DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 15:28

Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

Taky mě znáš :-)
2 a 3. Já řešení prostě nevidím, proto jsem ho nepřinesla. 50 000 se mi zdá moc, když O. to prodává za 37 000. To snad není nepřiměřená kritika...

too neberu jako kritiku ale jako fakt ( 4 místa) a co další ?
Pokud se ti zdá 50 000 czk hodně tak si udělej kalkulaci ( nejde jen koupit místo, musí se udělat příjezdová cesta a parkování na hlíně taky není to pravé ořechové )

Ideální místo pro parkoviště by mi přišlo pod dráty, ale to by se někdo (soukromý podnikatel?, obec?) musel pokusit odkoupit ten pozemek, udělat na něm parkoviště a místa rozprodat. Dalších několik míst by se dalo vybudovat za odbočkou z ulice Souběžné do Točivé, v Točivé po pravé straně silnice. Ale to je pozemek Oxesu (v zastavovací studii, kterou jsem viděla kdysi při koupi bytu, tam bylo nakreslené parkoviště). A kdo je tam vybuduje a za co?
Kde nic neni...
Já osobně pro to nic udělat nemůžu.

ale můžeš, všichni můžeme když chceme


Vaše řešení "dočkej času" a "nejmíň 50 000" a "v jiné lokalitě" na mě zatím moc důvěryhodně nepůsobí. A proto mě s Vámi také diskutovat nebaví (taky kvůli té bohorovnosti), na druhou stranu mě to neustále provokuje.

kdo mluvil o jiné lokalitě ?
3. Danila píše, že volala (max. před pár dny?) na Oxes a že u Dráhy jsou (nejméně) 4 volná místa. Fakt je, že fyzicky volných a neoznačených tabulkou je tam trvale spousta.

Irena[/quote]


David

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 15:35

Už dost. Jdu dělat něco smysluplného.
Nashledanou.
Ir.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 16:05

ad1, na nic takového neodkazuji, moc dobře se známe. Píšu, že se známe. Čti prosím pořádně!

ad2, těším se na reálné, opravdu reálné, řešení a věřím, že od tebe přijde! Jinak jsem psal, že já nechci být hulvát. Čti prosím pořádně!

ad3, já nepotřebuji řešit svou situaci. Ani mí známí, kteří byli dostatečně rychlí a šikovní při jednání s Oxesem. Čti prosím pořádně!

Divím se, kam jsem se až dostal od prvního příspěvku a gratuluji všem, že mě sem dovedli :clap:


Opravdu mě tato debata s tebou také nebaví. Čti prosím pořádně ...

Michal
David píše:
MIr píše:David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.

Michal

Milý Mire (Michale)

sklízíš co seješ

1)To že se odkazuješ na to že nemám pod svým nickem svoje jméno je ubohé protože moc dobře víš kdo jsem ( neschovávám se za nickem jsem opravdu DAVID)

2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat.

3) přišel si tady s nějakým adekvátním řešením než jen místo za 5000czk a parkováním u kolejí kde není jstota že ta " volná místa" nejsou již prodaná ?

Opravdu mě tyto debaty s tebou nebaví. Mělo by se tu najít konkrétní řešení.

David

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 05 lis 2010, 16:11

Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

Dobrý den,
ale nad Vámi se taky bavím. Kritizujete zde jak by měl být každý registrovaný, aby se vědělo s kým se mluví a sami zde vystupujete dva lidi pod jedním nickem ??? :-DDD


Co se týče parkovacího stání a jeho ceny, tak mi nepřipadá 50.000tis jako veliká částka. Zkuste si prostě v této lokalitě koupit parcelu, která se zde prodává mezi 2.500 - 3.000 Kč/m2 vynásobte si to 12m2 , které je třeba na jedno místo a přičtěte si k tomu podklad ( zámkovku , asfalt ) , nějaké administrativní poplatky a hlavně DPH a Marži !
Nebo si snad myslíte , že někdo koupí pozemek za nehorázné peníze co se zde parcely prodávají , udělá vám místa a bude vám ji prodávat se ziskem 2kč ? :roll: :roll:

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 16:20

clipperczech píše:
Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

Dobrý den,
ale nad Vámi se taky bavím. Kritizujete zde jak by měl být každý registrovaný, aby se vědělo s kým se mluví a sami zde vystupujete dva lidi pod jedním nickem ??? :-DDD
:?: Vždycky se přece podepíšeme...
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.
Naposledy upravil(a) MIr dne 05 lis 2010, 16:21, celkem upraveno 1 x.

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 05 lis 2010, 16:21

Jinak jsem toto téma zakládal , protože jsem chtěl upozornit na špatné parkování v ulici příčná, kvůli kterým není možný průjezd záchraným složkám a téměř někdy ani lidem aby se dostali domů.

Nevím, prož zde kvůli paní Danille rešíte cenu parkovacího stání. Je to jen a jen její problém, že nemá kam dát své druhé auto.
Ale rozhodně by ho neměla úmyslně parkovat na zákazu stání, což podle toho co jsem četl zřejmě dělá.


Na začátku týdne jsem psal na obec e-mail ohledně problému parkování aut v ulici příčná a pan Vladimír Plaňanský , mi odepsal doslova " Dobrý den, Vaš email ohledně dohlížení na dodržování dopravních předpisů jsme předali MP Hostivice. " , no je pátek a situace ohledně parkování se viditelně nezměnila. Nevím třeba jsou úspory a MP nemají benzím jako státníci či co.
Zde vidím spíše evidentní snahu na straně buď obce či MP danou situaci neřešit. Samozřejmě obě strany budou tvrdit své a házet věc na druhého. A tak se asi výsledku zde nedočkáme.

Značky jsou od toho, aby se dodržovali !!

clipperczech

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od clipperczech » 05 lis 2010, 16:28

MIr píše:
clipperczech píše:
Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

Dobrý den,
ale nad Vámi se taky bavím. Kritizujete zde jak by měl být každý registrovaný, aby se vědělo s kým se mluví a sami zde vystupujete dva lidi pod jedním nickem ??? :-DDD
:?: Vždycky se přece podepíšeme...
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.
Jé podpisu jsem si moc nevšiml, to se tedy omlouvám. No chci jen říci , že nezáleží kdo zde píše.
Netoužím potom znát konkrétní jména. Myslím, že je důležité , když se zde na dané problémy upozorní a ikdyž še daná věc někoho dotkne , tak se naopak může zamyslet sám nad svým jednáním.

Buďme přeci ohleduplní a dodržujme prostě dané předpisy naší obcí. toť vše

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Srneček » 05 lis 2010, 17:41

IvetV píše:Srnecku pokud je to tak a je mozne nejakou takovouhle oblast vybudovat, tak bych se neptala, jestli je nekdo ochotny za prejezdem parkovat a proste bych pak dala tvrde dopravni znacky o zakazu stani a hotovo. Pokud tu bude moznost, kam sve plechove milacky uklidit, tak uz nema nikdo z nas co rict. Ze jako budu muset jit 500 metru od auta domu? no tak to nam snad nohy neupadnou a argumenty typu....tam se bude krast a porad budeme mit problemy, tak na ty neslysim, nebot se krade i pred baraky za bileho dne. Takze asi tak.

Jen se zeptam, kdy by to bylo mozne, zrealizovat? Dalsi nejaka zelen a lavicky, vsichni na to cekame jak na smilovani bozi. Dalo by se tam udelat i nejake male hristatko pro deti? Ha koukam, ze jakekoliv jine nez hlavni nebo vedlejsi vyuciti se nedovoluje. No ale tak lavicky a zelen. Myslim, ze mistni deti by byli nadseny.
Parkoviště bylo plánované hlavně kvůli případné zastávce ČD na Kališti...a termín vybudování? To si netroufám ani napsat - záleží to na penězích a prioritách...Bez dotace, nebo finanční injekce např. od případných uživatelů je stavba v nedohlednu. Na druhou stranu je ale toto řešení reálnější než vybudování modrých parkovacích zón...
Srneček

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 18:23

:?: Vždycky se přece podepíšeme...
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.[/quote]


Pokud bereš argumenty jako osobní útok, pak není co řešit

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 18:33

David píše::?: Vždycky se přece podepíšeme...
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.

Pokud bereš argumenty jako osobní útok, pak není co řešit[/quote]

To ale přece nebyla reakce na nějaký Váš konkrétní příspěvek.
Nebo jste potrefená husa?
Ale to už je trochu mimo téma... Jestli si chcete se mnou ještě vyřizovat nějaké účty, napište mi prosím SZ.
Ir.

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 18:50

MIr píše:
David píše::?: Vždycky se přece podepíšeme...
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.

Pokud bereš argumenty jako osobní útok, pak není co řešit
To ale přece nebyla reakce na nějaký Váš konkrétní příspěvek.
Nebo jste potrefená husa?
Ale to už je trochu mimo téma... Jestli si chcete se mnou ještě vyřizovat nějaké účty, napište mi prosím SZ.
Ir.[/quote]

Pak nechápu komentáře k mím příspěvkům,( jako že jsem hulvát a podobě :-)) když to patřilo někomu jinému :-)

David
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2007, 16:06
Bydliště: U Dráhy 333

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od David » 05 lis 2010, 19:00

[quote="MIr"]ad1, na nic takového neodkazuji, moc dobře se známe. Píšu, že se známe. Čti prosím pořádně!

ad2, těším se na reálné, opravdu reálné, řešení a věřím, že od tebe přijde! Jinak jsem psal, že já nechci být hulvát. Čti prosím pořádně!

ad3, já nepotřebuji řešit svou situaci. Ani mí známí, kteří byli dostatečně rychlí a šikovní při jednání s Oxesem. Čti prosím pořádně!

Divím se, kam jsem se až dostal od prvního příspěvku a gratuluji všem, že mě sem dovedli :clap:


Opravdu mě tato debata s tebou také nebaví. Čti prosím pořádně ...

Michal

Michale

Řádně bych ti doporučoval projít si od začátku toto vlákno

aby jsi si vzpoměl co jsi tu psal a čím si argumentoval

měj se krásne

PS: ať ostatní posoudí

David

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 19:03

Davide,

doufám, že posoudí.

Michal

David píše:
MIr píše:ad1, na nic takového neodkazuji, moc dobře se známe. Píšu, že se známe. Čti prosím pořádně!

ad2, těším se na reálné, opravdu reálné, řešení a věřím, že od tebe přijde! Jinak jsem psal, že já nechci být hulvát. Čti prosím pořádně!

ad3, já nepotřebuji řešit svou situaci. Ani mí známí, kteří byli dostatečně rychlí a šikovní při jednání s Oxesem. Čti prosím pořádně!

Divím se, kam jsem se až dostal od prvního příspěvku a gratuluji všem, že mě sem dovedli :clap:


Opravdu mě tato debata s tebou také nebaví. Čti prosím pořádně ...

Michal

Michale

Řádně bych ti doporučoval projít si od začátku toto vlákno

aby jsi si vzpoměl co jsi tu psal a čím si argumentoval

měj se krásne

PS: ať ostatní posoudí

David

prosoyo
Příspěvky: 7
Registrován: 02 bře 2010, 12:22

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od prosoyo » 05 lis 2010, 21:08

Michal napsal: 30 říj 2010, 14:41

Nikdy se tu netvrdilo, že všechna parkovací místa něčí jsou a pokud ano, bylo to dozajista rozporováno. Navíc vím o několika lidech co za malý peníz, cca 5tis CZK, nedávno koupili parkovací místo. A to na koncích ulice U dráhy
Danila Napsala 04 lis 2010, 10:36
Tak vážení, jak jste mi tady tvrdili, že míst na parkování je dostatek a že za to chtějí 5000,- tak tady je poslední dnešní informace: místa už jsou jen 4 a chtějí za to 37.000,- Kč. Bezva ne? Takže situace je opravdu neřešitelná!
IR Napsala 04 lis 2010, 14:43Že teď "za to chtějí 5000", tady snad nikdo netvrdil.
Danila napsala 04 lis 2010, 14:52 Tak zrovna váš manžel to psal, že ví o lidech, kteří to teď koupili za cca 5000,- Nevadí, tak jsem alespoň přinesla nové informace.
IR napsala 05 lis 2010, 14:56
Když Oxes jich má ještě několik za 37 000?

IR napsala 05 lis 2010, 16:20
2 a 3. Já řešení prostě nevidím, proto jsem ho nepřinesla. 50 000 se mi zdá moc, když O. to prodává za 37 000.
IR napsala 30 říj 2010, 16:22
1. Nemusíte si troufat odhadovat, která místa jsou u přejezdu volná. Stačí se podívat do katastru nemovitostí na katastrální mapu (http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastr.aspx). TAm si podle čísla parcely najdete, jestli patří nějakému soukromému majiteli, nebo Oxesu,a podle toho tam můžete parkovat.

2. Můžete kontaktovat Oxes a zjistit, kolik za stání v současné době požaduje (o částce 70 tis. jsem nikdy neslyšela), a případně si ho tam koupit.

Prohlížení katastru mi trvalo asi 10 minut. Během té doby jsem zjistila, že přibližně polovina míst na parkovišti u přejezdu nepatří soukromým majitelům.

U přejezdu je tedy zatím volných míst dost. POkud někdo tvrdí, že tu není dost míst k parkování, a musí proto stát na křižovatce, na chodníku nebo podél ulice, omlouvá tím pouze svou lenost.
IR napsala 03 lis 2010, 12:59
To považuju za fámu. Svědčí o tom i formulace "slyšel jsem".
Ir.
IR napsala
Děkuji za upřesnění. Ale pro to, abych věřila, že je to pravda, ne !! !!
Ale to je moje věc.
Ir.
Michal napsal : 04 lis 2010, 22:06
Já jsem smlouvu o výhradní užívání nikdy neviděl. Pouze cár papíru, kde není uvedeno na jak dlouho se užívání povoluje, jak se vypovídá, atd.

Názor naší právničky na tuto záležitost byl jednoznačný. Michal
Ir. Napsala 05 lis 2010, 15:23
Jediné, o co se může uživatel parkovacího místa (možná chabě) opírat, když hají svůj nárok tam parkovat, je věta v KS, že k bytu patří to a to parkovací stání.

Michal napsal 05 lis 2010, 15:19
David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.
Otázka Prosoya na Michala Jak se chová David?
David napsal 05 lis 2010, 15:56
2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat
David napsal: 05 lis 2010, 14:13
Abychom jsme se posunuli o kousek dále, ať mi napíše každý kdo by měl zájem o parkovací stání na Hájích a zaplatí za něj klidně 50 000 czk. Podle tohoto průzkumu a počtu uchazečů pak vyhodnotím zda by se celá "AKCE PARKOVÁNÍ" zapatila či ne a dám vědět.
IR napsala: 05 lis 2010, 16:20
Vaše řešení "dočkej času" a "nejmíň 50 000" a "v jiné lokalitě" na mě zatím moc důvěryhodně nepůsobí. A proto mě s Vámi také diskutovat nebaví (taky a hlavně kvůli té bohorovnosti, obdivuju spíš racionalitu a skromnost), na druhou stranu mě to neustále provokuje.

Ir napsala 05 lis 2010, 17:20
Mně šlo vždycky o radionální diskuzi, o sdělování názorů, hledání argumentů a řešení, ne o osobní útoky, se kterými se tady pořád setkávám. Mrzí mě to, nechtěla jsem na fórum zanevřít.
Ir.

MIr

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od MIr » 05 lis 2010, 21:44

Děkuji za vypsání. Nicméně je lepší přečíst si celý sled diskuze. Uvádíte sice krásný přehled, ale pozornému čtenáři neunikne, že vypisujete příspěvky trochu zmatečně a hlavně, že mnou uvedená cena nebyla uváděna jako aktuální! Na tuto cenu reagovala Danila jako na aktuální a následně David. Michal - Nikdy se tu netvrdilo, že všechna parkovací místa něčí jsou a pokud ano, bylo to dozajista rozporováno. Navíc vím o několika lidech co za malý peníz, cca 5tis CZK, nedávno koupili parkovací místo. A to na koncích ulice U dráhy. Nejlépe je tedy zeptat se na OXESu a pak to dát všem na vědomí. Lze však s úspěchem tvrdit, že pokud budete parkovat u přejezdu a navíc na cca 10 posledních místech, tak máte skoro jistotu, že zaparkujete a nikdo Vás nepožene. Za dva roky co tam parkujeme jsem se s tím nesetkal. Danila - Tak zrovna váš manžel to psal, že ví o lidech, kteří to teď koupili za cca 5000,- Nevadí, tak jsem alespoň přinesla nové informace. David - Myslíš spíš 50 000 czk. za 5 tisíc/místo bych to koupil všechno [/quote] - odtud asi pramení chyba čtenáře. Např. cena elektřiny byla 98 Eur, nyní je 45. Budete tvrdit, že nyní je 98?


Odpověď: z mého pohledu se David začal chovat agresivně, výsměšně. - např. David
Tak proč jsi už všechny ostatní místa za 5000 czk neodkoupil když v TOM máš jasno
PS: někdo mluví jiný činí

reakce Michal
David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest. - Nikde zde neuvádím nic špatného, konstatuji, že se mi zdá, že reaguje na mé příspěvky neadekvátně.

reakce Irena
ako čertík z krabičky...a tak bohorovně

Protože je nepotřebuje?

Smlouva o výhradním užívání, pokud si pamatuju, opravdu nemá valnou cenu. Už je to dávno a nevím, jestli si to pamatuju správně, jeslti ne, předem se omlouvám: je to vlastně dohoda mezi sousedy z jednoho domu, že si navzájem nebudou stát na místech, která vlastně nejsou jejich.

Jediné, o co se může uživatel parkovacího místa (možná chabě) opírat, když hají svůj nárok tam parkovat, je věta v KS, že k bytu patří to a to parkovací stání.

Ale ten pozemek prostě patří Oxesu, takže Oxes může klidně někdy tu podivnou smlouvu o výhr. užívání vypovědět (jestli je to vůbec potřeba) a svůj majetek klidně prodat někomu jinému. Třeba sousedovi.

Proto jsme tenkrát činili... - také nepozoruji nic špatného

reakce David
Milý Mire (Michale)

sklízíš co seješ

1)To že se odkazuješ na to že nemám pod svým nickem svoje jméno je ubohé protože moc dobře víš kdo jsem ( neschovávám se za nickem jsem opravdu DAVID)

2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat.

3) přišel si tady s nějakým adekvátním řešením než jen místo za 5000czk a parkováním u kolejí kde není jstota že ta " volná místa" nejsou již prodaná ?

Opravdu mě tyto debaty s tebou nebaví. Mělo by se tu najít konkrétní řešení. - viz další odpovědi mé a Ireny.


Tímto k tomuto tématu končím. Nemám chuť dále o diskuzi debatovat.

Michal

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů