Rozšíření školy a školky

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 16 říj 2012, 14:11

MarK píše:To je úžasné, kolik času jsi věnoval rozboru mých několika vět! :clap:

Upřímně oceňuji především snahu a práci A. Chvojkové, její dokument ke škole je úžasný...
A znovu se budu opakovat, každému z nás vyhovuje něco jiného, uznáváme jiné hodnoty, každý jsme jiný - naštěstí!
Milá Markéto, omyl. Trvalo to jen malou chvilinku (psaním se živím, není na tom tedy zhola nic úžasného ;-)). Tvá slova jsem nerozebíral, ale reagoval na ně, odpovídal. Od Tebe se mi odpovědi na přímou otázku bohužel nedostalo. Sdílím Tvé potěšení nad růzností lidí. Ocením (a jistě nejen já), aniž by ses musela opakovat, kdybys sdělila, co tak strašného se ve škole přihodilo, že jsi musela dítko ze dne na den dát jinam. :o

MarK
Příspěvky: 17
Registrován: 30 kvě 2012, 23:45

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od MarK » 17 říj 2012, 08:18

Milý Jirko, opravdu nebylo mým úmyslem "nadzvednout" Tě z Tvé novinářské židle, či snad dotknout se Tvého novinářského umění, to víš, jsem "jen" letuška ;) a určitě se toto nehodí do linku Náměty a vzkazy pro vedení obce.

Mým úmyslem bylo poděkovat a vyzdvihnout práci pana Kuchaře pro místní děti o ocenit ty, kteří se snaží a zajímají o dění
ve škole a školce.

Co se týká přestupu mého syna, a Tvého :shock: opravdu nejsem schopna pro nás tento natolik závažný krok, naše rozhodnutí vtěsnat tady na fóru do několika řádků.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 17 říj 2012, 08:42

Jsem rád, žes neměla takové úmysly (nadzvedávat mě) - lidé, kteří se k sobě chovají přátelsky se zlobným úmyslům vyhýbají. Ze židle nadzvednutý nejsem. To mi dělají jiní experti (viz můj příspěvek). Chtěl jsem Tě vlastně upozornit a teď i poprosit, aby ses vyhnula slovům jako "určité události" na adresu našeho školního zařízení v nelichotivém kontextu okamžitého přestupu Tvého dítka na jinou školu. Je to nekonkrétní a tedy nekorektní - rozuměj, prosím: vyznívá to jako by se tam bezmála prznily děti.
Jinak mým úmyslem bylo zejména sdělit, že Rada školy oslovila zastupitele - tak aby to nezapadlo v naší konversaci:
Přílohy
zs_rs_fin.pdf
(676.02 KiB) Staženo 310 x

MarK
Příspěvky: 17
Registrován: 30 kvě 2012, 23:45

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od MarK » 17 říj 2012, 10:02

Děkuji za upozornění, Tvá silná slova bych k svým "určitým událostem" nepřirovnávala, ale uvedu příklad - řešit před dětmi otázky týkající se učitelského sboru, používat je jako "zbraň" k jednání s rodiči, to mi osobně připadá víc než závažné... ale jinak samozřejmě pedagogické kvality nezpochybňuji.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od pavel » 17 říj 2012, 11:40

Jirko, asi by ses mel trochu krotit ve svem moralizovani. Nevim kdo Ti do mozku vnukl zcestnou myslenku, ze jedine Tvuj nazor je v Chyni ten spravny a tudiz mas pravo lidi usmernovat a narizovat jim co a jak maji rikat/ respektive psat na foru. Tohle je videt z x Tvych prispevku, ve kterych, mimochodem casto uplne zbytecne, komentujes nazory a prispevky lidi.
Kde beres tu osobni jistotu pouzivat podobne obraty:
- Byl bych nerad, kdyby někdo jakkoliv snižoval úsilí pana Kuchaře ...
- Tvému rozhodnutí odejít, když se Ti ve škole nelíbilo respektuju ... - proc si myslis, ze nekoho zajima jestli to Ty respektujes?
- Velmi se mi nelíbí, když napíšeš ...
- Chtěl jsem Tě vlastně upozornit a teď i poprosit, aby ses vyhnula slovům jako ... - toto forum je prostredi pro vyjadrovani svobodnych nazoru lidi s podminkou, ze dodrzi pravidla slusnosti. Nikde jsem v pravidlech tohoto fora nevidel neco jako "Nyvltova povinna pravidla".

Ty jses tady nejaky mistni soudce, ktery ma pravo nabadat lidi co maji a co nemaji delat? Nebo je to spis nejaky syndrom "Tomio Okamura" s potrebou vyjadrovat se ke vsemu ac to malo koho zajima?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 17 říj 2012, 11:49

MarK píše:řešit před dětmi otázky týkající se učitelského sboru, používat je jako "zbraň" k jednání s rodiči, to mi osobně připadá víc než závažné... ale jinak samozřejmě pedagogické kvality nezpochybňuji.
Ano, toto je konkrétní kritika, kterou sdílím a sám jsem ji opakovaně pronesl.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 17 říj 2012, 12:41

pavel píše:Jirko, asi by ses mel trochu krotit ve svem moralizovani. Nevim kdo Ti do mozku vnukl zcestnou myslenku, ze jedine Tvuj nazor je v Chyni ten spravny a tudiz mas pravo lidi usmernovat a narizovat jim co a jak maji rikat/ respektive psat na foru. Tohle je videt z x Tvych prispevku, ve kterych, mimochodem casto uplne zbytecne, komentujes nazory a prispevky lidi.
Kde beres tu osobni jistotu pouzivat podobne obraty:
- Byl bych nerad, kdyby někdo jakkoliv snižoval úsilí pana Kuchaře ...
- Tvému rozhodnutí odejít, když se Ti ve škole nelíbilo respektuju ... - proc si myslis, ze nekoho zajima jestli to Ty respektujes?
- Velmi se mi nelíbí, když napíšeš ...
- Chtěl jsem Tě vlastně upozornit a teď i poprosit, aby ses vyhnula slovům jako ... - toto forum je prostredi pro vyjadrovani svobodnych nazoru lidi s podminkou, ze dodrzi pravidla slusnosti. Nikde jsem v pravidlech tohoto fora nevidel neco jako "Nyvltova povinna pravidla".
Ty jses tady nejaky mistni soudce, ktery ma pravo nabadat lidi co maji a co nemaji delat? Nebo je to spis nejaky syndrom "Tomio Okamura" s potrebou vyjadrovat se ke vsemu ac to malo koho zajima?
Tak jsem o tom přemejšlel, Pavle. Horem a dolem. Asi by ses měl krotit v tom moralizování. Já totiž nemám zcestnou myšlenku, že můj názor je jediný správný - z vlastní zkušenosti vím, kolikrát jsem se mýlil a vděčím řadě lidí za to, že mě na zcestí nebo bezcestí mých úvah v diskuzi upozornili. Chci ale svá mínění nahlas říkat (a hájit). A někdy i opakovat fakta, jak jim rozumím. Ať si o tom myslí a říká kdo chce co chce. Budu své názory a názory na názory diskutujících i nadále psát. Kvůli tomu tu diskuzní fórum máme. Bereš-li to jako moralizování, nemohu s tím nic dělat. Nikomu jsem nikdy nic nenařizoval.

Proč bych nemohl být nerad, kdyby snad někdo očerňoval úsilí pana Kuchaře? On sám ví, jak si jeho snahy třebas s klukama a fotbalem vážím. Nikdy jsem na žádnym jejich zápase nechyběl.
Proč bych nemohl říct, že respektuju nějaké rozhodnutí? Říkám tím prostě, že toto rozhodnutí nechci nějak komentovat nebo zlehčovat... Říkám, že k němu (i osobě) mám respekt.
Proč bych nemohl někoho upozornit, že užívá slova a obecná nejasná tvrzení, která mohou vést k dehonestaci instituce školy, příadně osobní cti jiných lidí? A poprosit, aby to nedělal? Na obojím mi záleží. Konkrétní kritiku přijímám a také ji říkám.

Nezlob se, nemůžu se zbavit dojmu, že v pozici místního soudce jsi svým příspěvkem ty sám. Přečti si, co jsi napsal.
Nemám syndrom Tomio Okamura, ale jsem členem Rady školy a zrovna tohle mě zajímá. A krom toho: nikdo mi nebude říkat k čemu se můžu, mám, smím vyjadřovat. Vyjadřuju se ve svobodě k tomu, co mě zajímá, o čem třeba něco vím nebo co mě irituje. Prosím, založ v Tlachání ve svobodě hate-vlákno Nývlt je debil a místní soudce (můžem dát průchod vášním dalších sousedů). Tady se snažíme vzkazovat vedení obce (jistý vzkaz lze vyslat i samotnou diskuzí). ;)

Hezkej den.

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evča » 17 říj 2012, 14:15

pavel píše:Jirko, asi by ses mel trochu krotit ve svem moralizovani. Nevim kdo Ti do mozku vnukl zcestnou myslenku, ze jedine Tvuj nazor je v Chyni ten spravny a tudiz mas pravo lidi usmernovat a narizovat jim co a jak maji rikat/ respektive psat na foru. Tohle je videt z x Tvych prispevku, ve kterych, mimochodem casto uplne zbytecne, komentujes nazory a prispevky lidi.
Kde beres tu osobni jistotu pouzivat podobne obraty:
- Byl bych nerad, kdyby někdo jakkoliv snižoval úsilí pana Kuchaře ...
- Tvému rozhodnutí odejít, když se Ti ve škole nelíbilo respektuju ... - proc si myslis, ze nekoho zajima jestli to Ty respektujes?
- Velmi se mi nelíbí, když napíšeš ...
- Chtěl jsem Tě vlastně upozornit a teď i poprosit, aby ses vyhnula slovům jako ... - toto forum je prostredi pro vyjadrovani svobodnych nazoru lidi s podminkou, ze dodrzi pravidla slusnosti. Nikde jsem v pravidlech tohoto fora nevidel neco jako "Nyvltova povinna pravidla".

Ty jses tady nejaky mistni soudce, ktery ma pravo nabadat lidi co maji a co nemaji delat? Nebo je to spis nejaky syndrom "Tomio Okamura" s potrebou vyjadrovat se ke vsemu ac to malo koho zajima?
Pane Jáchime, toto vlákno jsem založila za účelem diskuze o problematice potřeby výstavby nové školy v Chýni. Byla bych ráda, aby nebylo znehodnocováno osobními invektivami na diskutující, tak, jak jste to ve svém příspěvku provedl vy. Po prostudování vašich příspěvků zde na fóru jsem dospěla k názoru, že to co vytýkáte panu Nývltovi, se stejně tak hodí i na vás. Pokud nemáte čím přispět k tématu tohoto vlákna tedy škola nebo školka, založte si prosím vlastní vlákno a tam prezentujte svoje názory na různá témata.

Uživatelský avatar
RomJel
Příspěvky: 62
Registrován: 08 srp 2006, 15:43
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od RomJel » 18 říj 2012, 08:58

Děkuji za zveřejnění tohoto dokumentu. Po přečtení zápisu ze zářiového zasedání jsem začal propadat panice, kam se vytratil selský rozum a logika, ale tento dokument mě uklidnil, jen doufám, že se s ním nebude zacházet jako s řešením přivaděče pitné vody - že se bude čekat a odkládat a nakonec v Chýni děti vyrostou a škola už zase tak potřebná nebude....
Přílohy
zs_rs_fin.pdf
(676.02 KiB) Staženo 258 x

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od pavel » 18 říj 2012, 09:17

Jiří Nývlt píše:Tak jsem o tom přemejšlel ...
Nejdriv kratka poznamka pro Evcu (je to preci jen jeji tema), Malcolma (aby nemusel zavirat dalsi vlakno) a Jirku (aby zbytecne nepsal dalsi pulstrankovy rozbor kazdeho meho slova :)). Dovolim si maly komentar, nicmene posledni v tomto vlaknu.
Jirko, nedavno jsi tady na foru napsal, ze uz nebudes reagovat na "invektivy" nekterych osob. A Ty takhle :), zase jsem se dockal objemneho elaboratu. Kam ten svet speje kdyz uz se neda verit ani Tobe :). Ach jo ...

mimi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2012, 20:26
Bydliště: Chýně

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od mimi » 18 říj 2012, 10:15

Dobrý den,
udělal jsem si včera čas a poslechl si zastupitelstvo. Myslím, že každý (politicky nezaujatý) kdo tam byl do konce, si nutně musí udělat obrázek o nekompetentním starostovi jehož vyjadřování by se hodilo nanejvýš do hospody, o jeho napovídači p. Chadimovi, který nejprve vyhrožuje trestním oznamením a pak ani nemá odvahu zopakovat svůj názor a místo toho se "přihlouple" vysmívá školské radě do tváře a p. Vančatovi, jež má fungovat jako poradce a ne mluvčí zastupitelstva. Škoda, že někteří zastupitelé si neudělali čas na prostudování dokumentu zaslaného školskou radou ale věřím, že tak učiní a to s prioritou, jakou pro by pro obec děti a mládež měla mít.

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evča » 07 lis 2012, 09:01

V programu příštího zastupitelstva je i bod zřízení komise pro výstavbu základní školy. Tak se třeba školy dočkáme. :)

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Jiří Nývlt » 07 lis 2012, 09:29

evča píše:V programu příštího zastupitelstva je i bod zřízení komise pro výstavbu základní školy. Tak se třeba školy dočkáme. :)
Bylo třeba vyvinout jisté úsilí... A hlavně ho ještě bude zapotřebí strááášně moc. David Pelnář (tučňák) SDK, fachman, odhadl, že když se budou všichni hodně moc snažit, tak Josef Novotný (zůstane-li starostou) na konci volebního období (tj. za dva roky) stihne nanejvýš poklepat na základní kámen.
Rozšíření školky a stávající školy by proto mělo souběžně pokračovat. Nedostatečná kapacita co se týče zákonných povinností obce ohledně povinné školní docházky je vážná a reálně může působit problémy rodičům už brzy. Rozšíření a nedávné vytvoření školského obvodu s Hostivicemi nemůže být řešení dlouhodobé... Snad už je to jasné.

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od evča » 13 lis 2012, 09:52

Konečně je zkolaudovaná nová školní třída ve školce. :clap: Teď ještě opravit zbytek školky.
Jen by mě zajímalo, komu máme poděkovat za to, že se výstavba třídy protáhla o víc jak dva měsíce? Psalo se, že třída měla být dokončená k prvnímu září.
Kdo za to tedy nese odpovědnost?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření školy a školky

Příspěvek od Srneček » 13 lis 2012, 10:01

Realizační firma nedodržela co měla a obec se s ní bude soudit, druhá otázka je, zda nešlo skluzu předejít dřívějším zásahem ze strany obce, ale tady se pohledy na věc mohou různit.
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů