Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 23 črc 2012, 20:48

luky píše:Starosta ve svým bločku píše, že stavba chodníků končí?
A co chodník po levý straně hlavní ulice. Od křižovatky hlavní a rudenský směrem k obecnímu úřadu? Ten se dělat nebude? Zatím na něj není šáhnuto. Vždyť se vždycky mluvilo o tom, že se budou dělat chodníky podél hlavní od úřadu až po školu.
Hm. Taky na to s překvapením koukam. A u zmrzliny jsou na chodníku vyhrazena místa na parkování. Udělal se široký chodník a ted na něm parkují auta. Není to trochu nesmyslné?
To na delší chodník nezbyly peníze nebo co? Jestli ano tak souhlasím s Mydlanem – kdyby se nedělal chodník takhle luxusně široký tak se to mohlo natáhnout podstatně dál.
Starosta ve svém bločku napsal, že “nemůže” za to, že chodník vede pouze k jeho domu. Bohužel taky ale nic neudělal pro to, aby chodník vedl dále. Proč by se taky snažil, že. Sice bylo a je v jeho moci projekt upravit, ale chodník k jeho domu vede a to evidentně stačí. Bohužel starosta si velice svérázně nastavil procesy rozhodování o stavebních záležitostech v Chýni, tzn. rozhoduje pouze on, on, zase on a pak už nikdo jiný. A pokud se někdo ozve tak jsou starostova rozhodnutí okamžitě tvrdě hájena úzkou hrstkou zpřízněnců.
Opravte mě, prosím, jestli v textu níže něco napíšu nepravdivě (Jirko, máš prostor :) ).
Projekt chodníků zadal starosta – do práce chodí pěšky z místa, kde chodník začíná, až k obecnímu úřadu, člen Chýně pro všechny.
Projekt realizuje pan Plaňanský - jeho jediným nadřízeným je pan starosta, pan Plaňanský v obci nebydlí.
Projekt obhajuje Jirka Nývlt – příbuzný pana starosty a člen Chýně pro všechny, do práce denně jezdí na kole, bydlí na Hlaví, tzn. samozřejmě bude jednoznačně hájit zklidnění dopravy na Hlavní.
Projekt obhajuje Ondra Jelínek – autem nejezdí, člen Chýně pro všechny.
Projekt obhajuje Kubajs (případně mě opravte jestli se pletu) – jediný nezávislý, jednoznačně cyklista.
Aby se to špatně nevykládalo – taky rád chodím pěšky, taky rád jezdím na kole a cyklisté jsou mi sympatičtí. Ale připomínám, že jsme ve 21 století, doba pokročila a nebylo by špatné vzít v úvahu názory 1. řidičů a 2. nezávislých odborníků a dalších lidí z obce.

A ještě se vrátím k dopravnímu řešení výjezdu z lokality Háje. Tady si mohu dovolit tvořit hypotézy protože ač zde na foru byla tato záležitost párkrát prodiskutována a byl vznesen dotaz kdo a proč takto rozhodl, tak se nikdo odpovědný neuráčil to nijak komentovat.
Co já vím tak jediný, kdo aktuálně nasazené řešení prosazoval, je Marek Veselý, který bydlí v původně obousměrné části Točivé. S Markem jsem se kdysi o dopravním řešení výjezdu z Hájů několikrát bavil a pamatuji se, že množství aut projíždějících kolem jeho domu se mu moc nelíbilo. Z dob mého působení v SDK taky vím, že komunikuje o stavebních záležitostech napřímo se starostou mimo zbytek SDK. Podle mě na základě svého osobního zájmu přesvědčil starostu, aby porušil daný slib a nastavil jednosměrky tak, jak momentálně jsou. Je to čistě moje hypotéza. Ale proč by starosta jinak měnil svoje rozhodnutí? Marek – člen Chýně pro všechny.
Napsal jsem něco nepravdivě?

Jan Hladiš
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2011, 13:09
Bydliště: Hlavní 36, Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jan Hladiš » 24 črc 2012, 05:49

Zdravím všechny,
nějak mi tu chybí pozitivní ohlasy, tak se ozvu alespoň já. Mě se ty chodníky prostě líbí. Konečně můžou jít dva lidi vedle sebe a povídat si. Nebo jít proti sobě a při vyhýbání se, nemusí jeden uhnout do silnice. O výhodách pro chodce s kočárkem snad nemusím mluvit. Místy jsou širší, že by se dalo jít ve čtyřstupu, ale co... Jsou zvětšeny na úkor silnice a to by mělo zklidnit dopravu v obci a to se mi líbí taky. Jsem řidič a dokonce v době stavebních prací jsem tudy projížděl více než často (svépomocí jsme stěhovali a otočili jsme se s pick-upem za jeden víkend asi 20x), ale nezaznamenal jsem žádný problém. Já fakt nevím, kde hrozí nějaké riziko. Projel jsem tudy hodněkrát a nikdy nic. Ale to bude asi tím, že v obci umím sundat nohu z plynu...
To, že se vyskytnou blbci, kteří nejenže neumí přibrzdit, ale navíc si z chodníku dělají parkoviště mě štve taky, ale s tím se těžko něco udělá. Třeba by to vyřešilo častejší hlídkování policajtů, ale blbci se prostě najdou všude, s tím se smiřte...
Že by chodník mohl pokračovat dál? To by určitě mohl, ale jsem optimista a věřím, že se dočkáme i my, kteří bydlíme dál. K nám před dům třeba chodník nevede vůbec (a taky to přežijem), branka i brána pro auto nám ústí prakticky přímo na Hlavní. A světe div se, ještě nás nikdo nesmetl... Ono se totiž stačí rozhlídnout, člověk nemusí pořád jenom remcat a hledat na všem chyby. Pro jistotu jsem se na obci domluvil (ano, opravdu domluvil a bez problémů), že si uděláme branku i ze strany pozemku a máme klid...
Kdyby se někdo pídil potom, kdo jsem, co jsem, protože bude asi podezřelé, že je někdo spokojený, tak jsem náplava. Bydlíme tu lehce přes rok a nejsem v žádném spolku, nemáme tu rodinné vazby, ani se politicky neangažujeme. Takže nikoho neobhajuji, jenom říkám svůj názor. Mojí jedinou "vadou" je, že jsem párkrát popil s jedním příbuzným starosty a proto bude můj pozitvní ohlas asi pro některé přispěvatele irelevantní, ale s tím se taky musíte smířit.
Na závěr ještě jednou (protože tady kladné ohlasy opravdu chybí) mě se to líbí, chválím, jen tak dál!!!

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od kubajs » 24 črc 2012, 08:25

Tak tak, líp se to nedá napsat. Díky za příspěvek, jen více podobných názorů. Negativních zpráv je v médiích až až. Naučte se hledat na všem to dobré a ne to špatné.
Konečně centrum Chýně vypadá k světu, doprava se zklidnila a úsek je mnohem bezpečnější jak pro chodce, tak pro slušné řidiče. Výborná práce a je vidět, že i v Chýni se dá změnit prostředí postupně k lepšímu.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 24 črc 2012, 08:53

Jiří Nývlt píše: Domnívám se také, že tato místa jsou potenciálně nebezpečná pro ty, kteří nezpomalí.
Tento názor je buď výsledkem absolutní izolovanosti od okolního světa nebo spíš snahy obhajovat jednání starosty za každou cenu, třeba i s použitím sebeblbějších argumentů.
Stačilo by se občas podívat na televizi, přečíst si noviny nebo poslechnout radio. Nebo se třeba jen trochu zamyslet - rychlý řidič na silnici neohrožuje jen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.
Představ si konkrétně dopravní situaci, kterou jste nám v Chýni připravili, a řidiče, který pojede nepřiměřenou rychlostí například od Rudné k pivovaru. Pojede křižovatkou na Hlavní s malým poloměrem do zbytečně úzké části Hlavní. Kam se pravděpodobně dostane? Do protisměru. A koho mimo jiné ohrozí? Řidiče v protisměru

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od kubajs » 24 črc 2012, 09:05

To je celkem irelevantní. Proto jim vozovku naopak rozšíříme, nebo jim tam postavíme dálnici, aby tam mohli lítat 150km/h relativně bezpečně a nikoho neohrozili?....
Pokud někdo jezdí popisovaným stylem, pravděpodobně ohrožuje řidiče každou jízdou na desítkách míst denně.

A věřte tomu, že většinou ani ten největší vepř za volantem si nechce poškodit svoje auto. A proto prostě zpomalit bude muset ;).

Prostě chýňské řešení má smysl, účel to splnilo, chodci jsou mnohem více chráněni a pokud si tam někdo lehce pocuchá plechy, no co... To zas taková hrůza není, neb nejde o život, ani o zdraví.

Ještě bych chtěl pochválit změnu přednosti v jízdě, to se mi líbí, situace v křižovatce je teď daleko přehlednější, než tomu bylo dříve. Velmi pozitivní, díky.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 24 črc 2012, 09:12

Palat píše:Ještě ke všemu nebydlím "na vršku", takže asi nemám nárok mít názor na věci, které se "vršku" týkají. Tahle logika mě tedy dojala. Podle stejné logiky se nemám co vyjadřovat k situaci lidí v bytovkách, protože bydlím v baráku a o bytovkách tím pádem nemůžu mít ani šajn, a taky mé děti jsou teprv předškolní, takže kuš, Palatinus, opovaž se myslet si nebo dokonce říct něco o škole...

Názor si klidně mějte, ale hlavní slovo by snad měli mít lidé, kteří v daném místě bydlí. V opačném případě je to přesně tak jak píšu. Člověk, který bydlí jinde, odhazuje odpad jinde a jezdí jinudy, rozhoduje o věcech v ulici Ke skále.
Palat píše:Současné umístění kontejnerů u Višňovky je nedobré,
Tak jste to prostě měli nechat na původním místě.¨
Palat píše:Jednoduše řečeno: co prostě místo věčného naříkání něco udělat, pokud je to tedy tak strašně závažný problém?
Skutečný problém, čím dál víc evidentní, je fakt, že starosta "silně upřednostňuje" jednání pouze s členy své rodiny a členy Chýně pro všechny. Příkladem je například SDK. Komise v plném počtu (tedy včetně "nezávislých členů ") řeší nepodstatné věci a výsledky jednání stejně starosta ignoruje. O důležitějších věcech se starosta offline baví pouze s Markem a Lukášem - členy Chýně pro všechny. Tento Váš argument je hodně laciný - tak přestaňte mluvit a něco dělejte! To jsem taky zkusil přes fungování v SDK, ale těžko se "dělání" v praxi provádí, když se s vámi starosta prostě nebaví a ignoruje.
Palat píše:K situaci na Hlavní jsem se nevyjadřoval, protože o tom nic nevím, resp. to, co vím, už tu bylo řečeno, a já detaily kolem celé akce neznám. Nevím, kdo, kdy a jak připravoval realizační projekt, nevím, jestli ho viděla SDK a pokud ne, proč ho neviděla a proč si ho nevyžádala. Nevím to, a nemůžu se zabývat úplně vším, co se v obci děje. Ale jednu myšlenku musím přece jenom napsat. Už tu sice zazněla, ale zjevně ne dostatečně jasně. Chodníky na hlavní nejsou tak široké, jak jsou, kvůli megalomanství architektů nebo rozhazovačnosti obce, ale právě proto, aby se Hlavní zúžila a tím se zpomalila doprava. To bylo podstatnou součástí zadání, a udělat široké chodníky je holt ten nejsmysluplnější způsob, jak zúžit silnici. A mimochodem: na zúžené Hlavní se dva autobusy potkají bez nejmenších problémů.
No děkujeme za informaci, ale minimálně já jsem ani nenaznačoval, že byste s tím něco dělal.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od kryglik » 24 črc 2012, 09:16

Jan Hladiš píše:Zdravím všechny,
nějak mi tu chybí pozitivní ohlasy, tak se ozvu alespoň já. Mě se ty chodníky prostě líbí. Konečně můžou jít dva lidi vedle sebe a povídat si. Nebo jít proti sobě a při vyhýbání se, nemusí jeden uhnout do silnice. ...
Hezky napsano, neda se nez souhlasit...

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 črc 2012, 09:51

pavel píše:1. Podle Ondry Jelínka a Jirky Nývlta se realizace dělá podle odborné studie úpravy centra Chýně, tato studie je skvělá a je provedena jednoznačně ve prospěch občanů Chýně.
Jiří Nývlt píše: To je, Pavle, typická ukázka Tvojeho demagogického přístupu. Realizace vychází ze studie úpravy centra Chýně. Nikdy jsem neřekl, že je skvělá. A pokud si vzpomínáš, tak při debatě s tvůrci jsem byl jejím oponentem. Zúžení se mi líbí.
pavel píše: Nevím proč demagogického přístupu nebo co to má znamenat?
Ani já, ani Jelínek, jsme, Pavle Jáchime, NIKDY nevyslovili a nenapsali, že studie (i projekt) jsou skvělé - tedy větu, kterou nám vkládáš do úst. Děláš z nás frenetické obhájce něčeho, co jsme oba kritizovali. A už mě to začíná dopalovat.
pavel píše: Pravda je, že Ty jsi tohle přesně neřekl. Pardon.
Vida, takže si se toho sám snad dobral. Takže už víš, v čem tkví demagogický přístup?
pavel píše: Nicméně já jsem tento příspěvek dal do tohoto vlákna proto, aby se k němu vyjádřil někdo z vedení obce - viz. název vlákna. Místo toho mi tady píšeš sáhodlouhé reakce k věcem, o kterých toho taky moc nevíš a které jsou čistě Tvým osobním názorem. Jenom si myslíš, že projekt byl v době realizace k dispozici, nikdy jsi ho neviděl, proč starosta nedává posuzovat důležité věci stavební komisi vůbec netušíš nicméně komentuješ ... Proč vůbec komentuješ věci o kterých nic nevíš?
Co víš vo tom, co já vím nebo nevím? Proč bych nemohl vyjadřovat svůj názor, který se snažím opírat o fakta a argumenty? Chápu, že se ti to může nelíbit. Neokřikuj mě však.
Vlákno se jmenuje Náměty a vzkazy pro vedení obce RELOADED. Proč bych se sakra nemohl vyjadřovat k námětům a vzkazům? Proč bych - kruci - nemoh poznamenat, co si o nich myslím? A hlavně si všimni, že se vyhýbám tomu, abych psal, co si myslím o jejich autorech.
pavel píše: Opravte mě, prosím, jestli v textu níže něco napíšu nepravdivě (Jirko, máš prostor :) ).
Projekt chodníků zadal starosta – do práce chodí pěšky z místa, kde chodník začíná, až k obecnímu úřadu, člen Chýně pro všechny.
Projekt realizuje pan Plaňanský - jeho jediným nadřízeným je pan starosta, pan Plaňanský v obci nebydlí.
Projekt obhajuje Jirka Nývlt – příbuzný pana starosty a člen Chýně pro všechny, do práce denně jezdí na kole, bydlí na Hlaví, tzn. samozřejmě bude jednoznačně hájit zklidnění dopravy na Hlavní.
Projekt obhajuje Ondra Jelínek – autem nejezdí, člen Chýně pro všechny.
Projekt obhajuje Kubajs (případně mě opravte jestli se pletu) – jediný nezávislý, jednoznačně cyklista.
Aby se to špatně nevykládalo – taky rád chodím pěšky, taky rád jezdím na kole a cyklisté jsou mi sympatičtí. Ale připomínám, že jsme ve 21 století, doba pokročila a nebylo by špatné vzít v úvahu názory 1. řidičů a 2. nezávislých odborníků a dalších lidí z obce.
- Protože starosta chodí pěšky od svojeho domu, tak mu ten chodník stačí takhle a nic víc "pro to" neudělá. Vypustíš takovouhle nehoráznou očerňující spekulaci, neznaje fakta (a mě budeš vopravovat, že nic nevím). Projekt byl takto rozfázován už v době, kdy Fousek byl "jen" jedním z kverulantů. Projekt byl - nenosim to v hlavě, ale sem si s tym na 99% jistej - schválenej ještě v době, kdy starostovala V.K. S tym projektem pak vobec šla žádat na státní fond dopravní infrastruktury vo dotaci, kerou na to dostala. Když ti přiklepnou prachy na konkrétní projekt, nelze jej pak měnit - to přeci neni žádná novinka! Vrátim se k tomu, co jsem už řek: po bitvě generál.
- Pan Plaňanský je asi nesvéprávnej, protože jeho nadřízeným je starosta, kterýmu stačí chodník tak jak je a Plaňanský navíc ve vsi nebydlí. Super. Proto nemůže bdít nad realizací dotovanýho projektu. Prostě je to taky debil, jako starosta.
- Já jsem uplný hovado, protože jsem příbuznej starosty a byl jsem s ním na jedný kandidátce - a co je skandál jezdím na kole a bydlím na Hlavní! Sice v jiné části, než jsou nový chodníky, ale to je uplně jedno, páč sem stejnak jenom přisluhovač. - Kubajs je jednoznačně cyklista! Tak zavři hubu, Kubo, protože jsme v 21. století a doba pokročila, takže se možem navzájem přeject autama, co si to po vsi mastí "sedumdesát žádná rychlost", pročež je nežádoucí jim v tom bránit nějakym blbym zúženim, ke kterýmu sme se nemohli vyjádřit, a který beztak všechny ohrožuje. (už jsem se demagogii slušně přiučil, co? :-))
- A Veseláč, to je taky škůdce, který na základě svých osobních zájmů přesvědčuje toho nesvéprávnýho starostu. Jo a kromě Kubajse jsou všichni tihle přičinliví pitomečkové a obhájci zúžení z jedný kandidátky, co ji lidi volili. :vomit:

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 24 črc 2012, 09:54

kubajs píše:... a pokud si tam někdo lehce pocuchá plechy, no co...
Tohle je na mě tedy příliš radikální myšlení. To se lehce píše. Tedy až do té doby dokud někdo nepocuchá plechy právě na tom vašem autě ...

Pavel Fousek
Příspěvky: 33
Registrován: 28 kvě 2006, 13:34
Bydliště: Chýně, Hlavní 18

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Pavel Fousek » 24 črc 2012, 10:03

Již dříve jsem napsal jako reakci na výhrady k budování chodníků, že projekt, podle kterého byly vybudovány, byl schválen obcí na konci roku 2009. Na základě tohoto projektu byla podána žádost na SFDI o poskytnutí dotace. Fond tuto dotaci obci přidělil. Obec je vázána tím, jak byl projekt navržen a fond přímo ve smlouvě o dotaci popisuje, na jaké věci bude dotace přiznána. Je to bezbariérovost řešení, použití prvků pro orientaci nevidomých, celkové zvýšení bezpečnosti chodců (rozšířené chodníky) a zvýšení bezpečnosti motoristů (zúžení silnice na 6 metrů). Tyto prvky jsou ve vybudovaném díle všechny obsaženy a jsem přesvědčen, že budou fondem přísně kontrolovány. Zúžení silnice je přirozenou brzdou těch, kteří zde dosud jezdí jako na závodišti. Těm se úprava opravdu líbit nebude. Co se týče nevybudovaného úseku (od křižovatky Rudenské a Hlavní k úřadu), platí to, co je napsáno výše: takto byl schválen projekt a tato část bude přednostně zahrnuta do další etapy. Mě samotnému se toto řešení zdá nelogické, ale takto jsem to "zdědil". Ještě připomínám, že před schválením projektu probíhala veřejná diskuze nad původním návrhem, který se v některých podstatných bodech změnil na základě připomínek občanů.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 24 črc 2012, 10:12

Jiří Nývlt píše: - Pan Plaňanský je asi nesvéprávnej, ... .... Prostě je to taky debil, jako starosta.
- Já jsem uplný hovado,
To jsem si nečekal, že se takhle rozjedeš :). Já osobně bych takhle silná slova nepoužil, ale proti gustu ...

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 24 črc 2012, 10:18

Pavel Fousek píše:Již dříve jsem napsal jako reakci na výhrady k budování chodníků, že projekt, podle kterého byly vybudovány, byl schválen obcí na konci roku 2009. Na základě tohoto projektu byla podána žádost na SFDI o poskytnutí dotace. Fond tuto dotaci obci přidělil. Obec je vázána tím, jak byl projekt navržen a fond přímo ve smlouvě o dotaci popisuje, na jaké věci bude dotace přiznána. Je to bezbariérovost řešení, použití prvků pro orientaci nevidomých, celkové zvýšení bezpečnosti chodců (rozšířené chodníky) a zvýšení bezpečnosti motoristů (zúžení silnice na 6 metrů). Tyto prvky jsou ve vybudovaném díle všechny obsaženy a jsem přesvědčen, že budou fondem přísně kontrolovány. Zúžení silnice je přirozenou brzdou těch, kteří zde dosud jezdí jako na závodišti. Těm se úprava opravdu líbit nebude. Co se týče nevybudovaného úseku (od křižovatky Rudenské a Hlavní k úřadu), platí to, co je napsáno výše: takto byl schválen projekt a tato část bude přednostně zahrnuta do další etapy. Mě samotnému se toto řešení zdá nelogické, ale takto jsem to "zdědil". Ještě připomínám, že před schválením projektu probíhala veřejná diskuze nad původním návrhem, který se v některých podstatných bodech změnil na základě připomínek občanů.
Jak už jsem v tomto vláknu psal - všichni víme, že projekty se v praxi mění. I ty, které jsou částečně hrazeny dotacemi. Příkladem přímo z Chýně budiž například Višňovka. Pane starosto - Vy víte ze všech nejlépe, že i přímo v průběhu realizace projektu Višňovka docházelo ke změnám v materiálech, počtu cestiček a jejich umístění. To, co jste napsal, je pouze polopravda. Ano, takto jste projekt zdědil. Ale rozhodně to neznamená, že ten projekt nešel měnit

Pavel Fousek
Příspěvky: 33
Registrován: 28 kvě 2006, 13:34
Bydliště: Chýně, Hlavní 18

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Pavel Fousek » 24 črc 2012, 15:53

pavel píše: Jak už jsem v tomto vláknu psal - všichni víme, že projekty se v praxi mění. I ty, které jsou částečně hrazeny dotacemi. Příkladem přímo z Chýně budiž například Višňovka. Pane starosto - Vy víte ze všech nejlépe, že i přímo v průběhu realizace projektu Višňovka docházelo ke změnám v materiálech, počtu cestiček a jejich umístění. To, co jste napsal, je pouze polopravda. Ano, takto jste projekt zdědil. Ale rozhodně to neznamená, že ten projekt nešel měnit
Změny se odehrály. Například povrch chodníků, ukončení úseků, změna dopravního značení, odvodnění a výškové řešení, vyvolané novým kobercem na silnici atd. Tyto dílčí změny byly projednány s odborným pracovníkem fondu, odsouhlaseny fondem a jen doufám, že nebudou zpochybněny při kontrole stavby fondem.
Po mém nástupu byla vyhlášena soutěž na dodavatele a zadávací podmínky vycházely ze schváleného projektu. Ten je stále součástí smlouvy se SFDI, kterou nám byla přiznána dotace.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 24 črc 2012, 16:08

Tady vzniká nějaký nepochopení. I mě se nová úprava obce docela líbí. Ale to na co sme si tu stěžovali není šířka ulice, jak se pořád nesmyslně podsouvá, ale zbytečně zmenšená křižovatka, kde maj auta problém se vytočit.
Jestli sem to správně pochopil, tak chodníky od křižovatky k úřadu po levý straně se dělat nebudou, protože je exstarostka Kovářová nezařadila do projektu? Jestli je to tak, tak paní Kovářová fakt moc dík. :evil:

Iva
Příspěvky: 59
Registrován: 10 kvě 2011, 18:37

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Iva » 24 črc 2012, 16:57

Dyť ty chodníky sou pěkný. Co na nich pořád máte? Buďte rádi že sou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 21 hostů