Volební chodník

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
clipperczech

Re: Volební chodník

Příspěvek od clipperczech » 04 lis 2010, 09:03

Pane, patřím k těm, kteří nevidí rozdíl mezi chodníkem a volebním chodníkem. Pokud si dobře pamatuji, tak po chodníku byla velká sháňka, včera bylo pozdě. Teď když chodník je, tak se tady zase vztekáte. Ono totiž, kdyby se neudělal teď, tak v zimě už vůbec a byl by až na jaře. To by jste taky ale taky řval, tentokrát: "Kde je ten chodník?!". Jestli ono to skutečně nebude tím přístupem: "nedělal jsem to já, můj švára nebo tchán, tak je to špatně"? A to, že pomlouváš a haníš - to je nad slunce jasné už jen z toho, jak jsi chodník pojmenoval. Tím nechci říci, že vše je perfektní, ale dokud není předáno a po záruční lhůtě lze toho spoustu napravit.

No osobně si myslí, že kbyby nebyl dokončený teď na podzim ,tak se až tolik toho nestane. Chodník zde nebyl 4 roky a ted před zimou, kdy za měsíc zapadne sněhem a předpokládám, že jej nebude nikdo udržovat, tak je by bylo jedno jej dokončit na jaře ( po volbách ).Je pravda, že aspoň po zimě uvidíme, jak chodník vydržel :-). Lidi se tady hlavně vztekají, protože zde měl být takovýto chodník již dávno. Vždyt háje byly téměř 4 roky odříznuté od obce, hlavně co se týče večerních návratů z práce, kdy jsem vnímal potřebu chodníku s funkčním osvětlením mimo silnici jako zásadní.

Jestli chodník není předaný, tak se divím, že je povoleno po něm chodit.
Prosím Vás a ty řeši o tom , kdo chodník dělal či nedělal si nechte. Připadají mi spíše jako trapné. Mě osobně je úplně jedno kdo chodník udělal a za kolik peněz !

Co se týče názvu " volební chodník " tak ten se již zde na fóru objevil ve vlákně http://www.forum-chyne.cz/chodnik-v-uli ... t1267.html což znamená, že má na danou věc více lidí stejný pohled.

Mimo chodník , by mě celkem zajímalo , kdo nechal nasvítit lampami přechod pro chodce ?? Každý den se vracím za tmy domů a připadá mi , že zhruba v úrovni přechodu, když jedu od rudné, mi lampy osvítí čelní sklo natolik , že chvíli nevidím vůbec nic na silnici. Připadá mi to celkem nebezpečné. Máte někdo podobný pocit ????

clipperczech

Re: Volební chodník

Příspěvek od clipperczech » 04 lis 2010, 09:07

MIr píše:Těším se, těším, až bude konečně zavedena povinná registrace jména.


Michal

A k čemu Vám to bude dobré ?? to půjdete někoho zmlátit za svůj názor ?? :roll: :roll:

Mydlan

Re: Volební chodník

Příspěvek od Mydlan » 04 lis 2010, 10:46

Nemohl by mi prosím zde dodělat administrátor ikonku "to se mi líbí?"
Já bych si kliknul:).

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Volební chodník

Příspěvek od pavel » 04 lis 2010, 11:18

Nazev "Volební chodník" je podle všech indicií velice oprávněný.
1. Kdo trochu zná Věru Kovářovou a kdo trochu chápe logiku předvolební agitace, tak pochopí, že tento chodník byl pro ni silný volební argument. Taky si ho prezentovala jako jeden ze svých úspěchů na svých volebních stránkách.
2. Když jsme hned ze začátku výstavby chodníku řešili jeho podstatné závady, tak jsme od stavbyvedoucího Petra Nepovíma z firmy Gardenline dostali tyhle informace:
- on jako stavař nechápal proč od starostky dostal pokyn postavit nejdřív chodník a až pak v druhé fázi dodělávat celý zbytek projektu revitalizace Višňovky. To je přesně obrácený postup než jak bz se to mělo dělat a to celý projekt zbytečně prodražuje
- druhý jednoznačný pokyn byl - chodník musí být hotový před volbami. To nepotřebuje další komentář

Bohužel zvolený postup, rychlost výstavby a hlavně způsob výstavby mají za výsledek zvýšené náklady, mizernou kvalitu a i docela zásadní změny v projektu. Jednou ze změn je například to, že se neudělal přechod u horní zastávky, se kterým se v původním projektu počítalo. A vzhledem k tomu, jak rychle se v ulici Ke skále jezdí, tak by tam byl opravdu potřeba. Ale jelikož si někdo uvědomil, že by se to asi nestihlo, tak se prostě počet přechodů zredukoval ze dvou na jeden.

Fanfarone, doufat, že v záruční době se něco opraví, je v Chýni opravdu velký optimismus. Uvádím dva příklady:
- Chodníky a silnice v lokalitě Háje mají mizernou kvalitu, díky špatným podkladům chodníkem prorůstá tráva, jejich příčný sklon z nich na mnoha místech dělá neschůdný trenažer pro kaskadéry atd. Viděl jsi, že by někdo prosadil jejich opravu?
- Spád nového chodníku je v jednom místě opravdu velký, v zimě to tam bude nebezpečné a jen tak mimochodem ten sklon nesplňuje příslušné závazné stavební normy. Mimo jiné na toto téma byla debata se stavaři, starostkou a stěžujícími si zastupiteli z naší obce. Starostka to byla, která ten sklon hájila a prohlásila, že nic se předělávat nebude, protože by to bylo finančně moc náročné (po konzultaci se stavebním odborníkem změna by byla v hodnotě cca. 50tis.Kč, což je nic při ohromující celkové ceně 3.200.000 Kč, kterou za 400 metrů chodníku zaplatíme).
Mimochodem zarputilá a nepochopitelná (bohužel nemůžeme nic ani naznačovat) obhajoba stavební firmy a jejích postupů ze strany starostky ve mně vyvolává právě ty dotazy který tchán, švagr apod je do stavby zapojen

MIr

Re: Volební chodník

Příspěvek od MIr » 04 lis 2010, 13:29

clipperczech píše:
MIr píše:Těším se, těším, až bude konečně zavedena povinná registrace jména.


Michal

A k čemu Vám to bude dobré ?? to půjdete někoho zmlátit za svůj názor ?? :roll: :roll:
Ne, proč? Jen chtěl myslím vědět, zda náhodou jednoho anonymního hlasatele názoru osobně nezná.
Ir.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební chodník

Příspěvek od Jiří Nývlt » 04 lis 2010, 13:44

pavel píše:Nazev "Volební chodník" je podle všech indicií velice oprávněný.
1. Kdo trochu zná Věru Kovářovou a kdo trochu chápe logiku předvolební agitace, tak pochopí, že tento chodník byl pro ni silný volební argument. Taky si ho prezentovala jako jeden ze svých úspěchů na svých volebních stránkách.
2. Když jsme hned ze začátku výstavby chodníku řešili jeho podstatné závady, tak jsme od stavbyvedoucího Petra Nepovíma z firmy Gardenline dostali tyhle informace:
- on jako stavař nechápal proč od starostky dostal pokyn postavit nejdřív chodník a až pak v druhé fázi dodělávat celý zbytek projektu revitalizace Višňovky. To je přesně obrácený postup než jak bz se to mělo dělat a to celý projekt zbytečně prodražuje
- druhý jednoznačný pokyn byl - chodník musí být hotový před volbami. To nepotřebuje další komentář

Bohužel zvolený postup, rychlost výstavby a hlavně způsob výstavby mají za výsledek zvýšené náklady, mizernou kvalitu a i docela zásadní změny v projektu. Jednou ze změn je například to, že se neudělal přechod u horní zastávky, se kterým se v původním projektu počítalo. A vzhledem k tomu, jak rychle se v ulici Ke skále jezdí, tak by tam byl opravdu potřeba. Ale jelikož si někdo uvědomil, že by se to asi nestihlo, tak se prostě počet přechodů zredukoval ze dvou na jeden.

Fanfarone, doufat, že v záruční době se něco opraví, je v Chýni opravdu velký optimismus. Uvádím dva příklady:
- Chodníky a silnice v lokalitě Háje mají mizernou kvalitu, díky špatným podkladům chodníkem prorůstá tráva, jejich příčný sklon z nich na mnoha místech dělá neschůdný trenažer pro kaskadéry atd. Viděl jsi, že by někdo prosadil jejich opravu?
- Spád nového chodníku je v jednom místě opravdu velký, v zimě to tam bude nebezpečné a jen tak mimochodem ten sklon nesplňuje příslušné závazné stavební normy. Mimo jiné na toto téma byla debata se stavaři, starostkou a stěžujícími si zastupiteli z naší obce. Starostka to byla, která ten sklon hájila a prohlásila, že nic se předělávat nebude, protože by to bylo finančně moc náročné (po konzultaci se stavebním odborníkem změna by byla v hodnotě cca. 50tis.Kč, což je nic při ohromující celkové ceně 3.200.000 Kč, kterou za 400 metrů chodníku zaplatíme).
Mimochodem zarputilá a nepochopitelná (bohužel nemůžeme nic ani naznačovat) obhajoba stavební firmy a jejích postupů ze strany starostky ve mně vyvolává právě ty dotazy který tchán, švagr apod je do stavby zapojen
DĚKUJI velkému chodníkovému lobbistovi (v tom nejlepším slova smyslu) Pavlovi za věcnou rekapitulaci.
Název Volební chodník se myslím ujme. :-)

Pěna
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2010, 16:45

Re: Volební chodník

Příspěvek od Pěna » 04 lis 2010, 13:55

[quote="clipperczech]Jestli chodník není předaný, tak se divím, že je povoleno po něm chodit.
Mimo chodník , by mě celkem zajímalo , kdo nechal nasvítit lampami přechod pro chodce ?? Každý den se vracím za tmy domů a připadá mi , že zhruba v úrovni přechodu, když jedu od rudné, mi lampy osvítí čelní sklo natolik , že chvíli nevidím vůbec nic na silnici. Připadá mi to celkem nebezpečné. Máte někdo podobný pocit ????[/quote]


existuje přeci i termín předčasné užívání. Předpokládám, že kdyby došlo k umístění cedulí nahoře i dole chodníku _zákaz vstupu atpod.
tak nevěřím, že by po něm nikdo nechodil. Každý je přeci rád, že nemusí uskakovat jedoucím vozům.

A co se týče toho průjezdu pod osvětlením přechodu, tak mám stejný pocit, neskutečně to člověka oslní. měli by tam dát neco tlumenějšího.

kdosi
Příspěvky: 25
Registrován: 03 bře 2010, 11:22

Re: Volební chodník

Příspěvek od kdosi » 04 lis 2010, 13:59

Jiří Nývlt píše:
fanfaron píše:
Pane, patřím k těm, kteří nevidí rozdíl mezi chodníkem a volebním chodníkem. Pokud si dobře pamatuji, tak po chodníku byla velká sháňka, včera bylo pozdě. Teď když chodník je, tak se tady zase vztekáte. Ono totiž, kdyby se neudělal teď, tak v zimě už vůbec a byl by až na jaře. To by jste taky ale taky řval, tentokrát: "Kde je ten chodník?!". Jestli ono to skutečně nebude tím přístupem: "nedělal jsem to já, můj švára nebo tchán, tak je to špatně"? A to, že pomlouváš a haníš - to je nad slunce jasné už jen z toho, jak jsi chodník pojmenoval. Tím nechci říci, že vše je perfektní, ale dokud není předáno a po záruční lhůtě lze toho spoustu napravit.
Fanfaróne (oslovit "pane" mohu jen těžko, neznaje identitu), snad je to jen tím jedním okem :-), že nevidíš rozdíl mezi chodníkem a volebním chodníkem - jest to slovy našeho minulého starosty rozdíl FLAGRANTNÍ.

Komické je tvé tvrzení, že se vztekám kvůli chodníku :-D. Vždyť píšu, že je to dobrý počin. Jen si dovoluji poznamenat, že se mi na něm něco nelíbí - a není přeci jen hodné pozoru, že těch věcí, co se nelíbí je víc (stejně jako těch, kteří na tyto nedostatky poukazují?) Vezměme to od zde diskutované (a neúspěšně stěžované na rathausu) závady v projektu (sešup), načasování stavby (staví se dřív než se dělají další terénní úpravy), přes samotnou stavbu, až po její nedostatky po dokončení zde pranýřované???

Naznačovat, že jsem kritický proto, že jsem to "nedělal já, můj švára nebo tchán" je kopanec do šimpánu zhruba na úrovni textu Karla Horáka ve Zpravodaji č. 3/2010, případně jeho dalších snůšek v letáku rozneseném před volbami. Karel Horák měl ale aspoň tu kuráž se pod to podepsat.

Kde je ten chodník jsem se ptal (nikoliv řval, to nevim, jak se tu pozná) skoro dva roky. Teď jsem rád, že je, jen říkám, že není OK. Ano a dělám si z něj srandu, protože vyrostl zázračně v termínu voleb. To je samozřejmě jen náhoda!!!

Žádám Fanfaróna, aby doložil jedinou citací, že (a kde) pomlouváma haním (urážím)- a hlavně koho to!!! Mě to "nad slunce jasné" není.

Sine nejsem Fanfaron, použiji jiné vlákno , ale zdá se Vám, že tímto svým výrokem:
Ano, očekávám zejména její klaku (nebo spíš v některých velmi konkrétních případech kloaku).

Obzvláště upozorňuji na bod 6a) navrženého programu ustavujícího zasedání...

Očekávám vypjatou atmosféru. Senior (nejstarší ze zastupitelů, který má dle zákona vést ustavující zasedání až do volby starosty-tky) bude mít těžkou úlohu.
nehaníte, neurážíte, mně to teda moc slušné nepřijde. Myslím si, že takovéto invektivy by na foru zaznívat fakt neměly.
Fanfarone, sorry, že se Vám pletu do diskuze, ale nějak mi to nedalo.

kdosi
Příspěvky: 25
Registrován: 03 bře 2010, 11:22

Re: Volební chodník

Příspěvek od kdosi » 04 lis 2010, 14:16

pavel píše:Nazev "Volební chodník" je podle všech indicií velice oprávněný.
1. Kdo trochu zná Věru Kovářovou a kdo trochu chápe logiku předvolební agitace, tak pochopí, že tento chodník byl pro ni silný volební argument. Taky si ho prezentovala jako jeden ze svých úspěchů na svých volebních stránkách.
2. Když jsme hned ze začátku výstavby chodníku řešili jeho podstatné závady, tak jsme od stavbyvedoucího Petra Nepovíma z firmy Gardenline dostali tyhle informace:
- on jako stavař nechápal proč od starostky dostal pokyn postavit nejdřív chodník a až pak v druhé fázi dodělávat celý zbytek projektu revitalizace Višňovky. To je přesně obrácený postup než jak bz se to mělo dělat a to celý projekt zbytečně prodražuje
- druhý jednoznačný pokyn byl - chodník musí být hotový před volbami. To nepotřebuje další komentář

Bohužel zvolený postup, rychlost výstavby a hlavně způsob výstavby mají za výsledek zvýšené náklady, mizernou kvalitu a i docela zásadní změny v projektu. Jednou ze změn je například to, že se neudělal přechod u horní zastávky, se kterým se v původním projektu počítalo. A vzhledem k tomu, jak rychle se v ulici Ke skále jezdí, tak by tam byl opravdu potřeba. Ale jelikož si někdo uvědomil, že by se to asi nestihlo, tak se prostě počet přechodů zredukoval ze dvou na jeden.

Fanfarone, doufat, že v záruční době se něco opraví, je v Chýni opravdu velký optimismus. Uvádím dva příklady:
- Chodníky a silnice v lokalitě Háje mají mizernou kvalitu, díky špatným podkladům chodníkem prorůstá tráva, jejich příčný sklon z nich na mnoha místech dělá neschůdný trenažer pro kaskadéry atd. Viděl jsi, že by někdo prosadil jejich opravu?
- Spád nového chodníku je v jednom místě opravdu velký, v zimě to tam bude nebezpečné a jen tak mimochodem ten sklon nesplňuje příslušné závazné stavební normy. Mimo jiné na toto téma byla debata se stavaři, starostkou a stěžujícími si zastupiteli z naší obce. Starostka to byla, která ten sklon hájila a prohlásila, že nic se předělávat nebude, protože by to bylo finančně moc náročné (po konzultaci se stavebním odborníkem změna by byla v hodnotě cca. 50tis.Kč, což je nic při ohromující celkové ceně 3.200.000 Kč, kterou za 400 metrů chodníku zaplatíme).
Mimochodem zarputilá a nepochopitelná (bohužel nemůžeme nic ani naznačovat) obhajoba stavební firmy a jejích postupů ze strany starostky ve mně vyvolává právě ty dotazy který tchán, švagr apod je do stavby zapojen
Jenom do nich!

Myslím, že ty chodníky na Hájích jdou za Oxesem, tak nesměšujte jablka a hrušky. Na Vás mi pane sedí asi toto : "Kdo chce psa bíti, hůl si najde". Nehledáte Vy ve všem a ve všech jenom to špatné, zkuste někdy také ty dobré stránky, věřte jsou velmi zajímavé.
A co se týče Višňovky, pokud mi mysl slouží, a já si myslím, že ano, tak tohle je 1. etapa ne ? a bude se pokračovat ne ? Takže se začalo, sláva, máme chodník, mamči s kočárkama a mrňousama nemusí slalomovat mezi autama a na rozdíl od té provizorní cesty (která byla mimochodem asi zbytečná, nevím proč se prosadila, když se vědělo, že bude lepší, ale budiž, říkejme tomu přechodné období) mohou chodit i v jiných botách než gumovkách !

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Volební chodník

Příspěvek od pavel » 04 lis 2010, 14:52

Jsem rád, že mám funkci - chodníkový lobbista :D . Líbí se mi

Odpověď komusi.
Ja srovnávám melouny s melounama :). Pro vysvětlení neznalým. Práce na chodníkách, silnicích atd. neprovádí starostka. To skoro vždy dělá nějaká najatá firma. Třeba Oxes, GardenLine apod. Ale někdo to po nich musí překontrolovat a pokud je něco v nepořádku, tak je nutné požadovat nápravu. A to má udělat právě ta starostka jako zadavatel práce, nikdo jiný. Ona k tomu totiž nikoho jiného nepustila a finální projekt pořádně nikomu z obce neukázala.

Vysvětlete mi, Voni nádhero, co na tomhle mám chválit.
Já když v práci udělám něco blbě, tak mi nedají premie, případně mě vyrazí z práce. Věra Kovářová si dělá co chce a jak chce. Na dotazy mailem a na dopisy jednoduše neodpovídá. Na tom chodníku lze opravdu najít spoustu závad. Co jako mám chválit? Že po 4 letech existence Hájů udělala mizerně 400 metrů chodníku za cenu 3.2 mil.Kč ???!!!!!! Za tohle jí chcete děkovat?

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební chodník

Příspěvek od Jiří Nývlt » 04 lis 2010, 14:53

kdosi píše:
Jiří Nývlt píše:
fanfaron píše:
Pane, patřím k těm, kteří nevidí rozdíl mezi chodníkem a volebním chodníkem. Pokud si dobře pamatuji, tak po chodníku byla velká sháňka, včera bylo pozdě. Teď když chodník je, tak se tady zase vztekáte. Ono totiž, kdyby se neudělal teď, tak v zimě už vůbec a byl by až na jaře. To by jste taky ale taky řval, tentokrát: "Kde je ten chodník?!". Jestli ono to skutečně nebude tím přístupem: "nedělal jsem to já, můj švára nebo tchán, tak je to špatně"? A to, že pomlouváš a haníš - to je nad slunce jasné už jen z toho, jak jsi chodník pojmenoval. Tím nechci říci, že vše je perfektní, ale dokud není předáno a po záruční lhůtě lze toho spoustu napravit.
Fanfaróne (oslovit "pane" mohu jen těžko, neznaje identitu), snad je to jen tím jedním okem :-), že nevidíš rozdíl mezi chodníkem a volebním chodníkem - jest to slovy našeho minulého starosty rozdíl FLAGRANTNÍ.

Komické je tvé tvrzení, že se vztekám kvůli chodníku :-D. Vždyť píšu, že je to dobrý počin. Jen si dovoluji poznamenat, že se mi na něm něco nelíbí - a není přeci jen hodné pozoru, že těch věcí, co se nelíbí je víc (stejně jako těch, kteří na tyto nedostatky poukazují?) Vezměme to od zde diskutované (a neúspěšně stěžované na rathausu) závady v projektu (sešup), načasování stavby (staví se dřív než se dělají další terénní úpravy), přes samotnou stavbu, až po její nedostatky po dokončení zde pranýřované???

Naznačovat, že jsem kritický proto, že jsem to "nedělal já, můj švára nebo tchán" je kopanec do šimpánu zhruba na úrovni textu Karla Horáka ve Zpravodaji č. 3/2010, případně jeho dalších snůšek v letáku rozneseném před volbami. Karel Horák měl ale aspoň tu kuráž se pod to podepsat.

Kde je ten chodník jsem se ptal (nikoliv řval, to nevim, jak se tu pozná) skoro dva roky. Teď jsem rád, že je, jen říkám, že není OK. Ano a dělám si z něj srandu, protože vyrostl zázračně v termínu voleb. To je samozřejmě jen náhoda!!!

Žádám Fanfaróna, aby doložil jedinou citací, že (a kde) pomlouváma haním (urážím)- a hlavně koho to!!! Mě to "nad slunce jasné" není.

Sine nejsem Fanfaron, použiji jiné vlákno , ale zdá se Vám, že tímto svým výrokem:
Ano, očekávám zejména její klaku (nebo spíš v některých velmi konkrétních případech kloaku).

Obzvláště upozorňuji na bod 6a) navrženého programu ustavujícího zasedání...

Očekávám vypjatou atmosféru. Senior (nejstarší ze zastupitelů, který má dle zákona vést ustavující zasedání až do volby starosty-tky) bude mít těžkou úlohu.
nehaníte, neurážíte, mně to teda moc slušné nepřijde. Myslím si, že takovéto invektivy by na foru zaznívat fakt neměly.
Fanfarone, sorry, že se Vám pletu do diskuze, ale nějak mi to nedalo.
Jsem stúpil na nožičku. :mrgreen: :mrgreen: Tak abychom si to ujasnili. Diskutujeme tu o volebním chodníku. Děkuji za příklad odjinud - zde kontext.

Klakaje velmi slušné slovo. Kloakoujsem označil pouze některé nejmenované osoby, které se vůči svému okolí v minulosti veřejně vyznačovaly verbálně explicitní sprostotou a urážkami. Slovo kloaka je ještě velmi slušné. Na vlastní kůži jsem opakovaně zažil veřejné nadávky a urážky. Ergo - pokud se cítí kdokoliv jmenován a označen za kloaku, nechť se k tomu přihlásí a prokáže, že je to invektiva nebo difamace. Už mě tyhle řeči o tom, jak jsem někoho pohaněl nebo urazil začínaj štvát. Koho a kde? Tím spíš v souvislosti s Volebním chodníkem!

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Volební chodník

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 04 lis 2010, 19:00

MIr píše:Těším se, těším, až bude konečně zavedena povinná registrace jména.


Michal
Hm, když to asi nepůjde,protože když si pak někdo napíše třeba Josef Novák, bydliště: Praha 6 (anebo klidně nějaké méně obvyklé jméno), tak to stejně nelze ověřit.........jedině pak umožnit přístup k ukládání příspěvků jen místně bydlícím a to už sakra zavání cenzurou..... :D (a to už nehovořím o tom, jak to místní bydlení ověřovat)
Ondřej Fingerhut

MIr

Re: Volební chodník

Příspěvek od MIr » 04 lis 2010, 21:11

Jistě, nelze to ověřit. Nicméně se raději budu bavit s panem Novákem než s "nikým". Omlouvám se, ale přijde mi normální nestydět se za své příspěvky. Tím neříkám, že bych tady někdy rád někoho nenakopal anonymně. Prostě se těším, až si budu umět někoho pod jménem představit.

Michal


Ondřej Fingerhut píše:
MIr píše:Těším se, těším, až bude konečně zavedena povinná registrace jména.


Michal
Hm, když to asi nepůjde,protože když si pak někdo napíše třeba Josef Novák, bydliště: Praha 6 (anebo klidně nějaké méně obvyklé jméno), tak to stejně nelze ověřit.........jedině pak umožnit přístup k ukládání příspěvků jen místně bydlícím a to už sakra zavání cenzurou..... :D (a to už nehovořím o tom, jak to místní bydlení ověřovat)

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Volební chodník

Příspěvek od IvetV » 05 lis 2010, 09:23

Tak mi to nejak nedalo, procitam vlakno o "volebnim chodniku" a nestacim se divit kolik se najde "zastancu-mozna bych rekla i lobistu za byvalou starostku" takhle tesne po volbach, kdyz vsichni vime, jak ty volby dopadli.
Lidi dejte si ruku na srdce a nechte uz starostku v klidu odejit a prenechte stafetu nekomu novemu. Vzdyt se kouknete kolik toho tady starostka stihla udelat za poslednich 4 roky - vsechno smrskla do poslednich 2 mesicu pred volbami, takze kvalita stoji za to a stejnak nas to vsechny bude stat akorad dalsi penize :? Vsichni jsme mohli videt, jak se chodnik svatel. Jezdila jsem kolem toho dnes a dene, takze jsem moc dobre videla ty chyby, ktere delnici delali a to zduraznuji - nejsem z oboru. Ale stavet chodnik na neudusanem zakladu - hovorim o svahu, betonovat obrubniky do sypke zeminy bez opory, zabradli u svahu do zeme zabouchat, bez poradneho zakladu a uz nemluvim o tom, ze pod sterk, ktery davaji pod zamkovku mohly dat neprorustajici folii, aby nam krasny volebni chodnicek nerozlozil prorustajici plevel.

Sakra kdo se muze v tomto pripade zastavat cinu pani starostky a jeji uzasne volby - stavba volebniho chodniku a jeste za takove penize :shock: , damy a panove me je z toho tady vazne na :vomit: . Omlouvam se za takova silna slova, ale pokud se najde jeden clovek, ktery mi rekne, ze ten chodnik je dobre udelany, necht prijde a ja mu zaplatim za udelani prijezdove cesty, kterou potrebujeme na barak a verte, ze si dobre sepisu smlouvu, protoze ho na oprave budeme mit kazdy mesic :evil:

Lidi, sundejte si konecne ty ruzove bryle, kdo je jeste mate, a pokud se chcete angazovat za to, aby v obci neco bylo, tak jdete za tema spravnyma lidma. COPAK JSTE VSICHNI SLEPY? :o

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební chodník

Příspěvek od kubajs » 05 lis 2010, 09:58

MIr píše:Jistě, nelze to ověřit. Nicméně se raději budu bavit s panem Novákem než s "nikým". Omlouvám se, ale přijde mi normální nestydět se za své příspěvky. Tím neříkám, že bych tady někdy rád někoho nenakopal anonymně. Prostě se těším, až si budu umět někoho pod jménem představit.

Michal
Není velký problém tyto údaje ověřit, třeba v podobném stylu, jako to dělá Aukro (uživatel zaregistruje své opravdové jméno a příjmení + adresu bydliště na serveru a oni pošlou na dané jméno a adresu fyzickou obálku s unikátním autorizačním kódem, pokud se pak tímto kódem uživatel přihlásí na jejich serveru a jeho kód se spáruje s kódem, který mají v databázi u jeho účtu, uživatelova adresa je ověřena). Jistě vyžaduje to finanční náklady. Ale hlavně si myslím, že je to zbytečnost.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů