Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Mydlan

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Mydlan » 18 pro 2009, 12:13

A co takhle úvěr na to, co obec potřebuje, s tím zastupitelstvo neumí pracovat?
Když je něco důležité, někdy i životu nebezpečné, přijde mi to normální, každá obec
si může vzít úvěr na nějaký projekt a dlouhodobě ho splácet, copak mi jako občané
bydlící na Hájích nepřineseme do obecní pokladny dost peněz na to aby se pro nás
postavil chodník? Jediné co od obce máme zpět je svítící veřejné osvětlení, cesty a komunikace
se u nás neuklízí. Kolik tisíc přinese do rozpočtu od státu jeden přihlášený občan, že
starostka na náš chodník peníze nemá?? Nebo kam jdou?? Fakt tohle mě sere. Na nikoho
z vás vinu neházím ale fakt jsem z toho naštvanej, člověk se nastěhuje a pak zjistí do jaký
prdele, fakt tohle je horší než konec světa :vomit: Řeči z úst paní starostky, že chodník začne stavět v listopadu, idkyž dotaci nedostane byla prostě lež namazná kolem huby.

MIr

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od MIr » 18 pro 2009, 12:59

Neber to špatně Mydlinko, ale do jaký prdelky se stěhuješ sis měl zjistit dřív. Teď tě bude bolet sedínka od toho sra.í :-)

Michal

Mydlan píše:A co takhle úvěr na to, co obec potřebuje, s tím zastupitelstvo neumí pracovat?
Když je něco důležité, někdy i životu nebezpečné, přijde mi to normální, každá obec
si může vzít úvěr na nějaký projekt a dlouhodobě ho splácet, copak mi jako občané
bydlící na Hájích nepřineseme do obecní pokladny dost peněz na to aby se pro nás
postavil chodník? Jediné co od obce máme zpět je svítící veřejné osvětlení, cesty a komunikace
se u nás neuklízí. Kolik tisíc přinese do rozpočtu od státu jeden přihlášený občan, že
starostka na náš chodník peníze nemá?? Nebo kam jdou?? Fakt tohle mě sere. Na nikoho
z vás vinu neházím ale fakt jsem z toho naštvanej, člověk se nastěhuje a pak zjistí do jaký
prdele, fakt tohle je horší než konec světa :vomit: Řeči z úst paní starostky, že chodník začne stavět v listopadu, idkyž dotaci nedostane byla prostě lež namazná kolem huby.

Mydlan

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Mydlan » 18 pro 2009, 13:04

hmmmmm si asi budu muset zvyknout, jsme tu rok a bydleli jsme v kaskádách na Barrandově
kde tak nějak ta kultůra a chodníky :mrgreen: byly jako normální věc, budeme si muset zvyknout
na to bláto na botách :mrgreen:

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od kryglik » 18 pro 2009, 13:12

Mydlan píše:... Řeči z úst paní starostky, že chodník začne stavět v listopadu, idkyž dotaci nedostane byla prostě lež namazná kolem huby.

myslim, ze to bylo zari ...

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od obyvatel » 19 pro 2009, 23:47

Mydlan píše:...., copak mi jako občané
bydlící na Hájích nepřineseme do obecní pokladny dost peněz na to aby se pro nás
postavil chodník? Jediné co od obce máme zpět je svítící veřejné osvětlení, cesty a komunikace
se u nás neuklízí. Kolik tisíc přinese do rozpočtu od státu jeden přihlášený občan, že
starostka na náš chodník peníze nemá?? ....
My dole v obci nemáme ani to osvětlení a o chodnících se nedá ani mluvit a taky jsme tady léta přihlášeni.

Mydlan

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Mydlan » 20 pro 2009, 10:59

no to asi bude někde něco špatně - už historicky

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Jiří Nývlt » 28 pro 2009, 09:17

Tak jsem se po svátcích opět připojil a pročtl též fórum.
Také jsem obdržel do své poštovní schránky Zpravodaj. To ještě před slavením Kristových narozenin.

Docela jsem se nakrknul. Bylo se mi tam dočísti, (a i předtím na schůzi zastupitelstva jsem se to byl dozvěděl), že chodník, osvětlení a retardéry jsou součástí projektu revitalizace Višňovky, na který "se nedostala" dotace. To je velmi zajímavý posun faktů. Opravte mě, pokud se mýlím, nebylo to tak, že chodník, světla a retardéry byly ještě "před Višňovkou" a kdosi je do tohoto jinak bohulibého projektu zahrnul, čímž se nyní brzdí realizace (dokladem je festival výmluv o tom, jak se nemůže začít před schválením dotace)?
Termín se stále posouvá, ale podle mého se nehovoří pravda (politicky korektní označení lži), když se říká, že se změnily podmínky při získávání dotací. Podmínky IMHO změnila obec, když celou věc zahrnula do revitalizace Višňovky...

Ale: ptám se. Abych nebyl nařčen ministerstvem pravdy, že "šířím po internetu nepravdivé informace"...

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od punker » 28 pro 2009, 18:39

Jiri Nyvlt píše:Tak jsem se po svátcích opět připojil a pročtl též fórum.
Také jsem obdržel do své poštovní schránky Zpravodaj. To ještě před slavením Kristových narozenin.

Docela jsem se nakrknul. Bylo se mi tam dočísti, (a i předtím na schůzi zastupitelstva jsem se to byl dozvěděl), že chodník, osvětlení a retardéry jsou součástí projektu revitalizace Višňovky, na který "se nedostala" dotace. To je velmi zajímavý posun faktů. Opravte mě, pokud se mýlím, nebylo to tak, že chodník, světla a retardéry byly ještě "před Višňovkou" a kdosi je do tohoto jinak bohulibého projektu zahrnul, čímž se nyní brzdí realizace (dokladem je festival výmluv o tom, jak se nemůže začít před schválením dotace)?
Termín se stále posouvá, ale podle mého se nehovoří pravda (politicky korektní označení lži), když se říká, že se změnily podmínky při získávání dotací. Podmínky IMHO změnila obec, když celou věc zahrnula do revitalizace Višňovky...

Ale: ptám se. Abych nebyl nařčen ministerstvem pravdy, že "šířím po internetu nepravdivé informace"...
máš pravdu... akce chodník a veřejné osvětlení ulice Ke Skále byla samostatná akce...
první byla akce chodník a veřejné osvětlení, která se měla začít realizovat, nezíská-li se dotace, nejpozději v září z obecních peněz...
během vývoje se k chodníku a VO přibalila ještě křižovatka ulic Ke Skále a Rudenská, což má určitě jistou souvislost, zde nemýlím-li se, opět neúspěšná žádost o dotaci a další výmluva... Samozřejmě je chodník svou polohou propojen i s projektem Višňovky, ale argument že se chodník nebude realizovat, protože není získána dotace na Višňovku je určitě naprosto neadekvátní... akce chodníku se dá realizovat i bez souvislosti dalších realizací na Višňovce...
punker

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Jiří Nývlt » 29 pro 2009, 10:08

Děkuji za potvrzení mé obavy.
To se, milí sousedé z vršku, opravdu nedočkáte... Namísto, aby se urgentně, okamžitě a bleskurychle vyřešil chodník, bylo to kýmsi zahrnuto do projektu Višňovka. Vývoj jest popsán ve Zpravodaji - co je na tom pravdy Bůh suď. Člověk se v těch drobných neříkáních pravdy (politicky korektní označení drobných lží) přestává orientovat. Opravdu netuším, v čem je problém vyseknout chodník ze "zámecké" dlažby, na nějž už existuje jakýsi nabídkový rozpočet - na zastupitelstvu se o ňom zmiňoval Pavel Mihula. Žvaní se o tom a žvaní. Je to najednou zahrnuto do Višňovky (což jistě uznáte je v porovnání s chodníkem naprosto klíčový projekt) a čeká se a čeká... jestli se zas nezmění situace na kraji, sejde se Regionální rada čehosi, usmyslí se, zda je projekt formálně správně a tak. Nikdo to netlačí. To je naprosto zjevné. Zoufalý pokus Jelínka na minulém zastupitelstvu byl smeten (viz bod E - neschvaluje).
Páni a dámy zastupitelé v čele s paní starostkou asi čekají, až tam někoho nějaký vožralý prase zase přejede. Já tam bez baterky nechodim....

Dovoluji si zde odcitovat ze Zpravodaje - mě už nezbejvá než se akorát tak vztekat...:

Jednou z nejpalčivějších otázek je vybudování chodníku v ulici Ke Skále. Během minulého roku jste se vyjádřila, že se chodník začne budovat za každou cenu v září tohoto roku. Ale stále se nic neděje? Proč?


Tehdy jsem předpokládala, že podáme žádost na revitalizaci parku Višňovka, jejíž součástí bude chodník a veřejné osvětlení tohoto chodníku. V té době bylo možné při zaregistrování žádosti v soutěži získat finanční prostředky na stavbu a zahájit ji. To znamená, že soutěž by proběhla v létě a v září by se mohlo začít stavět. Během léta se ale podmínky po nástupu nového vedení na kraji změnily. Podle nich musí zadávací podmínky pro stavbu odsouhlasit regionální rada soudržnosti, a to až poté, co je potvrzena formální správnost projektu. Regionální rada ale zatím neprovedla přezkoumání formální správnosti, a tudíž ani kontrolu zadávací dokumentace, kterou máme od léta připravenou.

Zpoždění tedy přičítáte změnám podmínek pro získání dotace...

Je mi trapné, že se dodnes stavba neuskutečnila, ale v případě, že bychom zahájili stavbu před „vysoutěžením“ projektu, tak se vystavíme nebezpečí, že bychom postupovali proti pravidlům dané dotace a mohli bychom o ni přijít.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od obyvatel » 29 pro 2009, 22:45


Je mi trapné, že se dodnes stavba neuskutečnila, ale v případě, že bychom zahájili stavbu před „vysoutěžením“ projektu, tak se vystavíme nebezpečí, že bychom postupovali proti pravidlům dané dotace a mohli bychom o ni přijít.
Jak můžeme příjít o dotaci, kterou jsme nikdy neměli. A že by se realizace musela vysoutěžit je snad jasné už dost dlouho. :doh:

Mydlan

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Mydlan » 05 led 2010, 11:04

Paní starostka by se zřejmě měla podívat do mapy na mapy.cz a to na fotomapu,
nebo lépe na aktuální katastrální mapu, vždyť u nás na vršku je to jak sídliště ve velkém
městě, pořád přibývají nové domy, osídlují se "oxesdomy" na Kališti a přesto takto osídlená
oblast nemá spojovací chodník a osvětlení s obcí, je to hanba celého vedení obce,
měli by se stydět za to, že nesjou schopni toto pro obyvatele vybudovat, vždyť to je to to
nejzákladnější, chtěl bych paní starostku vidět, jak by bruslila z Hájů po silnici s kočárkem na obec
jít si koupit ty připitomělý známky na popelnici, opravdu strašné a hanba jim, pevně věřím,
že až půjdou Háje k volbám, budou myslet na to jak na ně vedení obce myslelo!
Podle mapy a osídlenosti nebude trvat dlouho a nás na vršku bude víc, než těch dole.
Když obec NEUMÍ dotaci získat - (protože silně pochybuji, kdyby řádně zažádali a měli vše dobře
připraveno, že by dotaci na takovou důležitou věc nedostali) tak ať si vezme dlouhodobý úvěr a chodník
urgentně postaví. A jak paní starostka píše, že je jí to trapné - tak to by opravdu mělo.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od kryglik » 05 led 2010, 12:05

Mydlan píše:....Podle mapy a osídlenosti nebude trvat dlouho a nás na vršku bude víc, než těch dole...
tento stav uz myslim nastal

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od Večernice » 07 led 2010, 23:09

Mydlan píše:Paní starostka by se zřejmě měla podívat do mapy na mapy.cz a to na fotomapu,
nebo lépe na aktuální katastrální mapu, vždyť u nás na vršku je to jak sídliště ve velkém
městě, pořád přibývají nové domy, osídlují se "oxesdomy" na Kališti a přesto takto osídlená
oblast nemá spojovací chodník a osvětlení s obcí, je to hanba celého vedení obce,
měli by se stydět za to, že nesjou schopni toto pro obyvatele vybudovat, vždyť to je to to
nejzákladnější, chtěl bych paní starostku vidět, jak by bruslila z Hájů po silnici s kočárkem na obec
jít si koupit ty připitomělý známky na popelnici, opravdu strašné a hanba jim, pevně věřím,
že až půjdou Háje k volbám, budou myslet na to jak na ně vedení obce myslelo!
Podle mapy a osídlenosti nebude trvat dlouho a nás na vršku bude víc, než těch dole.
Když obec NEUMÍ dotaci získat - (protože silně pochybuji, kdyby řádně zažádali a měli vše dobře
připraveno, že by dotaci na takovou důležitou věc nedostali) tak ať si vezme dlouhodobý úvěr a chodník
urgentně postaví. A jak paní starostka píše, že je jí to trapné - tak to by opravdu mělo.
..."bude víc než těch dole " Mydlane, Mydlane :eusa-naughty:


Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované retardéry a chodník v ulici Ke skále

Příspěvek od stryc » 03 bře 2010, 11:30

123
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:02, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů