DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Danila » 30 říj 2010, 16:31

S váma něco řešit je opravdu lahůdka. Nemůžeme se normálně bavit, bez dávání kázání, poukazování a napadání? OK, takže místa máme, ale asi ne pro všechny! Takže co dál? Asi nic. Díky všem a po druhé se rozmyslím, než sem něco napíšu. Někdy si přečtěte vaše reakce, stojí to za to.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 30 říj 2010, 16:35

Danila píše:S váma něco řešit je opravdu lahůdka. Nemůžeme se normálně bavit, bez dávání kázání, poukazování a napadání? OK, takže místa máme, ale asi ne pro všechny! Takže co dál? Asi nic. Díky všem a po druhé se rozmyslím, než sem něco napíšu. Někdy si přečtěte vaše reakce, stojí to za to.
Snažila jsem se o citově zcela neutrální, RACIONÁLNÍ reakci a pouze o RACIONÁLNÍ ARGUMENTY. Pokud se mi to nepovedlo, omlouvám se.

Čekala jsem racionální odpověď.

Irena

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 30 říj 2010, 16:38

Danila píše: Takže co dál? Asi nic.
Přece jen jsem zrníčko racionality našla :twisted: .

Můj (iracionální) sen je parkoviště pod dráty v proluce mezi domy U Dráhy, za Příčnou ulicí.
(Snad) řešení i pro lenochody (jsem si vědoma, že v tomto významu je tohle slovo expresivní).

Irena

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Danila » 30 říj 2010, 19:12

OK nic ve zlym, jen mě to prostě všechno už štve tady :?
Pamatuji si, jak jsme tady začínali, místo silnic bahniště a kamenité cesty, místo zahrad rozbombardované pole plné bordelu a stejně jsme byli šťastný, že máme bydlení a že všechno se časem udělá a že to vydržíme a budeme trpěliví. Tak jsme se dočkali...že ani v klidu nezaparkuju před svým domem :D
Teď trpělivě čekáme, zda bude "čistá voda", zda bude svítit volební chodník :-) atd atd. Třeba se dočkáme i parkoviště, ale to bysme museli koupit pozemek. Vedle našeho domu mělo být dětské hřiště. Pak parkoviště a nakonec tam má někdo zahrádku. Jdu se juknout na katastr a napsat Oxesu. Hezký večer všem.

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od languageguard » 30 říj 2010, 22:43

Danila píše:Nám dali jedno parkovací místo a další nám řekli, že prodají za 70 tis. V Praze to vyřešili modrou zónou, takže kdo tam chce stát, tak ať si zaplatí, tak nevím, proč by to nemohlo fungovat tady. U dráhy jsem teda dlouho neviděla nikoho stát na chodníku, spíš chodce na silnici, ty kteří nejvíc křičeli, že nemohou chodit po chodníku. Takže 10 míst máme, jak říkáte, to ale opravdu nestačí, navíc si netroufám odhadovat, která to jsou, abych neměla propíchané gumy. Takže se raději obrátím na Oxes a nebo na nové zastupitelstvo, jestli se to nedá nějak řešit. Pořád dokola. Vy mluvíte tu svojí a ti co mají problém se ho snaží řešit. Ale nikdo nechce poslouchat.
Modrou zónu můžete udělat tam, kde vám (obci) něco patří, ale ne na soukromých stáních vlastníků, ne na chodníku a ne v zákazu. Kde nic není, ani smrt nebere.A chodníky jsou opravdu pro chodce a ne pro pro parkování aut, pokud by to bylo opačně, tak by se namísto chodníků dělala parkoviště (ne každý chce chodit za provozu po silnici namísto po chodníku). To, že by se mělo na chodnících parkovat je váš sobecký zájem, kterým upíráte právo ostatním chodník používat k chůzi.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Martina2 » 31 říj 2010, 09:46

Taky chodím po chodnínku, s kočárem, a záleží na každém řidiči, jak zaparkuje. Někdo zaparkuje tak, že zablokuje celý chodník a chodec zkrátka na silnici musí, někdo zaparkuje tak, že nechá na chodníku dost místa na to, aby prošel chodec i s kočárem.
Nebydlíme na mýtince u lesa, takže si musíme navzájem trochu vycházet vstříc.

Jajinkax
Příspěvky: 67
Registrován: 10 říj 2010, 19:51

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Jajinkax » 31 říj 2010, 22:07

clipperczech píše:Dobrý den všem,

nedalo mi to a musím opět napsat na toto fórum trošku negativní postřeh a to na téma parkování v satelitu.
APELUJI zde na lidi, kteří parkují v ulici ke Skále a hlavně ulici Příčná !!
Lidi v těchto ulicích je OBOUSMĚRNÝ provoz, což dle vyhlášky znamená, že zde má být průjezd 3m na jeden jízdní pruh, celkem tedy
pro oba jízdní pruhy 6m !!

Nerozumým tedy sobeckým lidem , kteří zde denně parkují. Nejen , že tímto porušujete dopravní předpisy, ale hlavně svou bezohledností OHROŽUJETE lidi bydlící v ulici U Dráhy. Díky Vašim autům zde rozhodně neprojede vůz záchranky či hasičů, což může vést ke katastrofě.
Sakra už s proberte a začněte pravidla silničního provozu konečně respektovat a dodržovat !!!
Jinak ještě je super človíček který parkuje přímo v té zatáčce s ivecem či co je to za vůz. Mistře díky Vám opravdu do ulice ke skále vidět není !!! Co se týče těch mongolů co pořád parkují na tom téčku , kde stojí popelnice tak těm jen přeju ať mají na svém voze co nejvíce bouchanců přes zimu, až to lidem bude klouzat při zatáčení do ulice U Dráhy :-))

V příloze přidávám obrázek, aby dotiční věděli o kterých úsecích právě píši.

Tímto bych chtěl rozhodně apelovat na naší nově zvolenou radnici, aby se znovu zaměřili na dopravu v satelitu !! Nedodržování dopravních přestupků by měla zde denně řešit policie, která zde dávala pokuty kdysi, což už opět dlouho neplatí. Naposledy když jsem viděl dopoledne projíždět ulicí U Dráhy policii ,tak zde jeli jen na " kukačku " protože 4 auta , které v daném okamžiku stála na chodníky nepokutovala, ale objížděla je.

Rovněž by stálo ze strany vedení obce projít značení satelitu a upravit ulice buď na jednosměrné nebo na některých křižovatkách vyznačit hlavní silnici. Pravidelně , když vyjíždím z ulice u dráhy do ulice točivá, tak mi auta jedoucí po ulici točivá nedávají přednost z prava. Opravdu nechápu co zde jezdí za piloty.

Doufám, že tímto příspěvkem pobouřím lidi a koneně se i zamyslí nad sebou , hlavně ti co parkují tam kde nesmí.
Chápu, že zde je parkovacích míst nedostatek a také mě to omezuje, ale chovám se tak,abych svým jednáním nikoho neohrožoval .
plně souhlasím, nejednou se mi stalo, že při výjezdu od bytu U Dráhy jsem se srazila s autem pač jsem do zatáčky opravdu neviděla a to jezdím velice opatrně chran ruka pána kdybych se vybourala mám v aute malý dítko a to bych dotyčněho asi vytáhla z auta....
Je fakt, že když jsme měli svatbu a slavily jsme u nás doma stálo nám cca 8 podél chodníku u Dráhy, ale to byla opravdu vyjímka. Kdykoliv přijede návštěva jdeme pro ně najít místo a nebo použijeme místo sousedů a dáme cedulku.... vše se dá řešit ale lidi musí být ohleduplný!!!!
Bezesporu by to tu chtělo, ale nájáké parkoviště není to tu uplně domyšlené to bezesporu...

Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Tomas » 01 lis 2010, 07:20

Myslim, ze podelny zakaz stani U Drahy by se dal dodatkovou tabulkou omezit rekneme na denni dobu (byl by povolen treba od 19:00 do 07:00). Nyni totiz auta, ktera by pres noc mohla stat tam, stoji v Pricne kde sice zakaz neni, ale stani tam je daleko nebezpecnejsi.. Uz jsem tam taky kdysi boural, kdyz na me vybafla fabia navic se zhasnutymi svetly, takze videt nebyla az do posledni chvile. Nebo znackou upravit hlavni tak, aby odbocovala doleva a odpadla by tak povinnost prednosti zprava.
Cokoliv, ale takhle to preci vazne nejde!

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 01 lis 2010, 14:40

To jsem zase otevřel téma :-DD

Já si myslím, že modrá zóna zde nevyřeší problém. co by mohlo pomoci tak udělat z ulice točivá jednosměrku v úseku od příčné ulice.
V této ulici parkuje má návštěva bez problémů a myslím, že je zde ještě volná kapacita.
Parkování vedle v Ulici na chodníku je podle mě bezpředmětné , protože jsem slyšel, že chodník si museli majitelé domků koupit a musí jej prý i udržovat. Parkování vedle chodníku není tak dobrá varianta, protože je potom celkem špatné manévrování při parkování na místa před baráky.

Vím , že je zde s místy problém,ale rozhodně porušovat dopravní předpisy se prostě nesmí. Kdo nezodpovědně parkuje ,tam kde se nemá opravdu ohrožuje lidi, tak si to už konečně uvědomte !

Nevím , kde paní slyšela částku 70. tis za parkovací místo . Každopádně je-li toto pravda , tak chce-li mít dvě místa, nezbývá než si místo koupit. Nemáte-li na to finance , tak parkujte v místech, kde to nebrání silničnímu provozu.

Každopádně děkuji obci za reakci, kdy mi bylo sděleno , že má stížnost byla předána MP Hostivice. Je mi absolutně jedno, že jde výdělek z pokut do obce Hostivic. Proč by taky nemělo, když zde právě policie Hostivic provádí dohled na dopravními přestupky. Až bude policie v Chýni , tak budou pokuty chodit do Chýňské pokladny. Je to jednoduchý princip.

Prostě lidi nebuďte k svému okolí lhostejní, parkujte tam kde máte . Svět se netočí kolem každého s vás,ale vy se snažte přizpůsobit pravidlům, která jsou zde jasně daná.

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 02 lis 2010, 14:34

No tak jsem včera jel kolem 22:00 domů a situace je pořád stejná :-(( dokonce včera vyjel na mě z jednosměrky nějaký zřejmě nesvéprávný človíček .

No jinak ještě si myslím, že nějaké domlouvání osoby z obce a dávání upozorňujících lístečků nemá smysl. Vždyť upozornění pro každého řidiče jsou značky.

Policie se asi také moc nepomůže s pokutama, pokud se lidi budou vymlouvat na osobu blízkou. Ideální je nechat vůz odtáhnout.
Osobně si myslí, že by stačilo takto odtahovat špatně zaparkovaná auta jeden týden a lidi by přestali parkovat tam , kde je to značkou zakázané.

:mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Jiří Nývlt » 02 lis 2010, 15:10

clipperczech píše:No tak jsem včera jel kolem 22:00 domů a situace je pořád stejná :-(( dokonce včera vyjel na mě z jednosměrky nějaký zřejmě nesvéprávný človíček .

No jinak ještě si myslím, že nějaké domlouvání osoby z obce a dávání upozorňujících lístečků nemá smysl. Vždyť upozornění pro každého řidiče jsou značky.

Policie se asi také moc nepomůže s pokutama, pokud se lidi budou vymlouvat na osobu blízkou. Ideální je nechat vůz odtáhnout.
Osobně si myslí, že by stačilo takto odtahovat špatně zaparkovaná auta jeden týden a lidi by přestali parkovat tam , kde je to značkou zakázané.

:mrgreen: :mrgreen:
Vycházíš z premisy, že každej čte fórum - chyba - nemůžeš proto očekávat, že si tady parkingmajstr přečte lokální nářky, ergo tím méně můžeš očekávat, že parkovací šikula změní své chování.
Upozorňování formou cedulky je formální záležitost, neočekával bych, že by úspěšnost mohla být více než dvacet, třicet procent. Šel bych tou cestou pro uvolnění fér tvrdého jednání. Za situace, kdy poldové dělaj, že nic neviděj je okamžitej odtah nebo pokuta příliš ostrá (nepřiměřená) sankce.
Nevím, kdo platí odtah, rozuměj, jak je to ošetřeno právně. Je to ovšem zajímavá úvaha.

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 02 lis 2010, 15:34

Jiří Nývlt píše:
Vycházíš z premisy, že každej čte fórum - chyba - nemůžeš proto očekávat, že si tady parkingmajstr přečte lokální nářky, ergo tím méně můžeš očekávat, že parkovací šikula změní své chování.
Upozorňování formou cedulky je formální záležitost, neočekával bych, že by úspěšnost mohla být více než dvacet, třicet procent. Šel bych tou cestou pro uvolnění fér tvrdého jednání. Za situace, kdy poldové dělaj, že nic neviděj je okamžitej odtah nebo pokuta příliš ostrá (nepřiměřená) sankce.
Nevím, kdo platí odtah, rozuměj, jak je to ošetřeno právně. Je to ovšem zajímavá úvaha.


Neboj už jsem psal i na obec a ti to prý předali MP Hostivice. Tak jsem zvědavej jak vše dopadne. :-)) Vím, že mé řešení je tvrdší,ale na nás čechy to myslím jinak nejde :-)) Pravidla jsou jednou daná a tak by je měl každý řidič dodržovat a né , že si každý hledá jen výmluvu proč na tom místě musí on svůj vůz zaparkovat.
Co se týče odtahu,tak by jej měl platit v plné výši majitel vozu. Jelikož je silnice obce ,tak pouze ta může odtah nařídit prostřednictvím třeba MP. Pár odtahů a řidiči tam již stát nebudou :-)))

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 03 lis 2010, 11:59

clipperczech píše:jsem slyšel, že chodník si museli majitelé domků koupit a musí jej prý i udržovat.
To považuju za fámu. Svědčí o tom i formulace "slyšel jsem".
I.

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 03 lis 2010, 17:34

MIr píše:
clipperczech píše:jsem slyšel, že chodník si museli majitelé domků koupit a musí jej prý i udržovat.
To považuju za fámu. Svědčí o tom i formulace "slyšel jsem".
I.
Oki přeformulovávám. Jeden z majitelů domku mi to osobně říkal asi před 2 měsíci. Stačí to takto ?? !!

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Danila » 04 lis 2010, 09:36

Tak vážení, jak jste mi tady tvrdili, že míst na parkování je dostatek a že za to chtějí 5000,- tak tady je poslední dnešní informace: místa už jsou jen 4 a chtějí za to 37.000,- Kč. Bezva ne? Takže situace je opravdu neřešitelná!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů