Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 črc 2012, 17:06

luky píše:Tady vzniká nějaký nepochopení. I mě se nová úprava obce docela líbí. Ale to na co sme si tu stěžovali není šířka ulice, jak se pořád nesmyslně podsouvá, ale zbytečně zmenšená křižovatka, kde maj auta problém se vytočit.
Teď jsem z toho teda Jelínek :mrgreen: :

Luky, 28. června 2012 9:30: Akorát, že mnoho obyvatel včetně mě s řešením úpravy spokojeno není.
Luky, 29. června 2012 11:41: Co se mě nelíbí je šířka, na kterou byla ořezána Hlavní ulice.

Tak jak to teda je? Kdo a komu co podsouvá? Líbí se nebo nelíbí? Vadí šířka ulice nebo vadí už jen zmenšená křižovatka? A skutečně mají auta problém se vytočit? Není to spíš tak, že se vytáčejí řidiči?
Zatím jsem si nevšimnul ani jednou nějakého problému s míjením na křižovatce i ve zúžených místech. A jezdím tudy nejen na kole.

Já neřikám, že není průjezd po Hlavní "náročnější", ale všímli jste si, že se tam atmoška skutečně změnila? A je to fakt dřina zvolnit, ject pomalejc a míjet se na křižovatce při jízdě třeba i krokem?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 črc 2012, 17:26

pavel píše:
Jiří Nývlt píše: - Pan Plaňanský je asi nesvéprávnej, ... .... Prostě je to taky debil, jako starosta.
- Já jsem uplný hovado,
To jsem si nečekal, že se takhle rozjedeš :). Já osobně bych takhle silná slova nepoužil, ale proti gustu ...
To víš, je třeba se dostat na jistou komunikační bázi, aby někteří lépe rozuměli. Stejně tak je nutné se dostat hluboko pod myšlenkové výplody obviňovacích, kamarádčoftích, rodových, spiklenecko-paranoidních teorií, či prachobyčejné zhrzenosti, pročež je bohužel nutno sahnout i ke konstrukcím, které obsahují takováto slova.
Ve skutečnosti si nemyslím, že pan Plaňanský je debil, že je nesvéprávnej, tím méně si to myslím o Pavlu Fouskovi. Značnou míru nadsázky a ironie v demagogické konstrukci jistě většina pojala. Pokud snad ne, tak se omlouvám. Nebylo mým úmyslem se dotknout jemnocitu či cti kohokoliv.
Přiznávám tímto, že o sobě mám ve chvílích zpytování špatného svědomí někdy to mínění, že jsem uplný hovado. Nemějte mi to moc za zlé, prosím. :?

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od pavel » 25 črc 2012, 00:42

Pavel Fousek píše:Co se týče nevybudovaného úseku (od křižovatky Rudenské a Hlavní k úřadu), platí to, co je napsáno výše: takto byl schválen projekt a tato část bude přednostně zahrnuta do další etapy. Mě samotnému se toto řešení zdá nelogické, ale takto jsem to "zdědil". Ještě připomínám, že před schválením projektu probíhala veřejná diskuze nad původním návrhem, který se v některých podstatných bodech změnil na základě připomínek občanů.
Jedna otázka je kdy přijde další etapa? Obávám se, že to bude až za několik let, nebo dříve? Kdyby se chodníky zúžily tak se mohly natáhnout na větší délku už nyní a nemuselo se čekat.
On byl dán realizační projekt k veřejnému připomínkování? A kdy a kde? To bychom si za to částečně opravdu mohli sami. Já jsem tedy zaznamenal zveřejnění pouze zde diskutované studie

Iva
Příspěvky: 59
Registrován: 10 kvě 2011, 18:37

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Iva » 25 črc 2012, 08:40

Pavle a Jirko proč ste tak nesnášenlivý? Proč každýho napadáte a urážíte? Štěkáte se tu navzájem jak malý fakani, a dokazujete si kdo je lepší a chytřejší, ale ste jeden jak druhej.
Jo a Jirko, to prznění češtiny co tu provozujete vám připadá vtipný? Mě ne.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 25 črc 2012, 10:12

Iva píše:Pavle a Jirko proč ste tak nesnášenlivý? Proč každýho napadáte a urážíte? Štěkáte se tu navzájem jak malý fakani, a dokazujete si kdo je lepší a chytřejší, ale ste jeden jak druhej.
Jo a Jirko, to prznění češtiny co tu provozujete vám připadá vtipný? Mě ne.
Díky za zpětnou vazbu.
Jsem nesnášenlivý nikoliv vůči osobě Pavla Jáchima (on to doufám ví), ale vůči tomu co a jak říká. Troufám si na to poukazovat a polemizovat s ním. Nevšiml jsem si, že bych pronesl nějakou urážku (pokud se nejednalo o hyperbolu) - Vy nás šmahem přirovnáváte k "malým fakanům".
Nedokazuji, kdo je lepší a chytřejší (nemám toho zapotřebí). Pokouším se ukázat na fakta, na jejich (z mého pohledu) zavádějící interpretaci, jejich posouvání, dovoluji si nesouhlasit s názory, případně bránit čest svou, svých přátel či blízkých.
Všimněte si, že někteří diskutující tu nevědí, co si vlastně myslí, co je případně předmětem jejich kritiky. Během 24 hodin se jejich výpovědi mění, po týdnech tvrdí zcela něco jiného (nejde o Pavla).
Čeština je živý jazyk, živím se jeho užíváním. Snažím se s ním zacházet přiměřeně prostředí, ve kterém se pohybuji. O tom, kdo z nás dvou przní češtinu bychom mohli vést rozsáhlou diskuzi. Laskavý čtenář nechť posoudí sám.
Pokud Vám moje příspěvky z jakéhokoliv důvodu vadí, nečtěte je, prosím.
Polemiku vítám.
Opět jsme se ocitli mimo téma. Pokud by Vám to nevadilo, nabízím Vám případnou další diskuzi formou SZ, eventuelně můžeme založit vlákno v tlachání.
Hezký den.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 25 črc 2012, 10:35

Jiří Nývlt píše:
luky píše:Tady vzniká nějaký nepochopení. I mě se nová úprava obce docela líbí. Ale to na co sme si tu stěžovali není šířka ulice, jak se pořád nesmyslně podsouvá, ale zbytečně zmenšená křižovatka, kde maj auta problém se vytočit.
Teď jsem z toho teda Jelínek :mrgreen: :

Luky, 28. června 2012 9:30: Akorát, že mnoho obyvatel včetně mě s řešením úpravy spokojeno není.
Luky, 29. června 2012 11:41: Co se mě nelíbí je šířka, na kterou byla ořezána Hlavní ulice.

Tak jak to teda je? Kdo a komu co podsouvá? Líbí se nebo nelíbí? Vadí šířka ulice nebo vadí už jen zmenšená křižovatka? A skutečně mají auta problém se vytočit? Není to spíš tak, že se vytáčejí řidiči?
Zatím jsem si nevšimnul ani jednou nějakého problému s míjením na křižovatce i ve zúžených místech. A jezdím tudy nejen na kole.

Já neřikám, že není průjezd po Hlavní "náročnější", ale všímli jste si, že se tam atmoška skutečně změnila? A je to fakt dřina zvolnit, ject pomalejc a míjet se na křižovatce při jízdě třeba i krokem?
Jak sám píšete, nic není černobílý. Po tom co dali pryč stavební zátarasy uznávám, že šírka silnice stačí. Prostě sem se mejlil. Co se mě pořád nelíbí je zmenšená křižovatka hlavní a rudenský. Celkové vyznění úpravy nakonec nevypadá tak špatně, docela to jde. Stále trvám na tom, že je tam zbytečně moc dlažby a že bylo zbytečný používat kamenný obrubníky, že bohatě stačili betonový. Místo dlažby mohlo bejt víc zeleně a o ušetřenou dlažbu se chodníky mohlo protáhnout. Nelíbí se mě ja stavaři zamazali betonem novou dlažbu a novej asfalt na silnici, ale nevím jestli to už náhodou neumyli jak tu psal Stneček. Nelíbí se mě, teda spíš mě připadá uhozený, že chodník vlevo končí na návsi a není dotažen až k úřadu, ale za to starosta zřejmě nemůže. To padá na Kovářovou. A taky se mě moc nelíbí konec chodníkuna návsi. Neřeší se nutnost pokračování chodníku podél Rudenský k hřbitovu a na Oxesí vršek. Stačí? Takže tak ze dvoutřetin :D a z třetiny :(

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 25 črc 2012, 10:48

Bezva, tomuhle už lepčí rozumim.
Mam obavu, že když by se udělalo míň dlažby a víc zeleně, že se tím poruší jedna z podmínek dotace. Ale to nevim, tak se k tomu nevyjadřuju (beztak bych tym zasejc popudil Pavla ;-)). Mě se velký chodníky líbějí i za cenu, že si na pokračování halt počkáme (a že teda těm, co to maj před domem fertig dost závidím :-)). Pevně věřím, doufám a přeji si, aby další etapy na sebe nenechaly dlouho čekat. Míním, že je to přání, které bychom mohli sdílet.

Mydlan

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Mydlan » 25 črc 2012, 11:25

jo jo, já taky souhlasím, tady Luky to napsal úplně výstižně, prvda to co je to tam s těma kytičkama jako konec chodníku
u pomníčku na návsi je nepraktické, šířka je relativně v poho když jsou zábrany pryč, u pana starosty ze směru od Chrášťan
to zúžení je taky takové moc hrrrr, a ta křížovajda je holt prťavá, no a ty zamazaný dlažky od betonu jsou příšerné, mám
s dlažebníma kostkama ze žuly a dlážděním i předlážděním u nás v práci velké zkušenosti, ale takhle je pokydat, respektive
zaspárovat tekutým betonem je "barbarství", ono se to časem rošku ojezdí, ale většina tam zůstane a není to hezké, pak bych ještě
"Rytmusovsky" vypichol to parkování aut, to je krapet divočina, hlavně večer :D , ale jinak je to dobrý :clap: :clap: :clap: ,
zase jsme o krok před nimi :D :D :D

Pavel Fousek
Příspěvky: 33
Registrován: 28 kvě 2006, 13:34
Bydliště: Chýně, Hlavní 18

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Pavel Fousek » 26 črc 2012, 10:07

pavel píše: Jedna otázka je kdy přijde další etapa? Obávám se, že to bude až za několik let, nebo dříve? Kdyby se chodníky zúžily tak se mohly natáhnout na větší délku už nyní a nemuselo se čekat.
On byl dán realizační projekt k veřejnému připomínkování? A kdy a kde? To bychom si za to částečně opravdu mohli sami. Já jsem tedy zaznamenal zveřejnění pouze zde diskutované studie
V červnu jsem pozval autora projektu (ALT architekti) a vyzval k provedení hrubého odhadu ceny pokračování revitalizace centra – je možné tomu říkat 2. etapa - a popsal jsem, o které úseky by se mělo jednat. Tj. dokončit chybějící úsek od křižovatky Rudenské a Hlavní do zatáčky a k úřadu a dále pak pokračovat s budováním chodníků ve směru k Pivovarskému dvoru. Hovořili jsme o realizaci v hrubém odhadu za 4,5 mil. korun. Suma by odpovídala reálným možnostem obce financovat povinnou spoluúčast. Dotace, kterou nyní snad dostaneme, pokrývá skoro 80% uznatelných výdajů - byla přiznána v r. 2010.

Dalším pracem musí předcházet výzva ČEZu, aby uložil dráty do země a vysoutěžit a smluvit vybudování osvětlení (a toto plně zaplatit). Odhaduji, že při nejlepší snaze postupovat co nejrychleji, se tohle všechno uskuteční až v dalším volebním období.

Podrobný stavební projekt si nechal vypracovat dodavatel stavby a v základních parametrech musel odpovídat již dříve schválenému projektu pro povolení stavby. Nevidím důvod, proč by toto čistě technické řešení mělo být projednáváno s veřejností.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 31 črc 2012, 13:09

luky píše:
Palat píše: S čím ovšem nesouhlasím je interpretace těch několika řádek z článku bezmála jako důkazu, že Arbor neplní něco, k čemu se smluvně zavázal. O obsahu smlouvy nevíme (tedy alespoň já) vůbec nic, takže ani netuším, jestli se Arbor k nějaké údržbě či čemukoli opravdu zavázal, v jakém rozsahu, za jakých podmínek.
Tak už se nám to vyjasnilo ne. Smlouva zjevně existuje, k čemu se arbor zavázal už taky víme. Tak doufám, že se teď arboři chytnou za nos a trochu s Višňovkou pomůžou.

Jo a reakce Jiřího Nývlta už je mě taky jasná. Ono se říká, že potrefená husa nejvíc kejhá. Jestli sem to teda správně pochopil, tak smlouvu za arbor uzavíral Ondřej jelínek a v té době byl členem arboru i Jiří Nývlt, tak že by o smlouvě nevěděl?.

Jo a ono to není jen těch pár vět z článku, stačí si přečíst výroční zprávu arboru za rok 2009, tam se o smlouvě píše také.

Takže jasný dotaz pro předsedu arboru akad.arch.Petra Kováře. Jak arbor konkrétně pomůže při údržbě višňovky?
Trošku mimo téma:
Nikdo z Arboru nemá zájem se k tomu vyjádřit!!!?
Úsudek nechť si každý udělá sám.

Iva
Příspěvky: 59
Registrován: 10 kvě 2011, 18:37

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Iva » 31 črc 2012, 13:13

Pavel Fousek píše: Podrobný stavební projekt si nechal vypracovat dodavatel stavby a v základních parametrech musel odpovídat již dříve schválenému projektu pro povolení stavby. Nevidím důvod, proč by toto čistě technické řešení mělo být projednáváno s veřejností.
Myslím, že je hodně věcí o kterejch si starota myslí neměly bejt projednávány s veřejností. Stejný tajnosti jako za Kovářky.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 31 črc 2012, 15:11

luky píše: Trošku mimo téma:
Nikdo z Arboru nemá zájem se k tomu vyjádřit!!!?
Úsudek nechť si každý udělá sám.
Čoveče, možná o tom ani nevědí, že se ptáš, páč to tu nečtou. Zkus se jich zeptat nějak přímo a pak to sem pověsit. ;-)

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 01 srp 2012, 11:40

Iva píše:
Pavel Fousek píše: Podrobný stavební projekt si nechal vypracovat dodavatel stavby a v základních parametrech musel odpovídat již dříve schválenému projektu pro povolení stavby. Nevidím důvod, proč by toto čistě technické řešení mělo být projednáváno s veřejností.
Myslím, že je hodně věcí o kterejch si starota myslí neměly bejt projednávány s veřejností. Stejný tajnosti jako za Kovářky.
Fakta:
a) studie vznikala za V.K. (za diskuze několika zájemců, kteří pozdvihli hlas, včetně Pavla)
b) projekt, díky němuž jsme získali dotaci, vznikal a byl schválen za V.K. (2009)
c) realizační - TECHNICKÝ - projekt vznikl po vysoutěžení (tuším před rokem) - tj. jako podklad pro to, jak prakticky udělat to, nač jsme získali podle předchozího projektu dotaci.

Krom toho o blížící se "akci chodníky" informace byly, minimálně muselo bejt stavební řízení. Opravdový zájemce (odborník) určitě měl příležitost zajít na OÚ nebo na stavební ouřad a realizační projekt si prohlídnout.

Zcela technicky a procedurálně: kdyby měla obec donekonečna diskutovat s Ivou a dalšími bezmála dvěma tisíci obyvateli každý technický realizační projekt (dokumentaci), ještě bychom neměli zavedenou ani kanalizaci.
Volíme si tým lidí, který má rozhodovat a nést za to zodpovědnost, nechme je taky někdy dělat jejich práci. Což neznamená, do toho nevstupovat. Ale ve správnou chvíli! Ne pozdě a vést u toho řeči, že je hodně věcí, o kterejch si starosta myslí, že neměly bejt projednávány s veřejnost. Stejný jako za Kovářky.
To je prostě pod pás.

A jsme zas :text-offtopic: : je nebo není šířka Hlavní malá?!
Ivo, doporučuji otevřít flame v Tlachání. :-)

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od luky » 01 srp 2012, 12:41

Nebavma se tu pořád jen o projektu chodníků.
Ten problém na kterej tu Iva upozornila je trochu širší. Já taky nejsem spokojenej s tím jak nás starosta a celý vedení obce informujou.
Znovu se ptám, proč obec nezveřejňuje na svých stránkách uzavřený smlouvy. Proč není nikde transparentně zvěřejněný výběrový řízení, včetně toho kdo nabídky podal, jak se hodnotili a jaký byly nabídnutý ceny? Proč se nedovídáme kolik stavby ve skutečnosti stály, jestli byla dodržená cena ze smlouvy a jestli byly a proč byly vícepráce? Těch akcí co ste za poslední dobu dělali není málo. Višňovka, škola, školka, veřejný osvětlení, chodníky. A sou to akce za miliony. Co mě odpovíte na tohle pane Nývlt? To není utajování o kterým tady Iva píše?
Opět musím připomenout, jak ste při volbách halasně slibovali otevřenost a informovanost.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Není nová šířka ul. Hlavní trochu malá?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 01 srp 2012, 14:10

Luky, založil jsem nové vlákno. Je to off topic.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů