Zmapování využití kontejnerů na papír

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Mydlan

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 12:59

Teď jsi na to kápla, hodně lidí si myslí to samé, jen ti co tom všem rozhodují, to dělají jinak..... :D
Ale je to zbytečný, je to zbytečný, je to zbytečný, je to marný, je to marný, je to marný :D
Mapovat tady sice můžem co chcem, nakonec někomu dojde, doufám, že je kontejnerů asi málo a nějaké přidá,
v lepším zvýší frekvenci a vykope toho zakopaného kočkopsa :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Srneček » 07 úno 2012, 15:39

7. 2., 8:27 h, č. 2 (Květnová), 105 %...někdo část papíru odnesl
Srneček

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od obyvatel » 07 úno 2012, 18:29

andreitad píše:I 22 let po revoluci to tady vypada jak dira po granatu - kde vse, co je jinde standardem, proste nefunguje a stava se problemem.
Já bych nemohl žít někde, kde se mi to nelíbí. :mrgreen:

andreitad
Příspěvky: 23
Registrován: 28 kvě 2008, 00:09
Bydliště: chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od andreitad » 07 úno 2012, 20:10

:D
Naposledy upravil(a) andreitad dne 07 úno 2012, 20:15, celkem upraveno 1 x.

andreitad
Příspěvky: 23
Registrován: 28 kvě 2008, 00:09
Bydliště: chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od andreitad » 07 úno 2012, 20:12

Já bych nemohl žít někde, kde se mi to nelíbí. :mrgreen:[/quote]

Ja taky ne :D a proto pokud vse pujde tak jak ma, zacneme uz na podzim stavet v obci, ktera je jen o par km dal, ma vlastni dalnicni sjezd, slusnou skolu, skolku a dokonce i dostatek kontejneru :) a to vcetne zlutych na plast( zadne priblble SUPER PREDRAZENE pytle, ktere se povaluji po obci). Vyhled na okolni lesy uz bude jen prijemnym bonusem. Jo holt rozfikat pole na x parcel a nepremejslet co dal, to umi kazdej... a pokud Vam tohle staci, preji prijemne bydleni.

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Palat » 07 úno 2012, 20:56

pavel píše:Na první pohled tahle aktivita vypadá sympaticky.
Ve skutečnosti tady evidentně znovu vynalézáte kolo, a navíc celkem hloupě.
Hmm, mě to teda evidentní nepřijde. Asi jsem opravdu příliš hloupý, ale lepší způsob, jak zjistit, které kontejnery se plní nejrychleji, než se zeptat lidí, jsem nevymyslel. V mém věku už se to s inteligencí asi nezlepší, tak se s tím budu muset naučit žít. :angry-banghead:
pavel píše:Kdyby jste se místo zjišťování jestli je nějaký kontejner v 18.35 plný na 85% nebo na 110% zamysleli nad tím proč vlastně je máme přeplněné a podívali se čím, tak by to možná pomohlo víc.
Zkusím vás trochu postrčit.
Velkou kapacitu v kontejnerech zaberou kartony...
No, bude to asi překvapivé, ale i takové duté hlavě, jako je ta má, je tohle naprosto jasné. A ještě víc překvapí, že si taky myslím, že by bylo dobré umožnit snazší odkládání velkých objemů papíru. Na co můj ostrovtip ale nestačí, je pochopit, proč by se kvůli tomu nemělo uvažovat o vylepšení situace kontejnerů. Nebo myslíte, že když se sběrné místo otevře každou sobotu, že bude všechno báječné a s kontejnery, tak jak jsou teď, bude najednou každý spokojený? Tak hloupý a naivní nejsem dokonce ani já...

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Palat » 07 úno 2012, 21:30

A teď pro změnu zase k věci: máme za sebou první celý cyklus. Přiznám se, že jsem doufal ve větší odezvu, ale i tak děkuji všem, kdo se zapojili. Z pozorování dostávám zatím tyto závěry, některé byly evidentní od počátku, jiné alespoň mě překvapily:
- dole v obci kontejnery úplně dostačují, č.1 se sotva naplní, stejně tak č.4, i č.2 zůstává dostupné větší část času
- nejkritičtější kontejnery jsou 5+6 (Višňovka), 3 (OÚ), 11 (Háje) a asi i 12 (Vyhlídka, i když tam to jen odhaduju, informace chybí)
- Zvláštní situace je na Kamenici, kde jsou tři kontejnery blízko sebe (7,8,9), dva se rychle naplní, ale devítka zůstává dlouho volná.
- I v těch nejnaplněnějších kontejnerech (alespoň v těch, ze kterých jsou data) bylo místo ještě dva dny po svozu, v pěti z nich dokonce ještě týden po svozu.

V tuto chvíli Rumpold nabízí přidání čtyř dalších kontejnerů. Když tak koukám na mapku a na výsledky sledování, navrhl bych tyto úpravy (Očekávám, že za ně, alespoň některé, budu označen za tupce, ignoranta nebo zkorumpovance - prosím, poslužte si, jen mi prosím neházejte cihly do oken, v těchto mrazech by to byl přece jen trochu neadekvátní způsob diskuse. Konstruktivní kritiku a protinávrhy ocením přece jen o něco víc.):
Jeden kontejner bych přidal do Slunečního údolí. Je tam velká oblast bez kontejneru a navíc by se odlehčilo trojce u OÚ.
Druhý bych dal někam na Háje, možná na křižovatku Točivé a U Dráhy. Je to další nepokryté a přitom frekventované místo, a alespoň trochu pokryje i papír směřující do Višňovky
Třetí bych přidal na Vyhlídku.
Kam dát čtvrtý? Někam do ulice Ke Skále? Nebo na Kaliště? Navrhněte. Jde taky o vhodné místo, nemám to nahoře na vršku dost podrobně okouknuté.

Krom toho přemýšlím, co se čtyřkou v Lomené. Tam, kde je, je dost zastrčený a zjevně nedostatečně využitý. Možná přesunout na křižovatku s Rudenskou? Měli by ho víc po ruce lidi z druhé strany Rudenské, případně i lidi z Vyhlídky.

A už vůbec nevím, co s devítkou? Proč je sedmička a osmička narvaná a devítka prázdná? Lidem z Kaliště a Kamenice je to asi jasné, mně ne. Dala by se devítka přesunout někam, kde bude využitější?

Mydlan

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 22:28

jenom návrh....

dva kontejnery u Višňovky bych dokonce rozdělil a nechal tam jen jeden, bydlí tam pár lidí v domcích poblíž, ikdyž je tam toho hodně, je to proto, protože to tam lidi přinášejí zdaleka z Hajů, veškeré další zbývající bych právě rozdělil co nejblíže lidem po jednom, nějakou úměrou k přibližnému počtu obyvatel, bylo by dobře, kdyby to lidé měli k popelnici blízko, já beru variantu, vždy po jednom ale na každém rohu, než tři místa a hodně popelnic, rozhodněte samozřejmě jak chcete

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Večernice » 07 úno 2012, 22:41

andreitad píše:Naprosto souhlasim s panem Jachimem :clap:
Opravdu tady lidi nemaji nic jineho na praci, nez monitorovat vysi naplneni kontejneru?!
Nebude to tim, ze je jich proste zalostne malo? Vyvazeni jednou za 14 dni je jaksi na hlavu, kdyz uz hodinu po jejich vyvezeni jsou opet plne...
Od roku 2008, kdy jsme zde zacali bydlet neprestavam zasnout nad "systemem a zvyklostmi " v teto obci. Zazili jsme Klema, Kovarovou a ted Fouska- shrnuti - kazdy se upnul ke svemu " projektu" a k reseni opravdovych problemu se tato obec nikdy nedostala.
I 22 let po revoluci to tady vypada jak dira po granatu - kde vse, co je jinde standardem, proste nefunguje a stava se problemem.
I 22 let po revoluci? ....co je to za úvahu
Nechápu, jak jste se mohla nastěhovat do "díry po granátu " :)

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Vasek » 07 úno 2012, 23:03

Mydlan píše:jenom návrh....
Přemýšlím nahlas...kdo asi do šestky dává papír? Předpokládám že obyvatellé z Krátké, Slepé, Souběžné, Točivé, horní části ulice Ke skále a poloviny ulice u Dráhy, plus asi Kaliště. Na Kališti asi tolik lidí neni, takže myslím že největší nápor (kromě Krátké a Slepé, to mají za rohem) je z ulice u Dráhy a Točivé. Pokud by se tedy měl dát kontejner někam aby to měli blíž, kam tam? Možná ta Višňovka není zase tak špatná volba.
Další možnost je možná dát všechny dva-tři nad hřbitov ke sběrnému dvoru. Pokud to lidi vozí autem tak je jim to asi jedno. Bojím se ale že pak budou zajíždět spíš ke dvojce - alespoň já tam vozil flašky dokud nebylo sklo nahoře na Višňovce.

Mydlan

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Mydlan » 07 úno 2012, 23:10

Jen se někdy kolem sebe rozlédněte, třeba uvidíte policii, funkční poštu, vesnickou samoobsluhu, klasické fotbalové hřiště, kostel, náměstíčko, do školky vám vezmou tříleté dítě, a vaše starší řádně vychodí devátou třídu na základní škole, ve staré obci se projdete po chodníku pod veřejným osvětlením, spatříte uklizené vozovky a chodníky, třeba uvidíte i na Hájích lidi jdoucí na zastávku po přechodu pro chodce schovávající se pod zastřešenou zastávkou.
Možná ani neuklouznete na ledu, který nikde jinde není a nebude na vás přitom skákat VIP labrador, určitě budete mít to štěstí že neupadnete zrovna do psího hovínka. Nebudete muset na chodnících s kočárkem obcházet auta a při pohledu na volné parcely se nadchnete pohledem na luční kvítí. Nebo se zkuste z vodovodu jen tak napít a říct si ááách to je ale dobrá a osvěžující voda bez dusičnanů a vodního kamene. O odpadech raději nemluvím. No je to legrace, ale je třeba si říci, že tu máme 2000 obavatel a to už je dost na to, aby tu aspoň něco z toho bylo.

andreitad
Příspěvky: 23
Registrován: 28 kvě 2008, 00:09
Bydliště: chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od andreitad » 08 úno 2012, 00:55

Mydlan píše:Jen se někdy kolem sebe rozlédněte, třeba uvidíte policii, funkční poštu, vesnickou samoobsluhu, klasické fotbalové hřiště, kostel, náměstíčko, do školky vám vezmou tříleté dítě, a vaše starší řádně vychodí devátou třídu na základní škole, ve staré obci se projdete po chodníku pod veřejným osvětlením, spatříte uklizené vozovky a chodníky, třeba uvidíte i na Hájích lidi jdoucí na zastávku po přechodu pro chodce schovávající se pod zastřešenou zastávkou.
Možná ani neuklouznete na ledu, který nikde jinde není a nebude na vás přitom skákat VIP labrador, určitě budete mít to štěstí že neupadnete zrovna do psího hovínka. Nebudete muset na chodnících s kočárkem obcházet auta a při pohledu na volné parcely se nadchnete pohledem na luční kvítí. Nebo se zkuste z vodovodu jen tak napít a říct si ááách to je ale dobrá a osvěžující voda bez dusičnanů a vodního kamene. O odpadech raději nemluvím. No je to legrace, ale je třeba si říci, že tu máme 2000 obavatel a to už je dost na to, aby tu aspoň něco z toho bylo.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Ano, naprosty souhlas a to je jenom zakladni vycet veci, ktere jsou v jinych obcich normalni. Ja bych ocenila i obcasnou nocni vyjizdku hostivicke policie( kdyz uz mame tu smlouvu :) ) tak, abych nemusela v prubehu noci vstavat a kontrolovat jestli uz mi taky nahodou nekradou navigaci z auta jako nasim sousedum minuly mesic...
Naposledy upravil(a) andreitad dne 08 úno 2012, 01:19, celkem upraveno 1 x.

andreitad
Příspěvky: 23
Registrován: 28 kvě 2008, 00:09
Bydliště: chyne

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od andreitad » 08 úno 2012, 01:11

Večernice píše:
andreitad píše:Naprosto souhlasim s panem Jachimem :clap:
Opravdu tady lidi nemaji nic jineho na praci, nez monitorovat vysi naplneni kontejneru?!
Nebude to tim, ze je jich proste zalostne malo? Vyvazeni jednou za 14 dni je jaksi na hlavu, kdyz uz hodinu po jejich vyvezeni jsou opet plne...
Od roku 2008, kdy jsme zde zacali bydlet neprestavam zasnout nad "systemem a zvyklostmi " v teto obci. Zazili jsme Klema, Kovarovou a ted Fouska- shrnuti - kazdy se upnul ke svemu " projektu" a k reseni opravdovych problemu se tato obec nikdy nedostala.
I 22 let po revoluci to tady vypada jak dira po granatu - kde vse, co je jinde standardem, proste nefunguje a stava se problemem.
I 22 let po revoluci? ....co je to za úvahu
Nechápu, jak jste se mohla nastěhovat do "díry po granátu " :)
Chtela jsem tim rici, ze komunismu a hubenym letum, kdy vsechny obce vypadaly stejne sedive, davno odzvonilo a jine obce v teto republice vzkvetaji a vypadaji uplne jinak nez Chyne.
A nastehovali jsme se sem z jedineho duvodu bylo to kousek za Prahou a za relativni peniz jsme poridili domek se zahradou. V dobe, kdy jsme kupovali, byly Haje temer hole pole, kdybych dopredu vedela jak to tady vsechno "funguje", ze muj vyhled bude omezen na oxesacke bytovky a chudaci jejich obyvatele(majici na druhe auto, ale nemajici na parkovaci stani) mi budou parkovat temer v kuchyni, urcite bych se porozhlidla po nejake jine dire po granatu... :lol:

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 08 úno 2012, 09:09

Palat píše:Druhý bych dal někam na Háje, možná na křižovatku Točivé a U Dráhy. Je to další nepokryté a přitom frekventované místo, a alespoň trochu pokryje i papír směřující do Višňovky
Jsem zásadně proti. Asi by bylo vhodnější nějaké místo trošku bokem vchodů a vjezdů na pozemky. Jak je vidět na situaci kontejnerů u Višňovky (nyní na konci zastávky), tak bohužel nejde jen o samotný kontejner, ale také o nepořádek u něj, tobě by se asi také nelíbilo mít to hned před vraty......nehledě na to, že myslím, že tam žádná plocha vyprojektovaná pro tento účel nebyla, v místě jsou buď chodníky, po kterých se chodí, anebo úzké pásy, které nebyly osazené zámkovkou (zřejmě jsou do budoucna určené k zatravnění) jejichž šířka myslím není pro rozměr kontejnerů dostatečná.
Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmapování využití kontejnerů na papír

Příspěvek od Srneček » 08 úno 2012, 10:04

andreitad píše:
Večernice píše:
andreitad píše:Naprosto souhlasim s panem Jachimem :clap:
Opravdu tady lidi nemaji nic jineho na praci, nez monitorovat vysi naplneni kontejneru?!
Nebude to tim, ze je jich proste zalostne malo? Vyvazeni jednou za 14 dni je jaksi na hlavu, kdyz uz hodinu po jejich vyvezeni jsou opet plne...
Od roku 2008, kdy jsme zde zacali bydlet neprestavam zasnout nad "systemem a zvyklostmi " v teto obci. Zazili jsme Klema, Kovarovou a ted Fouska- shrnuti - kazdy se upnul ke svemu " projektu" a k reseni opravdovych problemu se tato obec nikdy nedostala.
I 22 let po revoluci to tady vypada jak dira po granatu - kde vse, co je jinde standardem, proste nefunguje a stava se problemem.
I 22 let po revoluci? ....co je to za úvahu
Nechápu, jak jste se mohla nastěhovat do "díry po granátu " :)
Chtela jsem tim rici, ze komunismu a hubenym letum, kdy vsechny obce vypadaly stejne sedive, davno odzvonilo a jine obce v teto republice vzkvetaji a vypadaji uplne jinak nez Chyne.
A nastehovali jsme se sem z jedineho duvodu bylo to kousek za Prahou a za relativni peniz jsme poridili domek se zahradou. V dobe, kdy jsme kupovali, byly Haje temer hole pole, kdybych dopredu vedela jak to tady vsechno "funguje", ze muj vyhled bude omezen na oxesacke bytovky a chudaci jejich obyvatele(majici na druhe auto, ale nemajici na parkovaci stani) mi budou parkovat temer v kuchyni, urcite bych se porozhlidla po nejake jine dire po granatu... :lol:
Nezbývá než Vám i nám popřát, aby Vám to nové bydlení co nejdříve vyšlo.
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů