voda

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: voda

Příspěvek od Batáta » 28 dub 2018, 06:52

Palat, jak říkám, jsi borec a díky!!
Ipomoea batatas

ekeaze
Příspěvky: 10
Registrován: 08 bře 2011, 21:42

Re: voda

Příspěvek od ekeaze » 29 dub 2018, 19:07

Palat: bydlím tu 8 let, tehdy jsem chtěl dokonce koupit pozemek na Jarolímce (ještě že k tomu nedošlo) a pokud si jasně pamatuji, tak v územním plánu nebyly žádné činžáky , které tu stojí teď... Tehdá tu ještě tekla stará "tvrdá" voda, což byl taky problém a byli jsme rádi za tu Pražskou. Osobně vůbec nezávidím pozici stávající starostky, která jen sklidila, to co sklidila a to je ten problém, který dost smrdí, že někdo v minulosti povolil, to co povolil (a je celkem jedno jak)... teď je z toho průser a myslím si , že když by po tom skutečně někdo šel, tak se tam najdou jisté nesrovnalosti...

Zvláštní, že jinde rozvoj funguje normálně a tady to je problém... myslím minulost, proti stávajícímu nelze nic vytknout.

A vůbec nejlepší je se zbavit nějaké odpovědnosti, asi lepší z toho vedení odejít. Mám nejradši keci typu "my za nic nemůžeme, to oni před námi". Takhle to prostě v ČR funguje....

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: voda

Příspěvek od Palat » 30 dub 2018, 11:58

ekeaze píše: Palat: bydlím tu 8 let
OK, tak to se omlouvám, to jsem odhadl špatně.
Ale ohledně územního plánu Vás musím opravit, už tenkrát v něm ty bytovky skrytě byly. Přesněji řečeno územní plán byl takový, že výstavbu bytovek přímo nezakazoval a tím pádem umožňoval.
ekeaze píše: A vůbec nejlepší je se zbavit nějaké odpovědnosti, asi lepší z toho vedení odejít. Mám nejradši keci typu "my za nic nemůžeme, to oni před námi". Takhle to prostě v ČR funguje....
Tak tady nevím, jestli se jedná o doporučení, jak se má starostka, potažmo zastupitelé k věci postavit, nebo rozhořčení nad tím, že se chceme z odpovědnosti vyvlíknout. Pokud to první, tak máte úplnou pravdu, bylo by to nejjednodušší a občas se starostce skoro divím, že to ještě neudělala. Pokud to druhé, tak jedna věc je přijmout na sebe povinnost problém řešit a pokud možno vyřešit. O tom nikdo nediskutuje, ta je na současném vedení, jen se prostě nedá dělat víc, než je v silách normálního smrtelníka. Ale myslím, že se snad dá pochopit, že si při tom všem nechceme ještě nechat přišít zodpovědnost za to, že se situace dostala tam, kde je.

laser
Příspěvky: 6
Registrován: 16 dub 2018, 19:32

Re: voda

Příspěvek od laser » 15 kvě 2018, 08:23

V neděli 13.5. voda zase kolem 20h, velmi slabě, nebylo to na umytí....Mezitím byly dvě neděle, kde v úterý bylo volno, takže část lidí byla pryč a proto zátěž v neděli nebyla tak velká. Teď se zase vracíme k "normálu" ?
Brzy jsou volby, to je dobré připomenout.

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: voda

Příspěvek od Batáta » 15 kvě 2018, 08:25

Nestrašte volbama a raději jděte volit :-))))))
Ipomoea batatas

kolchoznik
Příspěvky: 40
Registrován: 08 říj 2008, 12:31

Re: voda

Příspěvek od kolchoznik » 15 kvě 2018, 08:39

laser píše: 15 kvě 2018, 08:23 V neděli 13.5. voda zase kolem 20h, velmi slabě, nebylo to na umytí....Mezitím byly dvě neděle, kde v úterý bylo volno, takže část lidí byla pryč a proto zátěž v neděli nebyla tak velká. Teď se zase vracíme k "normálu" ?
Brzy jsou volby, to je dobré připomenout.
To jsou takový kecy s těmi volbami..asi jste přistěhovalec,mel jste tu bydlet před 10lety,to tady vypadalo jako.na divokým západě :-)))

Honzina
Příspěvky: 52
Registrován: 01 pro 2006, 18:31
Bydliště: Chýně 321

Re: voda

Příspěvek od Honzina » 29 kvě 2018, 18:42

Ze zapisu zastupitelstva 18.4.2018:

Paní starostka dodala, že mezi koncovými odběrateli v obci Chýně existují značné rozdíly, jsou domácnosti o čtyřech osobách s odběrem přes 500 m3 ročně a jsou domácnosti o čtyřech osobách s odběrem 70 m3. V této souvislosti bylo vodoprávním úřadem v Černošicích doporučeno jednat se společností VAK Beroun a obcí Kytín, která má nastavený denní limit maximálního odběru vody a celkovou roční spotřebu, která činí na domácnost 120 m3. Pokud se domácnosti dostanou do tohoto limitu, hradí se běžná cena vodného a stočného a po překročení tohoto limitu mají stanovenou cenu na 500,- Kč/m3, ale zatím nemáme tuto informaci ověřenou z relevantních zdrojů. Obec si v současné době zjišťuje, jak by tato možnost byla technicky proveditelná.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: voda

Příspěvek od pavel » 30 kvě 2018, 13:13

Predpokladam, ze takhle velky rozdil je/ muze byt logicky v zavislosti na tom, kde dana domacnost sidli. Pokud v rodinnem dome tak pravdepodobne je delta odberu zpusobena zalevanim kytek, travniku apod.
Bydlime v rodinnem dome a pouzivame vodu z vodovodu mimo jine i na zavlazovani travniku. Pripominam timto tema, ktere se zde na foru v minulosti resilo:
- i za vodu, ktera je odebrana z vodovodniho radu, ale ktera neni vracena do kanalizace (napr. pouzita na zavlazovani), plati odberatel vody v Chyni stocne (v minulosti Vodohospodarska akceptovala informace z naseho mericiho pristroje u tlakove jimky a stocne pocitala pouze z objemu vody, ktery od nas odtekl do kanalizace)
- coz je podle me dost velka "penalizace" a navyseni jednotkove ceny vody nebot platim za sluzbu, ktera mi nebyla dodana :(.
Mozna by nebylo spatne nasemu dodavateli vody - Vodohospodarske - tento fakt pripomenout. Dostavaji penize za sluzbu, kterou nedodavaji. Tzn. marze jejich podnikani asi neni spatna - mohli by projevit trochu aktivity pri jednanich o zlepseni kvality dodavek vody do Chyne.

PS Nemame bazen a zavlazovani travniku je naprogramovano na nocni/ brzkou ranni hodinu v pracovni dny

Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

Re: voda

Příspěvek od Vio » 31 kvě 2018, 07:57

Absolutní souhlas.

obyvatelka
Příspěvky: 82
Registrován: 16 úno 2015, 12:39

Re: voda

Příspěvek od obyvatelka » 01 čer 2018, 20:18

pavel píše: 30 kvě 2018, 13:13
PS Nemame bazen a zavlazovani travniku je naprogramovano na nocni/ brzkou ranni hodinu v pracovni dny

S tím byste tedy od 15.6. měl přestat. No myslím, že se tím asi nikdo nebude řídit, ostatně i loni snad něco podobného existovalo.

Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

Re: voda

Příspěvek od Vio » 04 čer 2018, 12:33

obyvatelka píše: 01 čer 2018, 20:18 No myslím, že se tím asi nikdo nebude řídit
Proč by měli, když ten úřad každoročně vypisuje jen zákazy a nic jiného neděla?

Cizák
Příspěvky: 28
Registrován: 21 úno 2011, 20:45

Re: voda

Příspěvek od Cizák » 12 čer 2018, 17:12

Honzina píše: 29 kvě 2018, 18:42 Ze zapisu zastupitelstva 18.4.2018:

Paní starostka dodala, že mezi koncovými odběrateli v obci Chýně existují značné rozdíly, jsou domácnosti o čtyřech osobách s odběrem přes 500 m3 ročně a jsou domácnosti o čtyřech osobách s odběrem 70 m3. V této souvislosti bylo vodoprávním úřadem v Černošicích doporučeno jednat se společností VAK Beroun a obcí Kytín, která má nastavený denní limit maximálního odběru vody a celkovou roční spotřebu, která činí na domácnost 120 m3. Pokud se domácnosti dostanou do tohoto limitu, hradí se běžná cena vodného a stočného a po překročení tohoto limitu mají stanovenou cenu na 500,- Kč/m3, ale zatím nemáme tuto informaci ověřenou z relevantních zdrojů. Obec si v současné době zjišťuje, jak by tato možnost byla technicky proveditelná.
Toto už je moc. Na zavlažovaní používáme vodu ze studny ale i přes to pro 4 člennou rodinu ročně spotřebujeme kolem 140 m3.
140 - 120 = 20m3
20 x 500Kc = 10000 Kc!!!
Nemůžu pochopit proč nejdřív "banda parchantu" povolí rozsáhlou výstavbu v obci a pak následně chtějí potrestat své spoluobčany.
Pokud by mělo dojit k tomuto omezováni, rad bych věděl jména všech zastupitelu, které schvalovali výstavbu i přes to, že už se dlouho ví že voda nestáčí.

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: voda

Příspěvek od Palat » 12 čer 2018, 22:04

Cizák píše: 12 čer 2018, 17:12 Toto už je moc...
V klidu, ono to není tak horké. Je to teoretický scénář pro krizovou situaci, kdyby voda opravdu přestávala téct pravidelně a dlouhodobě. Navíc nikde není psáno, že když má Kytín 120 m3 na domácnost, že to musí mít i Chýně. Na zastupitelstvu to zaznělo jako jedna z hypotetických možností, jak řešit krizovou situaci, ale v tuhle chvíli to není na pořadu dne.
Tento týden konečně získal českou atestaci systém dočasného vodojemu ("vaky", o kterých už se delší dobu mluví), příští týden na zastupitelstvu by se měl schválit výběr dodavatele a pokud nenastane žádný další zádrhel (toto zdůrazňuju, něco podělat se může vždycky), tak během několika týdnů bude problém s vodou alespoň provizorně vyřešen. Definitivní řešení by měla přinést výstavba vodojemu příští rok.

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: voda

Příspěvek od PaMi » 12 čer 2018, 23:23

Napíšu to opět sem, psal jsem to již dříve a budu to psát stále dokola.
Když jsem před nějakými patnácti lety přišel na obecní úřad s projektem domku, který jsem chtěl postavit na koupeném pozemku v Chýni, tak mi tehdejší starosta pan Fingerut zeptal:
Máte projekt podle územního plánu?
Tehdy jsem měl projekt na bungalov.
Máte pozemek více než 800 m2?
Zabírá dům více než 35% plochy pozemku?
Máte střechui červenou nebo černou se sklonem minimálně 30 stupňů?
Nemáte více než jedno nadpodzemní patro?
Dům musí stát na přesné stavební čáře.
Plot musí být ze zděných sloupků a mezi nimi dřevěný plot s průhledností 50%.
A ještě řadu dalších podmínek.

To můj púvodní projekt nesplňoval, takže mi nezbylo nic jiného, než se buďto přizpůsobit - chci bydlet v Chýni, anebo hledat pozemek jinde.
Takže jsem původní projekt za několik desítek tisíc hodíl do koše a začal znovu podle územního plánu, pakliže jsem chtěl bydlet v Chýni.
Jenže potozději nastala situace, kdy se začaly udělovat vyjímky a z pěkné malebné obce vznikla tato splácanina plná nesmyslů.
Proto, když si v neděli večer napouštím v koupelně mojí vířivku (je pravda že tlak v potrubí před regulačním ventilem klesne z 9atm na 6tam), tak mi nepřijde líto lidí, kteří nerespektovali původní územní plán a vyhádali si různé vyjímky jak na plochu pozemk/obytný dům, tak na různé architektonické vyjímky.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: voda

Příspěvek od pavel » 12 čer 2018, 23:32

PaMi píše: 12 čer 2018, 23:23 ...
Proto, když si v neděli večer napouštím v koupelně mojí vířivku (je pravda že tlak v potrubí před regulačním ventilem klesne z 9atm na 6tam), tak mi nepřijde líto lidí, kteří nerespektovali původní územní plán a vyhádali si různé vyjímky jak na plochu pozemk/obytný dům, tak na různé architektonické vyjímky.
Nechapu spojitost mezi tlakem vody a architektonickou vyjimkou ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů