Čištění jimky

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Čištění jimky

Příspěvek od ROST » 27 črc 2006, 09:23

Zdravim,
zajimalo by me, jaky je Vas nazor na pravidelne a neustale cisteni jimky. Abych rekl pravdu, moc se mi to nelibi a nezda...

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění jimky

Příspěvek od kryglik » 27 črc 2006, 10:05

ROST píše:Zdravim,
zajimalo by me, jaky je Vas nazor na pravidelne a neustale cisteni jimky. Abych rekl pravdu, moc se mi to nelibi a nezda...
Jaka jimka ?

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 27 črc 2006, 10:13

No, nevim presne jak se tomu rika odborne. Pokud jsem spravne pochopil, tak kazdy dum ma jimku, kam tece odpadni voda, tam je neco jako mixer a cerpadlo, ktere to pak presune dal do kanalizace. Nekolikrat se to uz ucpalo, pry kvuli tomu, ze lidi tam hazou bordel (rucniky, prezervativy atd.). Vcera to cistili nam, na dukazni material jsem se byl podivat a nic moc tam nebylo... Cekal jsem plny kybl...

buncikp
Příspěvky: 148
Registrován: 14 kvě 2006, 13:57

Příspěvek od buncikp » 13 srp 2006, 22:51

ROST píše:No, nevim presne jak se tomu rika odborne. Pokud jsem spravne pochopil, tak kazdy dum ma jimku, kam tece odpadni voda, tam je neco jako mixer a cerpadlo, ktere to pak presune dal do kanalizace. Nekolikrat se to uz ucpalo, pry kvuli tomu, ze lidi tam hazou bordel (rucniky, prezervativy atd.). Vcera to cistili nam, na dukazni material jsem se byl podivat a nic moc tam nebylo... Cekal jsem plny kybl...
Není čištění jímky služba? Neplatí se za služby jen 5% DPH? Pokud ano, pak proklamovaných 19% na "upozornění" Oxesu které vylepili na dveře domů je cosi co se nazývá "daňový únik" a finanční úřad by to cosi asi móóóc zajímalo :)

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 26 zář 2006, 13:16

Zdravim,
tak se nam o vikendu dostala jimka s cerpadlem opet do stavu technicke poruchy a po analyze Oxesu si za to muzeme samozrejme opet sami.
Nechame to ted cele prohlednout jinou firmou, ktera tyto jimky vyrabi a montuje, abychom ziskali informace, zda chyba neni nahodou nekde jinde. Nemyslim si totiz, ze platit 6300.-kc + DPH kazdych 2 mesicu za cisteni je v poradku a to navic u novostavby s zcela novym zarizenim.
Zajimalo by me, zda sousedni domy maji podobne problemy.... Diky za info

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 26 zář 2006, 14:07

ROST píše:Zdravim,
tak se nam o vikendu dostala jimka s cerpadlem opet do stavu technicke poruchy a po analyze Oxesu si za to muzeme samozrejme opet sami.
Nechame to ted cele prohlednout jinou firmou, ktera tyto jimky vyrabi a montuje, abychom ziskali informace, zda chyba neni nahodou nekde jinde. Nemyslim si totiz, ze platit 6300.-kc + DPH kazdych 2 mesicu za cisteni je v poradku a to navic u novostavby s zcela novym zarizenim.
Zajimalo by me, zda sousedni domy maji podobne problemy.... Diky za info
Nesmělé otázky, neb nejsem sousední domy...
- to platíte Oxesu? To proto, že je správce? Nebo platíte vodné a stočné 1. vodohospodářské? Kdo vám dodává službu "voda a kanál"?
- Čím argumentují, když říkají, že za to můžete "Vy" (nota bene, kdo vlastně?)?

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 26 zář 2006, 14:35

Jiri Nyvlt píše:
ROST píše:Zdravim,
tak se nam o vikendu dostala jimka s cerpadlem opet do stavu technicke poruchy a po analyze Oxesu si za to muzeme samozrejme opet sami.
Nechame to ted cele prohlednout jinou firmou, ktera tyto jimky vyrabi a montuje, abychom ziskali informace, zda chyba neni nahodou nekde jinde. Nemyslim si totiz, ze platit 6300.-kc + DPH kazdych 2 mesicu za cisteni je v poradku a to navic u novostavby s zcela novym zarizenim.
Zajimalo by me, zda sousedni domy maji podobne problemy.... Diky za info
Nesmělé otázky, neb nejsem sousední domy...
- to platíte Oxesu? To proto, že je správce? Nebo platíte vodné a stočné 1. vodohospodářské? Kdo vám dodává službu "voda a kanál"?
- Čím argumentují, když říkají, že za to můžete "Vy" (nota bene, kdo vlastně?)?
6300.kc + DPH bychom meli platit za kazde cisteni jimky. Poprve cisteni nasi jimky pry provedla nejaka externi firma, ktera si tuto castku uctovala. Oxes pote zacala toto cisteni zajistovat vlastnimi silami a castku prvne strhavala z fondu oprav a nyni to chce zaplatit mimo, jelikoz u nekterych domu ve fondu jiz nejspise nic neni. Je pry nase chyba, ze se ucpala. Nevim, co se tam naslo ted, ale minule to bylo trochu vlasu a asi nejaka vata...

Vodne a stocne platime Oxesu.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 26 zář 2006, 15:01

ROST píše:
Jiri Nyvlt píše:
ROST píše:Zdravim,
tak se nam o vikendu dostala jimka s cerpadlem opet do stavu technicke poruchy a po analyze Oxesu si za to muzeme samozrejme opet sami.
Nechame to ted cele prohlednout jinou firmou, ktera tyto jimky vyrabi a montuje, abychom ziskali informace, zda chyba neni nahodou nekde jinde. Nemyslim si totiz, ze platit 6300.-kc + DPH kazdych 2 mesicu za cisteni je v poradku a to navic u novostavby s zcela novym zarizenim.
Zajimalo by me, zda sousedni domy maji podobne problemy.... Diky za info
Nesmělé otázky, neb nejsem sousední domy...
- to platíte Oxesu? To proto, že je správce? Nebo platíte vodné a stočné 1. vodohospodářské? Kdo vám dodává službu "voda a kanál"?
- Čím argumentují, když říkají, že za to můžete "Vy" (nota bene, kdo vlastně?)?
6300.kc + DPH bychom meli platit za kazde cisteni jimky. Poprve cisteni nasi jimky pry provedla nejaka externi firma, ktera si tuto castku uctovala. Oxes pote zacala toto cisteni zajistovat vlastnimi silami a castku prvne strhavala z fondu oprav a nyni to chce zaplatit mimo, jelikoz u nekterych domu ve fondu jiz nejspise nic neni. Je pry nase chyba, ze se ucpala. Nevim, co se tam naslo ted, ale minule to bylo trochu vlasu a asi nejaka vata...

Vodne a stocne platime Oxesu.
Hm. Popíšu dosvadní praxi u našeho rodinného domu. Vodu dodává a kanalizaci odvádí 1. vodohospodářská. Té platíme a voláme v případě, že něco nefunguje tak jak má. Zatím se to stalo jednou, že běhalo čerpadlo naprázdno a "nečerpalo". Opravu jsem neplatil, protože jsem tomu "nic neudělal" a jímka navíc není naším majetkem (neplatím opravy cizího majetku, pouze pokud by naprosto zjevným a nevyvratitelným způsobem prokázali, že jsem jej poškodil). Se službami 1.vodohospodářské jsem zatím spokojený, byli celkem pružný a ochotný. Nehnuli brvou a konali. Pak mi ještě na základě dobrozdání servisáka neúčtovali protočené hodiny naprázdno (než jsem vypnul přívod MNOU PLACENÉHO proudu k JEJICH jímce).

"Čištění jímky" bych považoval za povinnost majitele, či správce, za kterou bych NIKDY NEZAPLATIL ANI KORUNU, protože platím stočné (ve vašem případě navíc fond oprav, či co). Tvrzení, že jsem něco rozbil mi musí ten, kdo to tvrdí prokázat. Je absurdní dokazovat, že jsem něco neudělal, tedy shánět a platit další firmu. Jednoduše bych NIC NEPLATIL s odkazem na to, že si je za to platím a jímka je v záruce, ať se stará dodavatel.

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 26 zář 2006, 15:07

Hm. Popíšu dosvadní praxi u našeho rodinného domu. Vodu dodává a kanalizaci odvádí 1. vodohospodářská. Té platíme a voláme v případě, že něco nefunguje tak jak má. Zatím se to stalo jednou, že běhalo čerpadlo naprázdno a "nečerpalo". Opravu jsem neplatil, protože jsem tomu "nic neudělal" a jímka navíc není naším majetkem (neplatím opravy cizího majetku, pouze pokud by naprosto zjevným a nevyvratitelným způsobem prokázali, že jsem jej poškodil). Se službami 1.vodohospodářské jsem zatím spokojený, byli celkem pružný a ochotný. Nehnuli brvou a konali. Pak mi ještě na základě dobrozdání servisáka neúčtovali protočené hodiny naprázdno (než jsem vypnul přívod MNOU PLACENÉHO proudu k JEJICH jímce).

"Čištění jímky" bych považoval za povinnost majitele, či správce, za kterou bych NIKDY NEZAPLATIL ANI KORUNU, protože platím stočné (ve vašem případě navíc fond oprav, či co). Tvrzení, že jsem něco rozbil mi musí ten, kdo to tvrdí prokázat. Je absurdní dokazovat, že jsem něco neudělal, tedy shánět a platit další firmu. Jednoduše bych NIC NEPLATIL s odkazem na to, že si je za to platím a jímka je v záruce, ať se stará dodavatel.[/quote]

-----------------------------------------------------

Chteli bychom to resit na zpusobu reklamace, bo si jsem celkem jisty, ze pokud je vse tak jak ma byt, tak se tohle stat nemuze... Jeden znamy, co dela a montuje ty jimky (sachty) rikal, ze prace a zarizeni neni zrovna kvalitni, ale ze celou zpravu muze podat az na zaklade technickych informaci o cerpadle, ktere by nam mel dodat Oxes. Chceme dat dohromady podklady na zaklade kterych muzeme napadnout kvalitu celeho zarizeni. Co se tyce argumentu NIC NEZAPLATIME, nam Oxes asi rekne jen to, ze v tom pripade se na celou jimku priste vykaslou... Myslim si, ze se to cele vyresi ve chvili, kdy budeme mit vyjadreni treti firmy...

MIr

Příspěvek od MIr » 27 zář 2006, 09:12

Opět mě z Oxesu jímá hrůza. Jak si může z vašeho fondu jen tak něco STRHNOUT? Oxes spravuje a vede váš fond?

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 27 zář 2006, 11:42

MIr píše:Opět mě z Oxesu jímá hrůza. Jak si může z vašeho fondu jen tak něco STRHNOUT? Oxes spravuje a vede váš fond?
Ano, spravuje nam fond a proc a jak to muzou delat nevim. Jsme ve stadiu, kdy to resime a co presne smi a nesmi jeste asi zjistime...

ROST
Příspěvky: 38
Registrován: 11 kvě 2006, 09:46
Bydliště: Chýně 313 (22)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROST » 04 říj 2006, 11:43

Zdravim,
nemate nekdo 100% spolehlivou informaci, kdo je vlastnikem jimky, cerpadla a spol. :?: Oxes, dum (spolecny majetek vlastniku), nekdo jiny ??? Dekuji predem

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů