KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Informujte své okolí o chystaných akcích
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Palat » 14 říj 2010, 11:03

Jak určitě většina z čtenářů fóra zaznamenala, bylo předevčírem (12. 10. 2010) v obci distribuováno mimořádné číslo Chýňského zpravodaje. Toto číslo vzniklo jako nezbytná reakce na jednostranné texty v předchozím zpravodaji, především pak na článek Karla Horáka "Kdo škodí obci?". Zákeřnost tohoto článku a jeho načasování jen několik dní před volbami ospravedlňuje poněkud nestandardní způsob, jakým mimořádné číslo Chýňského zpravodaje vzniklo. Obecní úřad (rozumějme: paní starostka), se od tohoto zpravodaje pochopitelně distancoval. Nicméně vydání tohoto zpravodaje bylo schváleno většinou obecních zastupitelů, kteří jsou také podepsáni pod úvodníkem a uvedeni jako redaktoři v tiráži. Způsob vydání lze tedy možná považovat za nestandardní, ale rozhodně nebyl nedemokratický a byl v souladu s většinovým postojem zastupitelstva obce.

Po přečtení obou zpravodajů si soudní čtenáři jistě udělali vlastní obrázek o situaci. O tom nakonec svědčí i to, že se kolem této události nerozvířila žádná debata tady na fóru, zřejmě tedy není moc co řešit. Pro ty, kterým se z nějakého důvodu tištěné zpravodaje nedostaly do rukou, přikládám PDF mimořádného vydání i inkriminovanou stranu předchozího Zpravodaje (celý se nevejde, je moc velký).

Lukáš Palatinus a sdružení Chýně pro všechny
Přílohy
Chynsky_zpravodaj_04-2010.pdf
(91.5 KiB) Staženo 288 x
Chynsky_zpravodaj_03-2010_str13.pdf
(48.88 KiB) Staženo 282 x

kočička1
Příspěvky: 1
Registrován: 14 říj 2010, 12:48

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od kočička1 » 14 říj 2010, 13:10

Vážení, připadáte mi jako malí kluci, kteří si hrají na pískovišti a občas jim někdo rozkopne bábovičku, kterou si právě pracně vyklopili. Není Vám už hloupé, že si tady vzájemně stále něco dokazujete, občas se pochválíte, občas na někoho hodíte pytel bahna a jedeme dál. Když někdo něco napíše, tak honem napíšeme něco taky. Jo viděli jste film "Slunce, seno, ....................." Jo, když Vy inžinýrku, tak mi doktora". Ale takhle to přeci nemůže fungovat. Každý normalání člověk, který tady bydlí, chce snad to nejlepší. Mnohdy za lidi mluví činy, a ti, kteří jsou nejméně vidět a hlavně slyšet toho dělají nejvíce a před nimi smekám klobouk. Naopak ti, kteří nejvíc křičí, tak sorry, za těmi toho občas moc vidět není. Neustálé si dokazování čehosi, napadání kohosi, a neustálé si přehazování "míče" to mi fakt připadá, že se pohybujeme na hřišti MŠ. Jsme snad všichni rozumní lidé, myslím si, že kdybyste se Vy všichni sešli v hospodě u piva a to myslím ze všech stran a sdružení, strávíte možná hezký večer. Já bydlím v Chýni krátce - rok a půl není dlouhá doba, ale na něco dlouhá dost. Je zde vidět, že se tu stále něco děje a to je fajn. Dělejte dál každý to, co umí nejlépe a nesnažte se porozumnět věcem všem, i těm, kterým možná někdo jiný rozumí podstatně lépe. Nechte už kritiky a běžte na panáka. My občané Chýně, kteří máme každý svůj vlastní rozum, názor a hlavně svobodnou volnu to zítra a v sobotu rozhodneme za Vás podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jo a víte co je nejdůležitější?: ...no přeci světový mír :clap:

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od languageguard » 14 říj 2010, 13:30

kočička1 píše:Vážení, připadáte mi jako malí kluci, kteří si hrají na pískovišti a občas jim někdo rozkopne bábovičku, kterou si právě pracně vyklopili. Není Vám už hloupé, že si tady vzájemně stále něco dokazujete, občas se pochválíte, občas na někoho hodíte pytel bahna a jedeme dál. Když někdo něco napíše, tak honem napíšeme něco taky. Jo viděli jste film "Slunce, seno, ....................." Jo, když Vy inžinýrku, tak mi doktora". Ale takhle to přeci nemůže fungovat. Každý normalání člověk, který tady bydlí, chce snad to nejlepší. Mnohdy za lidi mluví činy, a ti, kteří jsou nejméně vidět a hlavně slyšet toho dělají nejvíce a před nimi smekám klobouk. Naopak ti, kteří nejvíc křičí, tak sorry, za těmi toho občas moc vidět není. Neustálé si dokazování čehosi, napadání kohosi, a neustálé si přehazování "míče" to mi fakt připadá, že se pohybujeme na hřišti MŠ. Jsme snad všichni rozumní lidé, myslím si, že kdybyste se Vy všichni sešli v hospodě u piva a to myslím ze všech stran a sdružení, strávíte možná hezký večer. Já bydlím v Chýni krátce - rok a půl není dlouhá doba, ale na něco dlouhá dost. Je zde vidět, že se tu stále něco děje a to je fajn. Dělejte dál každý to, co umí nejlépe a nesnažte se porozumnět věcem všem, i těm, kterým možná někdo jiný rozumí podstatně lépe. Nechte už kritiky a běžte na panáka. My občané Chýně, kteří máme každý svůj vlastní rozum, názor a hlavně svobodnou volnu to zítra a v sobotu rozhodneme za Vás podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jo a víte co je nejdůležitější?: ...no přeci světový mír :clap:
A my občané Chýně, kteří máme každý svůj rozum si tu zase v klidu budeme diskutovat (Svým příspěvkem si vlastně protiřečíte, když sama zde diskutujete, namísto, abyste šla na pivo. :) ) a diskuzní fórum je tady asi spíše na to diskutování, nežli abychom dělali, co umíme nejlépe (tedy šli na pivo :D ). A nerozhodneme to za vás, ale spolu s vámi. :)

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Palat » 14 říj 2010, 13:40

Ad kočička1: Jo, mluvíte mi z duše. Mám-li mluvit sám za sebe, nebylo by mi nic milejšího, než kdyby k tomuhle "rozkopávání báboviček" vůbec nemuselo dojít. A těším se, že po volbách snad bude víc klidu. Informovaný člověk, který se zajímá (jako jste evidentně i Vy), si opravdu udělá názor sám, a nepotřebuje sledovat zápas v přehazované. Ale ne každý má čas nebo chuť sledovat aktivně věci sám, a rozhoduje se podle toho, co se k němu dostane. No a protože politika (i ta komunální) je o přesvědčení většiny, nezbývá nám, než na hozený míč reagovat. Zvlášť když spíš než o hozený míč jde o kýbl pomejí (ne-li něčeho horšího).

Tolik tedy na vysvětlenou. Já si rozhodně v téhle stránce předvolební kampaně nelibuju, a bábovičky bych nejradši nechal každému tam, kde si je vyklepne. S jednou výjimkou - když ty bábovičky začne vyklepávat na mou hlavu, tak si to líbit nenechám.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od obyvatel » 14 říj 2010, 21:45

Když tady sleduji náš "vesnický předvolební boj", tak se začínám bát, kdo nám bude další čtyři roky spravovat naše společné peníze a majetek obce. Silně mi to připomíná rétoriku hulváta Topolánka a samolibce Paroubka. Oni naštěstí z velké politiky vypadli. Voliči, dobře zvažujte, komu dáte svůj hlas. Nerad bych žil v obci typu "Prameny u Karlových Varů".

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Vlastofky » 15 říj 2010, 07:20

Tedy už aby bylo po volbách! To, co poslední dobou dostáváme do schránky, je naprosto neskutečné... chápu odezvu lidí, kteří se potřebují bránit, ale ten komentář od starostky mě už opravdu "dorazil".

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od obyvatel » 15 říj 2010, 09:50

Od starostky to jsou poslední záchvěvy její politické smrti. :auto-ambulance:

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od languageguard » 15 říj 2010, 10:28

Jenom, abychom se nedivili, bohužel minimálně zastupitelkou pravděpodobně zvolená bude. :cry:
Katastrofický scenář: dva zastupitelé zvolení za Top09, další dva za Arbor a toho pátého si už seženou a máme tady staronovou starostku na další čtyři roky. :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Srneček » 15 říj 2010, 10:42

mě napadá neméně ďábelský mix: 3 za TOP, 1 za Arbor, 1 za KSČM...a je to tam....kde to bylo :o
Srneček

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od kubajs » 15 říj 2010, 10:47

obyvatel píše:Od starostky to jsou poslední záchvěvy její politické smrti. :auto-ambulance:
A to je jedině dobře. Za ten její cár papíru (mimochodem se ani neobtěžovala jej vlastnoručně podepsat) jsem vděčný, to je poslední kapka, která snad voličům, kteří ještě váhají, zda jí dát volební hlas, otevře oči...
Taky jsem vděčný za speciální vydání Zpravodaje. Holt když na starostku jiná metoda jednání (v té nejslušnější formě) neplatí, musí se na ni tvrdě. Obsah speciálního čísla Zpravodaje byl ovšem sepsán se vší slušností, žádné podpásovky jsem tam rozhodně nenašel. Dobrá práce!
Snad tento Zpravodaj pomohl mnoha lidem pochopit, že nejvyšší vedení Chýně je třeba zásadním způsobem změnit.
Pevně věřím, že doby, kdy byly politické lži, neplněné sliby, střet zájmů a korupce politiků v našem státě standardem, pomalu, ale jistě končí a doufám, že se tak stane i v naší obci.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od kubajs » 15 říj 2010, 10:48

Nestrašte! Mám z toho husí kůži.

Jajinkax
Příspěvky: 67
Registrován: 10 říj 2010, 19:51

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Jajinkax » 15 říj 2010, 11:47

languageguard píše:Jenom, abychom se nedivili, bohužel minimálně zastupitelkou pravděpodobně zvolená bude. :cry:
Katastrofický scenář: dva zastupitelé zvolení za Top09, další dva za Arbor a toho pátého si už seženou a máme tady staronovou starostku na další čtyři roky. :cry: :cry: :cry:
no tak to by byla naprostá katastrofa, doufám, že to se nestane, manžel jede dnes volit z prace a pokud jemu projde ustřižená občanka chystám se tam zítra aby tu pohlídal malýho. Takže doufám, že plno dalších lidí má otevřené oči a nepřipustí aby se k moci dostalo takovéto složení. Přeji všem štasnou ruku a hlavně snad se konečně dostane k moci někdo kdo to tu vezme pevně do svých rukou. A začně se tu něo dělat ne jen mluvit.


Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od Vlastofky » 15 říj 2010, 13:39

Manžel půjde zítra snad poprvé "dobrovolně" k volbám. Je potřeba to změnit, věřím a doufám,že se změna podaří.
To, co se děje v Chýni, to si ani v parlamentu nevymyslí...

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Příspěvek od IvetV » 15 říj 2010, 14:04

Lidi nestrasne....me uz je z toho tady na :vomit: ....prominte mi tento vyraz, ale nic mirnejsiho me nenapadlo a hlavne horsi smajlik tu neni :twisted:
Pojdme vsichni k urnam, at se tu neco zmeni a nenastanou nase cerne myslenky :? Dneska a zitra je to uz jen a jen na nas.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů