Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
RomJel
Příspěvky: 62
Registrován: 08 srp 2006, 15:43
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Vodovod

Příspěvek od RomJel » 15 říj 2012, 10:02

Srneček píše:jj konec října byl ústy pana Fingerhuta potvrzen - já jsem zde však zvolil raději konec roku, známe to, že :D také se ovšem mluvilo o nutnosti jakéhosi "zaběhnutí" přivaděče - něž se nové trubky pořádně propláchnou, může to prý trvat i dva měsíce. Endiaron tedy zatím z lékárničky nevyhazuj :lol:
Zdravím, tak se mi zdá, že se práce na přivaděči tak nějak zakonzervovaly. Konec října je už nereálný, ale zajímalo by mě jestli se práce přerušily nadobro, nebo jen na nějakou neurčitou dobu. Má to nějakou souvislost s novým vedením obce? Pro mou rodinu je pitná voda hned vedle základní školy největší prioritou (školku jsme už nestihli). Díky za názory.

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 15 říj 2012, 10:11

Jak jste přišel na to, že práce ustaly? mě přijde když jedu na Chrášťany, že pořád vidím nějakou
změnu - postup...předpokládám že smlouva je podepsaná, nové vedení by nemělo nic měnit,
zvlášť když jsou v tom už určitě nemalé peníze...budemem muset počkat na vyjádření Srnečka,
protože od nikoho jiného se tu informací nedočkáme

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 15 říj 2012, 10:44

Díky za důvěru :D
Ohledně velkých peněz, jak píšeš, obec za přivaděč nic neplatí - ten se bude splácet až následně ve vodném. Nové vedení na přivaděč vliv mít nebude, stavbu si řídí TS Rudná. Je ale pravda, že už jsem zaslechl nějaké divné informace o termínu napojení - prý konec roku, nebo začátek příštího....obec má uzavřenou smlouvu s termínem konec roku 2012, pak už mohou být uplatněny sankce.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 15 říj 2012, 10:51

jasně, vím, že nás to nic nestojí, ale s někým máme smlouvu a ten do toho vrazil
prachy, asi by šlo dost těžko mu v 75% procentech hotové práce říct, že jsme si to rozmysleli :D ,
jestli za měsíc nebo dva až tak neva, hlavně že to jede a hlavně bude, termíny už berem s rezervou,
v roce 2008 mi paní Kovářová na obci řekla, když jsem se přihlašoval, že nová voda bude do roka,
max do roka a půl, a vida máme tu 2013 na krku :D , každopádně díky za rychlou reakci a informaci,
v tomto je na vás spoleh :D

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 15 říj 2012, 17:31

Je to mozna jen hypoteza, ale mozna, ze jednim z duvodu proc se to moc nehybe je to, ze na to nikdo z Chyne netlaci a TS Rudna nehoni? Jsme mala obec, nemame zadneho "technickeho reditele" a tak jedinou osobou, ktera by v tomhle neco za Chyni mohla delat, je osoba starosty. A kdyz to shrnu:
- pani Kovarova projekt noveho privadece spis brzdila
- pan Fousek v tom podle me nic moc nedelal
- pan Novotny se asi v nove pozici jeste nestacil rozkoukat a mozna to ani nestihne nebot jsem slysel, ze uz se shromazduji podpisy na petici za jeho odvolani.
Navrhuji zpusob jak projekt zrychlit - vsichni obyvatele Chyne (a to prosim bez vyjimky) musi kazde rano minimalne 5x odrikat modlitbu za lepsi vodu, dovoluji si zde skromne navrhnout text (modifikoval jsem text standardni modlitby pro potreby aktualniho chynskeho projektu):

Andelicku muj straznicku,
prived nam lepsi vodicku,
aby vzdycky mekka byla,
Panu Bohu se libila.
Tvrda pryc,
mekka k nam,
opatruj nas Pan Buh sam!

Taky me napada, ze by nekdo z Chynskeho uradu mohl poslat oficialni dotaz na TS Rudna se zadosti o informaci na stav projektu (misto toho abychom tady na foru vestili z koule). Vzhledem k tomu, ze pro hodne obyvatel Chyne je tohle velka priorita, tak by takovy oficialni dotaz mozna neuskodil. Co ja vim tak rada lidi vcetne nas zvazuje vymenu nekterych spotrebicu nebo baterii a ceka s tim na lepsi vodu. Ale otazka je bude lepsi voda za mesic nebo za rok?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 20 říj 2012, 00:42

Začíná se upřesňovat termín, kdy k nám doteče nová voda (informaci podal pan Jinoch na veřejném zasedání).
Předpokládaný den "D" je 6. leden 2013, termín byl prý určen s ohledem na možné komplikace, které po přepojení mohou nastat. Vlivem měkké vody (zdroj má být vodárenská nádrž Švihov alias Želivka) se začnou uvolňovat staré sedimenty z vodovodních trubek, což může zapříčinit problémy s domácími spotřebiči a tak se nedoporučuje, takovéhle změny dělat před a přes Vánoční svátky.
Další zajímavost je, že se Hostivice také částečně připojí na nový vodovodní přivaděč, což by teoreticky mělo snížit cenu vodného i u nás v Chýni (ale to pan Jinoch neříkal, to teď napadlo mě :D ).
Srneček

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 20 říj 2012, 08:31

Takovahle konkretni informace uz vypada nadejne. Parada

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 15 lis 2012, 00:30

Dnes jsme byli znovu ujištěni, že má pražská voda dotéci do Chýně slibovaného 6. ledna 2013. Kolaudace přivaděče je plánována na 18. prosince 2012, práce na něm pokračují i přes útok sabotérů kteří několikrát motorovou pilou nařezali svařené a k pokládce připravené plastové potrubí.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 23 lis 2012, 21:22

Díky za info, to je teda hukot, co si ty lidi s motorovkou dovolí.
Hele a proč to rozřezali? Z důvodu krádeže trubek, nebo fakt protože
se snaží překazit nový přivaděč?
Já už se na novou vodu šíleně těším...už pár let... :D :D :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 23 lis 2012, 22:34

Prý to svařené potrubí sabotéři nařezali po čtyřech metrech, ale vždy jen do půlky....vodaři to pak museli doříznout a znovu svařit - údajně se to stalo dokonce několikrát....
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 24 lis 2012, 00:21

Tak v tom případě je slovo "sabotér" ještě hodně mírné slovo...
Nechápu :roll:

navagio
Příspěvky: 7
Registrován: 24 srp 2009, 15:26

Re: Vodovod

Příspěvek od navagio » 22 pro 2012, 14:25

Dobrý den, neví někdo, jak dopadla kolaudace vodovodu? Můžeme se těšit na opožděný vánoční dárek :)?

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Vodovod

Příspěvek od Vasek » 05 led 2013, 21:21

Poslední hodiny hnusný vody :dance:

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Vodovod

Příspěvek od obyvatel » 06 led 2013, 16:22

Ví někdo, jak dopadla kolaudace vodovodu? Dnes je ten slavný den, kdy k nám měl být zaveden pražský proud, pitelný, zkrátká nezávadný mok.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od kryglik » 06 led 2013, 17:54

obyvatel píše:Ví někdo, jak dopadla kolaudace vodovodu? Dnes je ten slavný den, kdy k nám měl být zaveden pražský proud, pitelný, zkrátká nezávadný mok.
Kolaudace bych rekl, ze dopadla dobre - viz http://www.chyne.cz/ou/index.php/ozname ... raska-voda

Ale taky by me zajimalo, jestli uz opravdu tece ten prazsky proud :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 66 hostů