Dumprorodinu.cz

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
ruzickaz
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2017, 22:51

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ruzickaz » 17 lis 2017, 10:39

Jinak mám jiné podlahy, taky jinou dlažbu a příplatky za koupelny, ale ještě jsem nic neplatil.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 17 lis 2017, 11:56

V jakém bodě máte napsáno, že jste nucen poslat na FÚ dopis s prosbou o prominutí, nevzpomínám, že bych tam měl tento požadavek...

Podlahy = P2 již má vybetonováno, byl jsem se tam mrknout:)

ruzickaz
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2017, 22:51

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ruzickaz » 17 lis 2017, 15:49

kralik píše: 17 lis 2017, 11:56 V jakém bodě máte napsáno, že jste nucen poslat na FÚ dopis s prosbou o prominutí, nevzpomínám, že bych tam měl tento požadavek...

Podlahy = P2 již má vybetonováno, byl jsem se tam mrknout:)

Omlouvám se, není to v rezervační, ale mám to v budoucí smlouvě uvádím celé znění jak to tam mám:
1.Ve věci daně z nabytí nemovitých věcí se smluvní strany zavazují, že společně učiní potřebné kroky za účelem, aby nabytí vlastnictví k bytové jednotce Kupujícím na základě této smlouvy bylo od povinnosti k platbě uvedené daně osvobozeno/daň prominuta. Pro případ, že by osvobození (prominutí) od uvedené daně tomuto nabytí vlastnictví k bytové jednotce nebylo přiznáno, smluvní strany sjednávají, že Prodávající poskytne Kupujícímu částku odpovídající jedné polovině (1/2) částky, kterou bude na této dani Kupující za nabytí vlastnického práva k Nemovitostem případně povinen dle příslušných právních předpisů správně uhradit, a to nejpozději ve lhůtě dvou týdnů poté, co bude Kupujícím prokázáno, že tuto daň a v jaké výši dle příslušných právních předpisů správně uhradil příslušnému správci daně. Poskytnutí uvedené částky Prodávajícím Kupujícímu bude považováno za slevu z kupní ceny.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 17 lis 2017, 16:38

Díky za reakci, o nic nejde. Ač budu také reagovat na FU o prominutí, nemám z tohoto znění pocit, že bych měl tuto povinost...Vy ano?

ruzickaz
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2017, 22:51

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ruzickaz » 17 lis 2017, 19:31

kralik píše: 17 lis 2017, 16:38 Díky za reakci, o nic nejde. Ač budu také reagovat na FU o prominutí, nemám z tohoto znění pocit, že bych měl tuto povinost...Vy ano?
Já ano, hned první věta to podle mě říká. Asi to bude nutné doložit písemě a nějakým potvrzením od úřadu, že je nutné daň uhradit a že není možné ji prominout. A na základě nějakého dopisu si myslím, že to pan Stříbrný teprve proplatí. Možná se mylím.

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 17 lis 2017, 20:21

Já také nevím, jaké jiné kroky než požádat písemně FÚ o prominutí bych měl učinit, aby "nabytí vlastnictví k bytové jednotce Kupujícím na základě této smlouvy bylo od povinnosti k platbě uvedené daně osvobozeno/daň prominuta".

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 19 lis 2017, 13:14

Mko má podlahy také vybetované. Jinak již v rohu stojí domeček trafostanice a chlapi od Elektro-štika tam dneska zapojovali něco v rozvaděčích.

Nemáte zprávy, jak dopadla kolaudace?
Naposledy upravil(a) Petr86 dne 19 lis 2017, 17:47, celkem upraveno 1 x.

Kristýna
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2017, 07:25

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Kristýna » 19 lis 2017, 16:37

Petr86 píše: 19 lis 2017, 13:14 Mko má podlahy také vybetované. Jinak již v rohu stojí domeček trafostanice a chlapy od Elektro-štika tam dneska zapojovali něco v rozvaděčích.

Nemáte zprávy, jak dopadla kolaudace?

Někde jsem četla, že by měla být trafostanice v listopadu, někde že až v březnu, nevíte, co by se mělo do toho března dodělávat, že by ta stavba trvala tak dlouho? O kolaudaci nic nevím, taky by mě to zajímalo.

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 20 lis 2017, 10:19

Oficiální čerstvé info nemám, ale z toho, co si pamatuju, byl problém u trafa v naplněnosti kapacity zakázek té realizační firmy Elektro-štika. Tak pokud už trafo v domečku je a auto firmy jsem viděl na stavbě, tak by snad už neměl být problém to dodělat v řádu řekněme 2-3 týdnů .

LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 20 lis 2017, 13:46

Ohledně kolaudace: stavebně má být vše v pořádku akorát je potřeba ještě dodat smlouvu s provozovatelem vodovodní sítě (stále ta voda!). Po doložení smlouvy budou panu S vydány potřebné dokumenty. Údajně by to měli snad dnes dovyřešit, tak uvidíme...

H.D.
Příspěvky: 16
Registrován: 14 zář 2017, 11:56

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od H.D. » 21 lis 2017, 17:16

Odpoved pana Sladka z firmy Elektro- Stika,
Dobrý den ,
Na stavbě probíhají výkopové práce , kabel vysokého napětí je položen , trafostanice usazena , pokračujeme ve výkopových pracích na kabelové soustavě nízkého napětí , do konce roku budou položeny veškeré kabely , po novém roce dojde k zapojení kabelů ve skříních , poté napojení celku stavby do distribuční soustavy ČEZu na plánované vypínání , které nám bude přiděleno společností ČEz v příštím roce , poté dojde k předání stavby jako celku společnosti ČEZ . předpoklad dokončení celé stavby cca Koncem Ledna .

S Pozdravem Sládek

Kristýna
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2017, 07:25

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Kristýna » 21 lis 2017, 17:53

H.D. píše: 21 lis 2017, 17:16 Odpoved pana Sladka z firmy Elektro- Stika,
Dobrý den ,
Na stavbě probíhají výkopové práce , kabel vysokého napětí je položen , trafostanice usazena , pokračujeme ve výkopových pracích na kabelové soustavě nízkého napětí , do konce roku budou položeny veškeré kabely , po novém roce dojde k zapojení kabelů ve skříních , poté napojení celku stavby do distribuční soustavy ČEZu na plánované vypínání , které nám bude přiděleno společností ČEz v příštím roce , poté dojde k předání stavby jako celku společnosti ČEZ . předpoklad dokončení celé stavby cca Koncem Ledna .

S Pozdravem Sládek
Děkujeme za informace :)

Hans
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2017, 10:21

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Hans » 26 lis 2017, 09:51

Dobrý den všem. Jen menší návrh ohledně daně z domu.

1.Ve věci daně z nabytí nemovitých věcí se smluvní strany zavazují, že společně učiní potřebné kroky za účelem, aby nabytí vlastnictví k bytové jednotce Kupujícím na základě této smlouvy bylo od povinnosti k platbě uvedené daně osvobozeno/daň prominuta. Pro případ, že by osvobození (prominutí) od uvedené daně tomuto nabytí vlastnictví k bytové jednotce nebylo přiznáno, smluvní strany sjednávají, že Prodávající poskytne Kupujícímu částku odpovídající jedné polovině (1/2) částky, kterou bude na této dani Kupující za nabytí vlastnického práva k Nemovitostem případně povinen dle příslušných právních předpisů správně uhradit, a to nejpozději ve lhůtě dvou týdnů poté, co bude Kupujícím prokázáno, že tuto daň a v jaké výši dle příslušných právních předpisů správně uhradil příslušnému správci daně. Poskytnutí uvedené částky Prodávajícím Kupujícímu bude považováno za slevu z kupní ceny.

Dle mého názoru zde není napsáno, že konkrétní osoby mají žádat o prominutí daně na FÚ.
Je zde psáno společně učiní potřebné kroky.

Bylo by asi nejlepší se s tímto obrátit na pana Čížka, aby to sepsal a kdo bude chtít, tak mu k tomuto úkonu dá plnou moc k zastupování.
Právník tuto žádost sepíše a zašle. Myslím, že to bude lépe vypadat než, když bude každý za sebe psát tu stejnou věc v jiné formě.
Výsledek bude stejný a to zaplať, protože zákonodárci mají momentálně jiné starosti.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 26 lis 2017, 14:55

...ano vidim to podobne jako Vy. Pana Cizka kontaktujme tedy oba a uvidime jak se k tomu postavi.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 27 lis 2017, 11:48

kralik píše: 26 lis 2017, 14:55 ...ano vidim to podobne jako Vy. Pana Cizka kontaktujme tedy oba a uvidime jak se k tomu postavi.

EDIT:
Reakce pana Čížka negativní, s doporučením kontaktovat/využít k této věci daňového poradce. Pokud by se Vám ho podařilo přesvědčit, dejte prosím vědět.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů