Nový pan starosta

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
MIr

Nový pan starosta

Příspěvek od MIr » 23 říj 2006, 07:47

Třeba se s námi už pan starosta konečně začne bavit i na foru :D Michal

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 26 říj 2006, 17:19

Myslím si, že je lepší, když starosta hovoří s lidmi-voliči přímo z očí do očí a ne anonymně pomocí výpočetní techniky!
Obyvatel z "Chejně"

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 26 říj 2006, 19:41

obyvatel píše:Myslím si, že je lepší, když starosta hovoří s lidmi-voliči přímo z očí do očí a ne anonymně pomocí výpočetní techniky!
Obyvatel z "Chejně"
Kdo chce, tak tu anonymni byt nemusi... Myslim, ze je tu spousta lidi co netaji svou identitu, ne?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 26 říj 2006, 20:32

kryglik píše:
obyvatel píše:Myslím si, že je lepší, když starosta hovoří s lidmi-voliči přímo z očí do očí a ne anonymně pomocí výpočetní techniky!
Obyvatel z "Chejně"
Kdo chce, tak tu anonymni byt nemusi... Myslim, ze je tu spousta lidi co netaji svou identitu, ne?
Nechci se mýlit, ale mám pocit, že by starosta mohl zvládnout obojí (z očí do očí i přes klávesnici). Jinak s Kryglíkem naprosto souhlasím - je nás tu víc, co netajíme svojí identitu.
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Novy starosta a nove zastupitelstvo

Příspěvek od Dádule » 03 lis 2006, 10:01

Chtela bych poblahoprat nove zvolenemu starostovi (p. Klemovi) a take mistostarostce (p. Kovarove) a samozrejme clenum zastupitelstva ke zvoleni.

Nebudu tady za sudicku, takze strucne, budu rada, kdyz obcas nekdo z vas zavita na forum a pocte si nazory obcanu Chyne a pripadne prida prispevek.
Hodne zdaru a nervu v reseni problemu obcanu :wink:

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Příspěvek od PaMi » 03 lis 2006, 10:48

Vzhledem k tomu, že pan Klem zatím nepatří mezi ty, kteří by internet denně využívali tak sem asi osobně v dohledné době nezavítá. Informoval jsem ho o tomto fóru a dohodli jsme se, že mu pravidelně (1-2x týdně)budu Vaše dotazy předávat a psát sem jeho odpovědi.

Pavel Mihula

Věra Kovářová
Příspěvky: 47
Registrován: 24 lis 2006, 19:13

Příspěvek od Věra Kovářová » 01 pro 2006, 16:14

Pokud Vám budou stačit odpovědi místostarostky, tak sem s otázkami.
Věra Kovářová
místrostarostka

MIr

Příspěvek od MIr » 14 pro 2006, 12:28

Děkuji Vám za otevření porad zastupitelstva veřejnosti. Myslím, že to s sebou může přinést mnoho pozitivních věcí. Irena F.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 14 pro 2006, 17:52

MIr píše:Děkuji Vám za otevření porad zastupitelstva veřejnosti. Myslím, že to s sebou může přinést mnoho pozitivních věcí. Irena F.
Pridavam se k podekovani. Myslim, ze je to vyborny napad a obec je diky tomu opet blize lidem (tak jak ma byt).

Uživatelský avatar
RUDA
Příspěvky: 144
Registrován: 01 říj 2006, 20:19
Bydliště: U DRÁHY 324

kontejnery...

Příspěvek od RUDA » 29 pro 2006, 13:54

Asi budu trochu mimo mísu ale docela bych se přimlouval za kontejnery na papír. Podařilo se mi kousek od hřbitova najit kontejner na sklo a dokonce jsem se i dočetl že se jednou za čas dá někam dát papír a ten se pak odveze ale myslím že konkrétně na Hájích se minimálně dva vejdou a aspoň se nebude papír válet rozmočený u kontejnerů na plast. Osobně doma třídím odpad a myslím že papír zvlášť je základ a taky by to hodně ulehčilo domovním kontejnerům, hlavně od těch objemných krabic co spousta lidí neumí ani rozložit.Třeba je můj názor divný, rád bych znal Vaše názory, věřím že když nás bude víc tak se s tím dá něco vymyslet i na zastupitelstvu.Hezký den

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: kontejnery...

Příspěvek od Dádule » 29 pro 2006, 23:05

RUDA píše:Asi budu trochu mimo mísu ale docela bych se přimlouval za kontejnery na papír. Podařilo se mi kousek od hřbitova najit kontejner na sklo a dokonce jsem se i dočetl že se jednou za čas dá někam dát papír a ten se pak odveze ale myslím že konkrétně na Hájích se minimálně dva vejdou a aspoň se nebude papír válet rozmočený u kontejnerů na plast. Osobně doma třídím odpad a myslím že papír zvlášť je základ a taky by to hodně ulehčilo domovním kontejnerům, hlavně od těch objemných krabic co spousta lidí neumí ani rozložit.Třeba je můj názor divný, rád bych znal Vaše názory, věřím že když nás bude víc tak se s tím dá něco vymyslet i na zastupitelstvu.Hezký den
Ahoj Rudo. Trochu ti tak odpovim. V soucasne dobe obec sbira sberny papir kazdou prvni sobotu v mesici po stare obci a na Hajich je to tusim tak dvakrat tydne. Pod sbernym papirem si vybav casopisy, noviny svazane do baliku. Neb ten pak daji do sberny jeste se sberem od deti a penize jdou do fondu skoly.

Takze bezny domaci papirovy odpad....ktereho je tedy velmi mnoho...vlastne nikdo nechce a ve stare obci se to resi tak, ze se spali v kamnech. Ja tady vidim problem v tom, ze bytova zastavba tvori vetsi a vetsi procento v obci a tak se budou muset podobne problemy zacit resit.
My to momentalne resime tak, ze vzdy do nejake krabice {a je to cimdal tezsi nejakou sehnat} dame bezny papirovy odpad neb noviny ani casopisy nekupujem a zabalime a dame pred kontejnery.

Verim, ze pokud vse dobre pujde, tak se i toto vyresi a treba casem bude nejaky sberny dvur v Chyni, kam by se dal odlozit temer jakykoliv odpad a temer kdykoliv, ne jen prvni sobotu v mesici.

MIr

Příspěvek od MIr » 30 pro 2006, 14:16

My to resime tak, ze vytrideny papir (vetsinou obaly; casopisy ani noviny neodebirame) cas od casu nalozime do auta, kdyz jím prilezitostne jedeme do prace, a vyhodime do kontejneru na papir v nejmenovane okrajove casti prahy po ceste.
Papir k recyklaci nesmi byt znecisteny, coz zejmena v tomto marastu pri odlozeni k popelnici nelze zajistit. Proto ho nikdy nebudu povalovat u popelnice. To uz ho muzu do ty popelnice hodit rovnou. A sledovanim, kdy je prvni sobota v mesici, taky nehodlam vycerpavat svou mozkovou kapacitu :) .

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re kontejnery

Příspěvek od Martina2 » 02 led 2007, 13:35

Pane starosto a ostatní zastupitelé.
Souhlasím s Rudou a strašně moc se přimlouvám za kontejnery na papír v lokalitě Háje - vypadá to tam skoro jako na smeťáku :-( Podle mě je škoda, když papír vesměs třídíme, odnaučovat nás to. Hlídat si, které že je to zrovna pondělí, je reálné u někoho, kdo není příliš zaneprázdněn a může tomu věnovat svůj čas a energii. Kromě toho - v garsonce se papír skladovat nedá, dělám to provizorně na chodbě, ale pak to tam vypadá jak ve skladišti.
Děkuji za zvážení tohoto námětu a přeji hezký nový rok :-)

Katka Žáková
Příspěvky: 91
Registrován: 04 lis 2006, 18:01
Bydliště: Chýně,Oblouková 172
Kontaktovat uživatele:

Re: Re kontejnery

Příspěvek od Katka Žáková » 02 led 2007, 16:07

Martina2 píše:Pane starosto a ostatní zastupitelé.
Souhlasím s Rudou a strašně moc se přimlouvám za kontejnery na papír v lokalitě Háje - vypadá to tam skoro jako na smeťáku :-( Podle mě je škoda, když papír vesměs třídíme, odnaučovat nás to. Hlídat si, které že je to zrovna pondělí, je reálné u někoho, kdo není příliš zaneprázdněn a může tomu věnovat svůj čas a energii. Kromě toho - v garsonce se papír skladovat nedá, dělám to provizorně na chodbě, ale pak to tam vypadá jak ve skladišti.
Děkuji za zvážení tohoto námětu a přeji hezký nový rok :-)
Ahoj Martino,nejdříve Ti přeji krásný Nový rok 2007.
Nemám pocit že jsou lidé ze staré zástavby málo zaneprázdněni,ale jelikož zde žijí již řadu let a někteřé rodiny jsou zde kolikátou generaci,jsou rádi za to co tu mají tak rádi vynaloží energii a i ten čas najdou, aby si pohlídali první SOBOTU v měsíci. Nic proti novým lidem v obci,já jsem ráda že se obec rozrůstá a mládne. Je to trať na dlouhý běh a je zde spousta věcí co je potřeba v obci udělat. Přeji Ti krásný den

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 02 led 2007, 17:01

Velice nerad bych dělil občany v obci na starousedlíky ze staré zástavby a na naplaveniny z novostaveb. Vše je totiž velice relativní. Pokud chceme všichni žít v příjemném prostředí, pak řešme věci společně a za cenu i určitých kompromisů. Jedno si však neodpustím a to je otázka času, který jsou někteří "ochotni" věnovat tomu, aby pamatovali na první sobotu v měsíci a papír, popřípadě jiný odpad, dali před dům nebo ke kontejneru. Problém je asi v tom, že před rodinným domkem se nepořádek příliš váže k majiteli, což se u bytových domů s určitou anonymitou ztrácí. Pokud činí někomu velký problém myslet na první sobotu v měsíci, tak připomínám, že to bude právě teď , ta nejbližší, t.j. 6. ledna 2007!!!
Jinak se ale plně přikláním k názoru, že je moc dobře, že se naše obec rozrůstá o nové ä hlavně mladé obyvatele.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů