VAL

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Tulipka1
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2009, 23:59
Bydliště: Mimo zemi v Nizozemi

Re: VAL

Příspěvek od Tulipka1 » 19 úno 2009, 21:53

Noo,podle tech fotech to moc nevypada :naughty:

Muze nekdo zaslat aktualni fotky valu? Jsem v zastupilestvu cvrte a mame podobny problem s valem, dekuji.

čermáček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2009, 17:56

VAL

Příspěvek od čermáček » 05 bře 2009, 20:28

Tak jsem voayersky zkoukla webík a.....netušila jsem, že i do Chýně mám kvůli případnému útoku pohrabáči vysílat zaměstnance vybavené helmičkami! Někteří by si sem tam jednu jistě zasloužili, ale prosím – nelámat nohy a ruce (zkoušeli jste třeba někdy používat krumpáč jen jednou rukou?)!

Ohledně odskakování s tíživým biomateriálem na val – tímto vyzývám občany k rovnoměrné dělbě na stydlíny a exhibi (případně lenivce) tak, aby došlo k rovnoměrnému dávkování u keřů a travní plochy! Případné vtyčení vlaječky tak, aby bylo lokalizováno již zásobně vyhnojené místo a nedošlo tak ke dvojnásobnému dávkování „biomasou“, bude uvítáno.

A teď z vážnějšího soudku – finanční saknce nás tolik pálit nemusí, budou přefakturovány na subdodavatele)).

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Srneček » 06 bře 2009, 00:37

:greetings-clapyellow: tak čermáčka už tady máme, teď ještě nějakého beránka a bude to komplet :lol:
Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od punker » 06 bře 2009, 06:58

Srneček píše::greetings-clapyellow: tak čermáčka už tady máme, teď ještě nějakého beránka a bude to komplet :lol:
dobrý voe... :clap:
punker

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Srneček » 10 bře 2009, 00:36

Tak jsem se dnes dozvěděl, že se nějací majitelé zahrádek, vydali loupit hnojivo, které bylo rozházeno po ploše valu!
Lidi neblbněte a hnojivé tablety si radši kupte, keře na valu vám za to budou vděčné.
Srneček

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od -cs- » 10 bře 2009, 16:16

Srneček píše:Tak jsem se dnes dozvěděl, že se nějací majitelé zahrádek, vydali loupit hnojivo, které bylo rozházeno po ploše valu!
Lidi neblbněte a hnojivé tablety si radši kupte, keře na valu vám za to budou vděčné.
tak tomu sa mi ani nechce verit. To hnojivo ktore rozhadzovali na sneh zboku a neskor na hlinu zvrchu sa vcelku rychlo rospustalo, tak by som chcel vidiet toho zufalca, ktory to tam vyzobaval ako popoluska.

Este tak odnasat to rovno s hlinou, ale aj to sa mi zda neuveritelne.

Aby sme sa neskor nedozvedeli, ze kriky nezakorenili koli tomu ze ludia ukradli hnojivo :)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Srneček » 10 bře 2009, 16:30

To o čem mluvíš, bylo ohumusování před setím trávy, byl to nějaký kompost, či co? Ta čórka se týká hnojiva Silvamix v tabletách, ale víc by toho věděl čermáček, kde je? Haló :whistle:
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Jiří Nývlt » 10 bře 2009, 17:07

:lol: Čéče, to už sem někde zažil nebo čet. My to tam dali, fakt, bylo to tam. A von to někdo ukrad!

Leč vážně: esi někdo krade hnojivo z valů, na kerý bude čumět (nezarostlý), tak nemůže mit palici v pořádku. Jedině dyby to hnojivo bylo psychotropní.... tak bych to snad pochopil.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od punker » 10 bře 2009, 18:43

Srneček píše:Tak jsem se dnes dozvěděl, že se nějací majitelé zahrádek, vydali loupit hnojivo, které bylo rozházeno po ploše valu!
Lidi neblbněte a hnojivé tablety si radši kupte, keře na valu vám za to budou vděčné.
si děláš pr... :shock:
to víš fiananční krize se projevila... :lol:
punker

MIr

Re: VAL

Příspěvek od MIr » 11 bře 2009, 08:13

Ohumusování před setím trávy? Ani jsem si nevšim, že by seli trávu :lol: . Asi to házeli rovnou na sníh, ne? Vono to nějak dopadne. Prďte na to, stejně si to budeme muset udělat sami. Ruce nám neupadnou a zlodějům zpřerážíme hnáty. :snooty:


Někteří majitelé loupili, někteří majitelé dělali bordel u popelnic :think: Snad nás dole ve vsi nebudou brát jako celek. :pray:

Michal

MIr

Re: VAL

Příspěvek od MIr » 09 dub 2009, 12:59

Jak to je s tabletami

Předevčírem jsme letos poprvé vylezli za branku naší zahrady a ejhle, co nevidíme pod nohama, tableta, a támhle další!

Včera na zahradě se mě soused ptá, co to dávali na val, že mu toho děti přinesly hrst, že si s tím prý hrály, jestli to není nějaký jed na krysy.

Tak takhle je to s tím kradením...
Nemělo to být náhodou zahrabané u kořenů každé sazenice?
Nebo že by tam někdo schválně lezl, sazenice vyhrabal, vyndal tabletu, zase ty sazenice zahrabal a tablety tam nechal poházené?
V každém případě je třeba varovat děti, menší tam vůbec nepouštět.

Ir

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Srneček » 09 dub 2009, 13:26

http://vulhm.opocno.cz/silvamix.html

silvamix má i své www stránky :o a dozvíte se tam, mimo jiné, že se má tableta zašlápnout podpatkem do země...
Srneček

MIr

Re: VAL

Příspěvek od MIr » 09 dub 2009, 13:44

Aha, tak už vím,proč se tolik tablet válí na cestě - na zašlápnutí tablety do prudkého svahu valu jsou potřeba několikametrové nohy. A takové pracovníci neměli. Viděla jsem to.
Ir

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Re: VAL

Příspěvek od martina.no » 20 dub 2009, 11:35

tak se nám val po zimě zazelenal
při pohledu z dálky (od baráku) to vypadá, že roste jen plevel, ale při bližším prozkoumání jsou zelené i nové keříky (odhadem 90% vysázených už začíná rašit), jen se obávám, že při dosavadním tempu růstu zeleň plevelu velmi brzy převáží nad zelení žádoucí :cry:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: VAL

Příspěvek od Srneček » 20 dub 2009, 13:33

Plevel snad čermáček vytrhá :lol: - je dohodnutá pětiletá péče o výsadby a tak by to mělo být OK.
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů