Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru?

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Srneček » 06 úno 2012, 11:12

Mám být spokojený s otevírací dobou sběrného dvora 3 hodiny měsíčně?

Nemáš pravdu Pavle, modré kontejnery jsou přeci také "sběrné místo" je jich po obci dvanáct, další čtyři se budou přidávat a víka mají otevřená - některé i půlku dní v roce a to dokonce 24 hodin denně, to by snad mohlo stačit...
Srneček

Mydlan

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Mydlan » 06 úno 2012, 15:35

já si taky přihřeju polívčičku :D , ať je nějaká sranda

jak řekla nedávno moje známá, 22 let po revoluci je to tu jako díra po granátu, a má pravdu

dokud se nebude platit jako všude, roční poplatek za osobu 500-700,- a nebude k dispozici v blízkosti
(rozumné) dostatek kontejnerů na plasty, papír a sklo, třídit v této obci nikdy nebudu

namrskám to všechno do jedné popelnice pověsím známku a tím končím, abych si doma skladoval pytel
s plastovejma lahvema za kterej ještě musím zaplatit, či běhal půl kilometru přes silnici ke kontejneru s papírem
a pak s tím běhal zase domů, protože je plnej.........proč bych to dělal :D

dokud se nezmění celý systém, nenastaví se jako všude paušální platba za osobu, a všude dostatek popelnic k třídění,
můžete si tu o tom psát a dělat průzkumy třeba dalších deset let, nikdo z vás problém nevyřeší, vyřešit ho může
jen změna systému........ :D

a nesnažte se mi to prosím, kdokoli vyvracet, či mě nějak hodnotit, bylo by to zbytečné :D

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Večernice » 06 úno 2012, 22:25

Mydlan píše:já si taky přihřeju polívčičku :D , ať je nějaká sranda

jak řekla nedávno moje známá, 22 let po revoluci je to tu jako díra po granátu, a má pravdu

dokud se nebude platit jako všude, roční poplatek za osobu 500-700,- a nebude k dispozici v blízkosti
(rozumné) dostatek kontejnerů na plasty, papír a sklo, třídit v této obci nikdy nebudu

namrskám to všechno do jedné popelnice pověsím známku a tím končím, abych si doma skladoval pytel
s plastovejma lahvema za kterej ještě musím zaplatit, či běhal půl kilometru přes silnici ke kontejneru s papírem
a pak s tím běhal zase domů, protože je plnej.........proč bych to dělal :D

dokud se nezmění celý systém, nenastaví se jako všude paušální platba za osobu, a všude dostatek popelnic k třídění,
můžete si tu o tom psát a dělat průzkumy třeba dalších deset let, nikdo z vás problém nevyřeší, vyřešit ho může
jen změna systému........ :D

a nesnažte se mi to prosím, kdokoli vyvracet, či mě nějak hodnotit, bylo by to zbytečné :D
Mydlane, Mydlane...díra po granátu? :roll:
(toť nechápu, že jste se sem nastěhoval -to je mimo téma, tak se omlouvám)

Mydlan

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 09:58

máte pravdu, lituju toho, ikdyž to s popelnicemi nesouvisí, je to
osobní...

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od obyvatel » 07 úno 2012, 19:42

Mydlan píše:já si taky přihřeju polívčičku :D , ať je nějaká sranda

jak řekla nedávno moje známá, 22 let po revoluci je to tu jako díra po granátu, a má pravdu

dokud se nebude platit jako všude, roční poplatek za osobu 500-700,- a nebude k dispozici v blízkosti
(rozumné) dostatek kontejnerů na plasty, papír a sklo, třídit v této obci nikdy nebudu

namrskám to všechno do jedné popelnice pověsím známku a tím končím, abych si doma skladoval pytel
s plastovejma lahvema za kterej ještě musím zaplatit, či běhal půl kilometru přes silnici ke kontejneru s papírem
a pak s tím běhal zase domů, protože je plnej.........proč bych to dělal :D

dokud se nezmění celý systém, nenastaví se jako všude paušální platba za osobu, a všude dostatek popelnic k třídění,
můžete si tu o tom psát a dělat průzkumy třeba dalších deset let, nikdo z vás problém nevyřeší, vyřešit ho může
jen změna systému........ :D

a nesnažte se mi to prosím, kdokoli vyvracet, či mě nějak hodnotit, bylo by to zbytečné :D
Omlouvám se, ale bludy je třeba vyvracet. A pokud by to bylo zbytečné u autora, tak alespoň pro ostatní, kteří ještě váhají.

Co je motivačního k třídění odpadu na paušálním placení? Když zaplatím jednou ročně paušál, tak budu plnit popelnici veškerým, tedy i tříditelným odpadem a nechám ji vyvézt každý týden.

Naopak "známkový systém" mě motivuje třídit odpad a do popelnice dávat pouze směsný dále již netříditelný odpad, neboť za každé vyvezení popelnice platím za známku, tedy skutečné náklady. Čím méně popelnic, tím méně platím. V praxi to v naší rodině znamená, že popelnici naplníme v průměru za tři týdny. Roční náklady tedy cca 700 Kč. Pytel na plasty naplníme jednou za čtrnáct dní. Roční náklady tedy cca 260 Kč. Papir zdarma do sběrného dvora pro místní školu a bioodpad na kompost. Za paušál zaplatíme ročně minimálně jednou tolik.

A to vůbec nechci řešit, kdo bude platit paušál? Jen osoby, které jsou přihlášeny k trvalému pobytu? A co ti, kteří tady fakticky žijí a trvalý pobyt mají jinde? Jak je budeme "nahánět"? To se zase zavedou "domovní důvěrníci"? A co děti, studenti, důchodci?

A teď upřímně, který systém je motivační?

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od kryglik » 07 úno 2012, 20:10

Osobne jsem taky pro pausalni system - na motivaci neverim. Kdo chce tridit, tak tridi a ostatni na to stejne kaslou.

Prakticky je to dost videt u naseho bytoveho domu, kde 1m od sebe sou popelnice na plast a smiseny odpad...

Mydlan

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 21:51

nechtěl jsem reagoavat na "obyvatele", ale když už napsal že píšu bludy, tak mi to nedá :D

Vážený pane, pokud vás systém motivuje, pokud vás baví toto všechno, skladovat si doma pytle s plasty, jezdit někam do dvora s papírem, jestli vás baví si šetřit a počítat známky, běhat k plnému kontejneru s papírem a zase s ním zpět domů, je to vaše věc a já si ani v nejmenším nedovolím vám to jakkoli vyvracet, dělejte a smýšlejte jak chcete

mě to prostě nebaví :D, až to bude jednou fungovat mě vyhovujícím zcela běžným systémem, bavit mě to bude, kdekoli jinde, ať je to v práci či u východu z Ikei rád třídím, protože k tomu mám odpovídající podmínky, tady je to prostě pro mě "moc složité" :D a nebo "moc práce"

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Palat » 07 úno 2012, 21:52

No, a já jsem zase jednoznačně pro současný známkový systém, z důvodů, které popsal obyvatel. Nejde jen o motivaci (i když i o tu jde), ale hlavně o to, že opravdu zaplatím za to, co vyprodukuju. My naplníme jednu popelnici tak za tři týdny, a to jsme čtyřčlenná rodina a máme plíny. Ani nemám chuť počítat, kolik by nás stál paušál.

Je mi ale jasné, že známkový systém je problematický v bytovkách, kde je jeden kontejner pro víc bytů. Domluvit se s některými sousedy je náročné. Jenže kolik lidí v Chýni bydlí v bytovkách a kolik v domech? Ideální by samozřejmě bylo mít možnost volby mezi oběma systémy, ale to zákon prostě neumožňuje. Ale to je už stará, obehraná písnička, která se tu probírala snad už stokrát.

Mydlan

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 22:10

no vidíte jeden rád vdolky, druhej zase holky :D

osobně bych klidně zaplatil ročně 4 x 600,- ALE blízko domu měl stále k dispozici popelnici na plast, na sklo, na směsný odpad a na papír, které by byly stále "neplné", sice zaplatím, ale budu mít odpovídající službu, koneckonců, to o čem tu píšu, funguje v celé naší republice

tak se na mě nezlobte, že mám rád holky, a vy vdolky :D

PetuleK
Příspěvky: 83
Registrován: 02 úno 2012, 12:43

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od PetuleK » 08 úno 2012, 19:03

No - já dneska neuhlídala malou a u kadeřnictví se mi rozběhla ke kontejneru se sklem - v rukách nákup, tlačit kočár a než sem doběhla, tak se pořezala. To sklo se tam válí fakt všude okolo - velebnosti to je hnus. Na ostatních místech, kde jsem bydlela, pro mě nebyl problém odpad třídit, ale tady začínám přemýšlet, že to všechno nahážu do popelnice se směsným - tu si zaplatím a mám to bez práce. Kdybych bydlela v RD, normálně ten papír spálím a šmitec. Takhle mám doma hromadu plastu a hromadu papíru a obcas i sklo (poslední dobou mám štěstí na plné kontejnery). Na druhou stranu chválím bílý - na sklo čiré. Já nejsem zrovna líný člověk - jen mě prostě nebaví skladovat doma bordel.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od pavel » 09 úno 2012, 11:04

Srneček píše:Nemáš pravdu Pavle, modré kontejnery jsou přeci také "sběrné místo" je jich po obci dvanáct, další čtyři se budou přidávat a víka mají otevřená - některé i půlku dní v roce a to dokonce 24 hodin denně, to by snad mohlo stačit...
Jojo, uz jsem pochopil, ze cilem je pripravit bojovku pro obyvatele Chyne. Budou po obci litat s baliky papiru, zjistovat ktery kontejner je prazdny a snazit se k nemu dobehnout driv nez soused.

Jedine spolecne pro modre kontejnery a sberny dvur je to, ze se do obou da odkladat papir. Tim to konci a zacinaji rozdily.
Kontejner je velka modra krabice na koleckach, kterou lze rychle zaplnit a taky ze vetsinu casu plna je.
Sberny dvur je to velke, co se snadno zaplnit neda a po vetsinu casu je zavrena za plotem.

Proc se tak branite vetsimu zpristupneni sberneho dvora pro chynskou verejnost?

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od pavel » 09 úno 2012, 11:13

Palat píše: Ideální by samozřejmě bylo mít možnost volby mezi oběma systémy, ale to zákon prostě neumožňuje. Ale to je už stará, obehraná písnička, která se tu probírala snad už stokrát.
Ano, stara obehrana pisnicka. Poprve mi ji asi pred tremi roky zazpivala pani Musilova. Jenze pak tady David Chadima system rocni znamky prosadil. A pani Musilová (ta samá co říkala že dvojí systém v obci je protiprávní), mi v polovině prosince 2011 potrdila, že systém ročních známek je v obci opravdu zaveden, ale jen pro někoho (?). A vy teď říkáte, že je to v rozporu se zákonem.
Porušuje tedy aktuálně obec Chýně zákon?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Srneček » 09 úno 2012, 11:21

pavel píše:
Srneček píše:Nemáš pravdu Pavle, modré kontejnery jsou přeci také "sběrné místo" je jich po obci dvanáct, další čtyři se budou přidávat a víka mají otevřená - některé i půlku dní v roce a to dokonce 24 hodin denně, to by snad mohlo stačit...
Jojo, uz jsem pochopil, ze cilem je pripravit bojovku pro obyvatele Chyne. Budou po obci litat s baliky papiru, zjistovat ktery kontejner je prazdny a snazit se k nemu dobehnout driv nez soused.

Jedine spolecne pro modre kontejnery a sberny dvur je to, ze se do obou da odkladat papir. Tim to konci a zacinaji rozdily.
Kontejner je velka modra krabice na koleckach, kterou lze rychle zaplnit a taky ze vetsinu casu plna je.
Sberny dvur je to velke, co se snadno zaplnit neda a po vetsinu casu je zavrena za plotem.

Proc se tak branite vetsimu zpristupneni sberneho dvora pro chynskou verejnost?
No, jeden dost závažný problém je to, že sběrný dvůr musí splňovat určité parametry, proto mu raději říkáme sběrné místo a nefunguje jako sběrný dvůr. Víc se mi to rozepisovat nechce :D Jinými slovy, v Chýni žádný sběrný dvůr není a tak ho ani nemůžeme veřejnosti zpřístupnit.
Srneček

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Večernice » 10 úno 2012, 21:24

kryglik píše:Osobne jsem taky pro pausalni system - na motivaci neverim. Kdo chce tridit, tak tridi a ostatni na to stejne kaslou.

Prakticky je to dost videt u naseho bytoveho domu, kde 1m od sebe sou popelnice na plast a smiseny odpad...
Motivace, jak ušetřit peníze, je vždy aktuální :D řekla bych

Mydlan

Re: Jiné možnosti likvidace tříděného odpadu a hlavně papíru

Příspěvek od Mydlan » 11 úno 2012, 09:53

jenže když tu za odpad chce šetřit občan, obec také, Rumpold chce vydělat,
vzniknou z toho černé skládky, bordel kolem popelnic a všechno to, co se tu řeší

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů