okamžitou a jednoznačnou reakci (důtku) a signál "tak tohle teda vopraudu ale vopraudu ne" (tak to čtu já) interpretuješ IMHO mylně jako "uklidnění veřejnosti". Zvaž, zda tohle není myšlenkový protokol, jakým čteš a rozumíš i jiným situacím - a vyvozuješ z nich následně ne zcela přesné závěry.
pavel píše: Plaňanský tu důtku nijak vnitřně neakceptoval
Jak tohle, sakra, víš (nebo z čeho tak usuzuješ), že to neváháš tak kategoricky a veřejně tvrdit?
pavel píše: - Takže je evidentní, že je jen otázkou času kdy se stejná nebo podobná věc stane opět
Opět: evidentní to prostě není. Je možné, že se to stane (nedej Bože). Ale já pevně věřím, že ne. A můžu slíbit, že kdyby se to stalo, tak budu první, kdo bude řvát jak přejetej.

Pavle, prosím, k dobru všech (i svému) zvaž, zda způsob, kterým interpretuješ svět a události kolem sebe, nevykazuje jisté známky neúčelnosti či nepřesnosti.

Mydlan

Re: SDK

Příspěvek od Mydlan » 16 úno 2012, 13:16

V dnešní nelehké době kdy je nouze o práci je "vytýkací dopis" od nadřízeného vždycky na pováženou.
Pan starosta se k tomu postavil zodpovědně a jako chlap, a myslím, že to vyřešil správně, protože "pán"
ať se dopustil čehokoli, tak to dělal v pracovní době.
Musím se tedy přiznat, že mě to hodně nadzvedlo, a moc jsem se držel, abych k tomu nenapsal něco peprnýho :D .

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: K věci

Příspěvek od pavel » 16 úno 2012, 14:05

Jiří Nývlt píše: Jak tohle, sakra, víš (nebo z čeho tak usuzuješ), že to neváháš tak kategoricky a veřejně tvrdit?

Pavle, prosím, k dobru všech (i svému) zvaž, zda způsob, kterým interpretuješ svět a události kolem sebe, nevykazuje jisté známky neúčelnosti či nepřesnosti.
Tohle je forum a jestli se nepletu tak slouží ke svobodnému vyjadřování názorů. Nebo to chceš zakázat? Nikoho neurážím a mám pro svoje názory důvod. Takže o co jde?
Nevím úplně co máš na mysli "neúčelností"? Naopak u Tebe si dovolím spekulovat, že tuhle obranu účelně děláš minimálně ze dvou důvodů:
- starosta je ze stejného politického sdružení jako Ty a
- starosta je Tvůj příbuzný.
Jestli chceš být objektivní tak předpokládám, že tady budeš zasahovat pokaždé kdy někdo někoho z něčeho obviní. Ale to jsem nějak nezaznamenal. Proč se tedy angažuješ zrovna v tomto případě?

Můj názor je podložen následujícím:
- S panem Plaňanským jsem byl v kontaktu v rámci přípravy provizorního chodníku a v rámci práce v SDK, čili měl jsem tu možnost ho poznat
- Nevím jestli jsi četl "omluvu" Plaňanského zde na foru. Podívej se na to. Ty si myslíš, že tohle napsal člověk, který cítí nějakou vinu?

Uživatelský avatar
malcolm.reynolds
Site Admin
Příspěvky: 159
Registrován: 26 dub 2006, 08:12
Kontaktovat uživatele:

Re: SDK

Příspěvek od malcolm.reynolds » 16 úno 2012, 14:26

Zamykam tohle forum - vse podstatne uz bylo myslim receno. Pokud citite potrebu to doresit, tak prosim mimo tohle obecni vlakno.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů