Bezpečnost silničního provozu v obci

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 10 zář 2008, 14:21

a
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 10 zář 2008, 15:44

:wink: není nad starou zlatou komunikaci z očí do očí :wink: Pardon, že se vměšuji s příspěvkem s tak malou informační hodnotou, ale už mi to přišlo opravdu úsměvné, jak se nakonec začnou přít i lidi se stejným názorem a pomalu nelze vyřknout téměř nic, aniž by byl člověk napaden. ...ale jak říkám, všechno v dobrým :wink:

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Příspěvek od luky » 10 zář 2008, 17:32

stryc píše:
luky píše:
stryc píše: no, tak zatim vsichni zijeme, takze no hurry
Jo tenhle názor jsem už někde slyšel. Nebylo to předtím než tam auto porazilo tu paní. Takže Ty chceš čekat na další nehodu? To sned ne. :evil:

... u nas se tomu rika ironie ...
Tak to sorry. :) Nějak jsem to předtím špatně pochopil. :lol:

Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Tomas » 10 zář 2008, 20:12

...at je to jak je to, at za to muze kdo chce, pravdou je, ze komunikace vypada dva roky stale stejne a nezmenilo se vubec nic!

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 11 zář 2008, 11:20

luky píše:
LV píše:Všechno probíhá, nevím jak jste kdo znalý v problematice státních úřadů, ale ze správního zákona mají 30 dní na rozhodnutí (v odůvodněných případech i 60). Pravda je taková, že těch 28 dní to tam prostě leží a 29 den se vyjádří. Takže akce pokračuje, čeká se na souhlasné vyjádření.
To se, předpokládám, týká retarderu. A co chodník a veřejné osvětlení? Už je vyřízeno odvolání O2? Jsou zajištěny prostředky na stavbu chodníku a vybrán dodavatel? Neměla vlastně obec zajistit rekultivaci Višňovky? Mám dojem, že za to dostala i nějakou pokutu.
...taky mi přijde, že se to nějak moc vleče, poprosil jsem těď paní starostku, aby nám napsala, kde je ten zakopaný pes. Spousta dohadů by se tím vyřešila.
Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 12 zář 2008, 19:28

jedna drobná zprávička... na Chrášťanském vrchu se objevily vodící čáry... :)
jedna horší zprávička... objevily se opravdu JEN na CHrášťaňáku... :(
snad asi včera???

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 13 zář 2008, 13:04

punker píše:jedna drobná zprávička... na Chrášťanském vrchu se objevily vodící čáry... :)
jedna horší zprávička... objevily se opravdu JEN na CHrášťaňáku... :(
snad asi včera???
Jedna ještě horší zprávička: včera jsem tamtudy po dlouhé době jel autem a měl jsme pocit, že lidi v tom úseku jezdí čím dál od okraje vozovky. Drží si zřejmě odstup od samotné vodící čáry, zatímco dříve si drželi odstup od samotného okraje vozovky. 3 borci si to včera šinuli bez problémů v protisměru, málem jsem u našeho smraďocha přišel o zrcátko ;).

Uživatelský avatar
Lucie
Příspěvky: 172
Registrován: 10 led 2008, 14:40
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Lucie » 15 zář 2008, 13:52

V protisměru tam jezdili někteří už před tím a myslím si, že budou i nadále s tím bohužel nikdo nic neudělá :( a můžeme se jen modlit, aby se nám tam nikomu nic nestalo...
S těma vodícíma čárama mi vážně připadá, že si z nás dělají srandu :evil: ...
Když jsem tudy jela od Chrášťan a zjistila, že tam ty čáry jsou, tak jsem měla radost, která mě ale záhy přešla když jsem zjistila, že dole zase končí :evil: . Na kopci jsem si totiž myslela, že jsou zatím udělané od Chýně nahoru na kopec a do Chrášťan s tím budou pokračovat třeba další den. Po tom co jsem ale viděla, že jsou jen okolo skládky, tak už v nic nedoufám :cry: ....
A to nás ještě čekají ty svodidla....snad jim dojde, že je mají udělat v té zatáčce okolo skládky a neudělají je pod nebo nad kopcem... :) . Nic není nemožné....

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 15 zář 2008, 14:35

Lucie píše:V protisměru tam jezdili někteří už před tím a myslím si, že budou i nadále s tím bohužel nikdo nic neudělá :( a můžeme se jen modlit, aby se nám tam nikomu nic nestalo...
S těma vodícíma čárama mi vážně připadá, že si z nás dělají srandu :evil: ...
Když jsem tudy jela od Chrášťan a zjistila, že tam ty čáry jsou, tak jsem měla radost, která mě ale záhy přešla když jsem zjistila, že dole zase končí :evil: . Na kopci jsem si totiž myslela, že jsou zatím udělané od Chýně nahoru na kopec a do Chrášťan s tím budou pokračovat třeba další den. Po tom co jsem ale viděla, že jsou jen okolo skládky, tak už v nic nedoufám :cry: ....
A to nás ještě čekají ty svodidla....snad jim dojde, že je mají udělat v té zatáčce okolo skládky a neudělají je pod nebo nad kopcem... :) . Nic není nemožné....
musíš to brát více pozitivně, je to dílčí úspěch, máme vodící čáry na nejhorším úseku... lepší než drátem do voka, néé?

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 15 zář 2008, 17:36

punker píše:
Lucie píše:V protisměru tam jezdili někteří už před tím a myslím si, že budou i nadále s tím bohužel nikdo nic neudělá :( a můžeme se jen modlit, aby se nám tam nikomu nic nestalo...
S těma vodícíma čárama mi vážně připadá, že si z nás dělají srandu :evil: ...
Když jsem tudy jela od Chrášťan a zjistila, že tam ty čáry jsou, tak jsem měla radost, která mě ale záhy přešla když jsem zjistila, že dole zase končí :evil: . Na kopci jsem si totiž myslela, že jsou zatím udělané od Chýně nahoru na kopec a do Chrášťan s tím budou pokračovat třeba další den. Po tom co jsem ale viděla, že jsou jen okolo skládky, tak už v nic nedoufám :cry: ....
A to nás ještě čekají ty svodidla....snad jim dojde, že je mají udělat v té zatáčce okolo skládky a neudělají je pod nebo nad kopcem... :) . Nic není nemožné....
musíš to brát více pozitivně, je to dílčí úspěch, máme vodící čáry na nejhorším úseku... lepší než drátem do voka, néé?
Ber to pozitivně i v tom smyslu, že tam přidali minimálně 5 sloupků s odrazkama :).
To víš, barva je dneska ukrutně drahá, na to se jen tak peníze neseženou 8). Nemůžeme chtít všechno ihned, v příští pětiletce je času dost.
Svodidla jsou dobrá hlavně pro neukázněné řidiče, slušný člověk dolů nevlítne, leda že by se snad vyhýbal čelnímu střetu s protijedoucím neukázněným řidičem ;).

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 15 zář 2008, 18:10

kubajs píše:
punker píše:
Lucie píše:V protisměru tam jezdili někteří už před tím a myslím si, že budou i nadále s tím bohužel nikdo nic neudělá :( a můžeme se jen modlit, aby se nám tam nikomu nic nestalo...
S těma vodícíma čárama mi vážně připadá, že si z nás dělají srandu :evil: ...
Když jsem tudy jela od Chrášťan a zjistila, že tam ty čáry jsou, tak jsem měla radost, která mě ale záhy přešla když jsem zjistila, že dole zase končí :evil: . Na kopci jsem si totiž myslela, že jsou zatím udělané od Chýně nahoru na kopec a do Chrášťan s tím budou pokračovat třeba další den. Po tom co jsem ale viděla, že jsou jen okolo skládky, tak už v nic nedoufám :cry: ....
A to nás ještě čekají ty svodidla....snad jim dojde, že je mají udělat v té zatáčce okolo skládky a neudělají je pod nebo nad kopcem... :) . Nic není nemožné....
musíš to brát více pozitivně, je to dílčí úspěch, máme vodící čáry na nejhorším úseku... lepší než drátem do voka, néé?
Ber to pozitivně i v tom smyslu, že tam přidali minimálně 5 sloupků s odrazkama :).
To víš, barva je dneska ukrutně drahá, na to se jen tak peníze neseženou 8). Nemůžeme chtít všechno ihned, v příští pětiletce je času dost.
Svodidla jsou dobrá hlavně pro neukázněné řidiče, slušný člověk dolů nevlítne, leda že by se snad vyhýbal čelnímu střetu s protijedoucím neukázněným řidičem ;).
další špriclí by mělo být vyřešení problému křižovatky v Chrášťanech a štrůdlů, který tu vznikají... to ani nemluvím o dalších hromadách auťáků až zrealizují výstavbu na Hostivickym katastru, výstavba pod Chrášťaňákem...
co třeba sjezd z dálnice Exit 2 - Chýně, Chrášťany... a bylo by po frontách :)
ale na to si asi počkáme tak, hmmm, dvacet let?

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 15 zář 2008, 18:34

ciary su OK hlavne v noci za dazda.

Inak som proti zvodidlam, pretoze to len vzbudi falosny pocit bezpecnosti
blbci tam zacnu lietat 140km v lete a 100km v zime.

analogia 1: idem v taxiku v noci z letiska a prsi. Taxikar to rozbehne z Chrastan 120km do kopca a oops ... za kopcom tma, mierny dazd = zla viditelnost. Tak sme pekne sli do chyne 60-70max. Keby to poznal, siel by mozno 80max.

analogia 2: niektore ostrovy maju cesty siroke tak, ze sa dve osobne outa obidu len v zakrute, niekedy sa aj sklapaju zrkadla. neda sa vybocit ani napravo (strmy kopec cca 45 a viac stupnov) ani nalavo (strma roklina 45 a viac).

Nie su tam zvodidla ani ciary a div sa svete - na tychto ultra nebezpecnych usekoch nie su nehody, kazdy ide opatrne, dodrzuje rychlost pretoze vie kde skonci ak zavaha. Medzinarodne platne. Netreba znacky.

Věra Kovářová
Příspěvky: 47
Registrován: 24 lis 2006, 19:13

Příspěvek od Věra Kovářová » 17 zář 2008, 09:05

K opatřením v ul. Ke SKále, která byla navržena, není možné realizovat bez povolení odboru dopravy v Černošicích a ten k naší podané žádosti potřebuje ještě stanovisko Polici ČR. Na vyjádření mají zákonné lhůty, po několika urgencích jsem se dozvěděla, že policista nesouhlasil s naším návrhem (?!?!), ačkoliv jsme upozorňovali na závažnost situace. Nicméně bychom v nejbližších dnech dle neoficiálnéích informací měli obdržet souhlasné stanovisko odboru dopravy. Chodník KE SKále - probíhá stavební řízení - čekáme na stanovisko cca 10 účastníků řízení.
Naposledy upravil(a) Věra Kovářová dne 25 zář 2008, 14:52, celkem upraveno 1 x.

rnarovec
Příspěvky: 42
Registrován: 01 říj 2006, 18:48

návrh na změnu dopravního značení

Příspěvek od rnarovec » 25 zář 2008, 13:27

Dobrý den,
chtěl bych požádat obec, potažmo PČR o zvážení změny dopravního značení na křižovatce mezi Kamenicí a Kalištěm. Dnes se tam stala další dopravní nehoda plynoucí z nepřehlednosti této křižovatky: http://www.mapy.cz/#x=132604912@y=13585 ... je%20volno.

Kvůli vysokému porostu, který časem vystřídá možná ještě vyšší plot, je vjezd do křižovatky zespodu z Kaliště vysloveně rizikovou záležitostí, protože po hlavní se směrem k dráze řítí auta leckdy nepřiměřenou rychlostí. V zimě a na sněhu a ledu se navíc jakékoliv zastavení na svahu promění v nemožnost následného rozjetí. Leckterý řidič to bude řešit tak, že si odspodu najede do křižovatky ještě větší rychlostí a riziko srážky se ještě zvýší. Přitom stačí změnit hlavní směr směrem dolů, případně přidat výstražný vykřičník anebo zrcadlo, které upozorní na přijíždějící auta z obou rizikových stran. Prosím, nečekejme, až se na té křižovatce stane něco vážnějšího, než jen pár omlácených plechů. Dík

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh na změnu dopravního značení

Příspěvek od Srneček » 25 zář 2008, 21:27

rnarovec píše:Dobrý den,
chtěl bych požádat obec, potažmo PČR o zvážení změny dopravního značení na křižovatce mezi Kamenicí a Kalištěm. Dnes se tam stala další dopravní nehoda plynoucí z nepřehlednosti této křižovatky: http://www.mapy.cz/#x=132604912@y=13585 ... je%20volno.

Kvůli vysokému porostu, který časem vystřídá možná ještě vyšší plot, je vjezd do křižovatky zespodu z Kaliště vysloveně rizikovou záležitostí, protože po hlavní se směrem k dráze řítí auta leckdy nepřiměřenou rychlostí. V zimě a na sněhu a ledu se navíc jakékoliv zastavení na svahu promění v nemožnost následného rozjetí. Leckterý řidič to bude řešit tak, že si odspodu najede do křižovatky ještě větší rychlostí a riziko srážky se ještě zvýší. Přitom stačí změnit hlavní směr směrem dolů, případně přidat výstražný vykřičník anebo zrcadlo, které upozorní na přijíždějící auta z obou rizikových stran. Prosím, nečekejme, až se na té křižovatce stane něco vážnějšího, než jen pár omlácených plechů. Dík
Podle mapky je to křížení ulice Ke Skále s ulicí Růžovou (ta propojuje Háje s Kamenicí) je to tedy spíš křižovatka mezi Kalištěm a Hájema.
Vzhledem k plánovanému prodloužení autobusu až k trati (zadní část ulice Ke Skále dostane nový povrch) a i k faktu, že příjezd k novým bytovým domům na Kališti bude řešen právě ulicí Ke Skále, má vedení hlavní silnice rovně až k trati své opodstatnění.
Problém by se podle mne měl řešit jiným způsobem než změnou přednosti...a co na to hoši z dopravní komise? Třeba pan kér :lol: .
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů