Revitalizace areálu Višňovka

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od luky » 23 bře 2011, 22:14

pavel píše: V altánku budou chuligáni kouřit trávu a v křoví se bude provozovat nemanželský sex ... Super village underground. Budu tam rád chodit když si budu chtít odpočinout :character-grover: Bude vodvááááááz :character-beavisbutthead:
Přijde Vám to vtipný?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Srneček » 23 bře 2011, 23:00

tučňák píše:
Vlastofky píše:Jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat. Je hezké, že se něco děje.
Jen mě trochu zarazilo, že z té hromady hlíny,co tam naváželi se nikdo neobtěžoval vytáhnout ten bordel, jako staré pneumatiky,térpapír, PETky apod. Prostě se to zasypalo a když to není vidět, tak to nevadí...
Jednoznačný souhlas, je to škoda. Na toto měl bohužel dohlednout TDI jehož si obec na tuto akci platí nebo náš obecní investiční referent. :twisted:
Jaký je na to názor členů SDK?
Nejsem sice SDK :D ale jen připomínám, že celá lokalita Višňovky sloužila jako obecní skládka a v době kdy sem ještě nejezdili popeláři (což je tak nějak před 30ti lety) se tam vozil veškerý bordel co nešel spálit. Tak bych si z nějaké petky či pneumatičky hlavu nedělal, hlavně aby to nebylo vidět, stejně je tam toho "nepořádku" mocná vrstva s tím už se teď nedá nic dělat.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 bře 2011, 08:21

luky píše:
Jiří Nývlt píše:
kubajs píše:Perfektní, já z toho mám velmi dobrý pocit. Cenu neřeším, to je jiná stránka věci a nedokážu posoudit.
Myslím, že jsme tentokráte zvolili dobře, je vidět, že nové vedení obce se velmi snaží.
Pro děti to bude rozhodně skvělá atrakce, něco takového bylo v Chýni potřeba.
Myslím, že až tohle kluk uvidí, nebude chtít chodit nikam jinam ;). Vždyť jenom jaké nadšení u něj vzbudil jenom samotný altánek.
Terénní úpravy mě taky mile překvapily, myslím, že až se to zazelená, bude to nádhera, skvělá odpočinková zóna.
Kubo, tuhleta poněkud megalomanská vopičárna, kvůli který teď vobec bude dřít bídu s nouzej, jde za V.K.
Mě poměr 8 mega dotace a 2 mega od obce nepřijde vůbec špatný. Stejně by obec ty 2 mega za chodník musela dřív nebo později zacvakat a takhle k tomu má ještě park.
Budu citovat sám sebe:

Než mě začnou voňafci, finfróni, kdosové, či jiní anonymi buzíčkovat, že sem škaredej negatyvysta a pomlouvačnej nactiutrhač (vsuvka J.N.: luky je sice anonym, ale nebuzíčkuje mě :-)), tak poznamenám: je jistě dobře, že vzniká ve vsi něco dobrýho. Poněkud to ale nekapíruje s pořadím priorit, kerý vidím já a s dopady na rozpočet chudý vsi. Při pohledu na Vyšňofku budu mit vedle zlosti na Volební chodník též nepříjemný pocit, že se vydává příliš za zbytné statky. Jináč komu čest, tomu čest... V. K. na to sehnat škváru dovedla. Jen ty dvě mega spoluúčasti, dyby na to ještě byly...

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od languageguard » 24 bře 2011, 08:48

Je to asi jako kdyby běžná rodina postavila dětem na zahradě prolézačku za 100.000,- Kč. a ještě si na to musela jít půjčit od banky.

Mydlan

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Mydlan » 24 bře 2011, 15:12

Já nevím proč furt rejpáte co se týče peněz - dva miliony které obec na toto vše vydá by stejně tak jako tak stály chodník a veřejné osvětlení - zbytek i kdyby stál sto milionů, proč ne, když se to zacvaká z dotace - tedy ne z našeho. teoreticky to tak vidím, z obecního je chodník a lampy a zbytek je prostě zadarmo z dotace - je to tak správně? tady srneček určitě bude mít přesnější čísla. Každopádně mě s elíbí moc, je to moc dobře, smozřejmě se mi také zdá že jsou herní prvky blízko svahů a škoda, že nešlo do této ceny zahrnout střechu zastávky, klidně z těch klád a dřevěnou střechu, aby to zapadlo. To by ještě mohla obec třeba u firmy nějak doobjednat, v rámci dobrých vztahů zadarmiko ne???:)))

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od pavel » 24 bře 2011, 15:47

Ty dva miliony nejsou pevna castka. Pevny je pomer dotace/ penize z vlastni kapsy. Tzn. pokud by cely megaprojekt stal mene, tak obec ze sve kapsy zaplati proporcionalne mene. A to by nebylo spatne, protoze 2M jsou pro nasi obec hodne penez.

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od tučňák » 24 bře 2011, 16:15

pavel píše:Ty dva miliony nejsou pevna castka. Pevny je pomer dotace/ penize z vlastni kapsy. Tzn. pokud by cely megaprojekt stal mene, tak obec ze sve kapsy zaplati proporcionalne mene. A to by nebylo spatne, protoze 2M jsou pro nasi obec hodne penez.
To je sice pravda. Ale je otázkou, zda by Višňovka pak někoho (myšleno nahoře na kraji) zajímala? Ze zkušenosti vím, že mnohdy se hůř shání financování na menší projekty než na ty větší.
A pokud jsou v projektu nesmysly, má obec přece možnost upravit projekt, projednat tuto změnu se správcem dotace a za ušetřený peníz postavit třeba zastávku nebo přechod...

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 bře 2011, 16:51

Pavel má recht Davide, stejně jako langueguard. To co navrhuješ bohužel nelze.

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Vasek » 25 bře 2011, 20:54

Višňovka bude určitě super, o to žádná.
Ale když tak kolem chodim - můžete mě někdo zasvěcený poučit k čemu budou ty terásky z fošen po svazích? To tam bude něco vysázeno?
Určitě to bude zajímavé, zvlášť pak až fošny stmavnou a bude na nich něco kvést :)

Jen mám trochu obavy o ty terásky v blízkosti prolejzaček.
Jednak bych se bál že až budou prckové lítat kolem že o to zakopnou, poletí až dolu a cestou to vezmou o roh té fošny.
A taky počítám že to budou používat jako schody - což jenom zvýší pravděpodobnost že o to někdo zakopne a poletí až dolů.

Ale ještě to není hotové...oni to mají asi nějak vykoumaný. Tak počkáme a uvidíme.

V nejhoršim bych dětěm do Višňovky dával lyžařskou helmu a páteřák :idea:

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od pavel » 26 bře 2011, 09:48

Ty prkna to je jen dočasné řešení, které má zpevnit nový strmý svah. Pokud by se tam ty prkna nedaly, tak při nejbližších deštích se nově navezená zemina smyje, včetně travního semene. Ale taky nejsem odborník, nevím úplně za jak dlouho se to dá pryč, jestli se s tím potom něco bude dál dělat atd.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Srneček » 26 bře 2011, 10:21

Taky nejsem odborník, ale podle mé verze jsou tam fošny aby se zabránilo vyplavení sazenic keřů, které mají být do jednotlivých "schodů" vysázeny. Odstraňovat se nebudou, během deseti let shnijou, ale to už by měly být keře rozrostlé a zcela pokrýt strmý svah.
Srneček

Maxa
Příspěvky: 110
Registrován: 13 čer 2006, 20:34
Bydliště: Háje

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od Maxa » 26 bře 2011, 11:04

Je to jak říká Srneček, prkna zůstanou a časem zarostou a uhnijou. Zpevnění svahu pak převezmou vysázené keře. Co se týče toho dotazu ohledně plastových obalu a jiného nepořádku, co se tam během prací vyskytuje. Je to problém, že Višňovka se staví na bývalé skládce. I když zde měl být jen inertní odpad (přebytečná zemina, stavební odpad, atd.), lidé sem asi vyváželi co chtěli. Když začala stavební firma s teréními upravami, tyto historické pozůstatky bohužel začaly vylézat napovrch. Višňovka by se musela vybagrovat celá, aby byla bez tohoto odpadu. Celý prostor Višňovky se překryje novou ornicí, takže nikde by neměli v konečné podobě koukat žadné odpady. V nově navážené zemině jsem si žádných odpadů nevšimnul. Bohužel pod povrchem tyto odpady budou, je to bývalá skládka. Co se týče úprav stávajícího projektu, tak to není tak jednoduché. Peníze na tuto stavbu jsou z fondu, který si hlídá, že se opravdu postavilo to na co byly peníze určeny. Každá změna od projektu musí projít schválením. Každopádně jak psal Pavel, v projektu jsou nedostatky, jako chybějící obrubníky a jiné drobnosti. Takže je snaha tyto věci nějak napravit, aby vysledné dílo bylo funkční, pěkné a zároveň to obec nic navíc nestálo.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od obyvatel » 27 bře 2011, 17:22

luky píše:
kubajs píše: Myslím, že jsme tentokráte zvolili dobře, je vidět, že nové vedení obce se velmi snaží.
Hřiště se mě taky moc líbí. Prvky jsou bezesporu zajímavé a netradiční. Jen jsem mě pocit, že je to projekt předchozího vedení obce. Pokud mě paměť neklame, tak se to projektovalo, zadávalo i započalo ještě za Věry Kovářové.
Škoda jen ,že placení přešlo na dnešní vedení a na jiné užitěčnější věci není. :(

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od tučňák » 31 bře 2011, 07:06

Srneček píše:Taky nejsem odborník, ale podle mé verze jsou tam fošny aby se zabránilo vyplavení sazenic keřů, které mají být do jednotlivých "schodů" vysázeny. Odstraňovat se nebudou, během deseti let shnijou, ale to už by měly být keře rozrostlé a zcela pokrýt strmý svah.
Mě se akorát zdá, že koukající prkna s ostrými hranami a rohy v těsném sousedství herních prvků (třeba té "opičí dráhy" nad zastávkou) jsou vyslověně nebezpečné. Neumím si představit, jak by to dopadlo kdyby na roh tohoto prkna nějaký capart z "atrakce" spadl... :evil:
Splňují vůbec instalované herní prvky normy? Kdysi jsem se o to trochu zajímal, když jsem stavěl hřiště pro svého caparta a taky jsem se trochu motal kolem jedné revitalizace podobné Višňovce ve Kbelech (akorát, že ta byla za 30 mega) a vždy byly kolem herních prvků velké bezpečnostní zóny. Pokud mě paměť neklame tak to bylo 2 až 4 metry na každou stranu, podle výšky atrakce), kde by nemělo nic být a buduje se to jako změkčená dopadová plocha.

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Revitalizace areálu Višňovka

Příspěvek od tučňák » 31 bře 2011, 07:11

Jiří Nývlt píše:Pavel má recht Davide, stejně jako langueguard. To co navrhuješ bohužel nelze.
Nevím zcela přesně jaké jsou podmínky dotace na Višňovku, ale z praxe vím, že určité změny v rámci čerpání u většiny dotací dělat jdou, akorát je to poměrně administrativně náročné a podléhá to projednání a schválení poskytovatelem dotace.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti