Volně pobíhající psi v Chýni

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
MIr

Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od MIr » 14 dub 2011, 10:14

Vážení spoluobčané,

v Chýni na Hájích neustále poletuje bílý labrador. Upozorňuji majitele, kterého znám a osobně ho navštívím, že pokud neomezí jeho pobyt na vlastní zahradu, zavolám na úřad a následně na policii a požádám o jeho odchyt.

Stejně tak bych chtěl apelovat na majitele psů, aby své miláčky vodili na vodítku a řádně si nastudovali obecní vyhlášku a nařízení!

Michal Fuka

stibbe
Příspěvky: 58
Registrován: 21 dub 2009, 11:32

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od stibbe » 16 dub 2011, 20:25

Zdravim,
nejakeho svetleho labradora u nas taky casto vidame, ktery u nas na predzahradce zanechava sve hromadky... Zatim se potuloval vzdy sam, takze pokud je to onen pes, tak apeluji na to same...

petra
Příspěvky: 81
Registrován: 21 bře 2009, 23:48

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od petra » 26 dub 2011, 16:49

mám podobnou zkušenost
včera nám málem skočil pod auto, vypadal zbýdačeně, špinavý, coural trapku a kolem krku měl plastový "turban"
myslela jsem že se ztratil, známku na krku neměl
chvilku jsem s ním procházela okolí, jestli se po něm někdo neshání a on pak sám zalezl na zahradu jednoho z Oxesích dvojdomků v Příčné
usoudila jsem, že je doma a nechala ho být
doufám, že s tím majitel psa něco provede, pes pobíhá po okolí bez náhubku, ještě asi po lékařském zákroku, plot u baráku není a kolem běhá spousta dětí
:evil: :evil: :evil: :evil:

kopretina

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od kopretina » 26 dub 2011, 18:20

petra píše:mám podobnou zkušenost
včera nám málem skočil pod auto, vypadal zbýdačeně, špinavý, coural trapku a kolem krku měl plastový "turban"
myslela jsem že se ztratil, známku na krku neměl
chvilku jsem s ním procházela okolí, jestli se po něm někdo neshání a on pak sám zalezl na zahradu jednoho z Oxesích dvojdomků v Příčné
usoudila jsem, že je doma a nechala ho být
doufám, že s tím majitel psa něco provede, pes pobíhá po okolí bez náhubku, ještě asi po lékařském zákroku, plot u baráku není a kolem běhá spousta dětí
:evil: :evil: :evil: :evil:
http://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-nejp ... vsemi.html
:lol:

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od -cs- » 29 dub 2011, 21:04

kopretina píše:
petra píše:mám podobnou zkušenost
včera nám málem skočil pod auto, vypadal zbýdačeně, špinavý, coural trapku a kolem krku měl plastový "turban"
myslela jsem že se ztratil, známku na krku neměl
chvilku jsem s ním procházela okolí, jestli se po něm někdo neshání a on pak sám zalezl na zahradu jednoho z Oxesích dvojdomků v Příčné
usoudila jsem, že je doma a nechala ho být
doufám, že s tím majitel psa něco provede, pes pobíhá po okolí bez náhubku, ještě asi po lékařském zákroku, plot u baráku není a kolem běhá spousta dětí
:evil: :evil: :evil: :evil:
http://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-nejp ... vsemi.html
:lol:
o potulne psy sa zo zakona mozu postarat aj MS
http://old.myslivost.cz/ms/ms.asp?id_sd ... =0&sekce=0

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od vejvonavej » 03 kvě 2011, 15:30

Že by byl v Příčné ulici myslivecký revír?, člověk žasne, na co lidi nepřijdou

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od -cs- » 08 kvě 2011, 22:11

vejvonavej píše:Že by byl v Příčné ulici myslivecký revír?, člověk žasne, na co lidi nepřijdou
v zastavanej oblasti - policia/odchyt

v honitbe myslivec moze rovno zastrelit. Je len otazkou casu, kedy sa pes zacne tulat dalej od domu ... v pripade Chyne to pre psa nie je tak daleko.
Zasnite dalej...

Povinnosti a oprávnění myslivecké stráže upravuje Zákon o myslivosti č. 449/2001 Sb. Podle § 14 odstavce (1)e) je myslivecká stráž oprávněna usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební;

Podle odstavce (2) je myslivecká stráž, která usmrtila psa nebo kočku, zdivočelé hospodářské zvíře nebo označené zvíře z farmového chovu zvěře, povinna o tom neprodleně informovat jeho vlastníka, pokud je známý, a sdělit mu místo usmrcení zvířete a popřípadě jej na toto místo doprovodit.

Na druhou stranu je podle tohoto zákona, § 10, odstavce (1) zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

Do honebních pozemků patří ze zákona všechny pozemky mimo intravilán obce.

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od Danila » 08 kvě 2011, 22:33

Situace je taková, že když jsme dnes parkovali auto, přišel k nám, nechal se drbat a bylo nám ho fakt líto, protože ho za chvíli zajede auto. Paní Gavriely je to u p.dele. Prostě psa vypustí, ať si tady chodí, kde ho napadne. Možná že si naivně myslí, že ho hlídají děti, těžko říct. D

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od kubajs » 09 kvě 2011, 10:11

Ano, mám stejné pocity. Pejsek je sice velice hodný a přítulný, ale hrozí, ze ho někdo přejede (nebo se o něj přizabije na kole - třeba já ;) ). Vypadá sice spokojeně, protože jsem viděl, že si dost hraje i s dětmi z okolních domů, ale ta bezpečnostní situace je špatná :(.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od -cs- » 09 kvě 2011, 21:40

kubajs píše:Ano, mám stejné pocity. Pejsek je sice velice hodný a přítulný, ale hrozí, ze ho někdo přejede (nebo se o něj přizabije na kole - třeba já ;) ). Vypadá sice spokojeně, protože jsem viděl, že si dost hraje i s dětmi z okolních domů, ale ta bezpečnostní situace je špatná :(.
Moj pes mal 17 rokov a deti mal vzdy rad a hral sa s nimi. Az jedneho dna z neznamych pricin vybehol po kamaratovom 2rocnom synovi. Keby sme tam
neboli tak to neskoncilo dobre.

Aj ten najpritulnejsi pes moze z neznamych pricin napadnut cloveka a dnesna sprava z Madarska je toho dokazom.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... zpravy-dne

Az ten pes narazi na niekoho kto ma panicky strach a nosi pri sebe plyn proti psom tak si ho majitel jedneho krasneho dna povezie k veterinarovi
na utratenie.

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Volně pobíhající psi v Chýni

Příspěvek od IvetV » 10 kvě 2011, 22:33

Nechci malovat certa na zed, ale uz se ke me doneslo, ze Guru neni tak krotky a lasky plnny jak se zda. Uz probehla nejaka potycka s detmi....pry se nic vazneho nestalo, ale zatim :x ....ten pes je chudak, on za to nemuze, ale ve finale na to dojede jenom on :x . Potkat pani Gavriely, tak ji ze srdce neco reknu, protoze to je ten typ cloveka, ktery si psa koupi vazne jenom na paradu :evil:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů