Autobus

Veřejná doprava: busy, metro, vláček motoráček. Silnice, cesty, cestičky a jejich výstavba
Odpovědět
Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 14 říj 2009, 10:28

Srneček píše:Na Kamenici autobus hned tak nepojede, možná tak za deset, patnáct, padesát let :D .
V dohledné době (rok, max. dva?) by měl ale zajíždět až k přejezdu ČD, kde měl Oxes vybudovat točnu se zastávkou (ulice Ke Skále). O přidání dalšího spoje se už mluví (někam jsem to sem i kopíroval z obecního webu).
Že by nějaká aspoň trochu pozitivní zpráva? :D
Otázkou zůstává, kdy skutečně bude zrealizováno.....
:?:

MIr

Re: Autobus

Příspěvek od MIr » 14 říj 2009, 11:29

A udělá tam zastávku? nebo ji bude muset vybudovat obec?

Michal

Srneček píše:Na Kamenici autobus hned tak nepojede, možná tak za deset, patnáct, padesát let :D .
V dohledné době (rok, max. dva?) by měl ale zajíždět až k přejezdu ČD, kde měl Oxes vybudovat točnu se zastávkou (ulice Ke Skále). O přidání dalšího spoje se už mluví (někam jsem to sem i kopíroval z obecního webu).

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Srneček » 14 říj 2009, 11:36

Měla být točna i se zastávkou, ale co bylo, bylo. Teď se mají uzavírat nějaké nové dohody, které nemusí původní smluvní závazky zcela kopírovat.
Srneček

MIr

Re: Autobus

Příspěvek od MIr » 14 říj 2009, 12:16

Nechci, ale musím :lol: :dance: :lol: :roll:

Srneček píše:Měla být točna i se zastávkou, ale co bylo, bylo. Teď se mají uzavírat nějaké nové dohody, které nemusí původní smluvní závazky zcela kopírovat.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 16 říj 2009, 07:38

David píše:A co takhle pořídit obecní bus a jezdit s ním na zličín :-) mohl by pendlovat sem a tam s intervalem 30 min a bylo by vyřešeno :-) Myslím si že by to stálo za úvahu, v některých vesnicích se to již osvědčilo protože cpát ropidu nějaké prachy aby se uráčil dorazit do Chýně mi příde opravdu nechutné :-) další možnost koupit drezínu a jezdit s ní až na smíchov :-) :-)
Vůbec to není špatný nápad. Cestování autobusem začíná být dost "nechutné". Na Zličín to ještě jde, ale když se chcete dostat zpátky, tak to si člověk musí dobře obalit nervy...

Ještě nás napadlo. Co kdyby se zřídila nová linka? Trasa Zličín-Chýně-Rudná. Nedocházelo by ke zdržení na Bílé Hoře, mohla by se udělat zastávka u Vyhlídky, někteří by třeba ocenili spoj na Rudnou.
Nebo je to úplná blbost, cože? :roll:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Srneček » 16 říj 2009, 09:37

Vlastofky píše:
Ještě nás napadlo. Co kdyby se zřídila nová linka? Trasa Zličín-Chýně-Rudná. Nedocházelo by ke zdržení na Bílé Hoře, mohla by se udělat zastávka u Vyhlídky, někteří by třeba ocenili spoj na Rudnou.
Nebo je to úplná blbost, cože? :roll:
Podobný nápad zazněl už za starosty Fingerhuta: Zličín-Chrášťany-Rudná-Chýně-Hostivice

Propojení Chýně a Rudné by určitě lidé uvítali, problem je ale, mimo jiné, v tom, že Rudná je na hlavním tahu autobusové dopravy a tak by asi o další spoj nestála=nic by nechtěla připlatit.
Srneček

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 16 říj 2009, 10:03

Aha, ale to je docela škoda :cry:
Jo jo, Chrášťany, Rudná, ty jsou vysmátý - na hlavním tahu.
A co bude s náma, Chejňákama :(
A ten obecní bus by nějak nešel?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Srneček » 16 říj 2009, 10:16

Obecní bus si nějak nedovedu představit, nehledě na to, že by ho asi nepustili na Zličíně na nádraží. Ale nějaký soukromý dopravce by se mohl této služby chytnout?? Problém by asi byl s placením - osobně mám legitku a nechtělo by se mi platit další dvacku (nebo kolik) za svezení mimo pravidelný jízdní řád...
Srneček

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 16 říj 2009, 10:57

Rozhodně by to asi chtělo širší diskusi. Myslela jsem, mít ten obecní bus a zrušit 347. Ale to by zase asi chybělo spojení do Hostivic.
Je to zapeklitě komplikovaná situace s tou dopravou....

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: Autobus

Příspěvek od David » 16 říj 2009, 12:57

nevím jak je to legislativně ale co to pojmout ten "chýňský bus" jako smluvní přepravu za využití zastávky v rudné a hostivicích by se platil jen nějaký ten desátek a končit by mohl místo na zličíně v řepích tam je místa dost :-)

nebo by mohl zajíždět místo na zličín do stodůlek

teď si nevzpomenu kolik stojí ta dotace na bus měsíčně ale myslím si že by to dokonale pokrylo náklady na 2 řidiče a amortizaci busu :-)

kopretina

Re: Autobus

Příspěvek od kopretina » 21 říj 2009, 08:43

David píše:A co takhle pořídit obecní bus a jezdit s ním na zličín :-) mohl by pendlovat sem a tam s intervalem 30 min a bylo by vyřešeno :-) Myslím si že by to stálo za úvahu, v některých vesnicích se to již osvědčilo protože cpát ropidu nějaké prachy aby se uráčil dorazit do Chýně mi příde opravdu nechutné :-) další možnost koupit drezínu a jezdit s ní až na smíchov :-) :-)
Naprosto souhlasím...soukromý dopravce by byl schopný pružně reagovat, neživili bychom aparát úředníků, kde levá ruka neví co dělá pravá...autobus by mohl jezdit co půl hodinu od hranic Hostivic, kde by se dalo přestoupit na další spoje, na Zličín či do Řep. Osobně to vidím jako ideální řešení.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 05 lis 2009, 09:56

Autobus č. 347 -
další postup v jednání o rozšíření spojů
Dne 27.10.2009 proběhlo další jednání ve věci rozšíření spojů autobusu č. 347 mezi obcí Chýně, městem Hostivice a ROPID. Byly dohodnuty následující závěry:
Obec Chýně a město Hostivice musí rozhodnout o návrzích diskutovaných na schůzce a sdělit svá rozhodnutí do 15.11.2009 ROPID; jde o nové spoje mezi 6 a 7 hodinou ranní z Chýně směrem na Zličín (místo spoje 6,30 hod. zavést spoje 6,19 a 6,39 hod., tj. jeden spoj navíc oproti stávajícímu stavu) a dále o zajíždění většího počtu spojů do stanice Háje a o nový spoj ze stanice Břve na Zličín;Sdělení ROPID– další spoj autobusu navíc mezi 7 a 8 hod. ráno na Zličín není technicky možný, neboť ROPID nemá již žádná vozidla – autobusy k dispozici;Požadavek obce Chýně – místo spoje 17,15 hod. ze Zličína do Chýně, příp. na Břve vytvořit spoje v 17.00 a 17,30 hod., t.j. jeden spoj navíc; stanovisko ROPID – ano, zřejmě by to bylo možné, ROPID zjistí;


- Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Rozhodně by to bylo zlepšení...

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobus

Příspěvek od Dádule » 05 lis 2009, 13:22

To je fakt "uzasny system" - nemaji zadna vozidla - co takhle reagovat na poptavku a prizpusobit svuj vozovy park..ach jo :(
To clovek asi chce moc nebo ja nevim.

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Re: Autobus

Příspěvek od Simča » 10 lis 2009, 12:35

Kdyby radeji dali spoj mezi 18.00 a 19,15 hod.,nekteri co pracuji do 17:00,tak nekdy sotva stihaji autobus na 18,00....

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Autobus

Příspěvek od Vlastofky » 10 lis 2009, 12:52

Ono by to vůbec chtělo celkově posílit spoje, tedy spíš zkrátit intervaly. Včera jsem jela v 16.15 ze Zličína a tak narvanej autobus jsem dlouho nepotkala. Ne, že by jindy nebyly nacpaný, ale tohle bylo opravdu hoooooodně...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů