Starý papír

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 09 led 2008, 11:58

kryglik píše:tak to je spatne ... ivane, mel jsi pravdu, takhle to fungovat asi vazne nebude :-\
mhm

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Re: Starý papír

Příspěvek od martina.no » 08 lis 2009, 09:18

tak jsem si odpocitala 1. sobotu v mesici a po shlednuti priznive predpovedi pocasi, jsem vystrcila peclive svazany stary papir pred dum (stejne jako nekolik dalsich sousedu). Ale je nedele a papir stale stoji na tom samem miste :(
nikde ve vesnici jsem ale nevidela, ze by se stary papir povaloval, znamena to snad, ze na Kamenici svoz papiru nefunguje :?: :evil:

uz pri minulem svozu byl problem, z nejakeho duvodu u nas pred barakem cast papiroveho odpadu zustala (papir nebyl mokry, spinavy ani jinak znehodnoceny) a museli jsme si ho dalsi mesic schovavat doma :(


jen tak pro zajimavost, co se stalo s timto srneckovym navrhem?
Srneček píše:Na všeobecnou žádost jedné slečny, která právě odešla...

SBĚR PAPÍRU

Současný systém sběru papíru není vyhovující. Papír se musí v domácnostech celý měsíc hromadit, musí se hlídat termín svozu a dávat pozor, aby nepršelo. Proto hodně lidí vozí svůj vytříděný papír do pražských kontejnerů, což je škoda.
Proto navrhuji současný systém sběru papíru změnit/rozšířit. Současný svoz jednou měsíčně by byl zachován s tou vyjimkou, že by se v případě deště neodkládal na další sobotu (tak jak bylo doposud určeno). Železo, které se sváží společně s papírem zmoknout může a papír si každý může v případě, že by pršelo odvézt sám, nebo si počká na další pravidelný svoz.
Papír by bylo možné odkládat na více místech - za tímto účelem by bylo zakoupeno 10 modrých plastových popelnic na kolečkách o objemu 240 l, což by byl asi jediný výdaj (15 000,- Kč), který by obec do nového systému musela vložit. V případě přechodu na jiný systém sběru je možné popelnice využít na svoz TKO.
Popelnice by se umístily v budovách ZŠ,MŠ a OÚ, byly by přístupné po dobu "otvírací doby" jednotlivých institucí, přesný provozní řád by se určil po dohodě s paní ředitelkou a panem starostou. Další popelnice by měly své stanoviště před bránou "sběrného dvora" nad hřbitovem, ty by byly přístupné nonstop.
Prezentace nového systému sběru by měla být pod hlavičkou ZŠ a MŠ, jednak jsou utržené peníze jejich příjmem, a také je sebraný papír započítáván do soutěže o hodnotné ceny, které se každým rokem účastní. Fakt, že se jedná o sběr pro místní ZŠ, může být pozitivně motivující.
Kromě seznámení občanů, kdy a kam mohou papír odkládat, je třeba také zdůraznit, že má být papír svázaný (vzhledem k tomu, že ho stejně budou muset občané přivézt autem -popelnice nebude stát před jejich barákem - neměl by to být problém). Také bude potřeba jednoznačně určit (po dohodě s odběratelem papíru), jaký papír se může/nemůže do popelnice vhodit.
Obecní zaměstnanci pak sebraný papír na sběrném dvoře přetřídí, odpadky vyhodí, balíky naskládají do zastřešené buňky a ostatní nesvázaný papír (všichni nebudou tak disciplinovaní) sesypou do volných popelnic popř. pytlů.
Až už nebude kam papír ukládat, zavolá se kontejner ze sběrných surovin (stejně jak doposud), nesvázaný papír se do něj vysype, balíky a kartony narovnají, všechny popelnice vyprázdní (10 x 240 l = 2,4 kubíku) a začne se střádat nanovo.
Pro občany to bude rozšíření služeb, budou moci odložit papír kdykoliv budou potřebovat a to na několika místech - nebudou muset čekat na 1. sobotu v měsíci tak jak doposud.
Škola bude mít větší příjem - množství sebraného papíru se podle mne zvýší. Obec dostane větší příspěvek od firmy Ekokom za třídění odpadů.
Časem by stálo za to zvážit, zda by se nevyplatilo mít svůj vlastní kontejner na avii. Popelnice a ostatní svážený papír by se mohl rovnou vysypávat a odpadlo by tak nepraktické meziskladování papíru v buňce.

Budu rád, když se najde někdo, kdo bude tento návrh připomínkovat, kritizovat, opravovat a podobně tomu.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od Srneček » 08 lis 2009, 23:39

Předpokládám, že se jednalo o nějaké nedopatření, omyl, či závadu na svozovém stroji nebo jeho posádce. Tuto sobotu se papír po obci normálně svážel (mám ale pocit, že ani tady to nebylo bez závad). Rozhodně by to chtělo napsat na OÚ.

Co se týká mého starého návrhu - nebyl přijat. Došlo pouze k zavedení dalšího termínu, kdy je možné se zbavit starého papíru. K první sobotě v měsíci (kdy probíhá po obci svoz), byla přidána i třetí sobota v měsíci (kdy je možné papír v dopoledních hodinách dovézt k myslivně nad hřbitov).
Srneček

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Starý papír

Příspěvek od Vlastofky » 09 lis 2009, 07:28

[quote="martina.no"]tak jsem si odpocitala 1. sobotu v mesici a po shlednuti priznive predpovedi pocasi, jsem vystrcila peclive svazany stary papir pred dum (stejne jako nekolik dalsich sousedu). Ale je nedele a papir stale stoji na tom samem miste :(
nikde ve vesnici jsem ale nevidela, ze by se stary papir povaloval, znamena to snad, ze na Kamenici svoz papiru nefunguje :?: :evil:

uz pri minulem svozu byl problem, z nejakeho duvodu u nas pred barakem cast papiroveho odpadu zustala (papir nebyl mokry, spinavy ani jinak znehodnoceny) a museli jsme si ho dalsi mesic schovavat doma :(

Koukám, že nejsme sami. Minulý měsíc nám papír taky zůstal u vrat. Na Kamenici. Viděla jsem pána s kárkou,naloženou papírem do výše asi 3 metrů, ale odjel a už se nevrátil pro zbytek..
Jestli má přijet jen jednou a naložit co se dá a ostatní tam nechá? Nevím....

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od punker » 09 lis 2009, 23:14

papír zmizel během dnešního dne... ikdyž byl ráno docela mokrý... :?:
punker

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od Srneček » 03 úno 2010, 12:54

Omlouváme se všem občanům za to, že v sobotu, 6.2.2010 se neuskuteční svoz papíru v obci Chýně, a to z důvodů nepříznivého počasí. Balíky s papírem proto, prosím, nedávejte před domy.

Náhradní termín se uskuteční podle počasí.

Děkujeme Vám.

Obecní úřad Chýně

Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od punker » 03 úno 2010, 19:17

a zrovna mám připravený úhledný balík s balícím papírem z vánoc :D
bude nějaký náhradní termín, nebo je to prostě jentak odpískáno?
punker

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od punker » 06 lis 2010, 16:21

tak jsem dopoledne opustil úhledný balíček papíru před naším barákem a po třetí odpoledne jsem se opět s úhledným balíčkem setkal. tentokrát byl promočený a pěkně nas..., že nebyl odvezen.

již se těším, až se podaří prosadit realizaci "sběrného dvora" a systém nakládání se starým papírem začně konečně být plně funkční... :D
punker

Maxa
Příspěvky: 110
Registrován: 13 čer 2006, 20:34
Bydliště: Háje

Re: Starý papír

Příspěvek od Maxa » 07 lis 2010, 13:36

Jo, u nas taky nic. Minuly mesic taky nic. Vcera jsem byl pekne nas...y, kdyz jsem ten papir zase musel uklizet. To bohuzel uz plno lidi neudela a necha papir pred barakem do pristiho odvozu, jestli nejaky bude. Dneska jsem promocenych balicku videl opravdu dost. Opravdu nevim proc zase vcera nejezdili. Sice foukal vitr, ale nevim jestli to byl duvod k tomu aby se papir nesvazel.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Starý papír

Příspěvek od obyvatel » 07 lis 2010, 18:46

Papír se nesváží, protože je po volbách a body se už nesbírají. Až bude nové vedení obce, tak to snad bude fungovat, jak má.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Starý papír

Příspěvek od pavel » 08 lis 2010, 07:58

Mě se starý papír před domem taky nechce nechávat z níže popsaných důvodů. Zmokne, může si s ním hrát silný vítr, někdy se neodveze atd. Proto jsem ho už několikrát zkusil odvézt do sběrny odpadu kousek za Chýní, nalevo od hlavní když se jede do Jenče. Nepamatuji si, jak se ta firma jmenuje. Skládá se tam například nebezpečný odpad. TV, ledničky, baterie apod. Zeptal jsem se jich jestli bych tam občas nemohl odložit i starý papír a oni v zásadě souhlasili. Lidé z Hostivic tam prý starý papír mohou vozit na základě toho, že to pro ně starosta Hostivic dohodl. A že to samé by neměl být problém i pro občany Chýně. Jenom to někdo musí domluvit.
Srnečku, nešlo by to nějak zorganizovat?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od Srneček » 08 lis 2010, 15:11

No, my jsme chtěli spíš rozpohybovat naše sběrné místo - zrušit svoz úplně a místo něj pravidelně otvírat sběrné místo u hřbitova - např. každou sobotu na dvě hodiny...mohl by se tam odložit nejen papír a železo, ale i velkoobjemový odpad....to je naše vize :wink:
Srneček

kralp
Příspěvky: 59
Registrován: 15 čer 2006, 08:48
Bydliště: Chyne, Kamenice

Re: Starý papír

Příspěvek od kralp » 08 lis 2010, 16:36

Srneček píše:No, my jsme chtěli spíš rozpohybovat naše sběrné místo - zrušit svoz úplně a místo něj pravidelně otvírat sběrné místo u hřbitova - např. každou sobotu na dvě hodiny...mohl by se tam odložit nejen papír a železo, ale i velkoobjemový odpad....to je naše vize :wink:
Tak první polovina se vám povedla na jedničku:-) Ne, vážně, znamená to, že se už nic svážet nebude ? Nebo to mám nechat před barákem, a doufat, že to někdo odveze ?
Díky,
Pavel.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý papír

Příspěvek od Srneček » 08 lis 2010, 22:29

Svážení (nesvážení) bylo zatím pod taktovkou bývalého vedení. Nový systém musí být teprv vyladěn, vydrž. :D
Srneček

kralp
Příspěvky: 59
Registrován: 15 čer 2006, 08:48
Bydliště: Chyne, Kamenice

Re: Starý papír

Příspěvek od kralp » 08 lis 2010, 22:39

Tak mezitím už to u nás na Kamenici někdo odvezl, takže tímto děkuji !
P.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 15 hostů