Elektřina

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Uživatelský avatar
mamut
Příspěvky: 22
Registrován: 25 čer 2007, 21:21
Bydliště: Borová

Elektřina

Příspěvek od mamut » 19 zář 2007, 21:49

Zdravím,
zařizujeme zrovna zapojení elektroměru. Má někdo doporučení jaký vybrat program (pí. Střílková říkala něco o D45d = Přímotop) a jaká je ta odpovídající záloha (3+kk v přízemí).
Docela mě "pobavilo" doporučení jít to vyřídit na Kladno.
Dík.
H.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 19 zář 2007, 22:52

take se dostavame do faze zarizovani odberu eklektriny. u noveho odberu by se melo platit za jisteni (alespon tak je to v Praze, 500kc za 0,5A) Tudiz to bude by to mel byt docela ranec. taky mi bylo doporuceno Kladno, v Praze maji pry nejaky problem s primotopy. nejak jsem pi. Strilkovou nepochopil... vzhledem k tomu, ze vse je na ele, i topeni, meli by jsme mit tarif 20hod levnej proud... kazdopadne zaridit to bude desnej vopruz... taky mi neni jasny jeden detail, pani Strilkova chce vesele predavat byt, ale kdyz mi nepujde elektrina, protoze nebudu mit jeste zarizen odber, tak si asi moc nevyzkousim jak vsechno funguje... trochu bordel.

Uživatelský avatar
mamut
Příspěvky: 22
Registrován: 25 čer 2007, 21:21
Bydliště: Borová

Příspěvek od mamut » 19 zář 2007, 23:35

Mě pí. Střílková upozornila, že by bylo dobře mít elektřinu před přebíráním :).
Ve stanovisku k žádosti o připojení od ČEZ, které mi pí. Střílková poslala faxem je napsáno "jistič před elektroměrem: 3x25A". Což zřejmě určuje sloupek 4 v tabulce ceníku ČEZu (Část distribuce) ~ 234kč/měsíc v řádku D45d.
Šlo mi hlavně o to jestli i ostatní brali D45d neboli D Přímotop a s jakou zálohou (vztaženo k tomu že tam již cca rok bydlí). Jen mám ješte trochu hokej ve formulářích potřebných k připojení.

Marceus
Příspěvky: 34
Registrován: 21 říj 2006, 18:21
Bydliště: budoucí - Kamenice

Příspěvek od Marceus » 20 zář 2007, 09:05

My jsme to zařizovali minulý týden ve středu, byli jsme taky na Kladně, byla tam taková mladá slečna/paní která nám se vším pomohla. Byli jsme tam max 10min, a hned v pondělí elektroměr přišli namontovat. Měli jsme jen tu revizní zprávu a stanovisko k žádosti. Formulář jsme vyplňovali až s tou paní. Měla jsem z toho hrůzu, ale vše proběhlo v pohodě. Měli jsme nahlásit že chceme HDO (hromadné dálkové ovládání - na sepínání levnějšího tarifu) zálohu nám chtěla napsat 2000, ale domluvili jsme se na 1800,-

MIr

Příspěvek od MIr » 20 zář 2007, 09:24

My bydlíme už skoro rok, zálohu nám ze začátku vyměřili na 1500,-/měs, pro příští rok nám jí snížili na 1150,-. Jsme dvoučlenná domácnost, 3kk, tarif Přímotop.

Elektroměr jsme zřizovat nemuseli, udělal to za nás hromadně Oxes na základě plné moci, kterou jsme jim podepsali. Výši zálohy jsme nemohli ovlivnit, ale myslím, že 1500 je akorát. Ir

Zuzka
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2007, 14:58

Příspěvek od Zuzka » 20 zář 2007, 16:54

V pondělí jedu na Středočeskou energetiku na Kladno, takže zjistím více informací, jaké formuláře jsou potřeba a poplatky a sdělím zde :)

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 20 zář 2007, 18:48

taky asi vyrazim na Kladno, jaky byl poplatek za novy odber?

Zuzka
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2007, 14:58

Příspěvek od Zuzka » 20 zář 2007, 20:53

Zatím jsem neplatila nic, vše se dozvím v pondělí. :D Kladno tak nemám ráda, tak snad tam nezabloudím.

Zuzka
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2007, 14:58

Příspěvek od Zuzka » 24 zář 2007, 11:04

Tak jsem právě dorazila z Kladna z STE. Je potřeba mít s sebou: Stanovisko k žádosti o připojení, Zpráva o výchozí revizi elektr. zařízení a přehled Potřeby tepla pro vytápění a TUV (tyhle 3 dokumenty mi předal OXES), dále si přímo na energetice nebo na jejich web vyzvednete formulář Žádost - Smlouva o připojení odběrného místa k síti nízkého napětí a Žádost - Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny ze sítí NN oprávněnému zákazníkovi. Paní na STE byla velice milá, takže jsem vyplnila jen osobní údaje a kontaktní adresy a vše jinak vyplnila za mne. Měsíčně se platí 300,- kč jako paušál za elektroměr, a dále si nastavíte, jaké zálohy zhruba chcete platit měsíčně. ŽÁDNÝ další poplatek jsem neplatila a prý platit nebudu (jako montáž, či poskytnutí elektroměru). Tak to byla velice pozitivní zpráva. :D

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Příspěvek od martina.no » 24 zář 2007, 13:03

ahoj,
nevím, jaký měl kdo problém se zařizováním elektroměru v Praze na Vinohradské, ale já jsem tam dneska byla a vše proběhlo úplně v pohodě, takže myslím, že je zbytečné jezdit do Kladna :)

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 15 říj 2007, 19:37

Tak jiz mam tez zarizeny odber, lec cesta k nemu nebyla snadna... Byl jsem na Vinohradsky, tam se pani nelibila revizni zprava, pomer prikonu pro spotrebice (k tarifu d45d primotop musi byt prikon kotle a boileru min. 40% celkoveho prikonu, coz jak jsem zpocetl v revizni zprave nebylo). Takze tam se mnou pani zametla. Tak jsem si zajel na Kladno, ztravil jsem tam 5minut a vse v poradku, bez problemu. Ono je to asi tak, ze Oxes ma s STE na Kladne uzavrenu nejakou smlouvu, z ktere Oxes tezi provize za ovecky. Proto to nenapadne doporuceni, jdete radeji na Kladno, tam je to bez problemu...

Zizu
Příspěvky: 28
Registrován: 01 zář 2006, 08:48

Příspěvek od Zizu » 23 říj 2007, 11:52

Ahoj,
my jsme si přihlášení elektřiny zařizovali v červnu. Poplatek za připojení elektroměru by měl rozhodně zaplatit Oxes - už to měli předem zaplacené...pokud by jste to platili sami dělalo by to zhruba 14tisíc což je velká částka. Sazbu máme 45D - přímotop. Vše jsme si zařizovali přes internet - poradila nám to pí Machová z Oxesu. Stačí si najít stránky ČEZu - vyplnit formuláře (které Vám poradí i na zákaznickém servisu) a poslat mailem zpět. Smlouvu Vám pak pošlou poštou. Zálohu máme ve 3kk 1.800měsíčně, ale mělo by stačit 1.500,-Kč - dle zkušeností ostatních.
Hodně štěstí v zařizování
Zuzka

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů