Autobus na Háje

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od kryglik » 02 zář 2011, 13:45

Vsechny busy v Chyni by meli jezdit na vsechny zastavky. Nechapu tu logiku proc tomu tak neni. A hlavne, proc tomu uz tak neni 4 roky a jeste ted, po X letech bydleni v obci, se to vubec musi resit.

Hana&Igor
Příspěvky: 104
Registrován: 05 črc 2006, 14:29
Bydliště: Západní 358

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Hana&Igor » 02 zář 2011, 20:34

Kryglíku,
tím myslíš i zastávku Chyně Na vyhlídce ? :shock:

Igor

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od kryglik » 03 zář 2011, 13:12

Hana&Igor píše:Kryglíku,
tím myslíš i zastávku Chyně Na vyhlídce ? :shock:

Igor

vsechny sou vsechny... :)

skritulka
Příspěvky: 24
Registrován: 28 srp 2011, 00:35

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od skritulka » 11 zář 2011, 10:52

PaMi píše:
kopretina píše:...neumím si představit, jak by reagovali obyvatelé dolní části obce, kdyby autobus zajížděl pouze nahoru na Háje a oni museli k zastávce chodit až nahoru respektive ze zastávky šlapat třeba v lijáku, s taškami a dětmi ten kus cesty pěšky. Děkuji za pochopení.
Předně chci říct, že jsem taky náplava a do Chýně jsem se přistěhoval před asi 6 lety. Než jsem se rozhodl tady začít stavět a žít, tak jsem si si musel ujasnit několik věcí.
Na jednu misku vah jsem dal bydlení v klidu se zahradou na čerstvém vzduchu a na druhou stranu nevýhody obce: nutnost zajistit si dopravu vlastními silami (tzn. koupit a živit v domácnosti druhé auto) pokud nejsem spokojený se stávajícím způsobem autobusové dopravy v Chýni. Nevidím sebemenší důvod, proč by se kvůli mně nějak měl měnit jízdní řád. Nikdo mě sem přeci nenutil se přestěhovat. A když mi to takhle nevyhovuje, tak si mohu trhnout nohou, anebo koupit 10x dražší dům v Praze, kde mi bude autobus zastavovat u nosu.
Další mínus byla školka pro dítě. Když jsem se sem stěhoval tak jsem si zjistil stav školky a pochopil, že školka v obci nehrozí a od začátku jsem tedy počítal s tím, že dítě budu muset vozit do nějaké vzdálené školky. V životě by mě nenapadlo se sem nastěhovat a začít křičet JÁ CHCI ŠKOLKU!! Vždyť mě nikdo sem nenutil se stěhovat. Šel jsem sem dobrovolně s vědomím skutečného stavu věcí. Navíc by mě bylo trapné starousedlíkům blokovat místo ve školce. Vždyť kdybych se sem nenastěhoval, tak problémy s místem nemají. Proč mají odnášet fakt, že jsem chtěl bydlet zrovna tady v této vesnici? Možná že mám příliš radikální názory, ale připadlo by mi například logické, aby současné rozšíření MŠ zaplatili ti, kvůli kterým se toto musí dít = MY NÁPLAVY.
Pozn1: výraz náplava tady nemá být v žádném hanlivém významu, pouze specifikuje nově přistěhovavší se obyvatele obce.
Pozn2: zde jsem pouze vyjevil svůj názor. Neříkám že je bezvýhradně správný, ale já to zkrátka takhle cítím.
Kdyby se v Praze stavěly jen byty a žádné školky, školy, metro, obchody, atd., tak by z ní dneska nebylo hlavní město a nikdo by tam nebydlel... A kdyby Chýně nestála 5 km od Prahy, tak kam byste svého drobečka vozil do školky? Přístup - v obci nic není, tak budu jezdit jinam - asi není to pravé ořechové. Kdyby měli stejný přístup všichni, tak to bychom byli víte kde? NIKDE by nebyly školky, kam by se dalo děti odvézt...
Výstavba v obci a nárůst počtu obyvatel v každé obci, původním obyvatelům takové obce nepřináší jen mínusy, ale také plusy - obec se rozšiřuje a tím přináší všem obyvatelům nové možnosti. A mezi ty patří, mimo jiné, také to, že má obec více prostředků na nové školy a školky, chodníky, silnice atd. A měla by je využít pro VŠECHNY své obyvatele stejně. Protože všichni (staro- i novo- usedlíci) obci přinášejí příjmy a je úplně jedno, jestli bydlí na návsi nebo v nově vystavěné čtvrti a jestli v obci bydlí měsíc nebo 60 let.
Nejsem zastáncem nekontrolovatelného rozrůstání obce, ale pokud je výstavba v rozumném rozsahu a nově stavěné domy jakž takž zapadají do koloritu obce, tak je to, že se do ní chtějí stěhovat noví obyvatelé, pro obec požehnáním.
Mimochodem, stejně za pár let bude z Chýně Praha xxx - Chýně. Jako příklad se koukněte na Stodůlky. Před 30 lety to byla vesnice, do které vedla akorát polní cesta. A dneska mají starousedlíci výhled na 20ti patrové panelové nádhery... Neříkám, že to tady bude úplně stejné, ale realita je, že se Praha rozrůstá a rozhodně s tím nepřestane.
Podotýkám, že my bydlíme na návsi, oba jezdíme autem a dcera chodí do soukromé školky (tím se nechlubím, jen se snažím říct, že autobus nutně nepotřebujeme a i když nás to finančně vyčerpává, tak jsme také jedni z těch, kteří se nedostali do státní školky a prostě nemáme jinou možnost, než platit školku soukromou)... Já prostě jenom chápu, že každý nemůže mít dvě auta a z rodinného rozpočtu platit měsíčně nejmíň 7000,- na soukromou školku. Podle mne je přirozené volat po nové školce a dobrém dopravním spojení do Prahy a do budoucna taky po dalších vymoženostech.

skritulka
Příspěvky: 24
Registrován: 28 srp 2011, 00:35

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od skritulka » 11 zář 2011, 15:28

Jen pro upřesnění... nevím, jaká je situace v Chýni, ale předpokladem pro to, aby obec měla víc prostředků na údržbu a provoz obce je samozřejmě to, že si lidé, kteří v obci fyzicky bydlí, také do Chýně přihlásí trvalý pobyt. Zažila jsem totiž obec, kde vznikl komplex bytových domů, do kterého se nastěhovalo přibl. 500 lidí, ale trvalý pobyt si tam přihlásila jen asi desetina nových obyvatel. Nároky ale měli všichni - na veřejné osvětlení, na nedostatečné pokrytí autobusového spojení, na malou kapacitu mateřské školky, na nedostatečný svoz odpadu, na chybějící obchod a asi milion dalších věcí. Chudák starostka pak měla velké problémy, protože musela z prostředků obce dotovat odvoz odpadu a provoz veřejného osvětlení a častější autobusové spoje do Prahy pro ty chytráky, kteří se tam sice nastěhovali, ale trvalý pobyt si nepřihlásili.
Ale předpokládám, že v Chýni takový problém není.

Iva
Příspěvky: 59
Registrován: 10 kvě 2011, 18:37

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Iva » 20 zář 2011, 18:14

Jsou nějaké nové informace ohledně spojů jezdících do zastávky Háje?
Pánové zastupitelé, nebylo by tento bod možno projednat na příštím zasedání zastupitelstva?
Zatím se tu neobjevili žádné oficiální informace, jen zprávy typu jedna paní povídala.
Blíží se zima, lijáky a plískanice a navýšení počtu spojů bychom tady určitě všichni ocenili.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Srneček » 20 zář 2011, 21:51

Asi před měsícem jsme o tom mluvili s panem starostou, shodou okolností u toho byla i jedna paní Maruška (ta co dělá u dopravního podniku) a slíbila, že to tam trochu postrčí...úkol číslo jedna je totiž zjištění ceny za zajíždění dalších spojů. Tohle by měl říct pan Brzický z DP a dle ceny by se mělo dále rozhodovat, na kolik dalších spojů si obec troufne. Uznávám ale, že to trvá nějak dlouho.
Srneček

Mydlan

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Mydlan » 28 zář 2011, 15:57

To sou hrozný ludry ty DPP, lidi platí za dopravu poměrně dost penězí a ještě chtějí prachy od obce, vyžírkové, pak vymejšlej milionový píč....y a tunely kam ty prachy cestujících zmizej. Měli by jezdit všude a zadarmiko v rámci plateb cestujících kurnik! To že z Hájů se o víkendu jindy než ráno nedostanete vůbec busem do Prahy, to je teda úchylnost naprostá na to kolik tu bydlí lidí,
furt šlapat po tom chodníku. A taky by se měla udělat zastřešená zastávka, už zase vidím ty lidi jak tam stojí šůďata v zimě a v dešti, čekají na spožděnej bus, to je základní věc mordijé kopyto :D . Eště že jezdim autem :D .

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Srneček » 20 říj 2011, 10:49

Včera se na schůzi mluvilo o prodloužení spoje co odjíždí ze Zličína 23:20, jeho protažení až na točnu v Hájích by obec stálo 1450,- Kč měsíčně. Vhledem k tomu, že se v rámci autobusové dopravy spíš mluví o nedostatku peněz a omezování spojů, považoval bych prodloužení zmíněného spoje za úspěch.

Bouda na zastávce je však stále v nedohlednu.
Srneček

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od kryglik » 20 říj 2011, 11:42

Stale mi unika proc se to resi. Tady prece neni co resit, autobusy maji jezdit ve 100% pripadu po cele obci. Z penez treba za zbytecne retardery?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Srneček » 20 říj 2011, 12:21

Když ono je to složitější, existuje něco jako "základní obslužnost území" a pak "místní doprava", nevím jestli se to teda přesně takhle nazývá, ale faktem je, že ROPID rozlišuje zda veze lidi do Chýně, nebo zda je rozváží po Chýni (za rozvoz po obci chce příplatky). Alespoň tak nám to vysvětlovala bývalá starostka. Pak je tu ještě provázanost jízdních řádů, která se s každou změnou musí řešit...

A jak sám vidíš, řešit je co a né, že ne. Autobusy na Háje nezajíždí všechny a pokud se to má změnit, musí se to řešit :D to dá rozum.
Srneček

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od kryglik » 20 říj 2011, 14:18

Srneček píše:Když ono je to složitější, existuje něco jako "základní obslužnost území" a pak "místní doprava", nevím jestli se to teda přesně takhle nazývá, ale faktem je, že ROPID rozlišuje zda veze lidi do Chýně, nebo zda je rozváží po Chýni (za rozvoz po obci chce příplatky). Alespoň tak nám to vysvětlovala bývalá starostka. Pak je tu ještě provázanost jízdních řádů, která se s každou změnou musí řešit...

A jak sám vidíš, řešit je co a né, že ne. Autobusy na Háje nezajíždí všechny a pokud se to má změnit, musí se to řešit :D to dá rozum.

Jo, to vim. Ale fakt si myslim, ze na tohle by mela v rozpoctu obce byt uz nekolik let vyhrazena castka. Ale to je v pohode, jsme jen naplava, ze :?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Srneček » 20 říj 2011, 14:47

Hm, jednalo by se o dalších 5 spojů - pokud by tedy všechny busy zajížděly na Háje, bylo by na to potřeba cca 100 tisíc ročně (vycházím z kalkulace na ten večerní flamendrák ale nevím, jak by se k tomu stavil dopravní podnik)
Budu o tom tedy přemýšlet, náplavo :lol:

...teď tu na to zase koukám - počítal jsem jen se spoji jedoucími ze Zličína, pokud by tam tedy měly zajíždět i spoje jedoucí z Motola, suma by byla vyšší a komplikace s Ropidem větší...
Srneček

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Srneček » 20 říj 2011, 15:03

Vycházíme-li z ceny, která byla nasazena na ten večerní spoj, pomineme-li ostatní možné komplikace a věříme-li, že jsem se nespletl, tak by vyšlo zajíždění všech spojů na hájeckou točnu na 260 000,- ročně.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus na Háje

Příspěvek od Jiří Nývlt » 20 říj 2011, 15:19

kryglik píše: Jo, to vim. Ale fakt si myslim, ze na tohle by mela v rozpoctu obce byt uz nekolik let vyhrazena castka. Ale to je v pohode, jsme jen naplava, ze :?
Kde nic není, ani smrt nebere. Vedení obce, zastupitelům jako celku a starostovi, to dle mé zkušenosti rozhodně není lhostejné. Viz předchozí Srnovo info. Možná, že trpělivost přinese růže - jak jsme toho byli v minulosti mnohokrát svědky (a jsme i nyní).
Koupil jsi byt, ke kterému ti nedojede bus. Možná si byl někým obelhán, naplněn marnými nadějemi. Stav s dopravou se od doby, kdy si se nastěhoval změnil jen málo, přesto se změnil a mění k lepšímu.
Pro případné okřikovače: MHD momentálně prakticky nepoužívám, současný stav dopravní obslužnosti Hájů považuju za bolestný. Ale v rámci hřiště a pravidel, na jejichž půdorysu se pohybuje obec, je to IMO velmi těžko řešitelný hit. Ty náplavo :mrgreen:

Jo a eště by mě zajímalo: mysíš, že ten retarda je k prdu?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů