Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 06 led 2013, 23:17

A mě by to také zajímalo, dnes jsem procházel trasu přivaděče mezi skládkou a Vyhlídkou a nikde ani noha. Čekal jsem nějaké hemžení kolem té nové ATS, ale nic vidět nebylo. V hospodě se povídalo, že prý někdo cítil, že je dnes voda "zatuchlá", což by mohlo dokazovat nějakou změnu v dodávkách, ale na místostarostu jsem tam nenarazil a tak jsem se nëměl koho oficiálně zeptat...
Srneček

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 07 led 2013, 13:08

Volal jsem pred chvilkou na TS Rudna, vzala to nejaka pani, na muj dotaz jak je to s prepojenim na novy privadec vody se preptala nekoho v kancelari a sdelila mi, ze po technicke strance je vse pripraveno, ale ceka se, az Vodohospodarska podepise s TS Rudna smlouvu. Termin podpisu neni v tuto chvili schopna sdelit. To je sice pochopitelne, nicmene ne povzbuzujici. Smluvni jednani mohou trvat buhvi jak dlouho :(.
Takze nezbyva nez cekat az se manageri dohodnou, kolik nam budou uctovat ...

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 07 led 2013, 13:52

...takže si devadesát procent obce myslí, že už jim teče nová voda, obec
pověsila občanům informaci, že k přepojení dojde 6.1. a ono se vlastně
vůbec nic nezměnilo? Ba naopak se teď řeší teprve smlouvy???
To je vtip že jo :(

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 07 led 2013, 14:00

Pan Kračmer z TS Rudná mi bleskově odpověděl na dotaz ohledně přivaděče a jeho zprovoznění:
Vážený pane Jelínku.
Technicky je vše připravené a v pátek proběhla první ostrá zkouška.
Problém však nastal při podepisování smlouvy na vodu předanou se společností 1. Vodohospodářská s.r.o. která je u Vás provozovatelem infrastruktury.
Protistrana smlouvu zatím nepodepsala a ve světlu komplikací s úhradami za rok 2012 a následného domáhání se platby od obce Chýně chceme této situaci předejít.
Dnes dopoledne jsme se s panem Ivanovem dohodli, že do doby než dojde k podpisu smlouvy zašle objednávku a my vodu pustíme.
Proto čekám na objednávku a ve středu budu mít jednání s jednatelem společnosti panem Alešem, doufám že překonáme některé nevyjasněné body a smlouva bude podepsána.
Předpokládám, že vodu do konce týdne pustíme ( je to můj prioritní úkol na kterém nepřetržitě pracuji).
S pozdravem
Petr Kračmer
Srneček

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 07 led 2013, 14:23

Vasek píše:Poslední hodiny hnusný vody :dance:
Posledni hodiny budeme asi bohuzel pocitat po stovkach ... :(. Ale uz se to blizi

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 07 led 2013, 15:42

Z webu obce:
Pondělí, 07 Leden 2013 15:20

Vážení občané,

dnešního dne, tj. 7.1.2013 jsem obdržel od TS Rudná zprávu, že pitná pražská voda doposud nebyla napojena do chýňského vodovodu (přestože jsem byl několikrát ujištěn o termínu napojení 6.1.2013), a to z následujících důvodů:
1. kolaudační rozhodnutí na stavbu přivaděče pitné vody do Chýně dosud nenabylo právní moci
2. dosud nebyla uzavřena smlouva mezi TS Rudná a I. Vodohospodářskou společností o dodávce pitné vody.

O reálném termínu napojení Chýně na pražskou vodu vás budeme informovat.



Josef Novotný, starosta
Srneček

Danila
Příspěvky: 100
Registrován: 16 kvě 2006, 11:06
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od Danila » 07 led 2013, 17:24

Že mě v týhle republice ještě něco překvapuje...Zase nějaký posr-ný papírování...abysme se tady z toho papírování jednou nezbláznili!!!
A tohle nikdo nevěděl dřív???

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od pavel » 07 led 2013, 19:36

Jojo. Vzhledem k tomu, ze podle reakce TS nejde o zaverecnou finalizaci smlouvy, ale teprve o dohadovani se na principech, tak obe strany predpokladam jiz v patek vedely, ze nova voda dnes nepotece a mohli to zakaznikovi/ obci Chyne oznamit predem. S tim ale nic neudelame.
Spis nechapu, proc u nas bude infrastrukturu provozovat a preprodavat nam vodu opet 1.Vodohospodarska. Nejakou velkou duveru ve mne tahle spolecnost nevzbudila.
Taky nevim jak spravne interpretovat vetu v mailu od pana Kracmera: " ... ve světlu komplikací s úhradami za rok 2012 a následného domáhání se platby od obce Chýně chceme této situaci předejít ..."
Jak si tohle mame vylozit? Kdo delal problemy s uhradami za rok 2012? Fyzicke osoby nebo urad Chyne?
Domahani se platby od obce Chyne - neplatily fyzicke osoby nebo obecni urad? Nechapu ...
A protoze byly nejake problemy s platbami za vodu tak ted vsichni cekame na podpis smlouvy?

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: Vodovod

Příspěvek od evča » 09 led 2013, 13:26

Tvrdilo se, že TS Rudná musí dokončit vodovod a zavést k nám pražskou vodu do konce prosince 2012 a pokud to nestihnou, že jsou pod pokutou. Máme 9. ledna 2013 a pražská voda neteče.Tak by mě zajímalo, jak vysoká ta pokuta je a jestli jí obec proti TS Rudná uplatní? To by přece mohlo přímět TS k vyšší snaživosti.

Uživatelský avatar
click
Příspěvky: 257
Registrován: 13 lis 2007, 19:13
Bydliště: Stercus Accidit

Re: Vodovod

Příspěvek od click » 09 led 2013, 16:15

Obrázek

Tak technickou stranku uz by jsme meli... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Vodovod

Příspěvek od Vasek » 09 led 2013, 16:27

Tak u Chrastanskeho vrchu v te zatacce to potrubi zase vykopali :angry-screaming:
Navrhuji prejmenovat obec na Kocourkov.

Ondra
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2013, 08:25

Re: Vodovod

Příspěvek od Ondra » 09 led 2013, 17:03

Nad tím se nedá nic jiného dělat, než kroutit hlavou.

ad 1. Jestliže proběhlo místní šetření v půli prosince, tak kolaudační rozhodnutí nemůže nabýt právní moc do 6. ledna. Bůh ví jestli je kolaudační rozhodnutí vůbec vypsané, vzhledem k vánočním svátkům. To přeci muselo být všem jasné , nechápu ten 6. leden
ad 2. Bych se nedivil, když by I. Vodohospodářská dělala kvůli podpisu smlouvy problémy, když tím přichází o zákazníky. Takové to ladění smluv může trvat i měsíce.

Nezbývá než trpělivě čekat, už mne ale nebaví kupovat donekonečna vodu na pití v plastu.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 09 led 2013, 20:41

evča píše:Tvrdilo se, že TS Rudná musí dokončit vodovod a zavést k nám pražskou vodu do konce prosince 2012 a pokud to nestihnou, že jsou pod pokutou. Máme 9. ledna 2013 a pražská voda neteče.Tak by mě zajímalo, jak vysoká ta pokuta je a jestli jí obec proti TS Rudná uplatní? To by přece mohlo přímět TS k vyšší snaživosti.
Předpokládám, že TS Rudná bude tvrdit, že na její straně je vše OK - vodu do Chýně dovedla. Nyní to brzdí náš provozovatel vodovodu (1. Vodohospodářská)...
Srneček

dejv
Příspěvky: 11
Registrován: 14 kvě 2011, 07:28

Re: Vodovod

Příspěvek od dejv » 13 led 2013, 20:24

Ví někdo něco nového ? Dočkáme se snad už konečně ?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 14 led 2013, 10:33

z webu obce:
Pondělí, 14 Leden 2013 09:46

Pražská voda do Chýně

Vážení občané,

dnes, 14.1.2013, jsem obdržel zprávu od TS Rudná, že v průběhu dnešního dne dojde k přepojení "pražské vody" do systému vodohospodářské infrastruktury obce Chýně. Dnes v podvečer by již občané Chýně měli odebírat vodu z vodovodního přivaděče Zličín - Rudná - Chýně, tedy vodu "pražskou".

Josef Novotný, starosta
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů