Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
rada-m
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2009, 18:23

Re: Vodovod

Příspěvek od rada-m » 13 kvě 2011, 21:16

Podle dopisu paní Pokorné je patrné, že extrémní tvrdost vody evidentně na onom úřadě nikoho nezajímá, naše spotřebiče však ano.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Vodovod

Příspěvek od Vlastofky » 13 kvě 2011, 21:31

Už mě s těma jejich rozborama vody dost lezou na nervy.
Tyto rozbory pro mě znamenají jenom to, že se po této vodě bezprostředně neotrávím.
Po normální vodě se netvoří na spotřebičích skalky, po normální vodě se umyje nádobí, po normální vodě mě nepálí v očích, když se meju, po normálně vodě se z čaje neudělá kal a nesrazí smetana v kafeti.
tohle není normální voda a jestli jim to přijde všechno v normě, tak by se asi měly změnit ty normy....

martinF
Příspěvky: 73
Registrován: 20 dub 2007, 09:31
Bydliště: Praha6

Re: Vodovod

Příspěvek od martinF » 15 kvě 2011, 20:35

sice to úplně nesouvisí s vodovodem, ani kvalitou vody, ale jenom jedna absurdita:

vodohospodářská vám nepovolí připojit vodu bez vodoměru umístěného ve vodoměrné šachtě v zemi, takže pokud chcete mít vodoměr v baráku, tak až po kolaudaci a vodoměrnou šachtu za desítky tisíc můžete nechat jako domeček pavoukům :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 18 kvě 2011, 22:43

Srneček

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: Vodovod

Příspěvek od languageguard » 19 kvě 2011, 09:34

martinF píše:sice to úplně nesouvisí s vodovodem, ani kvalitou vody, ale jenom jedna absurdita:

vodohospodářská vám nepovolí připojit vodu bez vodoměru umístěného ve vodoměrné šachtě v zemi, takže pokud chcete mít vodoměr v baráku, tak až po kolaudaci a vodoměrnou šachtu za desítky tisíc můžete nechat jako domeček pavoukům :D
já bych nejdřív zkusil kontaktovat p.Pošmourného, ten umí okolo vody všechno....723054100

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: Vodovod

Příspěvek od languageguard » 19 kvě 2011, 09:49

Srneček píše:Rozbor vody už je na webu obce:

http://www.chyne.cz/ou/images/files/akt ... 9_2011.pdf
Tak já jdu z domácí lékárničky vyhodit všechny přípravky s obsahem hořčíku a osteoporoza nám tedy taky rozhodně nehrozí :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 28 čer 2011, 21:59

Vzhledem k tomu, že se po obci šíří zprávy, že prý přivaděč pražské vody možná nebude, nebo tak nějak, zeptal jsem se dnes zase pana Kračmera z TS Rudná a dostal znovu ujištění, že vše běží dle harmonogramu. Tak snad to uklidní i Vás. Pražská voda by do obce měla dotéct koncem tohoto roku, nebo v prvním čtvrtletí roku 2012.
Spíš bychom se ale měli zamyslet nad kvalitou vody současné, s otevřením chrášťanských vrtů se její kvalita zhoršila a bylo by na místě bedlivě sledovat rozbory. Vše co teče, ještě nemusí být k pití :obscene-moneypiss:
Srneček

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Vodovod

Příspěvek od Alca » 29 čer 2011, 13:25

Děkujeme moc Srnečku za Tvou starost. Hned má člověk lepší náladu. Máš pravdu - voda je horší a pít ji nebudeme.
Alča

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 29 čer 2011, 13:52

taky už kupujeme balenou, co jsem se vrátil z dovolené a pil jí, tak jsem z ní měl 14
dní průjem, než jsem na to přišel, že je to z téhle vody, tak holt taháme flašky s vodou z
tesca a těšíme se na tu Pražskou

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 29 čer 2011, 14:55

Obávám se, že Vodohospodářská už vzala na vědomí realitu, tzn. že jim utečeme za lepším, takže už na kvalitu kašlou. Jsem zvědavý co poteče z kohoutků těsně před koncem uzavření smlouvy s nimi

Jajinkax
Příspěvky: 67
Registrován: 10 říj 2010, 19:51

Re: Vodovod

Příspěvek od Jajinkax » 29 čer 2011, 23:11

pavel píše:Obávám se, že Vodohospodářská už vzala na vědomí realitu, tzn. že jim utečeme za lepším, takže už na kvalitu kašlou. Jsem zvědavý co poteče z kohoutků těsně před koncem uzavření smlouvy s nimi
Tak to by mě také zajímalo, je to opravdu hnus, to bysme rovnou mohli chodit mýt nadobí do rybníka., aspon by to bylo zadarmo :D :lol:

Miracle
Příspěvky: 20
Registrován: 01 čer 2011, 13:27

Re: Vodovod

Příspěvek od Miracle » 30 čer 2011, 09:05

Bydlíme v Chýni ani ne měsíc a první týden jsme se snažili pít vodu z vodovodu, ale i kdyby jsme byli sebemíň rozmazlení, to se vážně nedalo.
Na doporučení jsme si koupili Britu a je to o 100% lepší. Ve vodě nic neplave a je dobrá.)Ale rozbory z profiltrované vody bohužel nemám, jen píšu zkušenosti :ugeek:

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 01 črc 2011, 13:18

tak jsem si Britu právě také objednal, na mojebrita.cz - nejlevněšjší konev + filtr + 3+1 filtr + dobírka
768,- což je 768,- na pět měsíců až půl roku a bez plastů, což je o.k., zachytí celkem vše, jen dusičnany
ne, maximálně je trošku snižuje, už se těším až dorazí, když mi to takhle vydží do nového napojení Pražské
vody tak budu spokojený :D , to tahání flašek z tesca mě neba a je z toho akorát hromada plastu, a taky
těžko říct, jaká je balená voda, když dlouho stojí ve skladech apod....

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 07 črc 2011, 14:55

Mydlan píše:... a taky těžko říct, jaká je balená voda, když dlouho stojí ve skladech apod....
Tohle je celkem důležitá poznámka. Nevím nakolik se může kazit skladováním ve špatných podmínkách nebo extrémně dlouhým skladováním, ale rozhodně ne každá balená voda má ideální složení.
Nejsem expert na vodu. Jednoznačné je, že nelze dlouhodobě pít nejrůznější typy minerálek, protože všeho moc škodí a i ty v zásadě užitečné minerály neudělají v těle moc dobrého když jich tam bude moc.
Snažíme se kupovat stolní vodu pro každodenní použití. Abychom ušetřili tak jsme ze začátku kupovali cenově přijatelné balené vody z Lidlu (název si nepamatuju, ale mají jen jednu značku). Po cca. roce mě napadlo srovnat hodnoty důležitých prvků v této vodě s Bonaquou, Dobrou vodou, kojeneckou atd. a dost mě překvapilo jak moc se jednotlivé vody liší například v hodnotách vápníku, hořčíku, železa atd. Například lidlovská voda má vápníku skoro 10x více než jiné vody, naopak užitečný hořčík je v ní opravdu ve stopovém množství. Takže jsme s těžkým srdcem přešli na dražší ale měkčí.
Nerozumíte tou někdo trochu víc abyste mohli doporučit nějakou značku/ typ?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 07 črc 2011, 21:27

My pijeme kojeneckou (Horský pramen), páč co je vhodné pro kojence, je vhodné i pro nás, si myslím :D
....jen ty třetí zuby né a né vyrazit
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů