Autobus

Veřejná doprava: busy, metro, vláček motoráček. Silnice, cesty, cestičky a jejich výstavba
Odpovědět
PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Nový jízdní řád autobusů

Příspěvek od PaMi » 30 srp 2007, 16:41

Od 1.9.2007 vstupuje v platnost nový jízdní řád autobusu 347. Jaké jsou změny se dočtete na www.chyne.cz

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Zmena linky 347

Příspěvek od kryglik » 22 úno 2008, 11:29

Obecní úřad Chýně sděluje občanům, že s účinností od 3.3.2008 autobus č. 347 bude zajíždět v pracovní dny u spoje ve 21:20 ze Zličína do zastávky Chýně - Háje.


- www.chyne.cz

martin+dáša
Příspěvky: 53
Registrován: 16 úno 2007, 13:23
Bydliště: u dráhy 334

Příspěvek od martin+dáša » 23 úno 2008, 18:57

no konecne jedna pozitivni zprava :D aspon si muzem dat o jednoho kryglicka navic :D :D :D :D :D :wink:

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Příspěvek od Simča » 25 úno 2008, 16:47

No to je super zprava :) Skoda, ze to nejezdi i o vikendu nahoru, to by bylo fajn, no snad se nekdy dockame :D

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 24 lis 2008, 14:47

Michala píše:tak to zacinam propadat uplny krizi...2 spoje rano a 2 vecer, s touhle informaci jsme si loni v lete byt opravdu nekupovali :evil:
...neviem, ci sa to tu uz resilo, jak to je s chodnikem pozdlz cesty Ke skale?...Nemelo se neco dit do konce r. 2008? Minule som poprve sel pesky v noci domu..a je to dost uchylne tudy jet po tme...deti by som tadial nepustil

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Autobus

Příspěvek od obyvatel » 10 dub 2009, 17:35

Nejezdím autobusem naštěstí často, ale párkrát jsem jej použil a nestačil jsem se divit, jak skvěle vymysleli geniální hlavy DP odjezdy ze Zličína. 10 minut se nic neděje, pak přijedou tři spoje najednou, lidé se tlačí ke svému busu, div se neušlapou, a pak zase 10 minit nic. Nemůže s tím zastupitelstvo obce něco udělat? Je to přece jen orgán územní samosprávy, na rozdíl od prostého občana, koho nikdo v tomto státě neposlouchá, nebo spíš nedbá jeho názorů.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od punker » 14 dub 2009, 08:44

obyvatel píše:Nejezdím autobusem naštěstí často, ale párkrát jsem jej použil a nestačil jsem se divit, jak skvěle vymysleli geniální hlavy DP odjezdy ze Zličína. 10 minut se nic neděje, pak přijedou tři spoje najednou, lidé se tlačí ke svému busu, div se neušlapou, a pak zase 10 minit nic. Nemůže s tím zastupitelstvo obce něco udělat? Je to přece jen orgán územní samosprávy, na rozdíl od prostého občana, koho nikdo v tomto státě neposlouchá, nebo spíš nedbá jeho názorů.
již to tu zaznělo vícekrát, většina autobusů má návaznosti na jiné spoje, vlaky, musí být včas na daném místě, přestávky řidičů, obsazenost autobusáku na Zličíně. Myslím, že to bude vymyšlené opravdu dobře a že to dalo hodně práce vše spasovat dohromady... :)
punker

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Autobus

Příspěvek od ovcak » 01 zář 2009, 08:39

Tak je 1.9. sousty změn v jízdních řádech, nové linky, zrušené linky...a já si naivně myslel, že se něco třeba změnilo i v našem jízdním řádu. Bohužel nic :(
A přitom si myslím, že by ke spokojenosti všech (tedy skoro všech, protože vždy se nějaký remcal najde) stačilo, kdyby se přidal bus ze Zličína ve 22:20 (je tam díra 2hod.) a kdyby se všechny autobusy točily místo v obci nahoře na točně na Hájích.
Víc autobusů asi nemá smysl přidávat, protože zas tak vytížené nejsou, to by byla event. další fáze, pokud by tyto "téměř minimální" změny přiměly jezdit více lidí autobusem.
No jo, bylo by to hezké, ale asi se to jen tak nestane a kort ne kvůli mému příspěvku zde, ale zkusit jsem to musel :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Srneček » 01 zář 2009, 09:34

No, 13. 8. 2009 jsem posílal následující text - týká se to vlastně i tvého návrhu, zatím ale nikdo nezareagoval...

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se bude muset zřejmě opravovat dešťová kanalizace
v
ulici Okružní ve větším rozsahu, než bylo původně plánováno,
je potřeba
zvážit, zda nevyužít tuto situaci k trvalé změně trasy autobusu +
zřízení klidové zóny v ulici Okružní (po opravě).
Pokud by bylo možné zaslepit ulici Okružní v místě napojení na ulici
Hlavní, vznikl by zde prostor pro vybudování autobusového zálivu, v
bývalé křižovatce by též vznikla šikana zpomalující auta projíždějící
ulicí Hlavní. Otázkou však zůstává, zda by bylo vůbec možné
vybudovat na konci ulice Okružní otočku, která je asi (?) podmínkou.
Ulice Okružní by pak mohla být celoplošně vydlážděná (bez vymezení
chodníků) a autobus by zajížděl až na Háje (všechny spoje) a
vynechával
by smyčku v ulici Okružní, a tak by se jeho trasa zas až tak
neprodloužila.
Tento material prosím berte, jako podklad k diskusi.
Přikládám ještě starý zápis z kontroly kanalizace.
Zdravím Ondřej Jelínek
Srneček

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Autobus

Příspěvek od ovcak » 01 zář 2009, 10:15

Srneček píše:No, 13. 8. 2009 jsem posílal následující text - týká se to vlastně i tvého návrhu, zatím ale nikdo nezareagoval...

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se bude muset zřejmě opravovat dešťová kanalizace
v
ulici Okružní ve větším rozsahu, než bylo původně plánováno,
je potřeba
zvážit, zda nevyužít tuto situaci k trvalé změně trasy autobusu +
zřízení klidové zóny v ulici Okružní (po opravě).
Pokud by bylo možné zaslepit ulici Okružní v místě napojení na ulici
Hlavní, vznikl by zde prostor pro vybudování autobusového zálivu, v
bývalé křižovatce by též vznikla šikana zpomalující auta projíždějící
ulicí Hlavní. Otázkou však zůstává, zda by bylo vůbec možné
vybudovat na konci ulice Okružní otočku, která je asi (?) podmínkou.
Ulice Okružní by pak mohla být celoplošně vydlážděná (bez vymezení
chodníků) a autobus by zajížděl až na Háje (všechny spoje) a
vynechával
by smyčku v ulici Okružní, a tak by se jeho trasa zas až tak
neprodloužila.
Tento material prosím berte, jako podklad k diskusi.
Přikládám ještě starý zápis z kontroly kanalizace.
Zdravím Ondřej Jelínek
A kam jsi to posílal? Tento nápad je moc dobrý a je fakt že oprava ulice Orkužní by mohla řešení situace urychlit. Otázka je, jak moc je to složitá záležitost udělat takovou změnu trasy a zda bude vůle... Osobně doufám že bude :)
Naposledy upravil(a) ovcak dne 01 zář 2009, 10:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: Autobus

Příspěvek od Martina2 » 01 zář 2009, 10:16

Já jsem pro všema deseti!! A žádnou smyčku tam nebudovat a všechny spoje zajíždět na Háje! Myslím, že toto řešení snad situaci nezhorší nikomu a spoustě lidí ji zlepší.

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Autobus

Příspěvek od ovcak » 01 zář 2009, 10:20

Martina2 píše:Já jsem pro všema deseti!! A žádnou smyčku tam nebudovat a všechny spoje zajíždět na Háje! Myslím, že toto řešení snad situaci nezhorší nikomu a spoustě lidí ji zlepší.
Přesně tak, zastávka dole v obci bude zachována, obyvatelům na vršku to dost ulehčí a délka trasy se téměř taky nezmění. Vlastně to jsou samá pozitiva a žádné negativum :)

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od kubajs » 01 zář 2009, 10:28

ovčák píše:Tak je 1.9. sousty změn v jízdních řádech, nové linky, zrušené linky...a já si naivně myslel, že se něco třeba změnilo i v našem jízdním řádu. Bohužel nic :(
A přitom si myslím, že by ke spokojenosti všech (tedy skoro všech, protože vždy se nějaký remcal najde) stačilo, kdyby se přidal bus ze Zličína ve 22:20 (je tam díra 2hod.) a kdyby se všechny autobusy točily místo v obci nahoře na točně na Hájích.
Víc autobusů asi nemá smysl přidávat, protože zas tak vytížené nejsou, to by byla event. další fáze, pokud by tyto "téměř minimální" změny přiměly jezdit více lidí autobusem.
No jo, bylo by to hezké, ale asi se to jen tak nestane a kort ne kvůli mému příspěvku zde, ale zkusit jsem to musel :D
Co se týká busu, já vidím 3 hlavní problémy:
Hlavním z nich jsou mizerné hodinové intervaly (v nejlepším případě).
Kdysi jsem psal, že si myslím, že se zavedením nových spojů alespoň v odpoledních hodinách, kdy se většina lidí vrací z práce (ráno je spojů celkem dost), by zřejmě pomohlo ke zvýšení využitelnosti autobusových linek. Tzn. kdyby busy jezdily dejme tomu od 16 do 19h v rozumných půlhodinových intervalech, možná, že by byly daleko vytíženější než je tomu nyní i přes ty přidané spoje. Obec by si měla nechat vypracovat ohledně této věci průzkum. Existuje totiž spousta lidí, kteří předem nevědí, kdy v práci budou končit, takže případná hodinová časová ztráta, když jim autobus ujede před nosem, je prostě neakceptovatelná. To zřejmě chápou všichni.
Druhým problémem je, že většina lidí je dnes líná ujít pěšky pár desítek, natož pak stovek metrů. Včera jsem na kole změřil, že např. od našeho domu U Dráhy 334 k busové stanici Ke Skále je to celých 550 metrů, což spousta lidí "neskousne". Je mi jasné, že s tímhle se nedá dělat ze strany obce nic - lidi nesmí být tak pohodlní.
Dalším problémem jsou finance. Obec údajně nemá peníze na financování dalších autobusových linek - tady vidím problém opět v občanech - jedincích, kteří jsou líní zajít se přihlásit k trvalému pobytu v naší obci, z čehož pramení hlavní nedostatek financí v naší vsi. Toto (trvale nepřihlášení jedinci) je dle mně absolutně největší problém, který naši obec v současné době trápí a z tohoto problému se kaskádovitě odvíjejí další problémy. Obec by se měla opět nějak vynasnažit, aby občany nalákala k trvalému pobytu. Ať už nějakou jednorázovou finanční odměnou, nebo jinou výhodou / výhodami.
Každý trvale přilhášený občan bude pro obec velkým přínosem, neb čím větší je počet trvale přihlášených občanů v obci, tím vyšší je rozpočet obce a tím větší dotace od státu do obecní pokladny obdrží (to jsem ale asi ani nemusel připomínat).

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Re: Autobus

Příspěvek od Simča » 01 zář 2009, 12:33

Taky bych uvitala, kdyby odpoledne mel autobus pulhodinove intervaly..

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Srneček » 01 zář 2009, 12:50

ovčák píše:
Srneček píše:No, 13. 8. 2009 jsem posílal následující text - týká se to vlastně i tvého návrhu, zatím ale nikdo nezareagoval...

Dobrý den...
A kam jsi to posílal? Tento nápad je moc dobrý a je fakt že oprava ulice Orkužní by mohla řešení situace urychlit. Otázka je, jak moc je to složitá záležitost udělat takovou změnu trasy a zda bude vůle... Osobně doufám že bude :)
Starostce a zastupitelům co mají mejl (jeden nemá), třem členům SDK, na OÚ a pár lidem, kterých se to osobně dotkne. Reakce vlastně jedna byla: "že do MŠ jezdí ráno hodně rodičů a tak by bylo lepší nechat ulici Okružní průjezdnou"
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů