Bezpečnost silničního provozu v obci

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
MIr

Příspěvek od MIr » 16 srp 2008, 17:06

obyvatel píše:Zhusta se hovoří o opravách vozovek a chodníků na Hájích a Kamenici. Počítá se také s opravou vozovek a chodníků v centrální (původní) oblasti obce? Stav komunikací je odvislý od jejich vzniku, který je datován do doby, kdy většina obyvatel nové výstavby ještě nebyla na světě.

Nevěřím, nevěřím. 30 let starej ten povrch na silnici a chodnicku v obci není.

:lol:

Michal

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 17 srp 2008, 08:34

Chodník před obecním úřadem ne, ale jinak možná ještě starší. Pamětníci-starousedlíci, co vy na to? Připlácávání asfaltových bobků do děr nepočítám.

MIr

Příspěvek od MIr » 18 srp 2008, 10:06

obyvatel píše:Chodník před obecním úřadem ne, ale jinak možná ještě starší. Pamětníci-starousedlíci, co vy na to? Připlácávání asfaltových bobků do děr nepočítám.

Tak takové to tedy bylo :shock:

Uživatelský avatar
Lucie
Příspěvky: 172
Registrován: 10 led 2008, 14:40
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Lucie » 29 srp 2008, 12:33

Kdysi(minulý rok?)jsme se na fóru bavili o nebezpečnosti silnice k Chrášťanům(nenašla jsem tu ono témátko, tak to píši sem). Pořád se okolo toho nic neděje a už se rychle blíží čas, kdy si tam zase nebudeme díky brzké tmě a mokru jistí jestli jedeme ještě po silnici nebo už ne a tak jsem napsala na OÚ dotaz, jak se celá věc má a jestli se dočkáme nějakých svodidel a vodích čar....

A tady je odpověď od paní starostky:


Dobrý den,

po mnoha jednáních a opakovaných žádostech obce na odbor dopravy a SÚS Kladno(provádí údržbu silnic a značení) bylo vydáno rozhodnutí o instalaci svodidel z důvodů zvýšení bezpečnosti na chrášťanském vrchu (25.5.08). Nakonec našli technické řešení osazení (po deseti letech!!!). Na můj dotaz na SÚS Kladno, kdy budou svodidla osazena, mi bylo sděleno, že se vyřizuje stavební povolení. Po jeho vydání nic nebrání tomu, aby firma SÚS Kladno svodidla osadila. Dnes jsem mluvila s p. náměstkem Frolíkem z SÚS Kladno, tvrdil, že do konce roku by stavba měla být provedena. Ohledně vodící čáry přislíbil její nastříkání, až ho budou provádět i v okolních obcích.

S pozdravem

Ing.Věra Kovářová

starostka

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 29 srp 2008, 13:45

Lucie píše:Kdysi(minulý rok?)jsme se na fóru bavili o nebezpečnosti silnice k Chrášťanům(nenašla jsem tu ono témátko, tak to píši sem). Pořád se okolo toho nic neděje a už se rychle blíží čas, kdy si tam zase nebudeme díky brzké tmě a mokru jistí jestli jedeme ještě po silnici nebo už ne a tak jsem napsala na OÚ dotaz, jak se celá věc má a jestli se dočkáme nějakých svodidel a vodích čar....

A tady je odpověď od paní starostky:


Dobrý den,

po mnoha jednáních a opakovaných žádostech obce na odbor dopravy a SÚS Kladno(provádí údržbu silnic a značení) bylo vydáno rozhodnutí o instalaci svodidel z důvodů zvýšení bezpečnosti na chrášťanském vrchu (25.5.08). Nakonec našli technické řešení osazení (po deseti letech!!!). Na můj dotaz na SÚS Kladno, kdy budou svodidla osazena, mi bylo sděleno, že se vyřizuje stavební povolení. Po jeho vydání nic nebrání tomu, aby firma SÚS Kladno svodidla osadila. Dnes jsem mluvila s p. náměstkem Frolíkem z SÚS Kladno, tvrdil, že do konce roku by stavba měla být provedena. Ohledně vodící čáry přislíbil její nastříkání, až ho budou provádět i v okolních obcích.

S pozdravem

Ing.Věra Kovářová

starostka
Zajímavé, k tomu nastříkání vodící čáry zřejmě v blízké době jen tak nedojde, neboť Chrášťany své vodorovné dopravní značení obnovily = přestříkaly již zhruba před čtvrt rokem...
V ČR se většina problémů spojených s bezpečnostní v dopravě řeší většinou až, když dojde k nějaké vážné dopravní nehodě. Např. vybudování kruhového objezdu místo nebezpečné křižovatky až po smrtelné nehodě 10 letého dítěte apod...
Jsem zvědav, zda retardér v ulici Ke skále se vybuduje taky až poté, co tam někomu šílený řidič zabije dítě...

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Jak zklidnit dopravu v obcích - prirucka pro zastupce OU

Příspěvek od -cs- » 04 zář 2008, 16:38

Prirucka pro zastupce mistni samospravy:

http://www.nadacepartnerstvi.cz/docs/do ... opravu.pdf

citam si citam a je to dobre ....

inak dosiel som k tomu tak, ze sa pohravam s ideou Car Sharingu, o ktorej sa tam takisto docitate.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 04 zář 2008, 19:30

Jo, vypadá to dobře, nechcete mi jí někdo koupit k Vánocům? - fakt bych si jí přečet.
Srneček

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 04 zář 2008, 21:43

Srneček píše:Jo, vypadá to dobře, nechcete mi jí někdo koupit k Vánocům? - fakt bych si jí přečet.
vytlacim Ti. a dolu oznacene prilohy aj farebne ak budes chciet ...


Obsah
Úvod – Co je to zklidňování dopravy 3
1 Proč zklidňovat dopravu? 4
1.1 K čemu slouží ulice 4
1.2 Dědictví minulosti 5
1.3 Neregulovaná doprava mění ulice k horšímu 5
2 Uliční prostor jako místo setkávání různých zájmů 7
2.1 Co potřebují chodci 7
2.2 Co potřebují cyklisté 9
2.3 Požadavky veřejné dopravy 9
2.4 Co chtějí automobilisté 11
2.5 Co chtějí místní obyvatelé 12
2.6 Požadavky hasičů, údržby silnic a dalších 12
2.7 Požadavky správců podzemních vedení technického vybavení obce 12
3 Zapojení veřejnosti do zklidňování dopravy 13
3.1 Kudy vede cesta k realizaci projektu? 13
3.2 Další doporučení k přípravě návrhu 15
3.3 Jak hodnotit realizovaná opatření 15
4 Typologie zklidňování dopravy 16
4.1 Technické prvky ke snížení rychlosti 16
4.2 Prvky ke snížení intenzity dopravy 18
4.3 Prvky na křižovatkách 18
4.4 Prvky na ochranu chodců 20
4.5 Prvky na průtazích obcemi 20
4.6 Co lze realizovat na kterém typu komunikace 22
Pár slov na závěr 24
Použitá literatura a související předpisy 25
Informační zdroje na Internetu v angličtině a němčině 26
Organizace zabývající se zklidňováním dopravy v ČR 26
Přílohy
Příloha 1: Orientační náklady na realizaci 27
Příloha 2: Povolovací řízení pro jednotlivá opatření 28
Příloha 3: Opatření pro snížení rychlosti automobilů 29
Příloha 4: Opatření pro zvýšení bezpečnosti chodců 31
Příloha 5: Prostory zastávek veřejné dopravy 35
Příloha 6: Opatření na rozhraní sídlo/volná krajina 37
Příloha 7: Miniokružní a malé okružní křižovatky 39
Příloha 8: Pomoc se zapojením veřejnosti – asistenční programy 42

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 04 zář 2008, 22:00

OK, v tom případě Tě zase já zvu na squash. Až budeš mít vytlačeno, napiš a barevně to nemusí být. Dík.
Srneček

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Příspěvek od luky » 10 zář 2008, 07:50

Mohla by nás paní starostka nebo někdo ze zastupitelů poinformovat, kdy budou slibovaná opatření v ulici Ke skále realizována (retardér, chodník, veřejné osvětlení....). Uběhl měsíc a ticho po pěšině.

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 10 zář 2008, 08:46

a
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 10 zář 2008, 09:08

stryc píše:
luky píše:Mohla by nás paní starostka nebo někdo ze zastupitelů poinformovat, kdy budou slibovaná opatření v ulici Ke skále realizována (retardér, chodník, veřejné osvětlení....). Uběhl měsíc a ticho po pěšině.
no, tak zatim vsichni zijeme, takze no hurry
Jak jsem psal dříve, v tomto státě se dělá vše teprve, až když to takzvaně "hoří". Budou tam muset někoho přejet, aby se udělala nějaká opatření :(.
Stejný dotaz jsem měl už asi před dvěma týdny a zatím mi na něj nikdo neodpověděl.

Uživatelský avatar
LV
Příspěvky: 44
Registrován: 19 lis 2006, 20:28

Příspěvek od LV » 10 zář 2008, 09:46

Všechno probíhá, nevím jak jste kdo znalý v problematice státních úřadů, ale ze správního zákona mají 30 dní na rozhodnutí (v odůvodněných případech i 60). Pravda je taková, že těch 28 dní to tam prostě leží a 29 den se vyjádří. Takže akce pokračuje, čeká se na souhlasné vyjádření.

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Příspěvek od luky » 10 zář 2008, 14:06

stryc píše:
luky píše:Mohla by nás paní starostka nebo někdo ze zastupitelů poinformovat, kdy budou slibovaná opatření v ulici Ke skále realizována (retardér, chodník, veřejné osvětlení....). Uběhl měsíc a ticho po pěšině.
no, tak zatim vsichni zijeme, takze no hurry
Jo tenhle názor jsem už někde slyšel. Nebylo to předtím než tam auto porazilo tu paní. Takže Ty chceš čekat na další nehodu? To sned ne. :evil:

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Příspěvek od luky » 10 zář 2008, 14:14

LV píše:Všechno probíhá, nevím jak jste kdo znalý v problematice státních úřadů, ale ze správního zákona mají 30 dní na rozhodnutí (v odůvodněných případech i 60). Pravda je taková, že těch 28 dní to tam prostě leží a 29 den se vyjádří. Takže akce pokračuje, čeká se na souhlasné vyjádření.
To se, předpokládám, týká retarderu. A co chodník a veřejné osvětlení? Už je vyřízeno odvolání O2? Jsou zajištěny prostředky na stavbu chodníku a vybrán dodavatel? Neměla vlastně obec zajistit rekultivaci Višňovky? Mám dojem, že za to dostala i nějakou pokutu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů