DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od luky » 07 lis 2010, 12:24

Zde je zářný případ jak z poměrně vážného a důležitého tématu uděla kovbojku...
A bohužel tak je to na tomto fóru skoru se vším.
Proto jsem až na tuto drobnou výjimku skončil s aktivní účastí v diskuzích.
Davide a MIr zamyslete se nad sebou a řešte si svoje osobní spory přes SZ.
A malcolm.reynoldsi vy se zamyslete nad tím, kam jste toto fórum dovedl. Fórum se stalo místem pro vyřizování osobních účtů, místem plným urážek, vulgarity a nactiutrhání. škoda.
Pokusil jste se zrušit anonymitu na fóru. Myslel jste to dobře. Jenomže jste to nějak nedotáhl a teď je fórum plné urážejícíh anonymů s účelově založenými profily.
(A pro ty co mě budou chtít napadnou, že i já jsem anonym: ano jsem a chci tak zůstat i nadále, proto je toto můj po dlouhé době první a zároveň také poslední příspěvek)

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od kryglik » 07 lis 2010, 17:25

luky píše:Zde je zářný případ jak z poměrně vážného a důležitého tématu uděla kovbojku...
A bohužel tak je to na tomto fóru skoru se vším.
Proto jsem až na tuto drobnou výjimku skončil s aktivní účastí v diskuzích.
Davide a MIr zamyslete se nad sebou a řešte si svoje osobní spory přes SZ.
A malcolm.reynoldsi vy se zamyslete nad tím, kam jste toto fórum dovedl. Fórum se stalo místem pro vyřizování osobních účtů, místem plným urážek, vulgarity a nactiutrhání. škoda.
Pokusil jste se zrušit anonymitu na fóru. Myslel jste to dobře. Jenomže jste to nějak nedotáhl a teď je fórum plné urážejícíh anonymů s účelově založenými profily.
(A pro ty co mě budou chtít napadnou, že i já jsem anonym: ano jsem a chci tak zůstat i nadále, proto je toto můj po dlouhé době první a zároveň také poslední příspěvek)
Vitej na internetu :)

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od obyvatel » 07 lis 2010, 18:54

luky píše:Zde je zářný případ jak z poměrně vážného a důležitého tématu uděla kovbojku...
A bohužel tak je to na tomto fóru skoru se vším.
Proto jsem až na tuto drobnou výjimku skončil s aktivní účastí v diskuzích.
Davide a MIr zamyslete se nad sebou a řešte si svoje osobní spory přes SZ.
A malcolm.reynoldsi vy se zamyslete nad tím, kam jste toto fórum dovedl. Fórum se stalo místem pro vyřizování osobních účtů, místem plným urážek, vulgarity a nactiutrhání. škoda.
Pokusil jste se zrušit anonymitu na fóru. Myslel jste to dobře. Jenomže jste to nějak nedotáhl a teď je fórum plné urážejícíh anonymů s účelově založenými profily.
(A pro ty co mě budou chtít napadnou, že i já jsem anonym: ano jsem a chci tak zůstat i nadále, proto je toto můj po dlouhé době první a zároveň také poslední příspěvek)
I já mám pocit, že fórum už není to, co to bylo. Před lety jsme tady hledali informace o připravovaných akcích, novinkách a vůbec zajímavostech. Poslední dobou to je ale jen směsice "hádek" a vzájemného napadání. Když někdo jen maličko vybočí se svým názorem, tak hned do něj. Velká škoda pro fórum i pro nás všechny. :cry:

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Danila » 07 lis 2010, 19:26

MIr píše:
David píše:
MIr píše:David nechci být hulvát ... Já jsem se zařídil, jak jsem potřeboval, když jsem to potřeboval - nikde nepíšu, že si potřebuji něco nyní kupovat. Zdá se mi, že to se svými rozumy trochu přeháníš. Nehledám tu roztržku. Pokud však chceš, začnu se chovat stejným způsobem jako ty! Myslím, že se oba známe, abys věděl s kým máš tu čest.

Michal

Milý Mire (Michale)

sklízíš co seješ

1)To že se odkazuješ na to že nemám pod svým nickem svoje jméno je ubohé protože moc dobře víš kdo jsem ( neschovávám se za nickem jsem opravdu DAVID)

2) Nemyslím si, že tady šířím své rozumy a chovám se jak hulvát, na rozdíl od jiných a rozhodně chci najít řeálné řešení a ne jen něco tady furt popírat a kritizovat.

3) přišel si tady s nějakým adekvátním řešením než jen místo za 5000czk a parkováním u kolejí kde není jstota že ta " volná místa" nejsou již prodaná ?

Opravdu mě tyto debaty s tebou nebaví. Mělo by se tu najít konkrétní řešení.

David
Chudák můj manžel.
1. Já opravdu nevím, kdo jste. Ale zeptám se manžela.

2 a 3. Já řešení prostě nevidím, proto jsem ho nepřinesla. 50 000 se mi zdá moc, když O. to prodává za 37 000. To snad není nepřiměřená kritika...

Ideální místo pro parkoviště by mi přišlo pod dráty, ale to by se někdo (soukromý podnikatel?, obec?) musel pokusit odkoupit ten pozemek, udělat na něm parkoviště a místa rozprodat. Dalších několik míst by se dalo vybudovat za odbočkou z ulice Souběžné do Točivé, v Točivé po pravé straně silnice. Ale to je pozemek Oxesu (v zastavovací studii, kterou jsem viděla kdysi při koupi bytu, tam bylo nakreslené parkoviště). A kdo je tam vybuduje a za co?
Kde nic neni...
Já osobně pro to nic udělat nemůžu.

Vaše řešení "dočkej času" a "nejmíň 50 000" a "v jiné lokalitě" na mě zatím moc důvěryhodně nepůsobí. A proto mě s Vámi také diskutovat nebaví (taky a hlavně kvůli té bohorovnosti, obdivuju spíš racionalitu a skromnost), na druhou stranu mě to neustále provokuje.

3. Danila píše, že volala (max. před pár dny?) na Oxes a že u Dráhy jsou (nejméně) 4 volná místa. Fakt je, že fyzicky volných a neoznačených tabulkou je tam trvale spousta. To je důvod, proč se obávám, že vybudování jakéhokoliv vzdálenějšího parkoviště problém s všude parkujícími auty v ulici U Dráhy a Točivá nevyřeší.

Irena
Tak koukám, že už jsme na 7 stranách :-)
Oxes má už je prý 4 místa za domem 311. A zájemci jsou prý. Takže kdo má ještě zájem, musí si opravdu pospíšit. Pokud bude parkovací místo stát rozumnou cenu, což si netroufnu psát, protože pro každého je to jiná cena a bude možnost platba třeba na splátky, tak by to nemuselo být špatné. Ale nesmí stát v Chýni dole, to je již opravdu daleko :-)

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od IvetV » 07 lis 2010, 21:13

Srneček píše:
IvetV píše:Srnecku pokud je to tak a je mozne nejakou takovouhle oblast vybudovat, tak bych se neptala, jestli je nekdo ochotny za prejezdem parkovat a proste bych pak dala tvrde dopravni znacky o zakazu stani a hotovo. Pokud tu bude moznost, kam sve plechove milacky uklidit, tak uz nema nikdo z nas co rict. Ze jako budu muset jit 500 metru od auta domu? no tak to nam snad nohy neupadnou a argumenty typu....tam se bude krast a porad budeme mit problemy, tak na ty neslysim, nebot se krade i pred baraky za bileho dne. Takze asi tak.

Jen se zeptam, kdy by to bylo mozne, zrealizovat? Dalsi nejaka zelen a lavicky, vsichni na to cekame jak na smilovani bozi. Dalo by se tam udelat i nejake male hristatko pro deti? Ha koukam, ze jakekoliv jine nez hlavni nebo vedlejsi vyuciti se nedovoluje. No ale tak lavicky a zelen. Myslim, ze mistni deti by byli nadseny.
Parkoviště bylo plánované hlavně kvůli případné zastávce ČD na Kališti...a termín vybudování? To si netroufám ani napsat - záleží to na penězích a prioritách...Bez dotace, nebo finanční injekce např. od případných uživatelů je stavba v nedohlednu. Na druhou stranu je ale toto řešení reálnější než vybudování modrých parkovacích zón...
Srnecku moc dekuji za informaci. Tak alespon nejaka vidina v tom neuveritelne dlouhem tunelu. Jeste jsem se chtela zeptat, zda se na to nechala delat nejaka cenova nabidka, aby obec vedela s jak velkou castkou se ma pocitat....???

Pro vsechny, co si toto vlakno ctou....prosim venujte se tematu. Nikomu se nechce prolouskavat Vasema dohadama, ktere jeste ke vsemu nejsou k veci. Dik

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Srneček » 07 lis 2010, 22:54

IvetV píše:
Srneček píše:
IvetV píše:Srnecku pokud je to tak a je mozne nejakou takovouhle oblast vybudovat, tak bych se neptala, jestli je nekdo ochotny za prejezdem parkovat a proste bych pak dala tvrde dopravni znacky o zakazu stani a hotovo. Pokud tu bude moznost, kam sve plechove milacky uklidit, tak uz nema nikdo z nas co rict. Ze jako budu muset jit 500 metru od auta domu? no tak to nam snad nohy neupadnou a argumenty typu....tam se bude krast a porad budeme mit problemy, tak na ty neslysim, nebot se krade i pred baraky za bileho dne. Takze asi tak.

Jen se zeptam, kdy by to bylo mozne, zrealizovat? Dalsi nejaka zelen a lavicky, vsichni na to cekame jak na smilovani bozi. Dalo by se tam udelat i nejake male hristatko pro deti? Ha koukam, ze jakekoliv jine nez hlavni nebo vedlejsi vyuciti se nedovoluje. No ale tak lavicky a zelen. Myslim, ze mistni deti by byli nadseny.
Parkoviště bylo plánované hlavně kvůli případné zastávce ČD na Kališti...a termín vybudování? To si netroufám ani napsat - záleží to na penězích a prioritách...Bez dotace, nebo finanční injekce např. od případných uživatelů je stavba v nedohlednu. Na druhou stranu je ale toto řešení reálnější než vybudování modrých parkovacích zón...
Srnecku moc dekuji za informaci. Tak alespon nejaka vidina v tom neuveritelne dlouhem tunelu. Jeste jsem se chtela zeptat, zda se na to nechala delat nejaka cenova nabidka, aby obec vedela s jak velkou castkou se ma pocitat....???

Pro vsechny, co si toto vlakno ctou....prosim venujte se tematu. Nikomu se nechce prolouskavat Vasema dohadama, ktere jeste ke vsemu nejsou k veci. Dik
Opravdu není zač děkovat :D uznávám, že je vidina parkoviště za tratí velmi mlhavá...cenovou nabídku jsme si dělat nenechali a mám obavu, že by to byla pěkná rána - pokud by se vše mělo udělat oficiální cestou a dle norem/předpisů.

Mezi přejezdem a plánovanou transformovnou ČEZ (tj. kolem "našeho parkoviště") měl ČEZ vybudovat novou cestu (zrekonstruovat starou), měla zda být i doprovodná zeleň...pokud by se plocha vedle cesty (parcela parkoviště) např. pouze vyštěrkovala, nemuselo by se jednat o příliš velkou investici...ale nevím, do jaké míry by to bylo reálné.
Srneček

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od pavel » 08 lis 2010, 08:07

Zkusím nastřelit nápad.
Když se udělá parkoviště se štěrkovým podkladem a kolem se dá plot s výškou 150cm z pletiva a brána tak by to mohlo stát cca. do 200-300 tisíc? Nevím přesně kde to místo je. Jestli by tam mělo být i nějaké osvětlení a aspoň provizorní cesta.
Parkování by mohlo být placené. Třeba 1.000 měsíčně? Placeno obci jako investorovi. Uzavřeš smlouvu, zaplatíš, dostaneš klíč od brány.
Takhle by se ta investice mohla relativně rychle zaplatit a podle mě tisícovka není moc?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Jiří Nývlt » 08 lis 2010, 08:23

obyvatel píše: I já mám pocit, že fórum už není to, co to bylo. Před lety jsme tady hledali informace o připravovaných akcích, novinkách a vůbec zajímavostech. Poslední dobou to je ale jen směsice "hádek" a vzájemného napadání. Když někdo jen maličko vybočí se svým názorem, tak hned do něj. Velká škoda pro fórum i pro nás všechny. :cry:
Ale kdeže - dohadovali jsme se tu dycinky. Pravdou je, že se názory polarizují, tedy vzdalují se od možného bodu shody. Ale tak to ve světě (nejen internetu) prostě je. Jednou zaznívá kritika, že to tu je selanka lidí téhož mínění, podruhé, že se to tu příliš řeže.
Takže já do toho řežu :-) snad po sté :-): dopravní předpisy se maj dodržovat, parkovat tam, kde to není zakázáno a co se týká dalších ploch k parkování nahoře na Oxesím vršku (opakuji) je třeba hledat z té pozice, že se jedná o soukromý problém konkrétní skupiny osob - tj. případné "zatraťové" řešení bude nutné financovat z části nikoliv z prázdné obecní kasy. Obec by v tom mohla hrát nějakou roli, ale nemyslím si (soukromá osoba Jiří Nývlt) že by to měla být jen její "věc". Na mysli mám nějaké řešení typu Pavlova návrhu... akorátže, Pavle, vobec tam myslim nemá půdu...

Pěna
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2010, 16:45

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Pěna » 24 lis 2010, 09:30

Já si myslí, že je to i o svědomí. kdo jek kde špatně parkuje.

http://www.youtube.com/watch?v=ql7U_HFNYGY

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od PaMi » 24 lis 2010, 11:51

Pěna píše:Já si myslí, že je to i o svědomí. kdo jek kde špatně parkuje.

http://www.youtube.com/watch?v=ql7U_HFNYGY
Když jsem ještě bydlel v Praze na sídlišti (Velká Ohrada), tak tam se parkovalo obdobně. Náklaďák potažmo hasiči tam neměli šanci projet. Jednou ale tam nastal opravdový průšvih kdy začalo v jednom bytě hořet. Tak tam tehdy hasiči jeli a kde nemohli projet, tak si udělali prostor tím rámem co mají vpředu. Zůstalo tam asi 10 zramovaných aut a od té doby si tam najednou nikdo takhle nedovolil zaparkovat.
Byly z toho potom nějaké soudní tahanice ale hasiči z toho vyšli bez škraloupu - chyba byla jednoznačně na majitelích vozidla.
Možná by to někdo našel v archivu nějakého zpravodajského serveru - stalo se to někdy kolem roku 2000.

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 11 úno 2011, 11:15

Včera večer jsem viděl v ulici U Dráhy měšťáky jak rozdali lístečky za stěrače................
Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Dádule » 11 úno 2011, 13:08

JJ....chodi tu ted temer kazdy den. Tedy alespon, co je ja vidim, kdyz chodim s malou ven. Hodila jsem i s jednim rec a rikal, ze je to tu rozdeleny na dva tabory...jedni jim nadavaj, ze dostavaji pokuty a kde ze maji parkovat a druzi zas buzerujou, ze pokutujou malo. Ale pry az budou ty boticky schvaleny, tak to bude lepsi :) A pry uz to starostce nabizeli loni, ze budou davat boticky.

Jinak jsem ho upozornila, ze nase primahvezda si parkuje na chodniku kazdy den a minule to policajt nechal byt..tak rikal, ze si na nej doslapne, ze tohle se proste musi pokutovat, chodnik je pro lidi a ne pro auta. A hezky vsem dal pokutu :)

Tak snad se lidi nauci vyuzivat volnych park. mist ci parkovat v ulici, ktera je na to dostatecne siroka...

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od Srneček » 11 úno 2011, 13:11

Na příští schůzi se schválí vyhláška umožňující dát v Chýni botu na auto. S policií je dohodnuto, že bude nejdříve upozorňovat lístkem a v případě, že se stejné auto dopustí prohřešku opakovaně, dostane botičku..to je myslím docela fér, že jo?
Srneček

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od kubajs » 11 úno 2011, 13:52

Botička je rozumná prevence i varianta trestu, neboť pro bohatší část populace je např. pokuta ve výši 2000 Kč směšná, nehledě na to, že někteří ji navíc nikdy nezaplatí.
Důležité je, že taková botička není zkorumpovatelná, nenechá se podplatit :). Pro bohatého (většinou spěchálka) je největším trestem to, že bude muset 4 hodiny čekat na policii :).
Jinak jsem si všiml, že v poslední době je konečně velmi dobrý výhled do křižovatky Příčná x U Dráhy, takže policii patří z mé strany velký dík. I Srnečkovi a dalším.
Ovšem to terénní auto stojící před křižovatkou na trávníku, to je docela síla, čekám zničené obrubníky + zabahněnou vozovku.

stibbe
Příspěvky: 58
Registrován: 21 dub 2009, 11:32

Re: DOpravní předpisy - parkování snad po sté

Příspěvek od stibbe » 11 úno 2011, 14:33

kubajs píše:Botička je rozumná prevence i varianta trestu, neboť pro bohatší část populace je např. pokuta ve výši 2000 Kč směšná, nehledě na to, že někteří ji navíc nikdy nezaplatí.
Důležité je, že taková botička není zkorumpovatelná, nenechá se podplatit :). Pro bohatého (většinou spěchálka) je největším trestem to, že bude muset 4 hodiny čekat na policii :).
Jinak jsem si všiml, že v poslední době je konečně velmi dobrý výhled do křižovatky Příčná x U Dráhy, takže policii patří z mé strany velký dík. I Srnečkovi a dalším.
Ovšem to terénní auto stojící před křižovatkou na trávníku, to je docela síla, čekám zničené obrubníky + zabahněnou vozovku.

Zdravim,
take souhlasim s postupem policii a jsem rad, ze se to uz trochu pohlo.
Co se tyce toho terenniho auta, tak myslite asi nas, takovy starsi stribrny. Na podzimu nez zacalo snezet jsem posunul plot, prave proto abychom toto auto mohli postavit mimo silnice na nas pozemek. Slibil jsem si od toho, ze castecne i docilime toho, ze podele tohoto mista nikdo nebude stat jiz na ceste, coz se az na nekolik vyjimek i vyplnilo. Co se tyce blata nebo obrubniku, tak slibuji, ze neni nic pospinene a ani ponicene a jiz brzy bude povrh upraven (PS: Timto jeste jednou dekuji za tip panu Nyvltovi, kde vzit sterk;))
Mimochodem jsem minuly tyden, tusim v sobotu, tohle nase parkujici auto resil i s policii a ptal se, zda to takto muzeme mit a pry je to v poradku.

Kazdopadne kdyby nekdo mel pocit, ze jsem neco zaspinil z duvodu zatim neupraveneho povrhu, ponicil nebo nekoho omezuji, tak mi dejte vedet. Snazil jsem se situaci resit tak, abych neohrozil bezpecnost a stal tak, tak dle meho bych mel moci :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů