DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od kubajs » 05 lis 2010, 10:03

MIr píše:Dobrý den Danilo ,

nebojte se, lidi pro jejich názory nebiji! (toť odpověď jinam). Prostě chci vědět s kým se bavím!


Jakou cenu byste si představovala za parkování v modré zóně? Jakou cenu byste ráda viděla např. pro den parkování, 3 dny, týden, měsíc, kvartál, rok? Jak byste vysvětlila lidem dole v obci, že najednou kvůli Hájům musí platit? Jak byste pak řešila kartu pro návštěvy? Představte si, že jste starosta obce a musíte to vyřešit. Prosím tedy o odpověď.

Michal
Když pominu fakt, že modrá zóna v Hájích je nesmysl, proč by měli lidi dole v obci platit za modrou zónu? Modrá zóna by byla pouze v problematických místech, dole v obci žádný problém s parkováním nemají, proto by tam taky žádnou modrou zónu neměli. V Praze jsou modré zóny taky jenom v nejproblematičtějších částech Prahy, ne v celé Praze.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 10:53

V poho Kubajs, já jen reaguju na Danilu. Jen chci vědět, jak si to představuje, když o tom přemýšleli. Za mě osobně je to kravina. Michal
kubajs píše:
MIr píše:Dobrý den Danilo ,

nebojte se, lidi pro jejich názory nebiji! (toť odpověď jinam). Prostě chci vědět s kým se bavím!


Jakou cenu byste si představovala za parkování v modré zóně? Jakou cenu byste ráda viděla např. pro den parkování, 3 dny, týden, měsíc, kvartál, rok? Jak byste vysvětlila lidem dole v obci, že najednou kvůli Hájům musí platit? Jak byste pak řešila kartu pro návštěvy? Představte si, že jste starosta obce a musíte to vyřešit. Prosím tedy o odpověď.

Michal
Když pominu fakt, že modrá zóna v Hájích je nesmysl, proč by měli lidi dole v obci platit za modrou zónu? Modrá zóna by byla pouze v problematických místech, dole v obci žádný problém s parkováním nemají, proto by tam taky žádnou modrou zónu neměli. V Praze jsou modré zóny taky jenom v nejproblematičtějších částech Prahy, ne v celé Praze.

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 13:03

MIr píše:Já jsem smlouvu o výhradní užívání nikdy neviděl. Pouze cár papíru, kde není uvedeno na jak dlouho se užívání povoluje, jak se vypovídá, atd.

Názor naší právničky na tuto záležitost byl jednoznačný. Michal


Podle katastru se to nedá řídit bo některá místa oxesu jsou pod smlouvou o výhradním užíváním.
[/quote]


Tak proč jsi už všechny ostatní místa za 5000 czk neodkoupil když v TOM máš jasno
PS: někdo mluví jiný činí

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 13:09

kubajs píše:
MIr píše:Dobrý den Danilo ,

nebojte se, lidi pro jejich názory nebiji! (toť odpověď jinam). Prostě chci vědět s kým se bavím!


Jakou cenu byste si představovala za parkování v modré zóně? Jakou cenu byste ráda viděla např. pro den parkování, 3 dny, týden, měsíc, kvartál, rok? Jak byste vysvětlila lidem dole v obci, že najednou kvůli Hájům musí platit? Jak byste pak řešila kartu pro návštěvy? Představte si, že jste starosta obce a musíte to vyřešit. Prosím tedy o odpověď.

Michal
Když pominu fakt, že modrá zóna v Hájích je nesmysl, proč by měli lidi dole v obci platit za modrou zónu? Modrá zóna by byla pouze v problematických místech, dole v obci žádný problém s parkováním nemají, proto by tam taky žádnou modrou zónu neměli. V Praze jsou modré zóny taky jenom v nejproblematičtějších částech Prahy, ne v celé Praze.

Jsi na omylu každá městká část která zavedla modré zóny je zavedla plošně ( po celé městské části a ne jen v problematických místech). To je jako kdyby se vydala vyhláška že pejsci musí být na vodítku v ulici U Dráhy ale v ulici Točivé smějí běhat volně :-)

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 13:13

Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od kryglik » 05 lis 2010, 13:22

David píše:Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:
Nejsem si jisty jestli takovy pruzkum "kazdy mi napiste" ma nejaky vyznam... Nebude mit moc dobrou vypovidaci hodnotu.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 13:56

David píše:Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:
:D Když Oxes jich má ještě několik za 37 000?
Jako že byste chtěl koupit stavební pozemek a udělat z něj parkoviště :D?
Ir.

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 14:06

MIr píše:
David píše:Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:
:D Když Oxes jich má ještě několik za 37 000?
Jako že byste chtěl koupit stavební pozemek a udělat z něj parkoviště :D?
Ir.

Jde tu o nová, ne oxesácká místa a stavební pozemek by se tímto nezaplatil

jsou tu i jiné možnosti

a nemusíš mi vykat :-)

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 14:08

David píše:
MIr píše:
David píše:Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:
:D Když Oxes jich má ještě několik za 37 000?
Jako že byste chtěl koupit stavební pozemek a udělat z něj parkoviště :D?
Ir.

Jde tu o nová, ne oxesácká místa a stavební pozemek by se tímto nezaplatil

jsou tu i jiné možnosti

a nemusíš mi vykat :-)
Tykání nabízí vždy žena. Leda že by Vám bylo třeba padesát... :)
A jestli se známe, nemohu z Vašeho uživatelského jména posoudit.
Ir.
Naposledy upravil(a) MIr dne 05 lis 2010, 14:40, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od kryglik » 05 lis 2010, 14:09

David píše:
MIr píše:
David píše:Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět. :dance:
:D Když Oxes jich má ještě několik za 37 000?
Jako že byste chtěl koupit stavební pozemek a udělat z něj parkoviště :D?
Ir.

Jde tu o nová, ne oxesácká místa a stavební pozemek by se tímto nezaplatil

jsou tu i jiné možnosti

a nemusíš mi vykat :-)
Mozna se pletu, ale neni potreba mit v uzemni planu, ze dane misto bude parkoviste?

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 14:19

David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.

Michal

David píše:
MIr píše:Já jsem smlouvu o výhradní užívání nikdy neviděl. Pouze cár papíru, kde není uvedeno na jak dlouho se užívání povoluje, jak se vypovídá, atd.

Názor naší právničky na tuto záležitost byl jednoznačný. Michal


Podle katastru se to nedá řídit bo některá místa oxesu jsou pod smlouvou o výhradním užíváním.

Tak proč jsi už všechny ostatní místa za 5000 czk neodkoupil když v TOM máš jasno
PS: někdo mluví jiný činí[/quote]
Naposledy upravil(a) MIr dne 05 lis 2010, 14:27, celkem upraveno 1 x.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 14:23

David píše:
MIr píše:Já jsem smlouvu o výhradní užívání nikdy neviděl. Pouze cár papíru, kde není uvedeno na jak dlouho se užívání povoluje, jak se vypovídá, atd.

Názor naší právničky na tuto záležitost byl jednoznačný. Michal


Podle katastru se to nedá řídit bo některá místa oxesu jsou pod smlouvou o výhradním užíváním.

Tak proč jsi už všechny ostatní místa za 5000 czk neodkoupil když v TOM máš jasno
PS: někdo mluví jiný činí[/quote]

Jako čertík z krabičky...a tak bohorovně :D

Protože je nepotřebuje?

Smlouva o výhradním užívání, pokud si pamatuju, opravdu nemá valnou cenu. Už je to dávno a nevím, jestli si to pamatuju správně, jeslti ne, předem se omlouvám: je to vlastně dohoda mezi sousedy z jednoho domu, že si navzájem nebudou stát na místech, která vlastně nejsou jejich.

Jediné, o co se může uživatel parkovacího místa (možná chabě) opírat, když hají svůj nárok tam parkovat, je věta v KS, že k bytu patří to a to parkovací stání.

Ale ten pozemek prostě patří Oxesu, takže Oxes může klidně někdy tu podivnou smlouvu o výhr. užívání vypovědět (jestli je to vůbec potřeba) a svůj majetek klidně prodat někomu jinému. Třeba sousedovi.

Proto jsme tenkrát činili...

Ir.

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 14:56

[quote="MIr"]David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.

Michal

Milý Mire (Michale)

sklízíš co seješ

1)To že se odkazuješ na to že nemám pod svým nickem svoje jméno je ubohé protože moc dobře víš kdo jsem ( neschovávám se za nickem jsem opravdu DAVID)

2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat.

3) přišel si tady s nějakým adekvátním řešením než jen místo za 5000czk a parkováním u kolejí kde není jstota že ta " volná místa" nejsou již prodaná ?

Opravdu mě tyto debaty s tebou nebaví. Mělo by se tu najít konkrétní řešení.

David

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 15:01

Mozna se pletu, ale neni potreba mit v uzemni planu, ze dane misto bude parkoviste?[/quote]


Všeho dočasu :-)

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 15:20

David píše:
MIr píše:David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.

Michal

Milý Mire (Michale)

sklízíš co seješ

1)To že se odkazuješ na to že nemám pod svým nickem svoje jméno je ubohé protože moc dobře víš kdo jsem ( neschovávám se za nickem jsem opravdu DAVID)

2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat.

3) přišel si tady s nějakým adekvátním řešením než jen místo za 5000czk a parkováním u kolejí kde není jstota že ta " volná místa" nejsou již prodaná ?

Opravdu mě tyto debaty s tebou nebaví. Mělo by se tu najít konkrétní řešení.

David
Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

2 a 3. Já řešení prostě nevidím, proto jsem ho nepřinesla. 50 000 se mi zdá moc, když O. to prodává za 37 000. To snad není nepřiměřená kritika...

Ideální místo pro parkoviště by mi přišlo pod dráty, ale to by se někdo (soukromý podnikatel?, obec?) musel pokusit odkoupit ten pozemek, udělat na něm parkoviště a místa rozprodat. Dalších několik míst by se dalo vybudovat za odbočkou z ulice Souběžné do Točivé, v Točivé po pravé straně silnice. Ale to je pozemek Oxesu (v zastavovací studii, kterou jsem viděla kdysi při koupi bytu, tam bylo nakreslené parkoviště). A kdo je tam vybuduje a za co?
Kde nic neni...
Já osobně pro to nic udělat nemůžu.

Vaše řešení "dočkej času" a "nejmíň 50 000" a "v jiné lokalitě" na mě zatím moc důvěryhodně nepůsobí. A proto mě s Vámi také diskutovat nebaví (taky a hlavně kvůli té bohorovnosti, obdivuju spíš racionalitu a skromnost), na druhou stranu mě to neustále provokuje.

3. Danila píše, že volala (max. před pár dny?) na Oxes a že u Dráhy jsou (nejméně) 4 volná místa. Fakt je, že fyzicky volných a neoznačených tabulkou je tam trvale spousta. To je důvod, proč se obávám, že vybudování jakéhokoliv vzdálenějšího parkoviště problém s všude parkujícími auty v ulici U Dráhy a Točivá nevyřeší.

Irena
Naposledy upravil(a) MIr dne 05 lis 2010, 15:33, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti