Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 28 čer 2012, 23:32

Jiří Nývlt píše:Neupírám však nikomu právo se k výsledku vyjádřit... jen mi - promiňte mi to, prosím - lezou na nervy mudrldlantské pochůzky s křížkem po funuse.
Není moc fér napadat lidi a naznačovat jim, že jsou ignoranti.
Ke studii se řada lidí vyjádřila. A někteří přímo na úřadě, když se studie prezentovala, mimochodem osobně jsem se zúčastnil takže vím jak to probíhalo. Námitky byly přímo na místě řečeny jak zadavateli studie (vedení obce), tak i projektantům. O něčem jsem tady nedávno mimochodem psal – jednak byl dopravní průzkum proveden v době prázdnin, kdy je provoz diametrálně odlišný od zbytku roku a hlavně ta “studie” bohužel vůbec nebrala v úvahu jakýkoli budoucí rozvoj Chýně a okolních obcí. Tento fakt přímo na schůzce potvrdili autoři “studie” a navíc je to přímo napsáno v úvodu dokumentu. Takže koncept této studie byl již od začátku špatný. Takže byla jasná připomínka a jaké byly následné kroky pomazaných hlav? Vzala se připomínka v úvahu? NE. Místo toho, aby se nad tím někdo zamyslel, tak se tento pochybný dokument po 3 letech vzal a realizuje se podle něho projekt. To není jediný případ kdy se na připomínky obyvatel kašle. Takže bych hodně brzdil s obviňovaním lidí, že se nechtějí angažovat. Máme v Chýni mnoho případů, ze kterých je evidentní, že jakékoli debaty jsou zbytečné. Ten hlavní generál v Chýni, to je starosta&Chýně pro všechny a ti si stejně vždy udělají co chtějí.
Do očí bijíci je například dopravní řešení výjezdu z Hájů. Nejdřív byla docela velká debata – lze dohledat zde na foru. Řada lidí byla proti tomu, aby ulice Točivá byla hlavní cesta, kterou se bude vyjíždět z celého areálu. Lidé se angažovali, debatovali a měli připomínky. Nakonec starosta slíbil, že se žádná změna provádět nebude a vše zůstane při starém. Chvíli byl klid a po pár týdnech se zničeho nic provedla přesně ta změna, proti které lidé protestovali a kterou starosta slíbil nedělat. A na překvapené dotazy se už nikdo neobtěžoval reagovat – nikdo nevysvětlil kdo a proč tak rozhodl – Chýně pro všechny nasadila absolutní informační embargo. Překvapuje pak někoho, že po takových projevech arogance starosty a obce lidé pochopí, že debata jaksi nemá smysl? Poznámky o generálech po bitvě jsou v tomto kontextu hodně blbé

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Srneček » 29 čer 2012, 01:24

pavel píše:
Srneček píše:Už jsme zase u odbornosti, kompetencí, předpisů a zákonů, které se někdy mohou zdát v rozporu se zdravým rozumem, návrh řešení úpravy Hlavní ulice zpracoval tým odborníku s potřebnými razítky, nezbývá nám než věřit, že úprava bude k prospěchu většiny obyvatel.
Docela jsem přemýšlel jak byla tahle odpověď myšlena. Napadly mě dvě možnosti:
- Ondra mě prostě jednoduše odbyl pitomou odpovědí bych si nedovolil
- možná myslel tu odpověď úplně vážně, jenom je prostě naivní. vážně jsem to myslel a spíš než naivní jsem realista
- tady jde o to, že obec prostě musí poslouchat odborníky s razítky, není možné si chodník vystřihnout jen podle selského rozumu - to jde udělat doma, na dvorku, ale ne na obecním...kdyby se stal nějaký malér, najde se hned tlupa soudců, kteří budou křičet jak je možné, že jsme něco takového dopustili a neporadili se s odborníky, když na to přeci nemáme patřičné kompetence, návrh dělali architekti a dopraváci - dostali zadání (zklidnit provoz v centu a zatraktivnit veřejný prostor) a stímto zadáním se vypořádali tak, jak to dnes vidíme (osobně se mi to líbí) na těchto projektantech bylo, aby vše splnilo patřičné normy...snad jsem to popsal dostatečně srozumitelně (je teda zrovna čtvrt na dvě :D )
Protože u zasloužilého (služebně nejstaršího, prosím)zastupitele nepřipadá v úvahu aby někoho odbyl (možnost případného odbytí bych úplně nevyloučil)tak je to asi ta druhá možnost.
Ondro, odborníci s potřebnými razítky ne vždy pracují ku prospěchu většiny obyvatel. O tom by si měl být poučen příklady z Chýně. Uvedu pár takových:
- v ulici Slepá nám odborníci s razítky naprojektovali hydranty tak, že byly ve vozovce 2 metry od chodníku, další odborníci s razítky to zkolaudovali, naštěstí pak k tomu odborníci z Dopravního inspektorátu jednoznačně řekli, že se jedná o překážku na vozovce a Oxes to musel předělat
- ulici Ke Skále odborníci s razítky naprojektovali tak úzkou, že se tam současně nevešel autobus a auto a následně se tam dodělával pruh asfaltu tady se mýlíš, ulice byla naprojektována v šíři 6 m a pan Oxes toto nedodržel a následně musel dolepovat rozšiřující puhy páč by tam Ropid nepustil autobusy
- odborníci s razítky naprojektovali chodník ve Višňovce obrubníkem jen na jedné straně, další odborníci (asi ku prospěchu většiny obyvatel) prohlásili, že jde o nejlepší návrh a nabídku a podepsali s “odbornými“ projektanty smlouvu o dodávce.
Podobných příkladů je v praxi bohužel více než dost, škoda že sis jich zatím nevšiml a takhle slepě se spoleháš na práci odborníků s razítky. Další příklady také z Chýně by případně mohly být také o tom, že se něco původně nějak naprojektuje a následně se to úplně jinak udělá, no příkladů s odborníky je prostě spousta ...
Ondro odborníků s razítky je hodně a často pracují ne v zájmu většiny obyvatel, ale zájmu nejrůznějších “zájmových menšin”. Ale teoreticky by na obcích měli pracovat rozumní lidé, kteří práci odborníků s razítky korigují a říkají těmto odborníkům co a hlavně jak mají dělat. Bohužel v Chýni tomu tak není
.............................................
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 29 čer 2012, 09:29

pavel píše:
Jiří Nývlt píše:Neupírám však nikomu právo se k výsledku vyjádřit... jen mi - promiňte mi to, prosím - lezou na nervy mudrldlantské pochůzky s křížkem po funuse.
Není moc fér napadat lidi a naznačovat jim, že jsou ignoranti.
Nějak se nemůžu dočíst, kde koho napadám. Za to, že mi opožděné reakce působí emocionální potíž (lezou na nervy), se dokonce omlouvám. V duchu Tobě bohužel vlastní interpretace skutečnosti se nesou i další Tvá slova. Nemám nejmenší chuť se k nim vyjadřovat. V Tvém porozumění světu by to bohužel zřejmě bylo "absolutní infrormační embargo".

Studie vznikla za panování V.K. s výhledem na realizaci, kdy jen to půjde. Je dobře, že se tak děje už po třech letech!

To, že někdo nějak rozhoduje je důsledkem zřízení, kterému se říká zastupitelská demokracie. Ne všechny připomínky, přání z logiky věci lze vzít v potaz. Že mohou zůstat některá rozhodnutí nevysvětlena, že o nich chybí informace, to se bohužel stát a dít může. Ti, které jsme si vybrali, aby dělali obecní práci a zastupovali nás při rozhodování, jsou pořád jenom lidé se svými přednostmi i nedostatky. A bude to tak vždy a ve všech případech.

A mimochodem - jistě nahlédneš, že je rozdíl:
a) protestovat kvůli tomu, že má připomínka nebyla z nejrůznějších důvodů vyslyšena (Tvůj případ)
b) namítat poté, co jsem se včas nevyjádřil (např. luky, Mydlan)

Přeju Ti klidné dny parného léta.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 29 čer 2012, 11:41

Jako obvykle tu buď z neznalosti a nebo úmyslně směšujete dvě věci a podsouváte mě něco co jsem neřekl. Nemám nic proti revitalizaci centra obce ani proti zklidnění dopravy na Hlavní, jak se mě to pánové Jelínek a Nývlt pokouší podsunout.
Co se mě nelíbí je šířka, na kterou byla ořezána Hlavní ulice. Ondřej Jelínek nám tady pořád podsunuje odkaz na stránky obce kde je studie revitalizace centra obce zveřejněna. Jenomže se do této studie zřejmě nikdy sám nepodíval. Pokud ano, tak by si všiml, že se jedná o studii, kde jsou pěkné barevné obrázky, ale to je tak vše. Nikde žádné informace o rozměrech, šířích, provedení. Jak sem tedy měl slavně zjistit, že vozovka je úzká a protestovat proti tomu. Kdy a kde někdo z obce uveřejnil skutečné plány podle nichž se staví? Já se domnívám, že nikdy. Až si pan Jelínek stidii prohlédne, zjistí, že tu nebudujeme ani červený asfalt, ani mlatové cesty ani chodníky z pálených cihliček jak je nakresleno ve studii, ale že tu budujeme zjevně něco jiného, podle plánů které z nás nikdy nikdo neviděl, tudíž proti nim nemohl ani protestovat. Sem zvědavej co se bude dít, až se za plnýho provozu potká autobus s náklaďákem. Nebudou mít jinou možnost než vjet na chodník, kterej pro to není stavěnej. A to je to slavné zvýšení bezpečnosti? Zajímalo by mě, jestli dokumentaci, podle které se chodníky staví někdy někdo viděl a jestli se k ní vyjádřila třeba stavebně dopravní komise nebo jinej odborník. Jaký je názor na prováděné práce členů stavební komise?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 29 čer 2012, 12:54

Luky, nikomu nic nepodsouvám. To je podobné, jako tvrzení, že někoho napadám (ten se aspoň podepíše).
Významné zúžení Hlavní projektanti deklarovali od první chvíle, kdy jsem se tomu začal věnovat, tedy už ve fázi studie - už i ta navíc vyjádření odborníků, kteří s ní byli seznámeni, pokud mě paměť neklame, obsahuje. Studie není projekt, pročež neobsahuje výkresy.
Z fotografií a zákresů do nich je už ve studii na první pohled patrné, že ulice se všeobecně zúží a chodníky rozšíří. Studie dokonce navrhuje centrum obce zcela uzavřít pro "neobyvatele" a "neobsluhu", pokud si dobře vzpomínám. A obsahuje i spoustu (z mého pohledu) kravin, proti nimž jsem protestoval.
Projekt jsem neviděl, protože jsem se o to už nezajímal. Nevěřím však tomu, že by na obci projektovou dokumentaci tajili. Není možné udělat šířku vozovky v rozporu s normami, muselo proběhnout územní a stavební řízení, které provází pravidelné vyvěšování oznámení na veřejných deskách i na webu. Dokumentace musela být v rámci těchto řízení veřejně přístupná.
Už tři roky se (bez zrníčka škodolibosti) těším, až bezmozci, kteří nevědí, co znamená značka čtyřicet kilometrů v hodině, budou muset zpomalit kvůli užšímu profilu vozovky.

Mydlan

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Mydlan » 29 čer 2012, 12:58

jasně, určitě asi není na místě, abyste se tu chlapi hádali..., z obou příjezdů ma vozovka nějakou šířku
a od poloviny obce jí najednou zůžíte, vždy to musí přinést dopravní omezení-problémy, nemá smyslu o tom debatovat,
na to už je pozdě, všichni řidiči se o tom přesvědčí poměrně záhy, za tím, že chodník nemusel být tak široký
si stojím sám, za svým názorem, mohl pak za ušetřené koruny doáhnout "o pár domů" dál, pravdou je, že jak
to kde bude široké, asi nevěděl nikdo z občanů...ta křižovatka " u Kuchaře" je brutálně seříznutá na minimum,
když jsem to viděl prvně, nevěřil jsem vlastním očím...ano bude více místa pro chodce, ale méně místa pro vozidla...
klín klínem nyvytlučeš, nejlepší je vždy zlatá střední cesta 50 na 50, ne extrém, tak se nechme překvapit jak to dopadne
a doufejme jen, že se černé obavy ze zvýšené nehodovosti nenaplní

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od kubajs » 01 črc 2012, 15:52

Jiří Nývlt píše:Luky, nikomu nic nepodsouvám. To je podobné, jako tvrzení, že někoho napadám (ten se aspoň podepíše).
Významné zúžení Hlavní projektanti deklarovali od první chvíle, kdy jsem se tomu začal věnovat, tedy už ve fázi studie - už i ta navíc vyjádření odborníků, kteří s ní byli seznámeni, pokud mě paměť neklame, obsahuje. Studie není projekt, pročež neobsahuje výkresy.
Z fotografií a zákresů do nich je už ve studii na první pohled patrné, že ulice se všeobecně zúží a chodníky rozšíří. Studie dokonce navrhuje centrum obce zcela uzavřít pro "neobyvatele" a "neobsluhu", pokud si dobře vzpomínám. A obsahuje i spoustu (z mého pohledu) kravin, proti nimž jsem protestoval.
Projekt jsem neviděl, protože jsem se o to už nezajímal. Nevěřím však tomu, že by na obci projektovou dokumentaci tajili. Není možné udělat šířku vozovky v rozporu s normami, muselo proběhnout územní a stavební řízení, které provází pravidelné vyvěšování oznámení na veřejných deskách i na webu. Dokumentace musela být v rámci těchto řízení veřejně přístupná.
Už tři roky se (bez zrníčka škodolibosti) těším, až bezmozci, kteří nevědí, co znamená značka čtyřicet kilometrů v hodině, budou muset zpomalit kvůli užšímu profilu vozovky.
Plně souhlasím a po návratu z příjemně strávené dovolené v Rakousku jsem byl při příjezdu do Chýně velmi příjemně překvapen, neboť řešení zúžení vozovky je podobné dopravním řešením právě v Rakousku.
Je dobře, že dojde k fyzickému omezení rychlost závodníků, kteří nerespektují dopravní značení, ani nezohledňují fakt, že nejedou po dálnici, ale projíždějí obcí, ve které žijí lidi.
Je správné, že i u nás začíná pomalu docházet k postupnému omezování motoristů vzhledem ke slabším účastníkům silničního provozu (chodci, cyklisti), což je v zemích jako Rakousko a Švýcarsko bežné již mnoho let.
Ta extrémní ohleduplnost, se kterou se v obou zemích v silničním provozu setkáte je pro našince neuvěřitelná. Kéž by to jednou přišlo i k nám. Za nějakých 800 km tak z 60% po cyklostezkách a 40% po silnicích včetně hlavních jsme nezaznamenali jedinou situaci, při které bychom se museli rozčílit.
Předpisy tam dodržuje drtivá většina ridičů, většina z nich si za cyklistou drží odstup i v případě, kdy by mohli velmi bezpečřně předjet (chtějí mít 100% jistotu), nebylo jediné situace, že by se někdo pokusil o jakékoliv nebezpečně předjetí.
Vzájemná ohleduplnost tam pak funguje výborně, až člověku z toho srdce plesá, výborný pocit. Jedu, vidím ve zpětném zrcátku, že se za mnou asi 15 vteřin drží v poklidu v bezpečné vzdálenosti auto při mé šnečí rychlolosti 20km/h (jsme jeli s dětma na těžko, tak mi to moc nejelo s těma 35 kilama nákladu v brašnách a 50kg vozíkem :D). Tož zajedu na trávu a zastavím a řidič v poklidu s poděkováním pomalu projede. Úplně běžná situace.
Nebo proti vám jede na úzké silničce auto v protisměru a i přesto, že by mohlo bez problému projet kolem (relativně velký boční odstup), řidič vysmátý přesto zastaví, to pomalu přes půlku auta odstaví do trávy, já taky zastavím, oba vysmátí si navzájem děkujeme - pohoda, tak to má být.
Zcela běžně se tam neznámí lidé zdraví a třeba prohodí pár slov, a to nejen na venkově, ale i v menších městech. Lidi se vás tam automaticky optají, zda nechcete poradit směr cesty a pak s vámi propovídají třeba 15 minut.
Lidi obecně velmi vstřícní i velkých městech, jakým je Linz (až na minoritní zlomek zapšklých případů), pohodoví, není problém s ničím.
Přijedete do ČR a ten šok - na nádraží koupíte něco k jídlu a pití a požádáte obsluhu, zda by vám nenechala na chvilku nabíjet mobil - problém, že prej nemá volnou zásuvku, i když jsem jasně viděl, že volná byla ;). Vedle u stánku podobné odkopnutí. Ta neochota tady, nebo je to prostě jen nedůvěra v lidi, lidi se příliš mnohokrát spálili dobrými skutky?
Tak mi řekněte, čím to, že mezi dvěma hraničními státy jsou takové obrovské rozdíly v chování lidí. Sám tomu nerozumím... Musíme to nutně změnit. No nic, jsem se nechal jen lehce unést ;).

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od tučňák » 01 črc 2012, 20:39

Odpověď Lukymu.
Během mého působení v SDK od února 2012 jsme se problematikou rekonstrukce chodníků v centru obce nezabývali. Jestli byla tato řešena dříve nevím. Nemyslím si, že by šíře komunikace byla nějakým závažným problémem. Osobní automobily se po dokončení tedy až zmizí provizorní zábrany vejdou, určitě i náklaďáky by se měly vejít. Samozřejmě podmínkou je, aby zúžená komunikace nesloužila parkování, což by ale v souladu s pravidly silničního provozu neměla. Toto bude třeba ohlídat a případně i vynutit. Určité obtíže zřejmě nastanou přímo v křižovatce. Tento týden jsem tudy jel autobusem 358 od Hájů a řidič měl co dělat to vytočit. Dost při tom nadával. Dle mého soukromého názoru se mělo k zúžení křižovatky (nikoli silnice) přistoupit až po vybudování obchvatu obce. Uvidíme, co přinese provoz.
Když už jsem se rozhodl napsat tento příspěvek, rád bych tu vyslovil i polemiku se Srnečkovým názorem, že pokud to dělali projektanti s razítky je to určitě dobře. Takto to v praxi nefunguje. Projektant obvykle nakreslí to, co je po něm požadováno. Že je to podle norem vůbec neznamená, že je to nejlepší nebo nejpraktičtější řešení. Normy určují pouze základní (minimální) parametry na provedení stavby, aby dílo bylo funkční. Ty se ovšem v kontextu místních podmínek a specifik mohou ukázat jako nedostatečné. Každé dílo by mělo být navrhováno s ohledem na místní podmínky a budoucí využití. Ne nadarmo se ve stavebnictví říká, že papír snese všechno. Horší je to pak postavit, případně využívat.
Jen pro zabránění dezinterpretaci. Jedná se o mé soukromé vyjádření nikoli stanovisko SDK.
David Pelnář

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od kryglik » 01 črc 2012, 20:50

kubajs píše:Plně souhlasím a po návratu z příjemně strávené dovolené v Rakousku jsem byl při příjezdu do Chýně velmi příjemně překvapen, neboť řešení zúžení vozovky je podobné dopravním řešením právě v Rakousku.
Je dobře, že dojde k fyzickému omezení rychlost závodníků, kteří nerespektují dopravní značení, ani nezohledňují fakt, že nejedou po dálnici, ale projíždějí obcí, ve které žijí lidi.
Je správné, že i u nás začíná pomalu docházet k postupnému omezování motoristů vzhledem ke slabším účastníkům silničního provozu (chodci, cyklisti), což je v zemích jako Rakousko a Švýcarsko bežné již mnoho let.
Ta extrémní ohleduplnost, se kterou se v obou zemích v silničním provozu setkáte je pro našince neuvěřitelná. Kéž by to jednou přišlo i k nám. Za nějakých 800 km tak z 60% po cyklostezkách a 40% po silnicích včetně hlavních jsme nezaznamenali jedinou situaci, při které bychom se museli rozčílit.
Předpisy tam dodržuje drtivá většina ridičů, většina z nich si za cyklistou drží odstup i v případě, kdy by mohli velmi bezpečřně předjet (chtějí mít 100% jistotu), nebylo jediné situace, že by se někdo pokusil o jakékoliv nebezpečně předjetí.
Vzájemná ohleduplnost tam pak funguje výborně, až člověku z toho srdce plesá, výborný pocit. Jedu, vidím ve zpětném zrcátku, že se za mnou asi 15 vteřin drží v poklidu v bezpečné vzdálenosti auto při mé šnečí rychlolosti 20km/h (jsme jeli s dětma na těžko, tak mi to moc nejelo s těma 35 kilama nákladu v brašnách a 50kg vozíkem :D). Tož zajedu na trávu a zastavím a řidič v poklidu s poděkováním pomalu projede. Úplně běžná situace.
Nebo proti vám jede na úzké silničce auto v protisměru a i přesto, že by mohlo bez problému projet kolem (relativně velký boční odstup), řidič vysmátý přesto zastaví, to pomalu přes půlku auta odstaví do trávy, já taky zastavím, oba vysmátí si navzájem děkujeme - pohoda, tak to má být.
Zcela běžně se tam neznámí lidé zdraví a třeba prohodí pár slov, a to nejen na venkově, ale i v menších městech. Lidi se vás tam automaticky optají, zda nechcete poradit směr cesty a pak s vámi propovídají třeba 15 minut.
Lidi obecně velmi vstřícní i velkých městech, jakým je Linz (až na minoritní zlomek zapšklých případů), pohodoví, není problém s ničím.
Přijedete do ČR a ten šok - na nádraží koupíte něco k jídlu a pití a požádáte obsluhu, zda by vám nenechala na chvilku nabíjet mobil - problém, že prej nemá volnou zásuvku, i když jsem jasně viděl, že volná byla ;). Vedle u stánku podobné odkopnutí. Ta neochota tady, nebo je to prostě jen nedůvěra v lidi, lidi se příliš mnohokrát spálili dobrými skutky?
Tak mi řekněte, čím to, že mezi dvěma hraničními státy jsou takové obrovské rozdíly v chování lidí. Sám tomu nerozumím... Musíme to nutně změnit. No nic, jsem se nechal jen lehce unést ;).
Souhlas, taky nechapu...

Nova sirka cesty je dle meho vic nez dostacujici. A hlavne mi cela diskuse prijde zbytecna, kdyz stejne bude obchvat (jen by me zajimalo jestli se vi, kdy bude?)...

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Srneček » 02 črc 2012, 00:20

tučňák píše:Odpověď Lukymu.
Během mého působení v SDK od února 2012 jsme se problematikou rekonstrukce chodníků v centru obce nezabývali. Jestli byla tato řešena dříve nevím. Nemyslím si, že by šíře komunikace byla nějakým závažným problémem. Osobní automobily se po dokončení tedy až zmizí provizorní zábrany vejdou, určitě i náklaďáky by se měly vejít. Samozřejmě podmínkou je, aby zúžená komunikace nesloužila parkování, což by ale v souladu s pravidly silničního provozu neměla. Toto bude třeba ohlídat a případně i vynutit. Určité obtíže zřejmě nastanou přímo v křižovatce. Tento týden jsem tudy jel autobusem 358 od Hájů a řidič měl co dělat to vytočit. Dost při tom nadával. Dle mého soukromého názoru se mělo k zúžení křižovatky (nikoli silnice) přistoupit až po vybudování obchvatu obce. Uvidíme, co přinese provoz.
Když už jsem se rozhodl napsat tento příspěvek, rád bych tu vyslovil i polemiku se Srnečkovým názorem, že pokud to dělali projektanti s razítky je to určitě dobře. Takto to v praxi nefunguje. Projektant obvykle nakreslí to, co je po něm požadováno. Že je to podle norem vůbec neznamená, že je to nejlepší nebo nejpraktičtější řešení. Normy určují pouze základní (minimální) parametry na provedení stavby, aby dílo bylo funkční. Ty se ovšem v kontextu místních podmínek a specifik mohou ukázat jako nedostatečné. Každé dílo by mělo být navrhováno s ohledem na místní podmínky a budoucí využití. Ne nadarmo se ve stavebnictví říká, že papír snese všechno. Horší je to pak postavit, případně využívat.
Jen pro zabránění dezinterpretaci. Jedná se o mé soukromé vyjádření nikoli stanovisko SDK.
David Pelnář
Je samozřejmé, že celá studie úpravy středu obce byla posuzována v kontextu místních podmínek a specifik. Stála stovky tisíc a podíleli se na ní architekti i dopraváci. Proběhlo x jednání a připomínkování, tvůrci studie byli seznámeni s místními podmínkami i s požadavky obce, vše zhodnotili a vytvořili návrh úpravy, který se nyní z části realizuje, nechápu proč se to tu furt pitvá a zpochybňuje (tady musím souhlasit s Jirkou, že každý měl dost času se k návrhu vyjádřit a pokud někdo chtěl, měl být generálem v bitvě a ne po bitvě). Osobně stojím za tím, že obec nic nezanedbala a s pomocí odborníků a dotací vytvořila návrh rozšíření chodníků který má zklidnit dopravu v centru a vytvořit pro obyvatele příjemnější prostor ve středu obce. Dle mého názoru se to podařilo.
Srneček

Pěna
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2010, 16:45

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Pěna » 02 črc 2012, 17:57

Je pekelně ouzká, nevím proč na návsi 2 óbr heliporty, konkrétně ten na křižovatce Rudenská / Hlavní po pravé straně - možná tam budou po ránu rozdávat denní tisk až tam budeme čekat, než se páni řidiči busu domluví kdo pojede, protože se tam proti sobě nevlezou a my nebudem alespoň troubit jak hulváti :o

Hana&Igor
Příspěvky: 104
Registrován: 05 črc 2006, 14:29
Bydliště: Západní 358

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Hana&Igor » 02 črc 2012, 19:56

Pro odlehčení tématu
http://www.youtube.com/watch?v=Tuqbftqb ... re=related

A kdo se kde inspiroval ?

Igor

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 03 črc 2012, 11:07

kubajs píše: Tak mi řekněte, čím to, že mezi dvěma hraničními státy jsou takové obrovské rozdíly v chování lidí. Sám tomu nerozumím... Musíme to nutně změnit. No nic, jsem se nechal jen lehce unést ;).
Jen bych z vlastní zkušenosti ze skoro ročního pobytu v Dánsku doplnil, že i v chování úředníků. Tam ctí zásadu, že úředníci jsou tu pro obyvatele a ne naopak.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 03 črc 2012, 11:50

Pěna píše:Je pekelně ouzká, nevím proč na návsi 2 óbr heliporty, konkrétně ten na křižovatce Rudenská / Hlavní po pravé straně - možná tam budou po ránu rozdávat denní tisk až tam budeme čekat, než se páni řidiči busu domluví kdo pojede, protože se tam proti sobě nevlezou a my nebudem alespoň troubit jak hulváti :o
Ono to nebude takový drama. Heliport je tam IMO šikouně, protože zabrání bezmozčím drandilům profrčet návsí rovně (směr k úřadu). A co se týká hrůzy z čekání - já si myslím, že na to nedojde. A kdyby, tak velmi pravděpodobněji hodíš nahoře Na Vystrkově blinkr doleva a pojedeš do Velký vsi (Prágl) a Nakupovací zony Zličín přes Prudnou, pokud tedy zrovna nepovezeš škvrně do výchovně-vzdělávacího zařízení v ďolíku. No a tam, pokud se nemýlím, na tolik obávanou křižovatku na náfsi vůbec nedojedeš, neb všichni z horních lokalit zajíždějí direkt ke škole. Ku Kuchařovi do jeho restauračních zařízení lze dojet také jinak než přes náves.
Hele, třeba trable budou, ale mam pocit, že máme trošku velký voči ;-)

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 03 črc 2012, 14:59

Jiří Nývlt píše:
Pěna píše:Je pekelně ouzká, nevím proč na návsi 2 óbr heliporty, konkrétně ten na křižovatce Rudenská / Hlavní po pravé straně - možná tam budou po ránu rozdávat denní tisk až tam budeme čekat, než se páni řidiči busu domluví kdo pojede, protože se tam proti sobě nevlezou a my nebudem alespoň troubit jak hulváti :o
Ono to nebude takový drama. Heliport je tam IMO šikouně, protože zabrání bezmozčím drandilům profrčet návsí rovně (směr k úřadu). A co se týká hrůzy z čekání - já si myslím, že na to nedojde. A kdyby, tak velmi pravděpodobněji hodíš nahoře Na Vystrkově blinkr doleva a pojedeš do Velký vsi (Prágl) a Nakupovací zony Zličín přes Prudnou, pokud tedy zrovna nepovezeš škvrně do výchovně-vzdělávacího zařízení v ďolíku. No a tam, pokud se nemýlím, na tolik obávanou křižovatku na náfsi vůbec nedojedeš, neb všichni z horních lokalit zajíždějí direkt ke škole. Ku Kuchařovi do jeho restauračních zařízení lze dojet také jinak než přes náves.
Hele, třeba trable budou, ale mam pocit, že máme trošku velký voči ;-)
Tyhle argumenty by se měly tesat aby se na ně nezapomnělo při příštích volbách.
Jeden z Chýně pro všechny napíše - my nic, to vymysleli študovaní odborníci s razítky, my odpovědnost neneseme.
Druhý ze stejného spolku nejdřív napíše - za všechno si můžete sami, protože se k ničemu nevyjadřujete. A když nekdo argumentuje, tak se to okamžitě smete ze stolu. Když přes tu křižovatku nebudete jezdit, tak nebudete mít problémy! Prostě jezděte oklikou! Ja myslím, že se ještě dočkáme řešení, kdy "pomazané hlavy" prostě tu křižovatku zavřou. Nebo je tu ještě nejaký borec s velkýma očima? Sem s ním. Umíme smést ze stolu jakékoli argumenty v libovolném množství!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů