Bezpečnost silničního provozu v obci

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Re: Dopravní situace v ulici Ke skále je opravu neůnosná

Příspěvek od Tomas » 10 srp 2008, 11:00

Naprosto nejrychlejší řešení je odstranění křoví...

Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 44
Registrován: 19 lis 2006, 20:28

Příspěvek od LV » 10 srp 2008, 11:02

Dopravní značka Obytná zóna nic nevyřeší spíš přinese jen další problémy, protože v obýtné zóně se smí stát pouze na vyznačených parkovištích, ostatní parkování je zakázáno. Spíš tedy okamžité řešení pomocí stavebních úprav nvedoucí ke snížení rychlosti. Ve středu to hned probereme na úřadě!

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Pro info

Příspěvek od luky » 10 srp 2008, 11:34

LV píše:Nechci Vám kazit radost nebo nadšení do řešení, ale celkový problém tkví úplně jinde. Obec bojuje za to, aby se dopravní situace řešila, aby se dořešila situace s chodníky, ale na co se naráží je linkavost státních úředníků kteří o tom všem rozhodují a to je Odbor dopravy Černošice, a PČR Praha - venkov.
Ti řeknou, že je vše v pořádku a nedají souhlas. Snad včerejší událost roztočí kolečka, ale nemyslím si že to půjde jak po másle. Mám s tím vlastní zkušenosti z Rudné, Chrášťan, Hotivic a potažmo i Chýně u betonárky. Zkuste vydržet snažíme se to celé urychlit, ale nejde všechno jak by si člověk přál.

Samozřejmě je zde i finanční stránka.

Ideálně Vaše názory, připomínky a stížnosti zasílejte na Výše zmíněné instituce. Na starosti to mají: kpt. Řezáč - PČR Praha Venkov a Odbor dopravy pí. Sémová. Čím víc toho bude tím rychleji se dají situace vyřešit. Protože na všechno musíte mít souhlasy těchto organizací. Bez toho to v čechách nejde.
Další obhajovatel liknavého přístupu obce. Ten retarder by zas tak drahý nebyl. Dá se bez problémů pořídit do 50.000,-. Nesvádějte všechno na policii a Černošice. Hlavní chyba je u obce. Řešení dopravy na místních komunikacích je hlavně v kompetenci obce a ne Černošic. Když se tady několikrát upozorňovalo na problém ulice Ke skále (já osobně jsem o něm psal v jiném vlákně) vedení obce nereagovalo nebo ho bagatelizovalo. Teď se nám to všem vymstilo.
Tak tedy zachovejme se podle výše uvedeného doporučení, pišme všichni na policii, kraj, Černošice a hlavně na obec, třeba se ledy pohnou. Doporučuji masivní účast na příštím zastupitelstvu, snad nám paní starostka odpoví, kdy nám bude konečně schopna zajistit bezpečnost. Nebo bude třeba nutná výměna ve vedení obce. :evil:
Neviděl jste tady někdo ten tmavý mercedes už dřív? Jeho řidiče? Třeba na nějaké stavbě. Zkuste se zamyslet a pomoct policii najít tu bestii. Ujel aniž poskytl pomoc. :evil:

MIr

Příspěvek od MIr » 10 srp 2008, 11:47

Myslím, že teď by obec měla jednat, co nejrychleji jednat. Nezabývat se co bude s Višňovkou (ta bude tak za sto let), kudy tam povede chodník , atd. Nemá cenu řešit chodníky, vždyť na ně obec nemá ani ve vsi. Retardér nestojí moc. Nebo když už betonárka roztahává beton po obci a všude na silnici ji to kape, ať klidně udělá betonový kvádr po sto metrech. Mě nevadí řazení, jet pomalu, ... Při pomyšlení, že tam chodíme čas od času všichni. Radši bych prodal obecní úřad, aby bylo na tyhle věci.

Co se týká rychlosti v obci, tak si někdy běžte stoupnout k Pilsneru, tam už každý valí 80 a do obce i víc. A stejné je to z každé strany příjezdu do obce. Další průser se klidně může stát směrem k Vyhlídce. Tam si spousta lidí ani neuvědomí, že jsou v obci. K tomu tady všude valí kamiony, auta betonárky.

Obec by měla svolat mimořádné veřejné zastupitelstvo a začít řešit!!

Michal

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní situace v ulici Ke skále je opravu neůnosná

Příspěvek od kubajs » 10 srp 2008, 20:35

Kate píše:Včera byl náš tchán přímým svědkem oné dopravní nehody,kdy bezohledný,řidič srazil v minimálně 80km rychlosti matku s dítětem.Odletěli minimálně 3metry vzduchem, řidič po té vystoupil z auta a když viděl co způsobil, rychle ujel.Náš tchán zavolal policii a druhý svěděk sanitku, paní měla otevřenou zlomeninu a jen díky její úžasně rychlé reakci-kdy dítě odstrčila na stranu, se jejímu synovi nic nestalo.I tak byl chlapec v šoku..Sanitka je odvezla do Motola a policie jela hledat řidiče.Našla jen rozbité auto...stojí v ulic U Dráhy--jedná se o starší Mercedes,černé barvy...

Jsem jednoznačně pro minimálně dva betonové retardéry v ulici Ke Skále a pro umístění doravních značek - "Obytná zóna" a omezení rychlosti na 30km v hodině.I pro dopělého člověka je chůze po zdejší cestě nebezpečná a to nemluvím o tom, že zde chodí děti, např.do školy.
Toto vše je ovšem jen to nejrychlejší řešení...je nutné zde již konečně vystavět chodník!!!!Dřív než-li dojde ještě k většímu neštěstí.
Jsem taky pro značku obytná zóna od křižovatky Rudenská - Ke Skále. V obytné zóne se smí jet maximální rychlostí 20km/h, bylo by to ideální řešení spolu s retardéry a chodníkem.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 10 srp 2008, 20:39

MIr píše:Myslím, že teď by obec měla jednat, co nejrychleji jednat. Nezabývat se co bude s Višňovkou (ta bude tak za sto let), kudy tam povede chodník , atd. Nemá cenu řešit chodníky, vždyť na ně obec nemá ani ve vsi. Retardér nestojí moc. Nebo když už betonárka roztahává beton po obci a všude na silnici ji to kape, ať klidně udělá betonový kvádr po sto metrech. Mě nevadí řazení, jet pomalu, ... Při pomyšlení, že tam chodíme čas od času všichni. Radši bych prodal obecní úřad, aby bylo na tyhle věci.

Co se týká rychlosti v obci, tak si někdy běžte stoupnout k Pilsneru, tam už každý valí 80 a do obce i víc. A stejné je to z každé strany příjezdu do obce. Další průser se klidně může stát směrem k Vyhlídce. Tam si spousta lidí ani neuvědomí, že jsou v obci. K tomu tady všude valí kamiony, auta betonárky.

Obec by měla svolat mimořádné veřejné zastupitelstvo a začít řešit!!

Michal
Tak tak, máš můj absolutní souhlas!

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní situace v ulici Ke skále je opravu neůnosná

Příspěvek od kryglik » 11 srp 2008, 08:17

kubajs píše:Jsem taky pro značku obytná zóna od křižovatky Rudenská - Ke Skále. V obytné zóne se smí jet maximální rychlostí 20km/h, bylo by to ideální řešení spolu s retardéry a chodníkem.
Nejsem si jisty, jestli lze mit obytnou zonu tam kde jezdi autobusy? Navic, obytna zona zabiji moznost parkovani, coz je pro 'oxesi' lokality kriticke :-(
Naposledy upravil(a) kryglik dne 11 srp 2008, 08:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 11 srp 2008, 08:22

Obec = zastupitelstvo by melo urcite prijit s nejakym resenim (jeden dva retardery nejsou zas tak moc penez) a resit dal chodnik. Nicmene nejdrive by mela obec reagovat vysvetlenim, proc chodnik stale neni a co se v te veci deje.

Horsi mi prijde, ze lidi, kteri v lokalite Haje, Kamenice apod. bydli a vedi, ze tu chodi po silnici deti, dospeli, cyklisti apod...jezdi zbytecne rychle a nebezpecne. Apelujme i na nase sousedy, aby tak nejezdili!

Věra Kovářová
Příspěvky: 47
Registrován: 24 lis 2006, 19:13

Příspěvek od Věra Kovářová » 11 srp 2008, 09:03

Reaguji na smutnou událost, mrzí mě, že k ní došlo a přeji brzké uzdravení zraněné paní.

Po dohodě s odborem dopravy navrhne obec řešení do doby, než bude postaven chodník ještě tento týden (ve čt) odešle žádost. Odbor dopravy přislíbil, že bezprodleně provede šetření s ostatními účastníky. (Bohužel policista je na dovolené, tak snad ho bude mít kdo zastoupit)

Ke stavbě chodníku. Bohužel se do územního rozhodnutí odvolala firma O2, poté následuje stavební povolení. Bude ustavena stavební a dopravní komise (z1.zasedání je 26.8.08), která bude spolupracovat na tomto projektu.

Věra Kovářová
starostka
Naposledy upravil(a) Věra Kovářová dne 11 srp 2008, 11:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 44
Registrován: 19 lis 2006, 20:28

Příspěvek od LV » 11 srp 2008, 10:06

Dnes ráno když jsem jel do práce tak z Hájů vyjíždí Opel Vectra s Ostravskou RZ - zlatavé barvy a jede jako šílenec ulicí Ke Skále směr dolů.
Bohužel je úplně jedno co se kde dá lidi se musí sami naučit dodržovat dopravní předpisy, jinak se dělá všechno naprosto zbytečně.

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Příspěvek od Simča » 11 srp 2008, 16:35

I kdyz se tam da znacka s nizsi rychlosti, tak kolik ridicu to bude dodrzovat? Bohuzel je spousta bezohlednych ridicu, kteri budou jezdit porad jako prasata. Nejlepsi by byl opravdu chodnik... vzdycky se to zacne resit, az kdyz se neco stane a to uz je pozde :(

Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Tomas » 11 srp 2008, 17:06

Simča píše:I kdyz se tam da znacka s nizsi rychlosti, tak kolik ridicu to bude dodrzovat? Bohuzel je spousta bezohlednych ridicu, kteri budou jezdit porad jako prasata. Nejlepsi by byl opravdu chodnik... vzdycky se to zacne resit, az kdyz se neco stane a to uz je pozde :(
Tak tak, znacka sama o sobe vubec nic nevyresi.

Je mi jasny, ze kdyz se jde ulici Ke Skale nahoru, melo by se jit po leve strane. Lidi, kteri tak jdou, jdou sice spravne, ale jsou to imho sebevrazi. Lepsi je jit po druhe strane, kde jsou jako chodci alespon VIDET!

Dneska, asi pred hodinou, jsem jel nahoru a proti me se presne v miste vyse uvadene nehody vyritil autobus takovou rychlosti a tak tesne vedle toho plotu, ze kdyby tam nekdo nahodou sel, tak je na miste po nem!

Keblúšek
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2008, 18:47

Příspěvek od Keblúšek » 11 srp 2008, 19:07

Dobrý den, jsem otec toho kluka co šel s dědou a „paní“, jeho babičkou a srazil je ten řidič. Mimochodem v Chýni měli být jen na chvilku. Chtěli jít na večeři a pak na letiště a na dovolenou. Policie pracovala opravdu rychle a dopadla ho hned druhý den. Ke všemu se přiznal. Nicméně moje maminka je na tom špatně a díky tomu, že je opravdu pohotová, zachránila život mého kluka. Okamžitě zítra začínám podnikat kroky, aby se to nemohlo opakovat. Obec a další úřady nic neřeší. Policie tvrdí, že nemá radary a je jich málo. Když tu čtu o plánech.........tak je mi zle. Chci poděkovat všem, kdo na místě nehody zůstali a podali vysvětlení.
Podobná situace se může opakovat a já přísahám, že udělám vše, aby tam stál chodník. Moje práci mi to umožňuje a má velký vliv. Pokud by se chtěl někdo přidat budu rád. Stačí napsat sem a podám více informací. Vláďa

Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Tomas » 11 srp 2008, 19:35

Keblúšek píše:Dobrý den, jsem otec toho kluka co šel s dědou a „paní“, jeho babičkou a srazil je ten řidič. Mimochodem v Chýni měli být jen na chvilku. Chtěli jít na večeři a pak na letiště a na dovolenou. Policie pracovala opravdu rychle a dopadla ho hned druhý den. Ke všemu se přiznal. Nicméně moje maminka je na tom špatně a díky tomu, že je opravdu pohotová, zachránila život mého kluka. Okamžitě zítra začínám podnikat kroky, aby se to nemohlo opakovat. Obec a další úřady nic neřeší. Policie tvrdí, že nemá radary a je jich málo. Když tu čtu o plánech.........tak je mi zle. Chci poděkovat všem, kdo na místě nehody zůstali a podali vysvětlení.
Podobná situace se může opakovat a já přísahám, že udělám vše, aby tam stál chodník. Moje práci mi to umožňuje a má velký vliv. Pokud by se chtěl někdo přidat budu rád. Stačí napsat sem a podám více informací. Vláďa
Držím palce a paní přeju, ať se její stav co nejdříve zlepší!!!

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 11 srp 2008, 21:33

Dádule píše: Horsi mi prijde, ze lidi, kteri v lokalite Haje, Kamenice apod. bydli a vedi, ze tu chodi po silnici deti, dospeli, cyklisti apod...jezdi zbytecne rychle a nebezpecne. Apelujme i na nase sousedy, aby tak nejezdili!
Bohužel taková apelace své ovoce nepřinese. Víme dobře, jaké byly problémy s odpady. Slušný člověk se prostě chová slušně, nevyhazuje odpadky jen tak na ulici, nejezdí jak šílenec apod. Není to bohužel jen o řidičích, ale celé naší společnosti. Takové chování se objevuje ve všech sférách, ovšem na silnicích se to samozřejmě projeví daleko výrazněji.
Slušným lidem není potřeba zdůrazňovat, jak se mají chovat, naopak apelace na tu druhou část k ničemu nevede. Na ty je potřeba jít tvrdě metodou značných restrikcí, nařízení a příkazů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů