Číslování domů

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Číslování domů

Příspěvek od pavel » 05 bře 2009, 17:35

Dobry den, myslenka orientacnich cisel je podle me spravna. Postacka urcite spravnou adresu najde. Ale je rada dalsich lidi, kteri by snadnou orientaci uvitali - znami, kteri u nas jeste nebyli, doktor, taxikar, remeslnik .... Podle cisel, ktera jsou napreskacku, se budou orientovat tezko

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Číslování domů

Příspěvek od punker » 05 bře 2009, 17:50

pavel píše:Dobry den, myslenka orientacnich cisel je podle me spravna. Postacka urcite spravnou adresu najde. Ale je rada dalsich lidi, kteri by snadnou orientaci uvitali - znami, kteri u nas jeste nebyli, doktor, taxikar, remeslnik .... Podle cisel, ktera jsou napreskacku, se budou orientovat tezko
konečně nějaký věcný názor do této pranice! :D je pravda, že jediný kdo se dokáže orientovat jsou místní a pošťačka... ikdyž v dnešní době map na internetu a GPSek... :)
punker

Tulipka1
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2009, 23:59
Bydliště: Mimo zemi v Nizozemi

Re: Číslování domů

Příspěvek od Tulipka1 » 05 bře 2009, 23:18

Ano, prestehovala jsem se a to 2x.Poprve z Brna do Prahy.V Brne zadna orientacni cisla neexistuji, jen popisna a navic je pod kazdym cislem napsana i ulice,takze okamzite vis ve ketere ulici se nachazis, i kdyz nestojis hned na zacatku.
Ted ziji v Nizozemi, tady se na jmena nikdo nediva a jmenovky ani nejsou potreba a v podstate ani ulici nemusis znat.Dulezite je znat postovni smerovaci cislo, protoze kazda ulice ma sve smerovaci cislo a cislo baraku.To ti pak dojde vsechno.Je to vyhoda napr.,kdyz mas navigaci,tak staci zadat jen smer. cislo a c.domu a ona si to uz automaticky vyhleda.Ja to vyuzivam hlavne telefonicky, na ulici se vubec neptam, protoze ji stejne poradne nerozumim.
Kdyz nekde postavi novy barak,tak se cislo muze rozdelit na a) b) c) atd.Samozrejme,ze postavi i bytovku do stare zastavby.To z ni udelaji Residenci te ci one ulice,dostane sve smerovaci cislo a zase kazdy byt sve popisne cislo.Tudiz zacnou od jednicky.
To jsem uvedla fakt jen pro ilustraci,nechci tady zvedat hladinu typu "no jooo,tady nejsi tam" , to je mi taky jasny,ale fakt mi pripada divny,ze kdyz se proda parcela,tak je to vetsinou jedna ulice a ta parcela uz je prece rozparcelovana,tim myslim uzemni plan.Nebo kazdy chodi,kdy chce a usrtrihne si kus pozemku, jak se mu to hodi?
Naposledy upravil(a) Tulipka1 dne 06 bře 2009, 22:14, celkem upraveno 1 x.

Tulipka1
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2009, 23:59
Bydliště: Mimo zemi v Nizozemi

Re: Číslování domů

Příspěvek od Tulipka1 » 05 bře 2009, 23:26

Take jsem nekde slysela o cislech docasnych.Ale fakt postacku uprimne lituji a nezapomen,ze dnes se postacky casto stridaji,tak o nejakem pamatovakovi nemuze byt rec.Jestlize mas brasnou plnou psani a mas tam hledat podle jmena jestli onen bydli zrovna u tohodle domu a nebo se musis vracet protoze tenhle bydlel vlastne tamhle,tak potez panbuh.Ja jsem tuto cinnost delala jako studentka.Vis, jak dlouho jsem to vydrezela, 2 dny.

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Číslování domů

Příspěvek od IvetV » 06 bře 2009, 15:00

Tak koukám, že jsem tímto námětem vzbudila diskuzi a jsem za ni opravdu ráda.
Dám příklad: reklamuje okna. otázka od pána z oné společnosti byla - kde bydlíte adresu a číslo. Úspěšně sděleno a pak jen podotýkám - hlavně se neřiďte čísel, jinak se ztratíte. Takže jsem mu vlastně popsala cestu - rovně, doprava, doleva a číslo má jen pro kontrolu až k nám dojede.

Jsem pro zavedení čísel orientačních, ale vím, že je to realizovatelné nejdříve, až bude na všech parcelách postaveno.

A jinak - ANO jsem přištěhovalec z Prahy :mrgreen:

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Číslování domů

Příspěvek od IvetV » 06 bře 2009, 15:07

punker - a co se map týče, tak musím jen podotknout, že např. www.mapy.cz jsou asi špatně aktualizované:
1) čísla popisná - ukazují na jedno místo

a pro změnu google.com
1) U Dráhy = Na Drahách

Jak říkám, jsem pro čísla popisná

Tulipka1
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2009, 23:59
Bydliště: Mimo zemi v Nizozemi

Re: Číslování domů

Příspěvek od Tulipka1 » 06 bře 2009, 22:24

To mi fakt chcete rict,ze domy na zacatku ulice muzou mit cislo treba 50 a pak nekde uprostred je 1,2 a 3 je zase terba nekde na konci ulice? Neni to nejaky uchylny? :scared-eek:

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: Číslování domů

Příspěvek od Martina2 » 07 bře 2009, 10:36

Je to úchylný :roll:

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Číslování domů

Příspěvek od obyvatel » 07 bře 2009, 20:01

Číslování domů v naší obci je úplně standardní jako všude jinde. Myslím, že vedení obce má na řešení mnoho jiných důležitějších problémů. Možná by stálo za úvahu provést kalkulaci nákladů na doplnění čísel orientačních, přičemž jejich pořízení by bylo financováno plně vlastníky domů. A hned se ukáže, jak moc palčivý problém to je pro občany obce.

Uživatelský avatar
click
Příspěvky: 257
Registrován: 13 lis 2007, 19:13
Bydliště: Stercus Accidit

Re: Číslování domů

Příspěvek od click » 07 bře 2009, 23:28

Možná by stálo za úvahu provést kalkulaci nákladů na doplnění čísel orientačních
Jakou hodnotu ma lidsky zivot? Kdyz jde o sekundy tak by se ambulance nemela motat sem a tam po ulici kde cislovani neni logicky. Chapu ze jsou jine problemy ale kdyz se nevyresi zakladni prkotiny tak uz se nic jiniho vubec nevyresi. Cislo popisne a orientacni atd...proboha! Jsem treti barak na pravo od zacatku ulice...cislo tri. Smitec. Je to tak tezke to vyresit? Vyvesit jiny cislo je to nejmensi.

Tulipka1
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2009, 23:59
Bydliště: Mimo zemi v Nizozemi

Re: Číslování domů

Příspěvek od Tulipka1 » 11 bře 2009, 00:20

Nevim jestli jsem toho v zivote malo, ale fakt je, ze cislovane domy na preskacku jsem nevidela nikde.

Click vam tady podal dost padny argument a ze je potreba se nad tim vazne zamyslet ac se to jevi jako banalni problem.
Jestlize si nekdo muze dovolit barak za miliony,tak snad na to cislo bude mit taky.Eventuelne muzeme na dotycneho vyhlasit charitativni sbirku.
Prihlasit se muzete zde.Zapsat cislo domu, prosim. :roll:

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Číslování domů

Příspěvek od IvetV » 13 bře 2009, 11:00

Pokud jde o koupení jednoho čísla, tak to nám opravdu problém nedělá. Pro lepší přehled si to hodně rádi zaplatíme. Ale nevím, jaky je názor ostatních.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Číslování domů

Příspěvek od -cs- » 17 bře 2009, 16:52

click píše:
Možná by stálo za úvahu provést kalkulaci nákladů na doplnění čísel orientačních
Jakou hodnotu ma lidsky zivot? Kdyz jde o sekundy tak by ....
malu, inak by boli poriesene omnoho dolezitejsie veci, nez len cisla orientacne. Ak to mas v karme, nepomoze ti ani metrova tabula s cislom 8)

Uživatelský avatar
click
Příspěvky: 257
Registrován: 13 lis 2007, 19:13
Bydliště: Stercus Accidit

Re: Číslování domů

Příspěvek od click » 18 bře 2009, 10:52

malu
Nicevo, nas mnogo...

Mydlan

Re: Číslování domů

Příspěvek od Mydlan » 09 črc 2009, 08:54

Mě to přijde velmi špatné - pokud mi jakákoli firma něco veze, podle
ulice a čísla popisného mě nikdy nenašla, pokud ho nenavedu mobilem,
prostě se ztratí. Nedovedu si představit, že by mne hladala záchranka
a neměla na mě tel. kontakt.
Osobně bych vydával čísla jiným způsobem - zvlášť v nové zástavbě -
kde je možnost to ovlivnit -
pozemky jsou zasíťované - u každé parcely je budka se sítěmi - ke každé budce
přidělím číslo - na jedné straně silnice liché, na druhé sudé. V čem je problém.
Pak pojedu budu hledat a hned budu vědět - aha má 323 liché - bude tedy vlevo -
tam kde není postavený dům se o jedno číslo přeskočí, dávalo by to smysl - logický.
Takto to smysl nedává - logické to není, je jedno - že se to dělá od roku 1770 když je
to k ničemu:).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů